Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Jaunais Nokia 6030- vienkāršs, bet elegants

Nokia 6030 ārēji nemaz nav līdzīgs citiem šī ražotāja piedāvātajiem modeļiem. Jaunais Nokia ir vidējās klases telefons ar nedaudz sašaurinātu iespēju klāstu. Tālrunim nav kameras, bet ir biznesa klasei piedienīgs dizains. Jāpiezīmē, ka, ietērpts melnā korpusā, tas izskatās ļoti elegants un dārgs.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Nokia 6030 darbojas divos GSM 900/1800MHz tīklos, tā masa ir 90 g, izmēri 104 x 44 x 18 mm. Tālrunim ir iekšējā antena, tā korpuss sastāv no trim maināmām daļām. Baterijas vāciņu var noņemt viegli, taču nomainīt īpašas konstrukcijas augšējo vāciņu nav visai ērti, arī priekšpaneļa maiņa nav tik vienkārša, kā gribētos. Zem baterijas vāciņa atrodas akumulators un SIM kartes turētājs. Korpusa aizmugurē un priekšējā vāciņā redzami NOKIA logo. Korpusa apakšējā daļā nav atrodams jau ierastais Pop-Port savienotājs, bet lādēšanas, austiņas ligzda un īpaša Plug and Play savienotājligzda, augšpusē novietots liels un paciets ieslēgšanas taustiņš. Korpusa apakšējos stūros simetriski novietoti divi stiprinājumi siksniņas pievienošanai. Sānos velti meklēt skaļuma regulēšanas taustiņu, kā arī infrasarkano logu. Sāni un apakšējā mala papildināta ar divām šaurām, spīdīgām līnijām. Ražotājs mūsu patērētājiem paredzējis šampanieša, melnu un sudraba krāsu.

Plastmasas klaviatūra ir vizuāli pievilcīga, tai ir savdabīga forma. Gan abi vadības, gan izsaukuma un nolieguma taustiņi savienoti kopā, tādējādi ir lieli un ērti lietošanā. Ciparu taustiņiem ir noapaļota taisnstūra forma, tie ir pietiekami lieli un nedaudz izvirzīti uz āru, klaviatūras baltais apgaismojums ir blāvs, un nelielie simboli ir vāji pārredzami. Četrvirzienu kursors ir sudrabainā krāsā, izvēlnes taustiņš tā centrā ir melns. Kursors ir ērts lietošanā, to virzot pa labi, pieejams kalendārs ar mēneša dienu pārskatu, pa kreisi atveras jauna īsziņa, virziens uz augšu un uz leju dod iespēju atvērt vārdus. Kreisais vadības taustiņš Izlase dod iespēju aktivizēt nepieciešamo funkciju lietošanu, labais- tālruņa katalogu. Izvēlnes pieejamas divos veidos - pilnā nosaukumu sarakstā no 1 līdz 9 vai režģa formā, kad galvenās Izvēlnes attēlotas displejā visas uzreiz. Izvēlnes pieejamas gan latviešu, gan krievu valodā. Izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas.

Telefonam ir pietiekoši liels un augstas izšķirtspējas krāsu displejs, tas spēj atainot 65 536 krāsas, tā izšķirtspēja ir 128 x 128 punkti. Informācija displejā pārredzama labi, arī krāsas ir pietiekami spilgtas un piesātinātas. Izvēlnē Displeja uzstādījumi iespējams mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, izvēlņu krāsu shēmas, izvēlēties operatora logo, mainīt displeja kontrastu. Teksts atainojas piecās rindās.

 

Iespējas

Tālruņa atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no visas aptuveni 500 KB koplietojamās atmiņas statusa. Katalogā var saglabāt līdz 250 kontaktiem. Ikvienam vārdam katalogā var piešķirt 5 numurus: parasto, mobilo, mājas, darba un faksa. Vienu numuru lietotājs var uzstādīt par galveno. Kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pastu, web adresi, pasta adresi, izveidot piezīmi. Ierakstam katalogā iespējams izvēlēties vienu no piecām zvanītāju grupām: ģimene, VIP, draugi, kolēģi, citi, piešķirt katrai savu simbolu un zvana melodiju. Var izvēlēties trīs kataloga parādīšanas skatus: parastu vārdu sarakstu, vārdu un numuru, lielu vārdu sarakstu. Diemžēl vārdam nav iespējams pievienot fotoattēlu. Paredzēta gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana.

