Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Klasisks skaņdarbs - jaunais Nokia 6020!

Jaunais Nokia modelis ir klasisks vidējās klases telefons, tas ir ērts un vienkāršs, taču vienlaikus tam piemīt elegance. Nokia 6020 ārēji atgādina visai populāro biznesa klases modeli 6230. Tā arī ir, jo somu kompānija nolēmusi laist klajā Nokia 6230 vienkāršoto un lētāko versiju. Tas gan nenozīmē, ka jaunums būtu ko zaudējis, jo tam ir pietiekami plašs iespēju klāsts. Ja jums nav būtiska atmiņas karte, integrēta radio un Bluetooth atbalsts, tad jaunais Nokia 6020 būs kā radīts.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Trīsjoslu telefons ar bateriju sver 90 g, tā izmēri 106 x 44 x 20 mm. Tālrunim nav ārējās antenas, tā korpuss sastāv no diviem maināmiem vāciņiem. Aizmugurējā paneļa noņemšana problēmas nesagādā, taču priekšpaneļa maiņa nav tik ērta kā citiem Nokia modeļiem. Zem aizmugurējā vāciņa atrodas baterija, SIM kartes nodalījums un kameras lēca. Aizmugurējā vāciņā blakus fotokamerai sudrabainā ietvarā redzams Nokia logo, arī priekšējā vāciņā sudrabaini burti NOKIA. Korpusa apakšējā daļā izvietota Pop-Port savienotāja un lādēšanas ligzda, augšpusē novietots liels un grūti nospiežams ieslēgšanas taustiņš. Kreisajā sānā atrodas stiprinājums siksniņas pievienošanai un skaļuma regulēšanas taustiņš, labajā - šaurs padziļinājums, kurš instrukcijā attēlots kā skaļrunis, un melns taisnstūris, kurš, izrādās, ir  infrasarkanais ports. Telefons veidots no vairāku krāsu salikuma, bet nebūt neizskatās raibs, priekšējā vāciņā iestrādātais sudrabainais rāmis vērš to elegantu.

Tastatūra ir vizuāli patīkama un ērti lietojama Taustiņiem ir taisnstūra forma, un tie ir lieli, baltais apgaismojums nav īpaši spilgts. Simboli uz pogām nav lieli, bet ir pietiekami caurspīdīgi. Piecvirzienu plastmasas kursors ir stabils, nav slidens un vaļīgs. Aplūkojot telefonu no sāniem, kursors izskatās nedaudz izbīdīts un rodas aizdomas, ka tas varētu aizķerties. Kursors ir ērts lietošanā, to virzot pa kreisi, atveras jauna īsziņas forma, virziens uz augšu dod iespēju startēt kameru, uz leju - atvērt kontaktus, uz iekšu - piedāvā pārvietoties izvēlnēs. Kreisais vadības taustiņš Izlase dod iespēju aktivizēt visvairāk nepieciešamās funkcijas, labais - atvērt kontaktu sarakstu. Izvēlnes pieejamas divos veidos: pilnā nosaukumu sarakstā no 1 līdz 10 vai režģa formā, kad galvenās izvēlnes attēlotas ar grafisku ikonu. Izvēlnes pieejamas gan latviešu, gan krievu valodā. Izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas.

Tālrunim ir Nokia 40 sērijas lietotāja interfeiss. Pietiekami lielais displejs ar izšķirtspēju 128 x 128 punkti spēj atainot 65 536 krāsas. Informācija displejā saskatāma labi, krāsas pietiekami spilgtas, varbūt nedaudz trūkst dzidruma. Teksts parastajā režīmā atspoguļojas piecās rindās. Izvēlnē Displeja uzstādījumi iespējams mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, izvēlņu krāsu shēmas, izvēlēties operatora logo. Piecas funkcijas var aktivizēt un izsaukt ar balss komandu.

