Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Nokia 7280 - mans stratēģiskais spogulītis

   

Autors

 

Kura sevi cienoša lietišķa sieviete gan nevēlas brīdi pa brīdim iegādāties kādu jaunu, stilīgu un netradicionālu mobilā tālruņa modeli. Ko nu tur liegties - bieži vien arī tāpēc, lai paspīdētu sabiedrībā. Bet kurš gan var liegt sievietei spīdēt! It sevišķi, ja šādus spīdētkāres impulsus ģenerē pasaules pazīstamāko mobilo tālruņu ražotāju īpašās stila modeļu kolekcijas. Nokia šoruden iepriecinājusi modes kolekciju cienītājus ar trim jauniem modeļiem Nokia 7260, Nokia 7270 un Nokia 7280, kuri pārsteidz ar šim ražotājam gluži neraksturīgiem stila elementiem. Izsmalcināti lietišķās dizaina līnijas atgādina art Deco iezīmes un īpaši labi izskatās pie tērpiem, kas atdarina 20. gadsimta 20. gadu modi. Bet to, kur un kā vislabāk izmantot Nokia 7280, visās niansēs izpētījusi kāda SP slepenā aģente.

 

Lietišķā kokteiļvakarā - ar īpašu mērķi

Kad īpašus dienesta pienākumus pildot, man gadījās aplūkot jauno Nokia mobilo tālruņu modes un stila kolekciju, uzreiz sapratu, ka Nokia 7280 ir lemts kļūt par manu sevišķo stratēģisko ieroci. Tādēļ nekavējos izmantot to jau pirmajā lietišķajā kokteiļvakarā, kurš manā mobilajā plānotājā bija iezīmēts ar īpaša svarīguma kodu. Uzģērbu atturīgu, bet pietiekami noslēpumainu melnu retro stila kleitu, iekarināju savu jaunieguvumu elegantā sudrabainā saitītē un apliku to ap kaklu - pērļu virtenes vietā.

Nešaubos, ka vairums Nokia 7280 potenciālo lietotāju, ieradušās šādā sabiedrības krējuma pasākumā, labprāt ļautu visiem apbrīnot savu mobilo rotaslietu un demonstrēt tās īpašos knifiņus. Mans mērķis šai gadījumā bija gluži pretējs - likt visiem noticēt, ka tā ir tikai eleganta kaklarota, kuru reizēm izmantoju kā spogulīti. Tas man arī gluži labi izdevās, jo par laimi Nokia 7280 tik tikko parādījies tirgū, turklāt tā dizains ir tik noslēpumains, ka nekādi neatgādina mobilo tālruni. Tas ir neliels (115 x 32 x 19 mm), melns pianīna spožuma stienītis ar baltu līniju un nelielu ādas elementu rotājumu, kas pēc formas (un arī pēc dažām funkcijām) atgādina reiz tik slaveno VEF Minox. Nokia 7280 ir gan iebūvēta fotokamera, gan diktofons, radio un tālrunis, tomēr tam atšķirībā no citiem mobilajiem tālruņiem nav tastatūras, tāpēc tas ir ļoti kompakts un gluži kā radīts smalkām modes dāmām un slepenajām aģentēm. Tas ir tik diskrēts, ka nenodod manus slepenos nolūkus, tāpēc to dēvēju par savu stratēģisko spogulīti. Kāpēc spogulīti? Tāpēc, ka tas ir spogulītis vai, precīzāk, tā mazajā displejā var spoguļoties, ja vismaz 10 sekundes netiek izmantotas ne fotokameras, ne tālruņa, ne arī kāda cita no daudzajām Nokia 7280 funkcijām. Tātad spogulītis īstenībā ir ekrānsaudzētājs.