Nokia 6030 atļauj nosūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām 160 zīmju īsziņām. Atlikušo zīmju skaits un standarta īsziņas numurs atspoguļots ekrāna augšējā labajā stūrī. Rakstot īsziņu, lietotājam piedāvā ielikt kontaktu, numuru, izmantot veidni, ievietot attēlu vai smaidiņu. Telefons nodrošina MMS ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu maksimāli līdz 100 KB. Multivides ziņojumu veidošana ir ātri apgūstama un ērta. Telefonā ir pulkstenis un datums, modinātājs, kalkulators un valūtas konvertētājs, taču nav hronometra un taimera, kā arī seifa. Jaunajā modelī ir kalendārs līdz 100 ierakstiem. Nokia 6030 ir aprīkots ar FM diapazona radio, kas darbojas, pieslēdzot austiņu, un iebūvētu skaļruni brīvroku režīmam. Diemžēl telefonā nav pieejama balss iezvanes funkcija un nav paredzēts balss ieraksts.

Sākotnēji pieejami vairāki monofoniskie un polifoniskie zvana signāli. Nokia 6030 uztur 16 akordu polifoniskos toņus. Jaunus toņus lietotājs var lejupielādēt vai saņemt ar MMS ziņojumu. Jāpiezīmē, ka melodijas skan pietiekami skaļi, bet ne izcili.

Izklaidei sākotnēji būs pieejamas vairākas Java spēles un programmas. Jaunas Java aplikācijas un spēles iespējams lejupielādēt papildus. Izmantojot integrēto WAP 2.0 pārlūkprogrammu, no ražotāja piedāvātā internetveikala www.nokia.com/shop var lejupielādēt tālrunī jaunas spēles un dažādas lietojumprogrammas. Diemžēl testēšanas laikā neizdevās noskaidrot, vai un kā iespējama datu sinhronizācija ar datoru.

Telefonam pievienotais litija jonu 900 mAh akumulators BL-5C nodrošināja sakarus nepilnas četras diennaktis.

 

+ Elegants un praktisks. Telefons izskatās dārgāks, nekā īstenībā ir.

- Nav kameras, diktofona un balss funkcijas. Vāji apgaismoti taustiņi un viduvēja polifonija.

 

 

Sieviešu sapnis- jaunais Samsung SGH-E530!

 

Korejiešu koncerns Samsung kārtējo reizi patīkami pārsteidz ar kaut ko jaunu un interesantu. Potenciālās mobilo telefonu lietotājas atkal tiek iepriecinātas ar jauku un stilīgu lietiņu - modeli E530. Daudzas sievietes noteikti atcerēsies iepriekšējo modeli T500 jeb pūdernīcu, kura popularitāte daiļā dzimuma aprindās bija visai liela. Diemžēl kādu laiciņu kompānija šāda veida tālruņus nepiedāvāja. Jaunā telefona izstrādātāji apgalvo, ka potenciālais lietotājs pārsvarā ir jaunas sievietes no 20 līdz 30 gadiem, kuras mobilajā nemeklē visas iespējamās tehnoloģijas, bet interesējas par maziem un stilīgiem aksasuāriem. Tas gan nenozīmē, ka E530 var nēsāt tikai dāmas, tālrunis labi izskatīsies gan jaunam vīrietim, gan tīnim.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Telefons sver 85 g, tā izmēri ir tikai 86 x 42 x 27 mm. Telefonam nav ārējās antenas, tā forma atgādina pūdernīcu vai saspiestu olu, kas patīkami ieguļ plaukstā. Korpuss veidots no ļoti veiksmīga divu krāsu salikuma. Sānu malu konstrukcija ar ieapaļiem padziļinājumiem kādam var šķist neparasts, taču tai ir praktiska nozīme, jo atvieglo vāciņa atvēršanu. Augšpusē izveidots stiprinājums siksniņas pievienošanai. Korpusa labajā sānu malā atrodas ātrā kameras poga un austiņas pieslēguma vieta, kura nosegta ar trauslu aizbīdāmu plastmasas vāciņu. Kreisajā sānu malā atrodas mazītiņš skaļrunis un šaurs, sudrabains regulēšanas taustiņš, kurš veic vairākus uzdevumus: gaidīšanas režīmā regulē taustiņu skaļumu, sarunas laikā regulē skaļuma līmeni un palīdz pārvietoties Izvēlnēs. Diemžēl korpusā neizdevās ieraudzīt antenas un autokomplekta pievienošanas ligzdu, infrasarkano lodziņu, kā arī krāsu indikatoru. Apakšējā daļā atrodas lādēšanas ligzda ar atliecamu plastmasas vāciņu. Jāpiemin, ka ligzda novietota asimetriski, tā korpusā nobīdīta labajā malā.