 

Iespējas

Trīsjoslu telefona atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no visas 3,5 MB koplietojamās atmiņas statusa. Maksimāli iespējams saglabāt līdz 500 kontaktiem. Iespējama gan telefona un SIM kartes kopēja lietošana, gan abu atmiņu pārkopēšana. Konkrētam vārdam katalogā var saglabāt vairākus numurus: parasto, mobilo, mājas, darba un faksa. Jebkuru no tiem var uzstādīt kā galveno. Katram kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pastu, web adresi, pasta adresi, lietotāja ID, izveidot piezīmi. Ierakstam katalogā iespējams izvēlēties vienu no piecām zvanītāju grupām, piešķirot katrai savu simbolu un zvana melodiju. Iespējams izvēlēties četrus kataloga parādīšanas skatus: vārdu sarakstu, vārdu un numuru, lielu vārdu sarakstu, vārdu un attēlu. Telefonā ir balss iezvanes funkcija, desmit kontaktiem var piešķirt balss frāzes. Ar fotokameras palīdzību var izveidot cilvēka fotogrāfiju un pievienot to atbilstošam kontaktam. Ienākošā zvana laikā ekrānā redzams pats zvanītājs.

Tālrunis ļauj nosūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām īsziņām. Rakstot tekstu, atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs atrodams displeja augšējā apzīmējumu rindā. Telefons nodrošina grafiskās īsziņas sūtīšanu, lietotājam pieejamas teksta un grafiskās veidnes. Jaunais modelis nodrošina tādu MMS ziņojumu izmantošanu, kuru lielums nepārsniedz 100 KB. Integrēta e-pasta programma, ar kuras palīdzību var rakstīt, nosūtīt un nolasīt e-pasta ziņas .

Modelī 6020 iebūvēta 640 x 480 izšķirtspējas VGA kamera. Lietotājs var uzņemt fotoattēlus un videoklipus. Fotoattēli tiek saglabāti izvēlnē Galerija JPEG formātā, videoklipi – 3GP formātā. Kamera piedāvā izvēlēties trīs attēla kvalitātes uzstādījumus - augstu, parastu un pamata, kā arī mainīt režīmus - standarta, portreta, tumsas foto un video. Foto režīmā kamerai ir taimeris ar laiku 10 sekundes, katru sekundi dzirdams informējošs skaņas signāls. Attēlu var pārdēvēt, izmantot par fona attēlu vai nosūtīt kā multivides ziņojumu. Attēlu redaktors sniedz iespēju pielikt tekstu, ierāmēt un ielikt klipkopu. Lietotājam ir iespēja uzņemt līdz 15 sekunžu garus videorullīšus.

Telefonā ir pulkstenis un datums, modinātājs, kalkulators, valūtas konvertētājs, hronometrs, taimeris un seifs. Jaunajā modelī ir paplašināts kalendārs ar ērtu mēneša, nedēļas un dienas pārskatu, atgādinājumiem katrai dienai, uzdevumiem un piezīmēm. Iebūvēts skaļrunis sarunas laikā aktivizē brīvroku funkciju. Nokia 6020 ir apgādāts ar balss ierakstu līdz pat 5 minūtēm. Diemžēl nav pieejams FM stereo radio.

Telefonā sākotnēji pieejami vairāki monofoniskie un polifoniskie zvana signāli. Nokia 6020 uztur AMR audio, kā arī MIDI formātu 16 polifoniskos toņus.  Jaunus toņus lietotājs var lejupielādēt vai saņemt ar MMS ziņojumu. Jāpiezīmē, ka melodijas skan pietiekami skaļi, bet ne izcili.

Sākotnēji pieejamas četras Java spēles un daži lietotnes (nomainīt ar) lietojumi. Jaunas Java aplikācijas un spēles ar apjomu līdz 128 KB vienai iespējams lejupielādēt no interneta. Izmantojot integrēto WAP 2.0 pārlūkprogrammu, iespējams no ražotāja piedāvātā internetveikala www.nokia.com/shop lejupielādēt jaunas spēles un dažādas lietojumprogrammas. Lejupielādēt var arī jaunas melodijas, attēlus, videoklipus. Izmantojot programmatūras komplektu Nokia PC Suite, iespējams sinhronizēt ar datoru telefona datus: kontaktus, kalendāru, darbu sarakstus, attēlus, klipus, melodijas un Java aplikācijas. Sinhronizācija ar datoru notiek caur Pop-Port savienotāju ar USB savienojuma kabeli vai infrasarkano saiti.

