Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

YAMADA mājas kinoteātris

   

Plāns

 

Vācu uzņēmums Umax Systems GmbH, kas Rīgā pazīstams ar skeneriem un akustiskajām sistēmām, Latvijas iedzīvotājiem piedāvā arī mājas kinozāles ar preču zīmi Yamada. Šobrīd Rīgā ir pieejamas mājas kinozāles Yamada H8000X un D8000X, taču ar Elko Latvija sadarbības partneru starpniecību iespējams iegādāties arī citas Yamada DVD atskaņotāju versijas (PVD-520, PVD-700, DVDSim-5520, DVD-2600, Home Theater H8000D, Home Theater HTS-3900).

 

 

Mājas kinozāle YAMADA H8000X

Šis mājas kinoteātris sastāv no DVD atskaņotāja DVX-6600 un skaļruņu komplekta H8000. Kopā tie veido mājas kinoteātri YAMADA H8000X.

 

Video baudas sniedzējs

DVD atskaņotājs DVX-6600, kura cena ir tikai 78 lati (98 lati kopā ar 5.1 akustisko sistēmu), funkcionalitātes un lietošanas ērtuma ziņā šobrīd ir viena no labākajām savas cenu kategorijas digitālo attēlu, video un audio atskaņošanas ierīcēm mājas vajadzībām.

DVD atskaņotājs DVX-6600 izceļas ar to, ka spēj nolasīt arī vecāka gājuma diskus, kuriem lietojuma sekas ir jau manāmas, atpazīst un uztur praktiski visus audio un video kodēšanas standartus (MP3-CD, MP3-DVD, MPEG1 (ISO11172), MPEG2 (ISO13818), MPEG4, XviD, MP3, WMA, PCM, Viobs-OGG, DivX; Audio: Dolby Digital, DTS). Īpaši simpātiskais sudraba krāsas dizains un mazie izmēri labi iekļaujas gandrīz jebkurā interjerā un mājas kinozāles komplektā. Arī DVD atskaņotāja atainotais attēls ir kvalitatīvs. Audio: Dolby Digital un DTS standartu uzturēšana sniedz pilnvērtīgu audio atskaņojumu. Iespēja skatīt video MPEG4 (Divx/Xvid) formātā ļauj skatīt jauninājumus, ko var lejuplādēt no interneta (www.windowsmedia.com), un mājās veidotos video datus, kurus šobrīd ir ērtāk glabāt tieši MPEG4 formātā - šādi kodēts mājas video uz digitālajiem datu nesējiem aizņem līdz astoņām reizēm mazāk vietas.

 

Akustiskais labvēlis

H8000 ir simpātisks un vienkārši veidots 5.1 skaļruņu komplekts speciāli mājas kino vajadzībām, to ērti var izmantot arī kā muzikālā centra akustisko sistēmu. 5.1 skaņu sistēmas standarts nozīmē, ka komplektā ietilpst pieci skaļruņi - satelīti (priekšējie labais un kreisais, aizmugurējie labais un kreisais un labākas skaņas kvalitātes sasniegšanai arī piektais jeb centra satelīts) un zemfrekvences reproduktors, kas nodrošina basu un zemo frekvenču audiosignālu kvalitatīvu skanēšanu.

Šis komplekts un DVX-6600 atskaņotājs (abi identiski sudrabotā krāsā) veido harmonisku mājas kinozāles komplektu.

 

Nedaudz detalizētāks ieskats

DVD atskaņotāja priekšējais panelis veidots no slīpēta stikla ar spoguļefektu, kas, protams, priecē acis. Paneļa augšpusē izvietotas piecas pogas ar galvenajām atskaņošanas funkcijām, kas ļauj arī lietotājam ar visai pieticīgām vajadzībām un prasmēm bez liekas piepūles vadīt DVD atskaņotāju. Uz priekšējā paneļa ir arī patīkama dizaina indikācijas ekrāns.

DVD atskaņotāja aizmugurējā panelī atrodas šādi savienotāji:

·         kompozītā videoizeja;

·         S-video izeja;

·         stereo audioizeja (RCA);

·         koaksiālā audioizeja;

·         optiskā audioizeja;

·         audioizeja (5.1);

·         SCART.

