Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Siemens informācijas drošības produkti

   

Siemens ir pasaulē plaši pazīstams kā telekomunikāciju kompānija ……. , kas piedāvā pabeigtus risinājumus. Attīstoties virtuālo privāto tīklu tehnoloģijām, ir kļuvis aktuāls jautājums par informācijas drošību. Arī šajā jomā Siemens var piedāvāt kompleksus risinājumus.
   

Siemens piedāvā plašu drošības produktu klāstu integrētajā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju laukā. Šajā rakstā sīkāk tiks apskatīts programmnodrošinājums, ko izstrādā Siemens Īrijas filiālē. Secure Solutions Experts (SSE) kā Siemens filiāle dibināta 1984.gadā, lai strādātu informācijas drošības jomā. SSE izstrādāto produktu un servisu saimē atrodami risinājumi drošām e-biznesa komunikācijām, kā arī dažādiem citiem pielietojumiem telekomunikāciju sfērā, valdības iestādēs, veselības aprūpē, finasu un banku iestādēs, dažādās rūpniecības nozarēs un citur. SSE piedāvā unikālu “Trusted” drošības risinājumu komplektu e-pasta, Internet, Intranet/Extranet, Trust Centre, elektroniskajai datu apmaiņai un digitālajai dokumentu parakstīšnai, izmantojot progresīvu digitālā paraksta un kodēšanas tehnoloģiju. SSE programmatisko nodrošinājumu projektē, izstrādā un uztur pasaules klases speciālistu komanda.
   

Internets ir atvērts tīkls - e-pasta ziņojumi, kas ceļo caur Internetu var tikt apskatīti, modificēti vai izdzēsti sūtītājam un saņēmējam to pat nezinot. Tāds atvērtais kanāls ir acīmredzami nepiemērots drošām biznesa komunikācijām. Tomēr, izmantojot stipru (128 bitu) kodēšanu un autentifikāciju, Internetu var lietot kā drošu komunikāciju līdzekli. TrustedMIME ir vienkārši pievienojama “plug-in” programma jau esošajām pasta sistēmām, kas nodrošina stipru 128 bitu kodēšanu, autentifikāciju, “smart” karšu (Smart card) atbalstu un daudz citu iespēju. TrustedMIME ir efektīgs risinājums augstas drošības pakāpes iekšējo un ārējo biznesa sakaru kanālu izveidē. Personāls var turpināt lietot jau esošās pasta sistēmas, tādējādi izvairoties no nepieciešamības apgūt jauna programmnodrošinājuma lietošanu. Lai atvieglotu pāreju uz 128 bitu koda lietošanu var configurēt produktu arī 40/64 bitu režīmā. TrustedMIME/Corporate risinājums paredzēts korporatīvajiem lietotājiem. Tajā iekļautas papildus iespējas gala lietotāju programmproduktu centralizētai uzstādīšanai un konfigurēšanai.
   

Corporate Intranets are widely recognised as a highly efficient and cost effective way of communicating with employees and business partners; however the security risks involved in communicating over such networks have deterred many leading organisations from taking advantage of this powerful communications tool. While unauthorised access, breaches of data integrity or confidentiality are very real threats, many solutions impose impractical security administration overheads. A realistic solution for today's security conscious organisations must enable centralised administration of users connected to the network, control access to sensitive resources and applications, ensure authentication of users and the integrity of communications between users and web servers. TrustedWeb™, a state-of-the-art advanced Intranet security solution meets these requirements and more! Acknowledged as one of the world's leading-edge Intranet security products, TrustedWeb is a unique solution which provides sophisticated access control to highly sensitive data and applications, data confidentiality and simplified security administration.
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001