Ražotāja piedāvātajam testa versijas telefonam litija jonu 760 mAh akumulators nodrošināja sakarus aptuveni trīs diennaktis

 

+ Klasisks un ērts Nokia tālrunis, patīkams displejs un klaviatūra.

- Ne visai dzidras polifoniskās skaņas. Nav paredzēts FM radio.

 

 

Superplānais Samsung SGH-X610 ir klāt!

Korejas uzņēmums Samsung 2005. gada pirmajos mēnešos nolēmis potenciālos klientus iepriecināt ar virkni visai interesantiem modeļiem. Jaunais Samsung X610 ir pelnījis, lai to izceltu un apskatītu sīkāk. Ražotājs akcentu licis uz īpaši izstrādātu dizainu, sudrabainais korpuss izskatās un ir arī ļoti plāns - tikai 11mm.

Jaunumu ieraugot pirmo reizi, gribas teikt: kāda maza tālvadības pults! Tālrunis vizuāli līdzinās Latvijā zināmajam visai stūrainajam modelim C100, bet funkcionāli - telefonam ar rotējošo kameru - X600. Pēc ražotāja domām jaunuma mērķauditorija ir sociāli aktīvi vīrieši no 20 līdz 30 gadiem, kam nepieciešamas ne tikai modernās tehnoloģijas, bet arī mazs, viegls un stilīgs aksesuārs.

 

Dizains un lietošanas ērtums

X610 sver tikai 75 g, tā izmēri ir 111 x 46 x 11,8 mm. Telefonam nav ārējās antenas, varbūt tāpēc tas izskatās stūrains. Taču, paņemot to rokā, var just, ka ražotājs veiksmīgi spējis ārēji asās vietas nogludināt un malas noapaļojis. Pagriežot tālruni uz sāniem, kā arī pateicoties noapaļotajām malām, tas tiešām izskatās ļoti plāns un noteikti būs ērti nēsājams krekla kabatā. Augšējā un apakšējā sānu mala veidota no melnas matētas plastmasas, pārējais korpuss ir alumīnija krāsā. Diemžēl korpusā neizdevās atrast jau tik ierasto vietu siksniņas pievienošanai. Kreisajā sānu malā netradicionāli izvietots mazs, visai nedrošas konstrukcijas atlokāms plastmasas vāciņš, kurš nosedz austiņas ligzdu, zemāk ražotāji iestrādājuši infrasarkano lodziņu. Labajā sānu malā atrodas šaurs sudrabains regulēšanas taustiņš, kurš veic vairākus uzdevumus: sarunas laikā regulē skaļumu, gaidīšanas režīmā - taustiņu skaļumu, regulē arī fotokameru un atļauj pārvietoties izvēlnēs. Aizmugurē augšpusē novietota antenas un autokomplekta pievienošanas ligzda, apakšējā daļā - akumulators. Jāpiezīmē, ka akumulators aizņem mazāk par pusi no aizmugurējās daļas. Apakšējā daļā atrodas lādēšanas ligzda ar atliecamu un nedaudz trauslu plastmasas vāciņu. Priekšējās daļas augšpusē novietots īpaši liels skaļrunis polifonisko skaņu demonstrēšanai, tam blakus korpusā iemontēta rotējoša kamera.

Zemāk izvietojies ekrāns, zem tā atrodas klaviatūra, kura aizņem pusi no virsmas laukuma. Samsung telefonos tik ierastais krāsainais servisa indikators šajā modelī nav atrodams.