Tālruņa priekšējā daļā uz atlokāmā vāciņa paveras kamera četrstūrainā rāmītī ar apzīmējumu MEGA PIXELS, un zibspuldzes dzeltenais lodziņš, pašā vidū novietojies ekrāns, zem tā redzams teksts SAMSUNG. Atverot vāciņu, ieraugām ar zili baltu gaismu apspīdētu klaviatūru, kas veidota no sudrabainas plastmasas, tās vidējie ciparu taustiņi 5 un 8 ir nedaudz izbīdīti uz āru. Taustiņi izskatās patīkami, tie ir pat lieli un, lai gan burti un cipari nav īpaši lieli, labi pārskatāmi. Klaviatūras vadības kursors nodrošina ātru pieeju četrām vairāk nepieciešamām funkcijām, lietotājam ir iespēja tās mainīt.

Tālrunim ir divi ekrāni. Ārējais OLED ar izšķirtspēju 80 x 64 punkti un izmēriem 14 x 18 mm ataino 65536 krāsu toņus, tajā trijās rindās pastāvīgi redzams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, baterijas un signāla rādījumi, kā arī papildus pieejama informācija par modinātāju, vibrozvanu, īsziņu, zvaniem u. c. izvēlēto parametru apzīmējumi. Lietotājs var uzstādīt ārējā ekrāna fonu. Iekšējā jeb galvenā TFT ekrāna izmēri ir pietiekami lieli 28 x 36 mm. Tas ataino 262 144 krāsas ar izšķiršanu 176 x 220 punkti. Jāpiezīmē, ka krāsas galvenajā displejā izskatās ļoti dzīvas un sulīgas. Teksts displejā, veidojot īsziņu, redzams septiņās rindās, lietotājs var regulēt teksta lielumu - parasts, liels, mazs, kā arī izmantot treknraksta, slīpraksta, pasvītrojuma, pārsvītrojuma režīmu.

Iekšējā displeja apgaismojuma izslēgšanās laiku lietotājs var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no krāsainiem fona attēliem vai animācijām, mainīt displeja apdares krāsu. Lietotājs var mainīt abu displeju kontrastainību un apgaismojumu. Izveidojot jaunu numuru un zvanot jaunam adresātam, kā arī saglabājot to atmiņā, galvenajā ekrānā redzamie cipari aizņem trešdaļu no ekrāna augstuma. Telefonā parādījies interesants jauninājums, lietotājam tiek piedāvāts mainīt izsaukšanas ciparu krāsu no melnas uz dažādu citu nokrāsu, līdz pat varavīksnei. Diemžēl ražotājs paredzējis tikai trīs iedaļu baterijas indikatoru.

Tālruņa izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un visai ērti lietojama. Galvenās izvēlnes sastāv no deviņiem nosaukumiem un atainojas ar kustīgu attēlu. Garu apakšizvēļņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts ar skrejošu rindu. Izvēlētā režīma statuss parādās mazā rāmītī. Izvēlne pieejama latviešu un krievu valodā.

 

Iespējas

Modelis E530 ir duālais tālrunis un darbojas GSM900/1800 MHz tīklā. Kopējā lietotāja atmiņa sasniedz 92 MB. Telefonā papildus SIM kartei iespējams saglabāt līdz pat 1000 kontaktiem. Ikvienam jaunam vārdam var pievienot piecus numurus: mobilo, mājas, darba, faksa un citu, papildināt ar e-pasta adresi un teksta piezīmi, izvēlēties zvana melodiju (arī MP3 formāta skaņdarbu) un vienu no piedāvātajiem grafiskajiem attēliem vai fotogrāfiju. Ierakstītos vārdus var apvienot vairākās lietotāju grupās. Ērtībai var lietot gan SIM kartes un telefona atmiņu vienlaikus, gan kopēt SIM kartes ierakstus tālrunī. Diemžēl ierastā tālruņa kataloga kopēšana uz SIM karti nav iespējama. Telefona kontaktus var nosūtīt ar īsziņu, multivides ziņojumu, e-pastu vai, izmantojot Bluetooth savienojumu. Pieeju katalogam atvieglo spīdīgais labais vadības taustiņš. Biežāk lietojamiem kontaktiem iespējams piešķirt astoņus klaviatūras ātrās zvanīšanas ciparu taustiņus. Modelī E530 nav paredzēta balss iezvanes funkcija.

