Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Wi-Fi starptautiskā viesabonēšana

   

Pateicoties Lattelekom un tā sadarbības partneru aktīvajam ieguldījumam un klientu pozitīvajām atsauksmēm, publisko interneta bezvadu pieslēguma telpu popularitāte un atpazīstamība Latvijā kļūst aizvien jūtamāka

 

Pateicoties Lattelekom un tā sadarbības partneru aktīvajam ieguldījumam un klientu pozitīvajām atsauksmēm, publisko interneta bezvadu pieslēguma telpu popularitāte un atpazīstamība Latvijā kļūst aizvien jūtamāka. Šobrīd izveidoti 83 Wi-Fi piekļuves punkti 11 pilsētās un līdz gada beigām tie būs vairāk nekā 100 vietās.

 

- Tā kā esam veiksmīgi attīstījuši mūsu bezvadu interneta telpas zonu Latvijā, -stāsta projekta vadītājs Uģis Janaitis, - tad cerīgi raugāmies nākotnē un piedāvājam mūsu klientiem izmantot Wi-Fi  tīkla iespējas  arī ārpus Latvijas.

Pavasarī Vācijā Hannoverē firma T-Systems  prezentēja jaunu Wi-Fi tīkla  platformu, kura komercrežīmā sāka darboties vasarā. Tai var pieslēgties visi pasaules operatori, kuri to vēlas. Lattelekom bija viens no pirmajiem, kas sāka šo iespēju izmantot, un šobrīd jau varam piedāvāt klientiem pieslēgties internetam ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu bezvadu interneta telpās, izmantojot Wi-Fi viesabonēšanas iespējas. Lattelekom noslēdzis viesabonēšanas līgumus ar vairākiem  operatoriem: Somijā var izmantot Sonera punktus, Zviedrijā pieejami Telia publiskie interneta punkti, Vācijā Lattelekom sadarbības partneris ir T-Systems. Lattelekom  klientiem ir iespēja pieslēgties arī dažu citu operatoru Wi-Fi zonām Vācijā, Portugālē, Čehijā un drīzumā šo sarakstu papildinās vēl vairākas valstis, kurās šobrīd tehniski tiek ierīkoti piekļuves punkti.

Līdz nākamā gada sākumam Wi-Fi viesabonēšana plānota aptuveni 15 valstīs, bet  nākamā gada vidū to jau būs aptuveni 30. Tur Lattelekom klientiem būs iespēja izmantot bezvadu internetu daudzās pasaules lielajās lidostās, viesnīcās, kafejnīcās, degvielas uzpildes stacijās un citur. Tas nozīmē, ka klientam, noslēdzot līgumu ar Lattelekom, tiek piešķirts kods un parole, ar kuru viņš jebkurā valstī, ar kuras operatoriem Lattelekom ir sadarbības līgumi, var pieslēgties Wi-Fi publisko interneta telpu punktiem un lietot bezvadu internetu. Klientiem vairs nevajadzēs meklēt citu valstu kodu kartes un lauzīt galvu par to, kā pieslēgties vietējo  operatoru tīkliem, jo visos šajos punktos viņi varēs un jau tagad var piekļūt internetam ar Lattelekom starpniecību.

Izmaksas tiek skaitītas par internetā pavadīto laiku, un tās katrā valstī ir atšķirīgas. Minūtes cena ir, sākot no 10 santīmiem minūtē, toties nav jāraizējas par pārraidīto datu apjomu.

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001