Bet vairs ne vārda - tur jau nāk mans šīvakara objekts. Tā ir kādas ietekmīgas personas (vārdā nesaukšu, ir neceriet!) kundze, kura pēdējā laikā visai vieglprātīgi ierodas sabiedriskos pasākumos kopā ar savu jauno favorītu. Tā, tagad tikai jānostājas kādā klusākā vietiņā, jāizņem no somiņas lūpu krāsa un viegli jāpavelk mans stratēģiskais spogulītis, lai aktivizētu visas funkcijas. Vēl tikai neuzkrītoši jāpagriež izvēlnes aplis, līdz parādās kameras funkcija, turklāt vienlaikus cītīgi krāsojot lūpas (spogulītis gan šai brīdī nav redzams, jo tā vietā redzams kustīgs attēls ar kokteiļvakara viesiem). Nu tikai jāsagaida kāds interesantāks mirklis, un - knikš! - bilde gatava. Tūdaļ pat var nosūtīt arī multiziņu ieinteresētajai personai, pievienojot īsu balss komentāru, un savu šīvakara misiju varu uzskatīt par paveiktu.

Jā, starp citu, kā nosūtīt ziņu vai sastādīt numuru, ja nav tastatūras? Tas nav nekas sarežģīts, lai gan neliela pacietības deva šai procedūrai ir vajadzīga. Ja numurs ir adrešu grāmatiņā, tad to sameklē kā parasti - ar meklēšanas funkcijas palīdzību. Toties jaunu numuru var sastādīt, izmantojot to pašu rotējošo izvēlnes kursoru un sameklējot izvēlni Numura ievade. Atveras ciparu skala. Apļojot izvēlnes kursoru, jāatrod vajadzīgais cipars, kuru apstiprina ar pogu izvēlnes kursora vidū. Ja to dara eleganti, pacietīgi, ar vieglu grāciju, apkārtējie var pat nesaprast, ko īsti jūs darāt. Vienīgi, ja esat pedantiski kārtīga būtne, jūs var nedaudz satraukt pirkstu nospiedumi uz tālruņa flīģeļspožās virsmas pēc šīm daudzajām manipulācijām. Tādēļ iesaku ielikt somiņā mīkstu zamšādas drāniņu tālruņa spodrināšanai. Taisnības labad jāteic, ka par to derētu parūpēties ražotājiem, jo pirkstu nospiedumus uz šādas virsmas rada pat nevainojami tīras rokas, un tas nudien nav stils. Ja vien... tieši kādas ziņkārīgas personas pirkstu nospiedumu paraugi nav jūsu aģenta nākamais uzdevums.

 

Kā rotāt pelēko ikdienu

Kā jau ierasts, visu pēdējo gadu high-end tālruņu modeļu un arī Nokia 7280 datu bāzē ir pietiekami plaša polifonisko melodiju izvēle, to skaitā arī klasika. Bet, ja vēlaties ko savdabīgāku, varat lejupielādēt kādu neparastāku melodiju no Nokia interneta mājaslapas, kā arī ieskaņot, iedziedāt vai ierunāt to pati. Labi izklausās arī kāda mājas mīluļa ņaudieni, smilkstieni vai blējieni. Man ļoti piemērots šķita tālruņa datu bāzē atrodamais modinātāja signāls Fete, kas atgādina kafijas liešanu krūzē. Snaužot aizvērtām acīm un dzirdot ko tādu, parasti gan gribas iedomāties, ka kafija jau patiesi salieta krūzēs un var vēl brītiņu nelīst laukā no siltās midziņas. Bet, kad pēc minūtēm 12 kafijas liešanas skaņa atkārtojas no jauna, saprotu, ka reālo kafijas tasi vairs nedabūšu, jo mani jau gaida jauna slepenā misija šefa politisko pretinieku birojā... Kamēr viņi vēl laiskojas un mājās lasa rīta avīzes, man jādodas pačalot ar sekretāri un diskrēti jāatsvaidzina lūpu krāsa pēc iespējas tuvāk kādai ļoti intriģējošai dokumentu mapītei...

slepenā aģente XX7280,

speciāli Sakaru Pasaulei

·         Breathtaking display supports up to 65,536 colors within 104 x 208 pixels

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001