Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Interneta revolūcijas epicentrā

   

Koncerna Nortel Networks galveno lomu jaunās tīkla ēras tēla izveidē noteica kompānijas Bay Networks iegāde un unificēto tīklu (Unified Networks) stratēģijas izziņošana. Tās pamatā ir četri stūrakmeņi — interneta optiskie tīkli, interneta telefonija, bezvadu internets un iekšējo tīklu pakalpojumi. Ženēvā izstādē TELECOM '99 firma Nortel Networks apstiprināja savas līderpozīcijas interneta risinājumu laukā, demonstrējot unikālu jaunumu — TNet '99 sakaru tīklu.

Piesaista labākos

Pasaules telekomunikāciju izstāde notiek ik pēc četriem gadiem izstāžu kompleksā Palexpo (100 000 m2) Ženēvas tuvumā. Tā pretstatā tradicionālām telekomunikāciju izstādēm, kurās pārsvarā eksponē ieviestus vai tuvākajā nākotnē ieviešamus risinājumus,galvenokārt pievēršas stratēģiskiem nākotnes projektiem. Ženēva vienmēr piesaista lielākos, labākos un spožākos pasaules telekomunikāciju industrijas pārstāvjus. Tādēļ 1200 dalībnieki, 200000 profesionālu apmeklētāju un 3000 masu saziņas līdzekļu pārstāvji no 10. līdz 17. oktobrim varēja apskatīt un novērtēt jaunākās tehnoloģijas. Tūkstošgades pēdējā TELECOM varēja aplūkot arī unikālu augstražīgu multimediju komunikāciju tīklu TNet '99, kas garantē augstu tīkla drošību un efektīvu klientu apkalpošanu. IPoptimizētais komutācijas kampusveida tīkls ar ātru piekļuvi internetam — izstādē tika nodrošināts un uzturēts sadarbībā ar firmu Swisscom — Šveices telekomunikāciju operatoru līderi. Nortel Networks ir tās galvenais partneris. Swisscom izvēlējās izstādesrīkotāja ITU (International Telecommunication Union), jo šis uzņēmums bija arī izstādes oficiālais telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs. Lielākais šābrīža reāllaika Gigabit Ethernet tīkls izmantoja Nortel Networks IP optimizētu Gigabit Ethernet UnifiedNetworks risinājumu, kur galvenā loma ir optiskajam internetam, interneta telefonijai un intraneta pakalpojumiem.

Unikāls tīkls

— TNet '99 risinājuma pamatā ir apvienots optiskais tīkls ar balss, datu un video integrāciju un Gigabit ātrumiem, — skaidro Franks Honore, Nortel Networks tīklu arhitekts. TNet '99 apvienoto tīklu arhitektūras bāze ir IP optimizētā komutācijas tehnoloģija virs Gigabit Ethernet maģistrālā tīkla. Tīkla mezglu sistēma (hub system) izveidota uz OPTera Metro blīvu viļņa garuma dalījuma multipleksēšanas (Dense-Wavelength Division Multiplexing DWDM) iekārtu bāzes, tīkls aprīkots ar optiskās šķiedras kabeli un augstražīgu maršrutizējošo komutācijas iekārtu Accelar. Sadalījums pa klientu līnijām notika caur Nortel Networks Baystack 4505 un Accelar 1200 maršrutējošajiem komutatoriem, kas nodrošina FastEthernet (10/100 auto-sensing) caur vara kabeli pa simetriskiem pāriem. Nortel Networks integrētā tīkla vadība (INM) kopā ar tīkla vadības risinājumu (NMS) Optivity nodrošināja caurspīdīguadministrēšanas risinājumu, kas kontrolēja un vadīja sākotnējo un paralēlo tīklu. Protokolu analīze, konfigurācijas vadība un bojājumu noteikšana tika realizēta no viena centrālā punkta — tīkla darbības centra (Network Operations Centre — NOC), kas bija izvietots Palexpo galvenajā ēkā.

