Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Nokia 3220

Jaunais vidējās klases telefons ir īpaši paredzēts jauniešiem, kuriem patīk būt notikumu centrā un izskatīties krāsainiem un spilgtiem. Tālrunī ir lietots praktiski viss, ko piedāvā jaunākās mūsdienu tehnoloģijas: MMS, GPRS, xHTML pārlūks, Java, 65536 krāsu displejs, VGA kamera un polifonija. Jaunais Nokia 3220 ar visai plašo iespēju klāstu un vienreizējo gaismas un krāsu mūziku būs ikviena jaunieša kārots stila elements un ievērots aksesuārs jebkurā pasākumā.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Trīsjoslu tālrunis sver 86 g, tā izmēri 104,5 x 44,2 x 18,7 mm. Jaunums izskatās visai raibs, jo tā korpusam izmantoti trīs dažādi materiāli: plastmasa, metāls un gumija. Telefonam ir divi maināmi vāciņi un interesants jauninājums- gumijotas Xpress-on sānu malas. Aizmugurējā panelī ievietots krāsains šablons, kuru lietotājs pats var mainīt. Pārdošanas komplektā ietverts plastmasas trafarets, ar kura palīdzību iespējams izveidot un izgriezt savu vāciņu. Abu paneļu noņemšana un uzlikšana ir pietiekami ērta. Gumijotās sānu malas sastāv no četrām maināmām un numurētām gaismas diodēm, tās ir izvirzītas no korpusa un īpaši izceļ gaismas efektus. Tālruņa korpusa apakšējā daļā atrodas Pop-Port savienotāja un lādēšanas ligzda, sānos nav tradicionālā regulēšanas taustiņa. Augšējā daļā paredzēts stiprinājums siksniņas pievienošanai. Aizmugures panelī atrodas kameras objektīvs un piederības zīme NOKIA.

Telefona gumijotā klaviatūra ir vizuāli patīkama un ērti lietojama. Taustiņi ir pietiekami lieli, to apgaismojums spilgti baltā krāsā. Līdzīgi kā modelī 3200 ražotājs paredzējis tikai 9 taustiņus, taču šoreiz, pateicoties taisnstūra formai, risinājums ir veiksmīgs. Piecvirzienu kursors ir no matētas plastmasas, nav slidens un ir ērts. Taustiņu virzot pa labi, pieejams kalendārs, pa kreisi atveras jauna īsziņas forma, virziens uz augšu sniedz iespēju lietot kameru, uz leju - atvērt kontaktu sarakstu, uz iekšu - piedāvā pārvietoties izvēlnēs. Kreisais vadības taustiņš Izlase dod iespēju aktivizēt nepieciešamo funkciju lietošanu, labais- tālruņa katalogu.

Telefona displejs ir pietiekoši liels, tā izmēri ir 27,5 x 27,5 mm, izšķirtspēja 128 x 128 punkti. Informācija displejā atainojas labi, krāsas pietiekami spilgtas un piesātinātas. Tekstuālā informācija parastajā režīmā atspoguļojas piecās rindās. Izvēlnē Displeja uzstādījumi lietotājs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, izvēlņu atspoguļojuma krāsas un parādīšanas veidu. Izvēlņu atspoguļojums pieejams divos veidos - secīgā nosaukumu sarakstā no 1 līdz 9 vai krāsu attēlos. Struktūra ir loģiska, ikvienam saprotama un ērti lietojama, izvēlnes un apakšizvēlnes kā parasti ir numurētas. Piecas izvēlnes iespējams aktivizēt un izsaukt ar balss komandu. Izvēlne pieejama gan latviešu, gan krievu valodā.

 

Iespējas

Tālruņa atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no visas koplietojamās atmiņas. Iespējama gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana. Ikvienam vārdam katalogā var saglabāt numuru un teksta piezīmi, iespējams uzņemt cilvēka fotogrāfiju un pievienot to atbilstošam vārdam. Saņemot zvanu, tālruņa displejā parādās zvanītāja attēls. Ierakstam tālruņa katalogā var izvēlēties vienu no piecām zvanītāju grupām, piešķirot katrai savu simbolu un zvana melodiju. Desmit ierakstiem var piešķirt balss frāzes un, pasakot frāzi, veikt zvanu.