Mājas kinoteātris Yamada H8000X piedāvā arī tādas plaši izplatītas funkcijas kā vecāku kontrole (Parental control), kas liedz bērniem skatīties nepiemērotus ierakstus, kameras leņķa dažādošana (atkarīgs no ieraksta), attēla palēnināšana (slow motion), iespēju izvēlēties audio teksta, izvēlnes un subtitru valodu, TV veidu (4:3 - standarta, 4:3- letterbox vai platekrāna), attēla pārslēgšana uz citu skatu punktu (angle mark), SPDIF režīmu, ieslēgt ekrānsaudzētāju. Tāpat iespējams izraudzīties skaņas uzstādījumus, piemēram, DownMix, piemērotu skaļruņu tipu (lielie vai mazie), iestādīt zemfrekvences reproduktora (subwoofer) režīmu (on/off). Atskaņotājam ir arī atsevišķa izvēlne mono un stereo skaņas kontrolei un DRC (dinamikas) regulēšanai.

Visas šīs funkcijas uz ekrāna ir ērti vadāmas ar tālvadības pults palīdzību (kontrole tiek nodrošināta arī no piecu metru attāluma).

 

Navigācijas sistēma

Šim DVD atskaņotājam ir labi pārdomāta navigācijas jeb lietošanas sistēma – ērta, ar datu koka pārskatu, kas līdzinās Windows Explorer. Mapes tiek parādītas ar visiem to nosaukumiem, ja vien tie nav pārāk gari un iekļaujas ekrānā. Ekrāna kreisajā pusē redzams mapju priekšskatījums. Izvēloties konkrētu mapi, labajā pusē tiek atainots tās saturs. Ja kāda no mapēm satur attēlus, tad atskaņotājs tās automātiski uztver kā Kodak Picture CD failus. Ir iespējams mainīt arī attēlu apskates režīmu. Tos ir iespējams rotēt, apgriezt, skatīt spoguļskatā, palielināt, samazināt u. c. Video lietošana ir pavisam vienkārša, DVD video tiek uzreiz atpazīts un aktivizēts bez papildu komandām. MPEG4 (Divx/Xvid) formāta video parādās uz ekrāna kā atskaņošanai atpazīstamie dati, un tos aktivizē ar pogu PLAY.

 

Ierakstu atskaņošana

Viena no DVX-6600 priekšrocībām ir nu jau popularitāti guvušo MPEG4 (Divx/Xvid) failu atskaņošana. MPEG4 ir ISO/IEC standarta faili, kuru formātu izstrādājusi Moving Picture Experts Group, kas veidojusi un attīstījusi arī Emmy Award balvu ieguvušo MPEG1 un MPEG2 standartu (DVD atbalsta šo standartu video aplikācijām). MPEG-4 ir efektīvs failu kompresijas standarts, kurš spēj saspiest MPEG2 formāta failu līdz 1/8 no tā pilnā izmēra. Uz šo tehnoloģiju balstītas vairākas videostraumēšanas  vides[a1] , piemēram, DivX, WMV utt.

MPEG4/DivX failu kodēšana sākotnēji iekaroja popularitāti kā lēts un vienkāršs pirātisko videofilmu izplatīšanas un skatīšanās formāts, bet šobrīd tas jau ir pasaulē atzīts mājas un biznesa videokodēšanas formāts, uz kuru pakāpeniski sāk pāriet arī kino industrija. Lielais programmatūras gigants Microsoft ietver MPEG4/DivX kodeku pakas, lai arī Windows lietotāji varētu bez liekām problēmām un piepūles skatīties video uz mājas datora.

MPGE-4/DivX formāta faili atšķiras no DVD-video ar to, ka filmas izmērs aizņem līdz pat astoņām reizēm mazāk vietas uz datu nesēja CD/DVD (vispopulārākais izmērs šobrīd ir 700 MB MPEG4/DivX, apmēram līdz divu stundu videofilma). Šobrīd pasaulē MPEG4 tiek izplatīts, kodēts un veidots ļoti lielos apmēros kā ērtākais mājas un biznesa video kodēšanas formāts. Tāpat ir atbalstīti populārie MP3 audio faili, kā arī, ērti sēžot uz dīvāna, bez problēmām iespējams apskatīt dažādu izmēru un izšķirtspējas JPEG formāta failus.