Klaviatūra veidota no sudrabainas plastmasas, tās izbīdītie sudrabainie taustiņi izskatās patīkami. Taustiņi ir nelieli un veiksmīgi sabalansēti ar aparāta izmēriem, to apgaismojums ir zilā krāsā un pietiekami spilgts. Simboli uz ciparu taustiņiem nav īpaši lieli, bet ir labi pārskatāmi. Abi vadības taustiņi izvietoti klaviatūras augšējā daļā zem displeja un salīdzinājumā ar citiem šī ražotāja modeļiem ir ērti lietojami. Apaļais četrvirzienu kursors ir kļuvis lielāks, nospiest precīzi izvēlēto virzienu nebūs grūti. Tā centrā izvirzītā zilā i/c poga atvieglo pieeju WAP pakalpojumiem, taustiņš # aktivizē klusumu/vibrorežīmu, kreisā apakšējā poga * bloķē tastatūru. Četrvirzienu kursoru apņem maigi zils apgaismojums, kuru nodrošina četras nelielas gaismas diodes. Diemžēl jāteic, ka zilās mirgojošās gaismas neizskatās pārliecinoši un noteikti nelīdzinās krāsainam servisa indikatoram.

X610 ir pietiekami liels (28 x 28 mm) un sulīgām krāsām bagāts ekrāns ar izšķirtspēju 128 x 128 punkti. TFT matricas displejs spēj atainot līdz pat 65 000 krāsu toņu. Displeja spilgtumu un apgaismojuma izslēgšanās laiku lietotājs var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no deviņiem fona attēliem, kā arī kādu no fona attēla astoņām teksta krāsām. Teksts displejā, rakstot īsziņu, atainojas piecās rindās, lietotājam iespējams regulēt teksta lielumu - parasts, liels, mazs, kā arī izmantot treknraksta, slīpraksta, pasvītrojuma, pārsvītrojuma režīmu. Uzņemot jaunu numuru un zvanot jaunam adresātam, kā arī saglabājot to atmiņā, ekrānā redzamie cipari izskatās pārāk lieli un aizpilda pusi no displeja augstuma. Gaidīšanas režīmā ekrānā redzams datums, dienas nosaukums, pulkstenis, akumulatora un signāla indikators, modinātāja, vibrozvana u. c. izvēlēto parametru apzīmējumi.

Izvēlne pieejama latviešu un krievu valodā. Izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska, saprotama un ērti lietojama. Lietotājs var personalizēt izvēļņu atainojuma stilu, izvēlēties joslas vai lapas pārskatu. Galvenās izvēlnes sastāv no astoņiem izvēlņu nosaukumiem un atainojas ar kustīgu un atbilstošu attēlu. Garu apakšizvēļņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts kā mirgojoši skrejoša rinda.

 

Iespējas

X610 ir divjoslu telefons un darbojas GSM900/1800MHz tīklā. Papildus SIM kartei īpašnieks atmiņā var saglabāt līdz pat 2000 vārdiem. Patīkami, ka vienlīdz var lietot gan SIM kartes un telefona atmiņu, gan kopēt no vienas atmiņas otrā. Katram jaunam vārdam var pievienot vairākus numurus: mobilo, mājas, darba, faksa un ierakstīt e-pasta adresi, izvēlēties zvana melodiju un papildināt ar attēlu. Ierakstītos vārdus ir iespēja apvienot desmit grupās, piemēram, ģimene, draugi, kolēģi, darbs un citi. Ātrai pieejai katalogam kalpo spīdīgais labais vadības taustiņš. Astoņiem biežāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai iespējams piešķirt tastatūras ciparu taustiņus. Diemžēl Samsung joprojām nav paredzējis balss zvana funkciju.

Tālruņa atmiņā saglabājās līdz pat 200 standarta īsziņām. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot piecus ziņu šablonus. Rakstīt un lasīt īsziņas ir ērti. Četrvirzienu kursora labā puse sniedz iespēju ātri sākt jaunas īsziņas veidošanu. Teksta rakstīšanu atvieglo informācija, kas pastāvīgi redzama displeja apakšējā daļā un izgaismojas kā standartīsziņas atlikušo zīmju skaits, kopējais skaits ir 918 zīmes. Tekstam iespējams mainīt simbolu lielumu, slīpumu, biezumu un izvietojumu displejā. Izmantojot EMS funkciju, tekstu iespējams papildināt ar attēliem un melodijām. Izvēlnes Ziņas otrā apakšizvēlne Multizņias sniedz iespēju veidot jaunu ziņojumu. Kopējais MMS izdalītais atmiņas apjoms ir 1400 KB, viena ziņojuma izmērs nedrīkst pārsniegt 100 KB.

