Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Iezvanpieejai izdevīgāki nosacījumi

   

Autors

 

Tirgus pētījumi gan liecina, ka aizvien vairāk interneta mājas lietotāju izvēlas pastāvīgo pieslēgumu, tomēr tie, kuri Tīmeklī galvenokārt meklē lietišķo informāciju un dara to birojā, mājas vajadzībām joprojām gluži labi iztiek ar iezvanpieeju. Beidzot patīkami jaunumi arī šiem lietotājiem.

 

Kopš 17. septembra iezvanpieejas pakalpojuma 9008080 klientiem brīvdienās un svētku dienās pieejams īpašais piedāvājums - jauni, daudz izdevīgāki nosacījumi. Tagad viņi var pavadīt internetā neierobežoti ilgu laiku, maksājot ne vairāk kā 25 santīmus. Tas nozīmē, ka klienti sestdienās, svētdienās un valsts svētku dienās var sērfot internetā, meklēt informāciju vai spēlēt spēles, ik pa brīdim tramīgi neraugoties pulkstenī, jo pēc 27. minūtes, sasniedzot 25 santīmu robežu, maksa par sesiju vairs nepalielinās. Te darbojas tieši tas pats princips, kāds sestdienās, svētdienās  un valsts svētku dienās ieviests Lattelekom telefona sarunām – pat, runājot stundu vai divas, nav jāmaksā vairāk par pieciem santīmiem.

Kā apliecina Lattelekom Piedāvājumu vadības nodaļas piedāvājumu vadītājs Mārtiņš Jansons, klienti labprāt izmanto šo iespēju bez bažām pasērfot internetā un ir priecīgi par šādu piedāvājumu. Kopš sācies šis piedāvājums, sestdienās un svētdienās   iezvanpieejas lietojuma apjoms minūtēs jau palielinājies četrkārtīgi.

Kopš 1. oktobra  uzlabots arī iezvanpieejas pakalpojums Interneta līnija, kuram iepriekš bija ierobežots piekļuves laiks; - to varēja izmantot tikai vakaros, pēc darba laika, un brīvdienās. Tagad Interneta līnija ir pieejama cauru diennakti septiņas dienas nedēļā. Pakalpojumu iespējams pasūtīt uz fiksētu stundu skaitu mēnesī par fiksētu abonēšanas maksu, dodot klientam iespēju precīzi plānot izmaksas. Var, piemēram, pasūtīt šo pakalpojumu par mēneša maksu Ls 3, izmantojot internetu 7 stundas, par Ls 5 - 15 stundas, par Ls 7 - 25 stundas, par Ls 9 - 40 stundas vai par Ls 15 - 150 stundas mēnesī. Pēdējais piedāvājums gan vairāk paredzēts tādās vietās, kur tehnisku iemeslu dēļ šobrīd vēl nav pieejams pastāvīgais interneta pieslēgums. 150 stundas ir visai liels apjoms, tāpēc pēc šī parametra šādu iezvanpieejas piedāvājumu varētu ierindot pa vidu starp tādiem pastāvīgā pieslēguma pakalpojumiem kā Pilsētas internets un Mājas DSL.

- Iezvanpieeja un pastāvīgais pieslēgums ir kā savienotie trauki, - uzskata Mārtiņš Jansons. - Iezvanpieejas klienti parasti pāriet uz pastāvīgo interneta pieslēgumu, taču ne vienmēr. Iezvanpieeju parasti izvēlas jaunie lietotāji un tie, kuri rūpīgi rēķina ģimenes budžetu, jo mājas apstākļos ne vienmēr nepieciešams pastāvīgais pieslēgums. Starp citu, šai ziņā varam ņemt piemēru no amerikāņiem vai zviedriem, kur šis interneta piekļuves veids joprojām ir ļoti populārs un tā tirgus daļa - pārsteidzoši liela. Iezvanpieeja noteikti turpinās pastāvēt arī Latvijā. Katrā ziņā vismaz Lattelekom nav nekādu plānu par šī pakalpojuma izņemšanu no aprites. 

Anita KĻAVA 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001