 

Tabulā uzskatāmi redzamas atskaņotāja spējas atskaņot dažādus formātus.

 

Audio datu formāti

Video datu formāti

Nosaukums

Iespējas

Nosaukums

Iespējas

OGG

neatbalsta

ASF

neatbalsta

WMA

atbalsta

RM8

neatbalsta

MP3 (CBR 128Kbps)

atbalsta

RM9

neatbalsta

MP3 (CBR 320Kbps)

atbalsta

WMV

atbalsta

MP3 (VBR)

atbalsta

WMA

atbalsta

PCM (WAV)

atbalsta

MOV

neatbalsta

 

 

MPG (MPEG2, SVCD)

atbalsta

 

 

MPG (MPEG1, VCD)

atbalsta

 

 

MPG4 (MPEG4, Divx, Xvid)

atbalsta

 

 

AVI (MPEG4, Divx, Xvid)

atbalsta

 

Papildu informācija

  • Šis atskaņotājs diemžēl neatbalsta subtitrus AVI formāta videofilmām – klipiem.
  • Ir iespējams nomainīt režīmu uz AVI failu atskaņošanu, bet nevar kombinēt ar citiem formātiem.
  • Atskaņojamā diska kvalitāte nav īpaši nozīmīga tā atskaņošanai. Bez problēmām tika atskaņoti CD noname, kā arī CD-R TDK 48x, Imation 48x, Verbatim DataLife 48x; CD-RW Philips 4x, LiteOn 12x.
  • Instrukcijā minēts, ka šī atskaņotāja reģionālais kods ir 2, taču bez problēmām tika atskaņoti diski ar citu reģionu kodiem.

 

Parametrs

Vērtējums

Komentāri

Funkcionalitāte

Labi

Teicami atskaņotājs ieguva, pateicoties labas kvalitātes lasīšanas un atskaņošanas ierīcei, kas spējīga nolasīt lielāko daļu audio un video disku, bet šo DVD atskaņotāju nav iespējas pieslēgt pie monitora (lietošana tikai caur S-video un SCART izeju).

Lietošana

Labi

Vienkārša un saprotama izvēlne, kā arī daudz automātisko funkciju (piemēram, automātiskā diska aktivizācija).

Atskaņošanas kvalitāte

Labi

Patīkama kvalitāte par labu cenu mājas vajadzībām

Attiecība kvalitāte/cena

 

 

Izcili

Salīdzinot ar šobrīd Rīgā piedāvātajiem mājas kinoteātriem, Yamada H8000X izceļas ar labu kvalitāti, plašu funkciju uzturēšanu un īpaši zemo cenu. Tā ka attiecībā cena pret kvalitāti un funkcionalitāti varam teikt izcili.

 

 

 

 

 

UMAX mājas lapa, kur var apskatīt visus šīs firmas ražotos produktus, to skaitā arī YAMAD DVX-6600 atskaņotāja aprakstu, - http://www.umax.co.uk

 

Arvils ZVICEVIČS

 

DVD atskaņotāja DVX-6600 specifikācija

 

Atbalsta šādus formātus:

MP3-CD, MP3-DVD, MPEG1 (ISO11172), MPEG2 (ISO13818),MPEG4, XviD, MP3, WMA, PCM, Viobs-OGG, DivX

Audio: Dolby Digital, DTS

Video izejas: S-video, kompozītā, SCART

Audio izejas: stereo, koaksiālā, optiskā, 5.1 kanāla;

OSD-Menu: 8 valodas

Jauninājumi: CD-R programmnodrošinājums

Barošanas avots: 220–240 V AC 50/60 Hz

Patērējamā jauda: 20 W

Masa: 2 kg

Izmēri: 430 x 50 x 260 mm

Pieslēgums: MULTI/NTSC/PAL

DVD lasītājs: Semiconductor lāzers ar viļņa garumu 650 nm

 

 

 


 [a1]Nav tulkojuma

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001