Nokia 3220 atļauj nosūtīt un saņemt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām īsziņām. Atlikušo zīmju skaits un īsziņas daļas numurs atspoguļots ekrāna augšējā labajā stūrī. Jaunais modelis nodrošina tādu MMS ziņojumu izmantošanu, kuru lielums nepārsniedz 100 KB. Tālrunī integrēta e-pasta programma, ar kuras palīdzību var rakstīt, nosūtīt un nolasīt e-pasta ziņas

Jaunajā modelī izvēlnē Galerija sākotnēji pieejami 25 zvana signāli. Tālrunis uztur MIDI, SP-MIDI, AMR audio un monofonisko formātu zvanu signālus. Jaunus toņus lietotājs var lejupielādēt vai saņemt ar MMS ziņojumu. Melodijas skan pārliecinoši. Par veiksmīgu papildinājumu izcilai polifonijai kalpo četras sānu gaismas diodes, kuras īpaši efektīvi izskatās tumsā. Xpress-on mirgojošās malas ziņo par ienākošo zvanu, īsziņām, zvanītāju grupām. Krāsainā gaismas mūzika neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju!

Telefona papildfunkciju klāstā atrodams datums un pulkstenis, modinātājs, kalkulators, valūtas konvertētājs, taimeris un hronometrs, pieejams kalendārs un seifs. Tālrunis aprīkots ar iebūvētu skaļruni, kas sarunas laikā aktivizē brīvroku funkciju, vibrorežīmu un automātisko taustiņslēgu. Modelī 3220 ir līdz piecu minūšu balss ieraksts. Telefonam pieslēdzot radio mikrofonaustiņu HS-2R, iespējams klausīties stereo FM radio.

Nokia 3220 iebūvēta VGA 640 x 480 izšķirtspējas kamera. Ar to var uzņemt fotoattēlus un videoklipus. Displejs kalpo par skatu meklētāju. Fotoattēli tiek saglabāti izvēlnē Galerija JPEG formātā, videoklipi – 3GP formātā. Kamera nodrošina trīs attēla kvalitātes režīmus- augstu, parastu un pamata, kā arī maināmus uzstādījumus - standarta, portreta, tumsas foto. Kamerai ir taimeris ar pauzi 10 sekundes. Ik sekundi skaņas signālu pavada mirgojošas gaismas dažādās krāsās. Attēlu var pārdēvēt, izmantot par fona attēlu vai nosūtīt kā multivides ziņojumu. Attēlu redaktors sniedz iespēju pielikt tekstu, ierāmēt un ielikt klipkopu. Tālrunī sākotnēji integrēti daži videoklipi, lietotājam ir iespēja tos veidot pašam vai lejupielādēt. Videoklipus var uzņemt divos režīmos: uzstādīto ar 15s garu rullīti un palielināto ar 50s garu ierakstu.

Izklaidei sākotnēji būs pieejamas vairākas Java spēles un aplikācijas. Jaunas Java aplikācijas un visas Series 40 Java spēles iespējams lejupielādēt pašam. Lietotājs var īpaši piemērot tālruni savam stilam un iegādāties īpašos Xpress-on Fun Shells apvalkus. Ar šiem neparastajiem vāciņiem var izbaudīt dažādas kustīgus efektus spēles laikā, rakstīt un zīmēt gaisā ar gaismas kūli tekstu un zīmējumus. Tiešām ir vērts pamēģināt!

Izmantojot programmatūras komplektu PC Suite, iespējams sinhronizēt ar datoru telefona datus: kontaktus, kalendāru, darbu sarakstus, attēlus, klipus, melodijas un Java aplikācijas. Sinhronizācija ar datoru notiek caur Pop-Port savienotāju ar USB savienojuma kabeli.

Ražotāja piedāvātajam testa versijas telefonam litija jonu 760 mAh akumulators BL-5B nodrošināja sakarus vairāk par trim diennaktīm.

