Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

METRO svin dzimšanas dienu

   

METRO – ātri, droši un bez sastrēgumiem

Jau gadu MicroLink Latvia klienti Rīgā var izmantot ātrgaitas interneta pieslēgumu METRO. Pirms gada METRO bija pieejams vairāk nekā 20 Rīgas centra namos, taču kopš pērnā gada decembra optiskais tīkls kļuvis divreiz lielāks un tagad METRO pieejams jau ap 200 Rīgas namiem.

 

METRO – telekomunikāciju tirgū atpazīstams zīmols  

MicroLink Latvia uzņēmējdarbības pamatprincips ir nodrošināt klientu ar pēc iespējas pilnīgāku IT pakalpojumu komplektu, kurā ietilpst gan programmatūras izstrāde, gan infrastruktūras izveide, gan sistēmu apkalpošana un attīstīšana, kā arī pieprasītie out sourcing jeb attālināto resursu piedāvājumi. MicroLink Latvia sniedz arī tehnoloģiski modernākos un drošākos sakaru risinājumus, kas tiek izstrādāti atbilstoši katra klienta vajadzībām.

Pilnveidojot pakalpojumu klāstu, pirms gada MicroLink Latvia sāka piedāvāt jaunu ātrgaitas interneta piegādes shēmu METRO, kas jau vairākus gadus bija pieejama Tallinā un ko šogad iepazina arī Viļņa. Gada laikā METRO kā vislētākais un kvalitatīvākais interneta pieslēgums Rīgas centrālajā daļā iekarojis stabilu vietu telekomunikāciju tirgū.

 
METRO – ātri, droši un bez sastrēgumiem

METRO optisko kabeļu tīklus MicroLink Latvia veido sadarbībā ar namu apsaimniekotājiem, jo Rīgas telekomunikāciju šahtas pieder vienīgi uzņēmumam Lattelekom, kas tās neiznomā. Ātrgaitas interneta pieslēguma METRO pamattīkla optiskais kabelis nodrošina datu pārraides ātrumu līdz pat 1 Gbit/s, savukārt lietotāji individuālajam pieslēgumam var izvēlēties gan tradicionālo savienojuma ātrumu 1 Mbit/s, gan arī lielāku - 2, 3, 4 un pat 10 Mbit/s.

MicroLink Latvia piedāvātais pieslēgums globālajam tīmeklim ir ne vien ātrs, bet arī stabils. METRO apzināti veidots optiska loka veidā, lai MicroLink Latvia klienti tīkla pārrāvuma gadījumā nepaliktu bez sakariem. METRO lietotājam nav jāveido rezerves kanāls, jo MicroLink Latvia izmantojamās tehnoloģijas un iekārtas, piemēram, CISCO maršrutētājs (rūteris) sakaru traucējumu gadījumā interneta pieslēgumu automātiski pārslēdz pretējā virzienā. Pārslēgšanās notiek milisekundēs, tādējādi klients traucējumus pat nepamana.

Individuālo pieslēgumu pamattīklam stabilitāti nodrošina arī virtuālais tīklu savienojums VLAN (virtual local area network), kas METRO lietotāju datortīklus nodala citu no cita.

MicroLink Latvia rūpējas arī par interneta pieslēguma un MicroLink Latvia klientu datortīklu un datu pārraides drošību un neaizskaramību. To garantē ienākošās informācijas filtrēšanas tehnoloģiskais risinājums NAT (Network address translation). Tāpat MicroLink Latvia klientiem piedāvā pieslēguma diennakts uzraudzību septiņas dienas nedēļā un konsultatīvā dienesta pakalpojumus.

 
METRO – iespēja ietaupīt laiku un naudu

METRO lietotājiem pieejams ne vien ātrs un stabils interneta pieslēgums, bet arī ātri un kvalitatīvi sakari starp uzņēmuma diviem vai vairākiem birojiem. METRO ļauj centralizēti lietot vienotu uzskaites vai grāmatvedības programmu, tādējādi taupot laiku un naudu. Izmantojot METRO, ir iespēja divus vai vairākus uzņēmuma birojus iekļaut vienotā lokālajā tīklā. Un nav svarīgi, vai attiecīgie pieslēguma punkti ir vai nav pieslēgti METRO tīklam, jo pakalpojumu komplektā iekļautais VPN (Virtual Private Network) un VPN+ nodrošina pieslēguma punktu saslēgšanu vienotā lokālajā tīklā neatkarīgi no to atrašanās vietas.

METRO interneta pieslēgums nodrošina arī lētākus starptautiskos zvanus, kā arī iespēju sazināties starp uzņēmumu filiālēm vai  partneriem, nemaksājot par katru sarunas minūti. METRO lietotāji var rīkot arī videokonferences.

 
No METRO līdz  Pan Baltic tīklam

Šogad darbu sāka arī Pan Baltic tīkls – MicroLink Latvia optiskā kabeļa trase, kuras pamatā ir METRO tehniskās idejas. Tehnoloģiski Pan Baltic tīkls ir unikāls, tā darbību nodrošina divas modernas tehnoloģijas: ATM (Asynchronous Transfer Mode) un MPLS (Multiprotocol Label Switching). Klients var saņemt visus iespējamos telekomunikāciju pakalpojumus, turklāt balss un datu pārraidē praktiski nav ierobežojumu.

Tīklu administrēšanai izmanto kopēju centrāli, veic vienotu tīklu uzraudzību un nodrošina vienotu pieeju drošības jautājumiem. Tas, ka tīklu pārvalda viens datu pārraides operators – MicroLink Latvia, dod papildu garantijas, ka tīkla darbība ir vienādi stabila visā reģionā un necietīs no starpsavienojumu problēmām vai atšķirībām tīkla drošuma sistēmās. Pan Baltic tīkls īpaši izdevīgs ir uzņēmumiem, kuriem ir filiāles vai pārstāvniecības visā Baltijā. MicroLink Latvia uzskata, ka Pan Baltic tīkls Baltijas valstu uzņēmējiem palīdz iekļauties kaimiņvalstu, kā arī Eiropas biznesa struktūrās. Šobrīd tīkls integrē tikai Baltijas valstu telekomunikācijas, taču MicroLink Latvia jau domā par tā tālāku attīstību, lai uzņēmēji varētu veidot jaunus birojus arī citviet Eiropā.

 

 

SIA MicroLink Latvia

Skanstes iela 13

Rīga, LV-1013

Tālr. 7777777

info@ microlink.lv

www.microlink.lv

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001