Īpaša uzmanība jāvelta tālruņa korpusā harmoniski iekļautai kamerai. To var pagriezt par 180 grādiem un tādējādi fotografēt ne tikai citus, bet arī sevi. To var ātri aktivizēt ar četrvirzienu kursora speciāli apzīmēto augšējo daļu. Kamera sniedz iespēju veidot uzņēmumus JPEG formātā ar izšķiršanas spēju: VGA (640*480), QVGA (320*240), QQVGA (160*120), Mobile (128*120). Iespējams uzstādīt dažādu attēlu kvalitāti: īpaši augstu, augstu, parastu un ekonomisku. Ar četrvirzienu kursora kustību augšā un lejā var tuvināt vai attālināt objektu, kustība pa labi un kreisi piedāvā mainīt gaismas jutību. Kamerai ir taimeris, nakts un spoguļveida režīms. Ar funkciju MultiShot var veidot sērijveida fotouzņēmumus(6, 9, 15 attēli) divos ātrumos - parastā un lielā. Fotouzņēmumiem var piemeklēt fona rāmīšus vai izvēlēties kādu no pieejamiem efektiem: pelēks, negatīvs, sēpija, reljefs un skice. Salīdzinājumā ar priekšteci X600 ražotājs nav apgādājis kameru ar zibspuldzi. Iespējams, ka tik mazā korpusā to grūti būtu realizēt. Kamera nodrošina arī nelielus līdz 30 s garus videorullīšus ar skaņu.

Samsung jaunajā telefonā paredzējis vairāk nekā divdesmit 64 instrumentu polifoniskās melodijas. No lielā skaļruņa mūzika skan pārliecinoši un pietiekoši skaļi. Jaunus attēlus un melodijas var ielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 2.0 pārlūkprogrammu un GPRS atbalstu, saņemot ar multiziņu vai pārsūtot no datora.

Laika plānošanai paredzēts kalendārs ar visu mēneša dienu pārskatu un piezīmēm ar 40 simboliem katrai, un uzdevumu saraksts. Jāpiezīmē, ka lietotājam tiek piedāvāts tikai mēneša pārskats un īpaši grūti būs pierast, ka nedēļas pirmā diena ir svētdiena. Telefons parāda datumu un pulksteni, trīs modinātājus, laiku dažādās pasaules pilsētās. Modelī paredzēts kalkulators un valūtas konvertētājs, taču pazudis taimeris un hronometrs. Plānotāja sarakstā pieejama balss ieraksta funkcija. To īsti negribas saukt par diktofonu, jo vienas balss piezīmes garums nepārsniedz 30 sekundes, pieci ieraksti, kam tiek izdalīti 100 KB atmiņas. Telefona sarunu ierakstīt nav iespējams.

Izklaidei lieti noderēs piecas Java spēles. Datu sinhronizācijai ar datoru paredzēts Samsung PC Data Link Kit komplekts un infrasarkanā saite. Lietotājs var pārsūtīt kalendāra un telefona grāmatas ierakstus, attēlus, īsziņas un multivides ziņojumus. Diemžēl, izmantojot infrasarkano savienojumu, tas nav iespējams.

Standarta litija jonu 800 mAh baterija nodrošināja nepārtrauktu darbību trīs diennaktis.

 

+ Stilīgs un ļoti plāns. Lieliski jutīsies vīrieša krekla kabatā.  

- Nav gaismas indikatora un zibspuldzes. Nevar ievērt siksniņu un iekārt kaklā.

 

Esmu Siemens CX70 ar vislielāko ekrānu!

Siemens jaunais modelis paredzēts aktīviem jauniem cilvēkiem, kuriem ir vēlme iegūt elegantu un atturīgu tālruni, un par to nemaksājot pārāk daudz. Jaunais vidējās kategorijas telefons plašo iespēju ziņā līdzinās biznesa klases modeļiem. Ārēji CX70 ir līdzīgs populārajam priekštecim modelim CX65, tas gan ir izteiksmīgāks un arī funkcionāli kļuvis bagātāks. 