Drošības līmenis — pieci devītnieki

Nortel Networks radījusi infrastruktūru, kas spēj uzturēt līdz 10 000 resurspieslēgumu (host) ar 34 Gigabit Ethernet maģistrālā tīkla palīdzību. Tas nodrošina augstas drošības interneta piekļuvi ar ātrumu 68 Mbit/s un rezervēšanas iespējām. TNet '99 demonstrē ne tikai tehniskos sasniegumus, kuri balstās uz attālināto mezglu tīkla pakalpojumiem, sakaru nodrošinājumu lielās platībās un pastāvīgupiekļuvi internetam. Šis tīkls ietver arī optisko multipleksēšanas sistēmu pilsētas tīkliem (OPTera), kas nodrošina balss un datu pārraides integrētos risinājumus nomātās līnijas mezglos. TNet '99 tīkls, kas bija izveidots Palexpo, parādīja biznesa klases interneta nākotnes iespējas un ir reālās pasaules mikromodelis,kurā funkcionē visas tautsaimniecības nozares. Šis tīkls nodrošina lietišķo sakaru platformu ar drošības līmeni pieci devītnieki. TNet '99 tīkls izstādes TELECOM '99 1200 dalībniekiem un 200 000 apmeklētāju kļuva par saziņas līdzekli ar ārpasauli. Abonentiem, kuri atradās dažādās ēkās, kas savstarpēji saistītas ar Ethernet, bija iespējama interneta piekļuve. TNet '99 modelēja LAN, WAN, kā arī milzīgas virtuālās korporācijas, kas pēc apjomiem pārsniedz lielākās pasaules kompānijas, kampusu un pilsētas tīklu darbību. TNet '99 tīklā iespējami visdažādākie lietojumi, to skaitā televīzijas translācija, videokonferences sakari, elektroniskais pasts un datu bāzes replikācija apstākļos, kas maks imāli pietuvināti reālajiem. Komentējot projektu, Nortel Networks viceprezidents un galvenais izpilddirektors Džons Ross (Roth) teica: — Mēs esam lepni, ka sadarbojamies ar kompāniju Swisscom augstražīga sakaru tīkla izveidē, kas demonstrēja pašus jaunākos sasniegumus un iespējas tīklu industrijā.

Tehniskās īpatnības

Tirgus līderis Nortel Networks garantē drošību un tīkla caurlaides spēju, kāda nepieciešama interneta biznesa klasei,— tā ir sistēma OPTera* pilsētas tīkliem ar blīvu viļņa garuma dalījuma multipleksēšanu DWDM (Dense-Wavelength Division Multiplexing). Šīs sistēmas izmantošana nodrošina tādu pēdējās jūdzes ražīgumu, kāda parasti raksturīga sakaru operatora maģistrālajam tīklam. OPTera iespaidīgā ietilpība ir viena no iespējām tīkla izmaksu samazināšanai, ko arī izmanto Nortel Networks. Nortel Networks maršrutizējošie komutatori Accelar, kuri ietilpst TNet '99 risinājumā, apvieno otrā līmeņa komutatoru ražību un latentitāti ar elastīgu maršrutizatoru vadību un apjomu paplašinājumu. Pēdējais akcents TNet risinājumā — BayStack 450 moduļveida komutatori, kuri pieder īpaši stabilu kaskādveida komplektācijas komutatoru 10/100/1000 saimei ar elastīgu blīvuma un produktivitātes maiņu līdz 224 automātiskajiem portiem 10/100, to skaitā Gigabit maģistrāliekanāli, 100Base-FX un plānotie OC-3 vai OC-12 ATM.

Veiksmīgā prezentācija sekmēs tirgu

Šis unikālais tīkls ar miljoniem dolāru vērto aprīkojumu, cilvēku resursiem un tīkla atbalstu, paredzēts lielu kompāniju kompleksā un daudzsakaru tīkla aizvietošanai.Nortel Networks pamatoti cer, ka veiksmīgā prezentācija izstādē TELECOM '99 nodrošinās uzņēmuma vadošajai produkcijai vislabākos apstākļus telekomunikāciju tirgū, kā arī iespēju demonstrēt savu izcilo pieredzi lielu komplekso tīklu uzbūvē un apkalpošanā. — Mēs nevis vienkārši nodrošinājām izstādi ar sakaru tīklu un savienojumiem, — noslēgumā teica Kents Felske, Nortel Networks tīklu menedžeris, — mēs demonstrējām elastīgu un kvalitatīvu tīkla risinājumu ar labi noregulētu menedžmentu un klientu atbalstu,ko varam nodrošināt visdažādākajos apstākļos.

BELAM Communications
Nortel Networks oficiālais pārstāvis
Baltijas valstīs

BELAM-RĪGA,
Ģertrūdes ielā 94,
tālrunis 7 013 444

BELAM-DAUGAVPILS,
Stacijas ielā 85, tālrunis 54 07017

BELAM-LIEPĀJA,
Klaipēdas ielā 19/21,
tālrunis 34 84064

BELAM-VENTSPILS,
Fabrikas ielā 4, tālrunis 36 65290
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001