 

+ Plašs iespēju klāsts. Patīkams krāsu displejs, VGA foto un video kamera, atraktīvi gaismas efekti.

- Raibs, no dažādiem materiāliem veidots un caurspīdīgs korpuss. Nav infrasarkanās saites un integrēta Bluetooth.

 

 

Samsung SGH-E600

Jaunais telefons atgādina savu priekšteci modeli S300. Samsung E600 līdzīgi kā priekštecis ir atlokāmo klases un apveltīts ar diviem krāsu displejiem. Jaunais modelis atbilstoši pēdējām tendencēm veiksmīgi papildināts ar kameru. Funkcionāli telefons vairāk līdzinās modelim E700 un īstenībā ir tā vienkāršotā un lētākā versija. Telefons solās būt jaunu dāmu vidējās klases modelis, kaut gan labi noderēs gan vīrietim, gan sievietei, gan jauniešiem, gan stilīgiem tīņiem. Samsung vienmēr ir zinājis, ko vēlas potenciālais mobilā telefona lietotājs.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Telefons sver 85 g, tā mazie izmēri ir tikai 82 x 41,8 x 23,5 mm. Jaunajam modelim ir pagara ārējā antena, taču, pateicoties veiksmīgai sudrabainu krāsu kombinācijai, tā nemaz nešķiet masīva. Korpusa augšējā daļā izveidots atvērums siksniņas pievienošanai. Īpašniekam rodas iespēja telefonu nēsāt redzamā vietā un uzsvērt savu individualitāti. Nelielas konstruktīvas pārmaiņas skārušas austiņas pieslēguma vietu. Iepriekšējos modeļos ligzda tika nosegta ar gumijas aizbāzni (kuram bija tendence deformēties), turpmāk tā tiks nosegta ar aizbīdāmu plastmasas vāciņu. Korpusa augšējā kreisajā sānu malā atrodas neliels sudrabains regulēšanas taustiņš, kurš veic vairākus uzdevumus: sarunas laikā regulē skaļuma līmeni, gaidīšanas režīmā - taustiņu skaļumu, regulē arī fotokameru. Zemāk novietots infrasarkanais lodziņš. Labajā sānu malā ražotāji izvietojuši kameras taustiņu. Korpusa aizmugurējā daļā pieejamas antenas un autokomplekta pieslēgvietas. Apakšējā daļā atrodas lādēšanas ligzda ar atliecamu gumijas vāciņu.

Korpusa priekšējā daļā uz atlokāmā vāciņa atrodas kameras objektīvs apaļas acs formā un apzīmējumu VGA, zemāk noviets ārējais ekrāns ar tekstu SAMSUNG. Zem displeja rāmīša redzams nepārtraukti mirgojošais pusmēnes formas krāsainais servisa indikators.

Telefona klaviatūras ciparu sudrabainie taustiņi izskatās patīkami, tie ir pietiekami lieli un sabalansēti ar aparāta niecīgajiem izmēriem. Podziņu apgaismojums ir koši zils. Vadības taustiņi un četrvirzienu kursors nav lieli, taču nevarētu teikt, ka tie būtu neērti.

Telefona abi TFT displeji ataino 65 000 krāsu, ārējais atšķirībā no modelī E700 izmantotā un arī dārgākā OLED spēj atainot 96 x 64 punktus. Vāciņa ekrānā var redzēt līdz divām rindām teksta un vienai apzīmējumu rindai. Gaidīšanas režīmā displejā redzams datums, dienas nosaukums, pulkstenis, akumulatora un signāla stipruma indikators, kā arī modinātāja, vibrozvana u. c. izvēlēto parametru apzīmējumi. Lietotājs pēc vēlēšanās var izmantot kādu no četrām ekrāna atainojuma krāsām. Iekšējie izmēri ir pietiekami lieli 28 x 28 mm ar izšķiršanu 128 x 128 punkti. Teksts displejā, veidojot īsziņu, redzams piecās rindās, cipari un burti ir izcelti, bet nav lieli. Izveidojot jaunu numuru un zvanot jaunam adresātam, kā arī saglabājot to atmiņā, ekrānā redzamie cipari aizņem pusi no ekrāna laukuma. Diemžēl ražotājs paredzējis tikai trīs iedaļu baterijas indikatoru. Displeja spilgtumu un apgaismojuma izslēgšanās laiku lietotājs var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no vienpadsmit krāsainiem fona attēliem, vai izmantot fotouzņēmumus. Jāpiezīmē, ka jaunā telefona displejs izskatās nedaudz sulīgāks par modelī S300 redzēto.

