Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Datu viļņa galotnē

   

Pakešu tīkli nodrošina nākamās paaudzes vadu, bezvadu, kabeļu un interneta pakalpojumu operatorus ar jaunām balss un datu pakalpojumu iespējām. Pateicoties standartizācijas centieniem panākt, lai IP tīkli kļūst droši, viegli vadāmi un sniegtu tikpat daudzveidīgus pakalpojumus kā tradicionālie balss tīkli, operatori varēs piedāvāt jaunus IP un VoIP produktus un pakalpojumus. Ar Alcatel ekspertu palīdzību operatori varēs doties vēl tālāk.

Alcatel intelektuālo tīklu risinājumi

Alcatel nākotnes ieceres saistās ar pakalpojumiem un risinājumiem, kas drīzāk papildina atšķirīgos tīklus, nevis rosina to konkurenci. Tāpēc Alcatel veido tādus intelektuālo tīklu risinājumus, kas savieno tradicionālos balss un interneta protokola tīklus. Lielāki ieņēmumi, spēcīgāka savienojumu kontrole, uzlabota vadības iespēja, produktu ātrāka nokļūšana tirgū — tāds ir intelektuālo tīklu revolucionārais ieguldījums tradicionālajos balss tīklos. Tagad ar šīm pašām intelektuālo tīklu īpašībām ir iespējams sniegt papildpakalpojumus interneta protokola tīklos, jo intelektuālo tīklu koncepcija, platforma un pakalpojumi ir neatkarīgi no tīkla. Vēl vairāk, — izmantojot balss telefonijas un interneta iespējas, gan abonentiem, gan arī operatoriem un interneta piekļuves pakalpojumu nodrošinātājiem iespējams piedāvāt jaunieviestos intelektuālo tīklu konverģences pakalpojumus.

IN@internet...

Šo milzu iespēju atslēga ir Alcatel IN@internetŖ. Nodrošinot intelektuālo platformu, tas palīdz sacementēt balss un datu tīklus. Īpašs risinājumu komplekts darbojas kā centrālā intelektuālā platforma balss un datu tīkliem un ļauj komutētajiem balss tīkliem (fiksētiem un mobiliem) un intelektuālajiem tīkliem efektīvi sadarboties.

Ērta piekļuve internetam

Iezvanpieejas interneta piekļuve ne vienmēr ir tik tieša un elastīga, kā lietotāji varētu vēlēties. Tāpēc Alcatel ir izveidojis intelektuālo tīklu pakalpojumu kopu, kas atbilst gala lietotāja vajadzībām, nodrošinot pastiprinātu, alternatīvu piekļuvi internetam.

VoIP pakalpojums ar priekšapmaksu

Daži no šobrīd sekmīgākajiem un ienesīgākajiem intelektuālo tīklu pakalpojumiem ir viegli ieviešami interneta un VoIP risinājumos. Tā kā intelektuālie tīkli kontrolē telefona līniju, kas savieno lietotāju ar interneta pakalpojumu nodrošinātāju, iriespējams piedāvāt plašu papildpakalpojumu klāstu. Priekšapmaksas VoIP ir labs piemērs sekmīgai intelektuālo tīklu pakalpojumu sniegšanai balss tīklos un tagad arī VoIP kontekstā. Tāpat kā ar parastajām priekšapmaksas kartēm, lietotājam ir iespēja atvērt rēķinu ar avansā apmaksātu laika kredītu un, kad kredīts beidzas, vai nu atjaunot rēķinu vai atvērt jaunu. Atšķirība ir tā, ka avansētais VoIP ļauj lietotājam pieteikt savienojumu caur internetu un izmantot VoIP savienojumu sarunai. Iespējami arī citi alternatīvās uzskaites interneta iezvanpieejas savienojumi, piemēram, Sērfo bez maksas, Maksā par katru reizi un Paaugstināta tarifa savienojumi. Tie ļauj piekļūt internetam, nenoslēdzot līgumu ar interneta pakalpojumu nodrošinātāju. Zvani ir bezmaksas vai apmaksājami pēc uzrādītā laika un, atbilstoši pielikumam par interneta piekļuvi, tiek atmaksāti interneta pakalpojumu nodrošinātājam.

Maršrutizācijas pakalpojumi

Cenšoties iegūt savienojumu ar interneta pakalpojumu nodrošinātāju, aizņemtas līnijas var izraisīt klienta neapmierinātību. Alcatel piedāvā kombinēt attālinātās piekļuves mezglu (RAN) tehnoloģiju ar optimizētās interneta piekļuves pakalpojumiem. Caur serveri tiek noteiktas brīvās pieslēguma vietas, un attālinātajā piekļuves mezglā tiek veikti savienojumi ar brīvajām pieslēgumu vietām. Optimizētā interneta piekļuve darbojas kā universāls numurs, kad lietotājs tiek attiecīgi maršrutizēts. Šim maršrutizācijas pakalpojumam ir vēl kāds labums: abonentiem vai abonentu kategorijām var būt individuālie kontūri, un viņiem iespējams nodrošināt dažādus, atsevišķi apmaksājamus pakalpojumus.

Balss un datu saplūšana

No tīkla neatkarīgais Alcatel IT sniedz lietotājam, kurš bieži izmanto internetu, dažādus alternatīvus savienojuma, pieteikuma un atslēgšanās mehānismus, to skaitā balss pārraidi ar interneta protokola palīdzību (VoIP). Operatoram tas dod iespēju paaugstināt savienojuma pabeigšanas līmeni.