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons sver 90 g, tā izmēri ir 108 x 46 x 18 mm, tam nav ārējās antenas. Korpuss veidots no divu krāsu plastmasas. Tālruņa priekšpanelis un baterijas vāciņš ir spīdīgi melnā krāsā, sānu malas un aizmugure - gaiši pelēka. Ražotājs visai veiksmīgi sabalansējis šīs divas krāsas. Korpusa malas izskatās apaļas, bet, paņemot rokā, sajūtam asas malas. Siemens telefona īpašniekiem piedāvā dažādus maināmus CLIPit vāciņus.

Korpusa apakšējā daļā atrodas universāls sistēmas spraudnis dažādu lādētāju, austiņu, datu kabeļu, zibspuldzes pievienošanai, augšpusē redzams visai nedrošs stiprinājums siksniņai, labajā sānu malā grūti pamanāms melns infrasarkanais lodziņš. Priekšpanelī augšpusē novietots skaļrunis, zem tā redzams milzīgs ekrāns, zemāk atrodas tastatūra. Aizmugurējā daļā novietots kameras objektīvs, antenas ligzda un vaļīgs baterijas vāciņš, kurā iestrādāts padziļinājums ar spīdīgu spoģuļveida apli. Jāteic, ka šīs pogas funkcijas ir visai lietderīgas un daudzveidīgas, jo, fotografējot citus, lietotājs nejauši neaizsegs kameras objektīvu, kā arī, izmantojot apli kā spoguli, veidos pašportretu. Diemžēl korpusa sānos nav ērto regulēšanas un kameras ātrās ieslēgšanas taustiņu.

Tālrunim ir interesantas formas sudrabaina klaviatūra, kas līdzinās tauriņam, to apgaismo baltas un ne visai spilgtas diodes. Tumsā saskatīt sīkos simbolus ir pagrūti. Taustiņi ir salīdzinoši mazi, blīvi izvietoti, vaļīgi un pārsvarā nav ērti nospiežami. Īpašas problēmas varētu sagādāt tastatūras apakšējās rindas, taustiņa 2 un īpaši šaurā interneta pārlūka taustiņa lietošana. Patīkams izņēmums ir abas izsaukuma un nolieguma pogas, kā arī abi vadības taustiņi. Piecvirzienu vadības kursors ir ērts un nodrošina ātru piekļuvi nepieciešamajām funkcijām.

Telefonam ir ļoti liels un iespaidīgs grafiskais 65 000 krāsu displejs ar izšķiršanas spēju 132 x 176 punkti. Salīdzinājumā ar citu ražotāju piedāvātajiem 65 000 krāsu ekrāniem, CX70 displejs tomēr izskatās tumšāks un graudaināks. Tekstuālā informācija pieejama deviņās rindās, plus divās rindās atspoguļojas papildinformācija, simboli ir labi saskatāmi. Var mainīt ekrāna kontrastu, spilgtumu, tā apgaismojumu var izslēgt. Gaidīšanas režīmā uz displeja lietojams ekrānsaudzētājs.

Izvēļņu nosaukumi atspoguļojas deviņu grafisku attēlu veidā, pārvietoties galvenajās izvēlnēs ar piecvirzienu vadības kursoru ir ērti. Izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas. Lietotājam pieejama ātrā izvēlnes atvēršanas funkcija. Gaidīšanas režīmā, nospiežot konkrētu izvēlnes un apakšizvēlnes numuru, iespējams ātri piekļūt nepieciešamai vietai.

Paredzams, ka jaunajā Siemens CX70 izvēlnes būs gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Trīsdiapazonu telefona kopējai atmiņai paredzēti aptuveni 9,5 MB. Katalogā var saglabāt 1000 ierakstu, ikvienu var papildināt ar vairākiem tālruņa un faksa numuriem, ievadīt informāciju ar adresēm, dzimšanas dienām. Katru ierakstu var papildināt ar attēlu vai animāciju vai ierakstus pievienot kādai no deviņām lietotāju grupām, katrai piešķirot savu simbolu un zvana melodiju. Septiņas grupas telefona īpašnieks var pārveidot pats.