Tālruņa izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un visai ērti lietojama. Garu apakšizvēļņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts ar skrejošu rindu. Galvenās izvēlnes sastāv no deviņiem izvēlņu nosaukumiem un atainojas ar kustīgu un atbilstošu attēlu, izvēļņu saraksta parādīšanas veidu lietotājs var mainīt. Tālruņa izvēlne pieejama latviešu un krievu valodā.

 

Iespējas

Trīsjoslu telefonā papildus SIM kartei iespējams saglabāt līdz pat 1000 vārdiem. Ikvienam jaunam vārdam iespējams pievienot piecus numurus: mobilo, mājas, darba, faksa un citu, papildināt ar e-pasta adresi, izvēlēties zvana melodiju un vienu no cilvēka fotoattēliem. Jaunajā tālrunī ievietota īpaši interesanta funkcija Photo Caller ID, tas nozīmē, ka fotogrāfija tiek pievienota konkrētam numuram telefona grāmatā. Ja vienam vārdam ir vairāki numuri, tad katram var pievienot savu foto. Ierakstītos vārdus var apvienot 10 lietotāju grupās: ģimene, draugi, kolēģi, darbs u. c. Pieeju katalogam atvieglo spīdīgais labais vadības taustiņš. Vairāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai iespējams piešķirt astoņus klaviatūras ciparu taustiņus.

Telefona arhīvā saglabājās līdz divsimt īsziņām. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot piecus ziņu šablonus. Sākt jaunu īsziņu atvieglo četrvirzienu kursora labā pozīcija. Tālrunis uztur savienoto īsziņu rakstīšanu līdz 918 zīmēm. Rakstīt un lasīt īsziņas ir ērti, tekstam iespējams mainīt simbolu lielumu, biezumu un izvietojumu. Tālrunis uztur EMS funkciju, kas dod iespēju papildināt tekstu ar attēliem un melodijām. MMS funkcijai ražotājs izveidojis atsevišķu izvēlnes punktu. Nosūtāmā ziņojuma izmērs nedrīkst pārsniegt 100 KB, saņemtā- 45 KB. Multivides ziņojumiem paredzēti 1400 KB.

Īpašu uzmanību gribētos veltīt telefona 640 x 480 pikseļu VGA kamerai. Tā izvietota ārējā vāciņa vidū virs displeja, un to var aktivizēt ar īpašu pogu korpusa sānos arī aizvērtā veidā. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem modeļiem darbošanās ar to ir kļuvusi ērtāka. Parametrus vairs nevajag mainīt, ieejot izvēlnē, to var veikt uzreiz, aktivizējot kameru. Iespējams izmantot pieckārtīgu zoom, uzstādīt attēla kontrastu, mainīt izšķiršanas spēju. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot taimeri, dažādus efektus. Ar funkciju MultiShot var veidot sērijveida fotouzņēmumus(6, 9, 15 attēli) divos ātrumos- normālā un lielā. Ar kameru var veidot arī nelielus 30 s garus videorullīšus bez skaņas. Diemžēl pārsūtīt fotoattēlus un video caur infrasarkano saiti uz datoru nav paredzēts.

Tālrunī jau dzirdama 64 toņu polifonija, lai gan īpašu atšķirību no 40 toņu polifonijas parastam lietotājam būs grūti saklausīt. Jaunus attēlus un melodijas var ielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 1.2.1 pārlūkprogrammu un GPRS atbalstu.

Tālrunī pieejams diktofons ar pieciem 30 s gariem ierakstiem. Bez instrukcijas palīdzības to atrast un iedarbināt būs pagrūti, jo ražotājs pamanījies to novietot izvēlnē Multivides ziņojumi.

