Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Telecentrs pievieno Rīgas skolas informācijas sabiedrībai

   

Rīgas skolu audzēkņi un skolotāji jauno mācību gadu šogad sagaidīja ar patīkamu vēsti - visās Rīgas skolās no 1

 

Rīgas skolu audzēkņiem un skolotājiem šogad jaunais mācību gads nāca ar patīkamu vēsti - visās skolās no 1. septembra pieejams kvalitatīvs interneta pieslēgums. To nodrošina viens no Latvijas vadošajiem telekomunikāciju pakalpojumu uzņēmumiem SIA Telecentrs, kas sīvā konkurencē uzvarēja Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra konkursā Datu pārraides kanālu nodrošināšana Rīgas skolām.

 

Noslēdzies nozīmīgs posms Rīgas skolu informatizācijā

Rīgas skolu informatizācija notiek saskaņā ar 1997. gadā sākto Latvijas izglītības sistēmas informatizāciju. Tā tiek īstenota ar mērķi sagatavot jauno paaudzi dzīvei un darbam informācijas sabiedrībā, modernizēt mācību procesu un nodrošināt izglītības pārvaldes efektivitāti un kvalitāti.

Īsi pirms 2004./2005. mācību gada noslēdzās svarīgs posms Rīgas skolu informatizācijā. Pēc gandrīz trīs gadu darba 119 Rīgas skolās un sešās skolu valdēs pabeigta datu pārraides kanālu izveide. Par to sabiedrību informēja Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra (RD ITC) direktors Ēriks Zēģelis.

– Datu pārraides kanāli nodrošina jaudīgu interneta pieslēgumu, videokonferenču un tiešsaistes semināru norisi un videonovērošanas sistēmas projekta tālāku attīstību, - stāsta Ēriks Zēģelis. Viņš uzskata, ka datu pārraides tīkls atvieglos arī skolu administrāciju un atbildīgo pašvaldību iestāžu sadarbību, jo skolas pieslēgtas Rīgas domes korporatīvajām informācijas sistēmām. - Tas savukārt atvieglo un paātrina aktuālās informācijas apmaiņas procesu, – RD ITC vadītājs ir pārliecināts, ka datu pārraides pieslēgums Rīgas skolās garantēs mūsdienu prasībām atbilstošu mācību procesu.

–                             

          Rīgas skolas – SIA Telecentrs rūpju bērns

Rīgas skolu internetizāciju veica SIA Telecentrs, kas uzvarēja RD ITC rīkotajā konkursā. Telecentrs ir viens no Latvijā vadošajiem telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem, kas izmanto modernākās tehnoloģijas, pasaules atzītāko ražotāju bezvadu iekārtas un optisku risinājumus. Uzņēmuma direktors Edgars Ricevs uzskata, ka Rīgas skolu internetizācija ir viens no vērienīgākajiem projektiem Baltijā. Ricevs atzīst, ka šī bijusi lieliska iespēja viņa vadītajam uzņēmumam pierādīt, ka Telecentrs spēj īstenot lielus un apjomīgus projektus, turklāt ātri un kvalitatīvi.

– Tas, ka pasūtītājs ir apmierināts, ceļ mūsu uzņēmuma vērtību, - saka Telecentrs direktors.

Telecentrs Rīgas skolām pieslēdzis jaudīgu datu pārraides tīklu. Patlaban ātrgaitas interneta jauda ir 4 megabiti sekundē, bet divu gadu laikā jauda pieaugs trīskārt . Taču Telecentra darbs ar to vēl nav galā. Uzņēmums arī turpmāk nodrošinās Rīgas skolu datu pārraides kanālu uzturēšanu un apkalpošanu. Tāpat Rīgas skolām ir iespēja izmantot klientu pieslēgumu uzraudzības jeb monitoringa sistēmu, kas Latvijas telekomunikāciju tirgū ir jauns pakalpojums. Tas ļauj pašam klientam, izmantojot interneta pārlūkprogrammu, kontrolēt un pārraudzīt datu pārraides un interneta pieslēguma kvalitāti un analizēt to pa paša izvēlētiem laika posmiem. Telecentrs direktors Edgars Ricevs saka: – Šis pakalpojums ļauj klientam pārliecināties, ka viņš saņem to, par ko maksā. Sakaru kanālu uzraudzības sistēma ir pieejama arī citiem Telecentrs klientiem, tādējādi patērētājs var būt drošs par pakalpojuma kvalitāti.

 

SIA Telecentrs plāno iekarot visu Latviju

Telecentrs vadība uzskata, ka telekomunikāciju tirgus Latvijā turpinās attīstīties, jo tas vēl nav piesātināts, it sevišķi ar kvalitatīviem pakalpojumiem, turklāt Latvijā interneta lietotāju skaits ir diezgan mazs, salīdzinot ar citām valstīm. Edgars Ricevs:

– Mazās pilsētās ir grūtāk pārdot mūsu pakalpojumu, taču ir uzņēmumi, kas veido tīklus visā Latvijā un viņiem ir nepieciešami vienoti risinājumi un tīkli visā Latvijā, – vērtē SIA Telecentrs direktors. Viņš atzīst: – Lai gan  reģionos ir zemāka maksātspēja, arī ārpus Rīgas ir liela interese par datu pārraides kanāliem un piekļuvi Internetam, tādēļ Telecentrs plāno ienākt vēl līdz 30 Latvijas pilsētas , piedāvājot pakalpojumus par konkurētspējīgu cenu. Uzņēmums aiz Rīgas robežām plāno izmantot tādas tehnoloģijas un iekārtas, kas garantēs labākus sakarus nekā tie ir šobrīd šajos apvidos un būs pieejami arī cenu ziņā ne tikai lieliem uzņēmumiem.

Telecentra plānotais Latvijas reģionālais  tīkla projekts, ir pirmais nopietnais solis telekomunikāciju tirgus liberalizācijas virzienā, jo līdz šim tik plaša infrastruktūra bija tikai bijušā monopoluzņēmuma Lattelekom rīcībā.

– Edgars Ricevs piebilst: - Jebkura alternatīva ir par labu  patērētājam , jo konkurence mudina uzņēmumus piedāvāt lētākus un kvalitatīvākus pakalpojumus.  

Anda PLIEDERE

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001