Sarunas gaidīšana internetā

Lielākajai daļai iedzīvotāju mājās joprojām ir tikai viena analogā līnija, un parasti tā ir arī vienīgais interneta piekļuves līdzeklis. Savienojumu laiki kļūst ilgāki un pilnīgi atrauj no ārpasaules. Turklāt nav vienkārša paņēmiena, kā uzzināt, vai kāds nav mēģinājis mūs pa šo laiku sazvanīt. Šai vidē arvien vairāk tiek pārdots ISDN kā interneta piekļuves starpnieks. Tomēr daudzviet sērfošanas laikā, kad pilnībā tiek izmantota visa ISDN josla, tiek bloķēti ienākošie savienojumi. Šo barjeru var viegli pārvarēt, ja izmantojam Šķirsti & runā (Browse&Talk). Tas ļauj ģimenēm, mājas birojiem un maziem uzņēmumiem efektīvi sazināties un būt sasniedzamiem interneta sērfošanas laikā. Kad klienta programma Šķirsti & runā lietotāja datorā atrod tiešu interneta savienojumu, tā seko visiem ienākošajiem zvaniem un novirza tos atbilstoši lietotāja noteiktajiem variantiem:
 • uz automātisko atbildētāju vai balss pastkasti;
 • uz kādu citu fiksētā vai mobilā telefona numuru;
 • lietotājam ir iespēja izvēlēties saīsināto interneta periodu un atbildēt uz zvanu;
 • zvans tiek novirzīts uz VoIP vārteju uncaur internetu ievadīts sērfotāja datorā.
  Klienta programma Šķirsti & runā ļauj abonentam pašam on-line vai off-line režīmā noteikt konfigurāciju, kā saņemt ienākošos savienojumus. Pakalpojums veidots uz abonēšanas principa — uzskaiti un norēķinus kārtoIT pakalpojumu sniedzējs.
 • Telefona savienojums ar Web palīdzību

  Vai nebūtu lieliski, ja sērfošanas periodā ietilptu saruna ar tirdzniecības vai atbalsta aģentu, lai iegūtu informāciju vai veiktu pasūtījumu, — ja būtu iespēja sarunāties on-line režīmā? Pateicoties Alcatel IT risinājumiem, tas kļuvis iespējams. Piemēram, pakalpojuma Klikš — un zvani! (Click2Phone) lietotāji nospiež taustiņu uz Web lapas, lai uzstādītu balss sarunas režīmu (web vai tradicionālajā balss tīklā). Kad sērfotājs nospiež Klikš— un zvani! taustiņu, Web serveris pieprasa IT sistēmai savienojuma uzstādīšanu starp sērfotāju un Web lapas īpašnieku. Tad IT sistēma veido vienu savienojumu ar sērfotāju un otru — ar pieprasīto Web lapu, izmantojot tradicionālo tīklu vai VoIP. Tādējādivairs nav jāiziet no interneta, lai pabeigtu on-line pāreju off-line režīmā. Klikš — un zvani! nodrošina Web800 un Web operatoru centru (ieskaitot e-tirdzniecības darījumus), kā arī Web Dzelteno lapu un Privātpersonu telefona uzziņu pakalpojumu saplūšanu.

  Balss pakalpojumi IP tīklos

  Pašreizējie datu tīkli un balss pārraide tajos nav veidoti tā, lai varētu piedāvāt ienesīgus modernās balss telefonijas pakalpojumus. Alcatel piedāvā operatoram izmantot jaunas tehnoloģijas un sniegt papildpakalpojumus. Šī tehnoloģija ietver jaunas paaudzes gate-keepers ar tādiem lietotājam izdevīgiem uzlabojumiem kā:
 • balss mijiedarbība;
 • droša piekļuves kontrole;
 • alternatīvas uzskaites pakalpojumi (bezmaksas telefons, priekšapmaksa);
 • interneta savienojumi (savienojumu ekranēšana);
 • balss un datu virtuālie privātie tīkli.
  Šo piekļuvi Alcatel ieguva, kombinējot IT risinājumu ar pakalpojumu vadības centra platformu iezvanpieejai interneta un VoIP tīkliem. Tādējādi šo tīklu operatori iegūst spēcīgu darbarīku papildpakalpojumu radīšanai, kontrolei un vadībai. Īsi izsakoties, Alcatel piedāvā intelektu. Alcatel piedāvā intelektuālo tīklu priekšrocības un lielo pieredzi četru veidu VoIP balss pakešu tīklu papildpakalpojumos: no telefona uz telefonu, no telefona uz datoru,no datora uz telefonu un no datora uz datoru. Aizvien vairāk cilvēku novērtē interneta piedāvātās iespējas un vēlas tās izmantot neatkarīgi no abonējamā tīkla. Tas ir ārkārtīgi nozīmīgi tradicionālajiem operatoriem, kuriem ir iespēja piesaistīt jaunus klientus un sniegt lielas priekšrocības interneta un VoIP lietotājiem. Alcatel IN@Ŗ to panāk, piedāvājot atšķirīgu tīklu mijiedarbību. Šī intelektuālo tīklu veidošana jau šobrīd sniedz papildpakalpojumus interneta protokola tīklos un ļauj balss, datu un jaunajiem konverģētajiem pakalpojumiem darboties jebkurā tīkla vidē. Alcatel intelektuālie tīkli ļauj kā tradicionālajiem, tā nākošās paaudzes operatoriem piedāvāt klientiem vislabāko no abiem variantiem, nodrošinot augstu pakalpojumu kvalitāti gan ar tradicionālo fiksēto, gan ar bezvadu tīklu, gan arī ar interneta vai VoIP palīdzību.


  Alcatel Baltics
  NSD birojs
  Dzirnavu ielā 57
  Rīgā, LV-1010
  Tālr. 7085200
  Fakss 7085205
  E-pasts: info@alcatel.lv
  http://www.alcatel.com
 •  
  Design and programming by Anton Alexandrov - 2001