Telefonā E600 ir kalendārs ar visu mēneša dienu pārskatu un atgādinājumiem, veicamo darbu saraksts, kā arī datums un pulkstenis, trīs modinātāji, laiks dažādās pasaules pilsētās. Pieejams arī kalkulators un valūtas konvertētājs.

Izklaides mīļotājiem paredzētas četras neizdzēšamas Java spēles. Datu sinhronizācijai ar datoru noderēs Samsung PC Data Kit komplekts. Java lietojumiem paredzēti 512 KB atmiņas. Lietotājs var pārsūtīt kalendāra un telefona grāmatas ierakstus, īsziņas un multivides ziņojumus.

Komplekta plānais litija jonu 700 mAh akumulators nodrošināja sakarus trīs diennaktis. Pārdošanas komplektā paredzēta arī otra standarta litija jonu 900 mAh baterija.

 

+ Neliels, jauks un kvalitatīvs. Divi izcili krāsu ekrāni, laba VGA kamera, liela atmiņa.

- Pagara ārējā antena. Joprojām nav balss vadības un Bluetooth.

 

 

Siemens M65

Siemens jaunais modelis paredzēts aktīviem un stilīgiem jauniem cilvēkiem. Telefons ir putekļu, triecienu un mitruma izturīgs, tā korpuss veidots no gumijas un metāla apvienojuma. Ārēji M65 nu nemaz nav līdzīgs savam populārajam priekštecim modelim ME45 un arī funkcionāli ir stipri bagātāks. Jaunais telefons iespēju ziņā jau līdzinās biznesa klases modeļiem. Droši var teikt - ekstremālo sporta veidu cienītāji, jūsu telefons ir klāt!

.

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais M65 sver 104 g, tā izmēri ir 109 x 49 x 19 mm. Korpuss veidots no trim atšķirīgiem materiāliem, tādējādi veiksmīgi panākot labo īpašību apvienojumu: metāls telefonu pasargā no sitieniem, gumija aiztur putekļus un mitrumu. No metāla veidots pievienojams korpusa rāmis, no gumijas - kameras objektīva gredzens, korpusa apmales un pieslēgvietas, no plastmasas - pats korpuss. Ražotājs piedāvās divas dažādas krāsu kombinācijas- oranžu un pelēku. Jāpiezīmē, ka, paņemot rokā M65, var izjust tā pamatīgumu. Tālruņa korpusa apakšējā daļā atrodas universāls sistēmas spraudnis dažādu lādētāju, austiņu, datu kabeļu, zibspuldzes pievienošanai, aizmugurējā daļā novietota antenas pārejas ligzda un kameras objektīvs. Antenas ligzdā var iespraust grozāmu gumijas vāciņu, kas aizsargā kameras lēcu no triecieniem. Baterijas vāciņš izveidots ar rievām, kuras pasargā no izslīdēšanas un kritiena. Siemens komplektā paredzējis veselu maisiņu ar dažādiem maināmiem gumijotiem vāciņiem.

Tālruņa sānu malās izvietotas mirgojošas gaismas diodes. Atkarībā no to mirgošanas ritma iespējams uzzināt nepieciešamo informāciju. Telefonam ir stilīga, bet neliela un vāji apgaismota klaviatūra. Taustiņi ir salīdzinoši mazi un blīvi izvietoti un paasām malām. Ierastais četrvirzienu vadības kursors pārvērties par plastmasas piecvirzienu taustiņu un nodrošina ērtu piekļuvi nepieciešamajām funkcijām. Diemžēl korpusa sānos nav ērto regulēšanas un kameras startēšanas taustiņu.

