Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Telekomunikāciju grupas iekšzemes sarunas tiek pieprasītas

   

Telekomunikāciju grupas iekšzemes sarunas tiek pieprasītas

 

Operatora apkopotie rezultāti par klientu zvaniem jūnijā un jūlijā parāda, ka jaunais piedāvājums – iekšzemes sarunas – sekmējis ievērojamu zvanu skaita pieaugumu. Iekšzemes sarunu īpatsvars jūlija beigās veidoja aptuveni piekto daļu no kopējā Telekomunikāciju grupas klientu sarunu apjoma. Pārējā un joprojām lielākā daļa bija starptautiskās sarunas.

 

Apjomi pieckāršojas

Telekomunikāciju grupas veiktā analīze liecina, ka klientu iekšzemes sarunu absolūtais apjoms jūlija salīdzinājumā ar aprīli ir pieckāršojies. Šāgada ceturtajā mēnesī kopapjomā iekšzemes sarunas bija tikai 3, 9 procenti, bet jūlijā to relatīvā daļa sasniedza 17,8 procentus.

Straujākais pieaugums panākts jūnijā un jūlijā, un tas skaidrojams ar to, ka 8. jūnijā stājās spēkā jaunie sadarbības noteikumi ar Lattelekom, kas ļāva Telekomunikāciju grupai iekšzemes zvanus nodrošināt ar operatora izvēles kodu 197. Līdz tam saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteikumiem ar kodu bija iespējams veikt tikai starptautiskās sarunas.

- Mūsu klienti labprāt veic sarunas arī uz Latvijas numuriem, jo tāpat kā starptautiskajām sarunām tarifu politika ir izdevīga. Piemēram, uz LMT un Tele2 tālruņa numuriem var zvanīt par 0,12 latiem minūtē, - stāsta Telekomunikāciju grupas valdes priekšsēdētājs Ģirts Meijers.

Kopumā Telekomunikāciju grupas tarifi iekšzemes tālsarunām un zvaniem uz Latvijas mobilajiem tīkliem darba laikā ir līdz 30 procentiem izdevīgāki salīdzinājumā ar lielo operatoru tarifiem.

 

Pieprasa ne tikai tarifu dēļ

Tomēr Ģirts Meijers norāda, ka būtiskais pieaugums Telekomunikāciju grupas klientu iekšzemes sarunu apjomā nav skaidrojums tikai ar izdevīgo tarifu politiku. Operatora izvēles kods piedāvā vairākas priekšrocības un ērtības.

Telekomunikāciju grupas telefonsarunas caur kodu 197 ir pieejamas teju visiem Lattelekom fiksēto līniju abonentiem. Tas nozīmē, ka uzņēmums vai organizācija no biroja tālruņiem var veikt zvanus, par operatoru izvēloties Telekomunikāciju grupu. Vienīgi numura ievadīšana jāsāk ar 197 un šo sarunu apstrādās un tarificēs Telekomunikāciju grupa.

Tā kā sakariem jāizmanto pašreizējie tālruņi un līnijas, Telekomunikāciju grupas pieslēgums nesaistās ar papildu ieguldījumiem. Turklāt nav arī abonēšanas maksas.

- Būtiska koda 197 priekšrocība, kuru izceļ mūsu klienti, ir iespēja automatizēt operatora izvēli. Piedāvājam uzņēmuma tālruņu centrāles konfigurāciju, kad, aprakstot 197 kā prefiksu konkrētiem sarunu virzieniem, tiek panākta automātiska zvanu šķirošana. Tādējādi uzņēmuma darbinieki zvana tāpat kā iepriekš, tikai starptautiskās sarunas un daži iekšzemes sarunu virzieni pēc noklusējuma tiek noraidīti caur Telekomunikāciju grupu. Ikdienā, lietojot fiksētas telekomunikāciju sakarus, nejūtat atšķirību, bet rēķinā, kuru izsūta Telekomunikāciju grupa, ik mēnesi parādās ietaupījums, - paskaidro Ģirts Meijers.

 

Prognozē noturīgu pieaugumu

Ģirts Meijers prognozē, ka starptautiskās sarunas joprojām būs galvenais pakalpojums, lai gan plānots, ka iekšzemes sarunu pieaugums turpināsies un gada beigās tās veidos 30-35 procentus no visām Telekomunikāciju grupas klientu sarunām.

Ģirts Meijers norāda, ka klientu starptautisko sarunu apjoms arī pieaug, kas skaidrojams ne tikai ar klientu skaita pieaugumu, bet arī ar to, ka klienti zvana aktīvāk.

- Pēdējo divu gadu laikā esam pakāpeniski samazinājuši tarifus, un tagad uz dažām valstīm var zvanīt par 8 santīmiem minūtē. Tas dod iespēju runāt ilgāk par to pašu cenu. Protams, augošs starptautisko sarunu apjoms ir saistīts ar aktīvāku Latvijas uzņēmumu starptautisko darbību, kas ir rādītājs augošai tautsaimniecības aktivitātei mūsu valstī, - secina Ģirts Meijers.

Viņš uzskata, ka stabilā ekonomikas attīstība ir viens no faktoriem, kāpēc tuvākajos gados paredzams kā iekšzemes, tā starptautisko sarunu noturīgs pieaugums.

 

[Ak1] 

Telekomunikāciju grupas pakalpojumu struktūra pēc sarunu virzieniem %

 

Mēnesis

Starptautiskās sarunas

Iekšzemes sarunas

04.2005

Aprīlis

96,09

3,91

05.2005

Maijs

95,82

4,18

06.2006

Jūnijs

88,77

11,23

07.2006

Jūlijs

82,10

17,90

01.2006*

Janvāris

65,00

35,00

*prognoze

 

SIA Telekomunikāciju grupa

Akadēmijas laukumā 1-1011

Rīgā, LV-1050

Tālr. 779 77 77

Fakss 779 77 78

www.tg.lv

info@tg.lv


 [Ak1]Tabula tikai Jūsu zināšanai par realājiem cipariem. Es labāk gribētu, lai parādās rakstā parādās grafiks.

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001