Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Noslēdzies Apollo mājas lapu konkurss

   

Nesen noslēdzies Lattelekom Apollo interneta pakalpojumu komandas organizētais konkurss par labāko skolas mājas lapu Mana skola un vide ap to. Tas turpinājās gandrīz gadu — kopš pērngada 1. marta. Projektus atsūtīja 50 skolu no visām Latvijas malām, un septiņi no tiem iekļuva finālā.
Konkursa sponsori un vienlaikus arī žūrija bija tās pašas sešas firmas, kuras 1998. gadā, Mūsdienu Odisejas akcijas laikā, dāvināja lauku skolām datorus: Fortek, Sim.s.s., Komerccentrs Dati grupa, Tilde, Hewlett Packard un, protams, Apollo.
Galvenie skolu mājas lapu vērtēšanas kritēriji bija: vizuālais noformējums, krāsu salikums, saturs, navigācija, uzbūve, informācijas daudzpusība (vai atspoguļota arī dzīve ārpus skolas) un tās atjaunošanas biežums, kā arī mājas lapas lietošanas ērtums un ielādes ātrums. Papildpunktus varēja saņemt par savdabīgu stilu. Tāda odziņa bija, piemēram, Dzimtmisas pamatskolas veidotā sākumlapa ar zīmētu skolas ēku un kustīgiem animācijas elementiem.
Svarīgi, ka visus projektus skolēni bija veidojuši pilnīgi patstāvīgi, bez skolotāju palīdzības. Žūrijas galīgais lēmums nebūt neradās acumirklīgu subjektīvu emociju iespaidā, bet bija daudzu objektīvu faktoru kopums. Par to, ka skolas bērni datorzinībās nav nekādi zaļknābji, bija iespējams pārliecināties mājas lapu konkursa finālā, kur tika demonstrēti septiņu labāko komandu darbi. Tās bija:

Aizkraukles 2. vidusskola,
Auces vidusskola,
Daugavpils eksperimentālā vidusskola,
Draudzīgā aicinājuma Cēsu ģimnāzija,
Dzimtmisas pamatskola,
Valmieras Viestura vidusskola,
Vestienas pamatskola.

Kā gan no labākajiem izvēlēties vislabāko, ja tie nereti cits no cita atšķīrās gluži kā sprinteri — tikai par bitu simtdaļām. Pašā finiša taisnē, viena otrai uz papēžiem mīdamas, sparīgi cīnījās divas komandas — Draudzīgā aicinājuma Cēsu ģimnāzija un Valmieras Viestura vidusskola.
Interesanti, ka Cēsu ģimnāzijas komanda ir mājas lapu profesionāļi, jo ikdienā viņi darbojas skolēnu mācību firmā Upe un veido, kā arī atjauno klientu mājas lapas. Cēsnieku mājas lapa ir gan vizuāli pievilcīga, gan profesionāli veidota. Tomēr žūrija izšķīrās par labu viesturiešiem, jo Valmieras vidusskolas mājas lapas uzbūve bija tehniski visperfektākā. Tā nu šā konkursa Grand Prix — Apollopastāvīgo bezmaksas pieslēgumu (uz gadu) — saņēma Valmieras Viestura vidusskola, bet arī pārējiem sešiem finālistiem tika vērtīgas, skolas datorklasei noderīgas, balvas no jau minētajiem sponsoriem. Ar finālistu projektiem tuvāk iespējams iepazīties Mūsdienu Odisejas interneta lapā: http://www.odiseja.lv
Interesanti, kādi varētu būt Apollo turpmākie ceļojumi pa Latvijas skolām? Varbūt reiz varētu būt arī programmatūru konkurss. Kas zina, varbūt līdz tam laikam skolu jaunatne jau būs kļuvusi tik erudīta,ka zināšanās pārspēs pašu žūriju...

Anita KĻAVA
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001