Telefonam ir ļoti liels un iespaidīgs aktīvais TFT 65 000 krāsu displejs ar izšķiršanas spēju 132 x 176 punkti. Tā izmērs pa diagonāli ir 2,1 colla. Beidzot Siemens telefonu tīkotāji varēs baudīt sulīgus fotoattēlus. Displejā kopējā tekstuālā informācija pieejama 9 rindās, simboli ir labi saskatāmi. Lietotājs var mainīt ekrāna kontrastu, spilgtumu, tā apgaismojumu nepieciešamības gadījumā var izslēgt. Gaidīšanas režīmā uz displeja pieejams ekrānsaudzētājs. Izvēlne Displejs piedāvā uzstādīt papildu fona attēlu, ieslēgšanas un izslēgšanas animāciju un izvēlēties displeja informācijas krāsu shēmas.

Izvēļņu nosaukumi  uz displeja atspoguļojas deviņu ikonu veidā, pārvietoties ar piecvirzienu vadības kursoru ir ātri un ērti. Izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas.

Domājams, ka jaunajā Siemens M65 izvēlnes būs gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Tālrunis darbojas GSM900/1800/1900 MHz tīklā. Modeļa M65 kopējai atmiņai paredzēti 11 MB. Atmiņā lietotājs var saglabāt 1000 kontaktu, katru no tiem var papildināt ar tādiem datiem kā uzvārdu, biroja, mobilo, faksa numuru, kā arī saglabāt e-pasta adresi, pasta adresi un dzimšanas dienu, pievienot iesauku. Katru ierakstu var papildināt ar attēlu vai animāciju vai ierakstus pievienot  kādai no lietotāju grupām, katrai piešķirot savu simbolu un zvana melodiju.

Rakstīt īsziņu ir ērti, tās kopējais garums ir 760 zīmes, un priecē, ka atlikušo zīmju skaits tiek uzrādīts.

Tālruņa VGA kamera veido gan fotoattēlus, gan videoierakstus ar skaņu, tai ir pieckārtīga digitālā palielinājuma iespēja. Kamerā pieejami vairāki režīmi: melnbaltais, nakts, sēpija. Fotoredaktora funkcija dod iespēju attēlus papildināt ar speciāliem gaismas efektiem. Uzņemtos attēlus un rullīšus var nosūtīt ar MMS palīdzību, pārsūtīt datorā caur infrasarkano saiti vai USB savienojuma kabeli.

Polifoniskās melodijas tiek atskaņotas ar 40 instrumentu palīdzību un skan pietiekoši labi.

Telefons atbalsta GPRS, tajā integrēta WAP 2.0 pārlūkprogramma un ievietota e- pasta funkcija. Modelī M65 iebūvēts nopietns diktofons. Lietotājs var ierakstīt jebkuru apkārtējo skaņu un izmantot to kā zvana melodiju. Priecē fakts, ka, veidojot ierakstu, ekrāna augšpusē redzama informācija par pieejamo kopējo laiku.

Plānotāja funkciju sarakstā atrodam modinātāju, kurš darbojas arī izslēgtā režīmā un uzstādāms jebkurai nedēļas dienai, atgādinājumus un piezīmju grāmatiņu. Pierasti, ka telefonā ir kalkulators, mērvienību un valūtas konvertētājs, hronometrs un taimeris. Diemžēl ražotājs nav paredzējis visai pierasto kalendāru. Tālrunī iebūvēts skaļrunis sarunai brīvroku režīmā.

Jauniešiem izklaidei Siemens paredzējis trīs interesantas Java spēles: Armageddon Agents, Stack Attack Advanced un Turrican 2004. Līdzās spēlēm pievienoti vēl divi Java lietojumi: Bike-o-Meter un Photo Editor. Lietojuma izmantošanai noderēs speciāls adapters Bike-o-Meter. Aksesuārs paredzēts riteņbraucējiem un veidots no turētāja ar hronometru.

Siemens M65 uztur datu pārraidi. Sinhronizācija ar datoru notiek caur infrasarkano portu ar RS232 vai USB kabeli vai ar speciālu galda turētāja komplektu.

Telefona litija jonu 750 mAh akumulators nodrošināja nedaudz vairāk kā trīs diennaktis.

 

+  Futūristisks dizains. Ļoti liels displejs, plašs moderno tehnoloģiju klāsts.

-   Nav balss vadības, Bluetooth. Pasmags, nelieli klaviatūras taustiņi.

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT


 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001