Īsziņas rakstīšana ir ērta, tās kopējais garums ir 760 zīmes, un priecē, ka atlikušo zīmju skaits tiek uzrādīts, īsziņā var ievietot attēlus un skaņu, iespējams to nosūtīt adresātu grupai. MMS ziņojumu veidošana un sūtīšana nav īpaši sarežģīta, bet brīžiem displejā ir pārāk daudz informācijas(simboli, attēli, apzīmējumi).

Tālrunī ir iebūvēta VGA kamera. Lietotājs var veidot gan fotoattēlus, gan videoklipus. Kamerai ir pieckārtīga digitālā palielinājuma iespēja, vairāki kvalitātes režīmi: izcila, augsta, vidēja izšķirtspēja. Paredzēta iespēja mainīt spilgtumu, baltās krāsas balansu, ieslēgt taimeri ar 15 s intervālu. Uzņemtos attēlus un rullīšus var izmantot par fonu, animāciju, ekrānsaudzētāju, kā arī nosūtīt ar multivides ziņojumu, e-pasta ziņu, pārsūtīt datorā caur infrasarkano saiti vai USB savienojuma kabeli. Ražotājs paredzējis iespēju pieslēgt ārējo zibspuldzi, kas jāiegādājas atsevišķi.

Tālrunī visai skaļi skan 40 instrumentu polifoniskās melodijas. Telefons uztur GPRS, tajā integrēta WAP 2.0 pārlūkprogramma un pievienota e-pasta funkcija. Lietotājs var lejupielādēt jaunus polifoniskos zvana toņus, dažādus fona attēlus un spēles. Jaunu spēļu un programmu ielādei Siemens piedāvā adresi www.siemens-mobile.com/cx70. Jāpiezīmē, ka sākotnēji pieejamas telpiskas trīsdimensiju (3D) animētas Java spēles. Lielajā displejā tās izbaudīt ir patīkami, jo var izjust telpiskumu. Modelī iebūvēts vērā ņemams diktofons, kurš atrodams izvēlnē Zvanu ieraksts. Lietotājs var ierakstīt apkārtējo skaņu un izmantot to par zvana melodiju. Tālrunī iebūvēts skaļrunis sarunai skaļajā režīmā.

Siemens jaunumā integrējis visai interesantu funkciju Phone Pilot , jeb palīgu. Tas atgādina par darāmo vai jubilejām, ir kustīgs un ar laiku var arī apnikt. Par laimi, to var atslēgt, taču nevar no telefona izdzēst.

Papildfunkciju klāsts ir pietiekošs un atbilstošs mūsdienīgam tālrunim. Sarakstā atrodam modinātāju, kurš darbojas arī izslēgtā režīmā un uzstādāms jebkurai nedēļas dienai, kalkulatoru, mērvienību un valūtas konvertētāju, hronometru un taimeri. Plānotāja sarakstā ir kalendārs ar pārskatu dienai, nedēļai, mēnesim un atgādinājumi ar piezīmēm. Lietotājs var sinhronizēt kalendāra, piezīmju grāmatas un plānotāja ierakstus ar datoru.

Sinhronizācija ar datoru notiek gan caur infrasarkano portu, gan ar seriālajiem vai USB kabeļiem vai speciālu galda turētāja komplektu SyncStation.

Litija jonu 750 mAh akumulators nodrošināja nepilnas trīs diennaktis darbu bez papildu uzlādes. Spēļu mīļotājam, kurš vēlas intensīvi izmantot trīsdimensiju efektus, lādēšanas ierīce būs jāmeklē krietni agrāk.

 

+ Bagātīgs funkciju klāsts par pieņemamu cenu. Liels ekrāns trīsdimensiju spēļu baudīšanai.

- Klaviatūras taustiņi pārāk sīki un vaļīgi. Displeja krāsas ne visai košas.

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001