Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Uzpildies Statoil un piekļūsti bezvadu internetam

   

 

15. jūlijā, pašā aktīvākajā vasaras ceļojumu sezonas laikā, SIA Latvija Statoil un Lattelekom noslēdza sadarbības līgumu par publisku bezvadu interneta pieslēgumu ierīkošanu Statoil degvielas uzpildes stacijās (DUS). Tā ir lieliska dāvana tiem Latvijas iedzīvotājiem un viesiem, kas dodas apceļot Latvijas skaistākās vietas vai brauc darba lietās uz kādu no Latvijas lauku novadiem un allaž vēlas būt tiešsaistē un darījumu dzīves virpulī. Jau tagad trijās Rīgas un astoņās Latvijas rajonu Statoil degvielas uzpildes stacijās ir pieejams publiskais bezvadu interneta pieslēgums, kas darbojas 300 metru rādiusā ap DUS. Tas nozīmē, ka tajās Statoil DUS, kur redzama Wi-Fi zīme, var ērti pārbaudīt ienākušos e-pasta sūtījumus vai nosūtīt kādu svarīgu ziņu, kā arī aplūkot jaunākās ziņas vai informāciju portālos un starptautiskajos interneta meklētājos. Turklāt to var darīt, gan sēžot mašīnā, gan brokastojot degvielas uzpildes stacijas kafejnīcā.

Kā dzirdēts sarunās ar autobraucējiem, šāda iespēja (īpaši reģionos) daudziem ir ļoti aktuāla. Tiem, kas pieraduši pie Rīgas ērtībām, šķiet neiespējami un pat kaitinoši, ka, piemēram, braucot pa attālajiem Latgales rajoniem, nav nevienas publiskas vietas, kur varētu uz brīdi pieslēgties internetam. Nu tāda vieta jau ir Rēzeknē, un, kā var spriest pēc Statoil pasaules stratēģijas, uzņēmums cenšas izvērst Wi-Fi tīklu plašāk, jo Statoil princips ir sniegt klientiem pēc iespējas aptverošāku pakalpojumu klāstu. Igaunijā jau pirms gada ierīkoja Wi-Fi punktus visās Statoil degvielas uzpildes stacijās. Iecerēts, ka arī Latvijā pirmajiem 11 Statoil Wi-Fi piekļuves punktiem sekos citi.

- Tā kā bezvadu interneta pieslēgums ir plašāk pieejams dažādās publiskās vietās Rīgā, tad īpaši svarīgi ir paplašināt Wi-Fi pieejamību ārpus galvaspilsētas, - skaidro Latvija Statoil sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Tīruma. - Tieši tāpēc ikviens autovadītājs, iebraucot Statoil DUS Liepājā, Bauskā, Berģos, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Talsos, Ventspilī un trijās DUS Rīgā, var ar portatīvo vai plaukstdatoru pārbaudīt e-pastu, sameklēt internetā nepieciešamo informāciju, pieslēgties darbavietas korporatīvajam tīklam vai arī nokārtot maksājumus internetbankā. Sadarbībā ar Lattelekom gada laikā bezvadu interneta pieslēgums tiks izveidots visās pilsētās, kur plīvo Statoil karogs. Tagad līdztekus citiem pakalpojumiem piedāvājam Statoil privātajiem un korporatīvajiem klientiem arī darījumu brīvību, atrodoties ceļā.

Lattelekom galvenais izpilddirektors Nils Melngailis: - Pieaugot lietotāju interesei par bezvadu interneta piekļuvi jeb Wi-Fi, palielinās arī nepieciešamība paplašināt bezvadu interneta telpu tīklu ārpus Rīgas, lai padarītu moderno tehnoloģiju sasniegumus pieejamus visā Latvijā. Noslēdzot līgumu ar Statoil, Lattelekom atradis atsaucīgu partneri šī darba aktīvai sākšanai.

Lai izmantotu bezvadu pieslēgumu internetam Statoil degvielas uzpildes stacijās, nepieciešams portatīvais dators ar WLAN vai GPRS standarta bezvada tīkla karti un kodu karte ar lietotāja vārdu un paroli, kuru iespējams iegādāties jebkurā Statoil DUS. Vienas stundas kodu karte maksā Ls 0,94, bet 24 stundu kodu karte – Ls 9,95.

Latvijā bezvadu interneta telpu izmanto vairāk nekā 400 Wi-Fi lietotāju mēnesī, un to skaits pastāvīgi palielinās. Pateicoties sadarbībai ar Latvija Statoil, vairāk nekā uz pusi tiks paplašināts Lattelekom bezvadu telpu tīkls, kurā tagad izveidoti gandrīz 70 piekļuves punkti. Lattelekom turpina strādāt pie bezvadu interneta attīstības, un tuvākajā nākotnē paredzami jauni projekti tīkla paplašināšanai ārpus Rīgas.

Plašāku informāciju par Lattelekom bezvadu interneta pakalpojumiem un publisko bezvadu interneta telpu atrašanās vietu var iegūt, piezvanot pa tālruni 8008040 vai 8008114 vai apmeklējot interneta mājaslapu www.wifi.lv.

 

Publiskā bezvadu interneta piekļuve ir izveidota šādās Statoil degvielas uzpildes stacijās  (uz fona, rāmītī)

· Bauskā, Zaļajā ielā 10

· Berģos, Rīgas rajona Garkalnes pagastā, uz Rīgas‑Siguldas šosejas

· Daugavpilī, Stacijas ielā 97a

· Jelgavā, Brīvības bulvārī 1

· Liepājā, Esperanto ielā 2/8

· Rēzeknē, Atbrīvošanas ielā 143b

· Rīgā, Krasta ielā 101

· Rīgā, Kurbada ielā 8

· Rīgā, K. Ulmaņa gatvē 117

· Talsu rajona Ģibuļu pagasta Jaunratniekos

· Ventspilī, Rūpniecības ielā 4

 

         

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001