Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

LG rakstītāji nopietniem cilvēkiem

   

LG rakstītāji nopietniem cilvēkiem

 

Brīdī, kad tiek pieņemts lēmums iegādāties CD vai DVD rakstītāju, ir nopietni jāizvērtē, kāda iekārta nepieciešama un kādi uzdevumi tai būs jāveic. Ne katram uzdevumam nepieciešama pati jaunākā un iespējām bagātākā aparatūra. Tādēļ īsi iepazīstinām ar trim LG Electronics optiskajām iekārtām, un katra no tām piemērota noteiktam mērķim.

 

LG CD-RW GCE-8526

LG CD-RW GCE-8526 ir kvalitatīva un ļoti ātra CD-RW iekārta, kurā realizēta AFT (Anti Flutter Technology) tehnoloģija un tiek nodrošināts Mt.Rainier standarta atbalsts. Tas ļauj ierakstīt datus diskā, lietojot drug&drop principu, kad ierakstāmie dati tiek iekopēti diskā līdzīgi, kā tas notiek ierakstot, piemēram, disketē vai USB piekariņa tipa atmiņā. Iekārta nodrošina lielisku ieraksta kvalitāti ar ātrumu līdz pat 52x. Disks netiks bojāts pat tad, ja ieraksta laikā dators tiks noslogots un iekārtas atmiņas buferis iztukšosies, jo SuperLink tehnoloģija apturēs ierakstu un ļaus nogaidīt, kad atkal kļūs pieejami dati, ko ierakstīt. Pateicoties šai tehnoloģijai, bojāto disku skaits būs niecīgs.

Ar iekārtu var izmantot visu veidu CD-R un CD-RW (standarta, High Speed un Ultra) diskus. Tādējādi lietotājs var bez bažām iegādāties diskus, kas pilnībā atbilst viņa drošības prasībām un budžeta iespējām.

 

Piemērota lietotājiem, kam nepieciešams ierakstīt kompaktdiskā nelielu datu apjomu vai veidot kompaktdisku rezerves kopijas.

Galvenie parametri

Ierakstīšanas ātrums: CD-R 8x-52x, CD-RW 4x-32x

Lasīšanas ātrums: 52x Max

Datu bufera apjoms: 2 MB

Tiek atbalstītas Windows 95 (tikai lasīšanas režīmā), 98, 2K, ME, NT4.0, XP, Solaris Ver.2.4+, Linux Slackware Ver.2.3+

 

LG GCC-4521B Combo

LG GCC-4521B apvieno lielisku un ļoti ātru CD-RW un DVD-ROM iekārtu. Tā būs neatsverams palīgs, veidojot datu un disku kopijas, un labs biedrs izklaidē.

Tā nodrošina visas tās pašas funkcijas, ko LG CD-RW GCE- 8526, plus iespēju skatīties DVD video un nolasīt DVD-ROM datu diskus. Datus varēsit ierakstīt, arī lietojot drug&drop principu, arī bojātu disku skaits būs niecīgs, jo SuperLink tehnoloģija nodrošinās visu disku kvalitatīvu ierakstīšanu.

 

Iekārta piemērota lietotājiem, kas vēlas optisko iekārtu lietot gan datu ierakstīšanai, gan arī izklaidei.

Galvenie parametri

Ierakstīšanas ātrums: CD-R 4x-52x, CD-RW 4x-32x

Lasīšanas ātrums CD: 52x Max

Lasīšanas ātrums DVD: 16x Max

Datu bufera apjoms: 2 MB

Tiek atbalstītas Windows 95 (tikai lasīšana), 98, 2K, ME, NT4.0, XP, Solaris Ver.2.4+, Linux Slackware Ver.2.3+

 

LG GSA-4160B

LG GSA-4160B ir DVD rakstītājs, kas savietojams ar visiem šobrīd pieejamajiem DVD standartiem. Bez jau ierastajiem DVD+R/RW un DVD-R/RW iekārta spēj ierakstīt arī DVD+R DL un DVD-RAM diskus. Tas nozīmē, ka iekārtas lietotājam nekad nebūs jāuztraucas par savietojamību. Vienalga, vai tas ir kāds no ierakstāmajiem CD vai DVD diskiem, iekārta to spēs izmantot jums svarīgo datu saglabāšanai.

Ievērības cienīgs ir arī ātrums, ar kādu iekārta spēj strādāt. DVD+R diskus tā spēj ierakstīt ar 16x, bet DVD-RAM diskus - ar līdz pat 5x. Jāpiezīmē, ka DVD-RAM standarts ir lieliski piemērots svarīgu datu arhivēšanai un to rezerves kopiju veidošanai, jo DVD-RAM disku var pārrakstīt 10 000 reižu, bet DVD±RW - tikai 1000 reižu.

 

Ja lietotājam nepieciešama uzticama iekārta, kas jau guvusi lietotāju un ekspertu atzinību, tad šī ir īstā izvēle. To var raksturot kā iekārtu, kas ieraksta ātri, ieraksta labi un ieraksta jebkurā diskā.

Galvenie parametri

Ierakstīšanas ātrums CD: CD-R 4x-40x, CD-RW 4x-24x

Ierakstīšanas ātrums DVD: DVD+R 16x, DVD+RW 4x, DVD+R DL 2.4x, DVD-R 8x, DVD-RW 4x, DVD-RAM 5x

Lasīšanas ātrums CD: 40x Max

Lasīšanas ātrums DVD: DVD-ROM 16x, DVD±R 16x, DVD±RW 8x, DVD+R DL 8x, DVD-RAM 5x

Datu bufera apjoms: 2 MB

Tiek atbalstītas Windows 95 (tikai lasīšana), 98, 2K, ME, NT4.0, XP, Solaris Ver.2.4+, Linux Slackware Ver.2.3+

 

Antra SAVLĒVIČA

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001