Telefona arhīvā saglabājās līdz divsimt teksta īsziņām. Sākt jaunu īsziņu atvieglo četrvirzienu kursora kreisā puse. Īsziņas lasīt un rakstīt ir pietiekami ērti, tekstam iespējams mainīt simbolu lielumu, biezumu, slīpumu un izvietojumu. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot desmit ziņu šablonus. Rakstot jaunu tekstu, displeja augšējā daļā parādās atlikušo zīmju skaits, kopējais savienoto īsziņu simbolu skaits ir 1836. Pateicoties EMS standartam telefonā, lietotājs tekstu var papildināt ar vienu no attēliem, animācijām vai melodijām. Izvēlnes Ziņas otrā apakšizvēlne Multiziņa sniedz iespēju veidot jaunu ziņojumu, trešā apakšizvēlne nodrošina pieeju e- pastam. Rakstīt jaunu MMS ziņojumu ir ērti, ekrānā tiek piedāvāts ievadīt tēmu, pievienot attēlu, skaņu un tekstu, kam var mainīt krāsu, lielumu un stilu.

Telefonā integrēta megapikseļu kamera ar maksimālo izšķirtspēju 1152 x 864 punkti. Tā izvietota ārējā vāciņa vidū virs displeja, un to var aktivizēt ar īpašu pogu korpusa sānos arī aizvērtā veidā. Iespējams uzstādīt dažādu attēlu kvalitāti: īpaši augsta, augsta, parasta un ekonomiskā. Ar četrvirzienu kursora kustību augšā un lejā iespējams tuvināt vai attālināt objektu, kustība pa labi un kreisi piedāvā mainīt gaismas jutību. Kamerai ir taimeris (3, 5 un 10 s), zibspuldzi var uzstādīt automātiski vai rokas režīmā. Ar funkciju MultiShot var veidot sērijveida fotouzņēmumus(6, 9, 15 attēli) divos ātrumos - parastā un lielā. Fotouzņēmumiem var piemeklēt fona rāmīšus vai izvēlēties kādu no efektiem: pelēks, negatīvs, sēpija, reljefs, senatnīgs, mēnesgaisma un migla. Iespējams izmantot četrkārtīgu zoom, uzstādīt attēla kontrastu, mainīt izšķiršanas spēju. Kamera nodrošina arī kvalitatīvu videorullīšu veidošanu ar skaņu.

Izsmalcināti skan melodijas ar 64 instrumentu polifonijas palīdzību. Jaunas melodijas var ielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 2.0 pārlūkprogrammu un GPRS atbalstu, saņemot ar multiziņu vai pārsūtot no datora. Īpaši jāpiezīmē, ka pēdējā laikā Samsung jaunajos modeļos sācis ievietot MP3 pleijeri. Jaunais E530 ir aprīkots ar MP3 atskaņotāju. Gribētos atzīmēt, ka skaņa ir ļoti pārliecinoša un skaļa. Atskaņotājs papildināts ar ekvalaizeru ar maināmiem skaņas uzstādījumiem: klasika, roks, džezs, parasts režīms. Mūziku var klausīties caur iebūvēto skaļruni vai ar stereoaustiņām. Jaunus skaņdarbus lietotājs var ielādēt caur Bluetooth savienojumu vai, izmantojot USB datu kabeli un sinhronizācijas programmu.

Izvēlne Women`s Life īpaši izveidota sievietēm. Tajā atrodamas īsti sievišķīgas un visai noderīgas lietas. Apakšpunkts Fragrance Type ir veidots kā neliela tabula vai anketa, kura sievietei jāaizpilda pašai un jānorāda, uz kurieni tā vēlētos doties, ko ēst, kā ģērbties, kādas krāsas apģērbā tērpties. Atkarībā no noskaņojuma jāizvēlas atpūtas vieta un laiks, sākot no aktīvas sportošanas līdz atpūtai uz salas, pludmalē vai uz ūdens. Programma ievadītos datus apstrādā, un pāris minūšu laikā telefona īpašniecei displejā parādās atbilde ar šībrīža vispiemērotāko smaržu kombināciju! Vēl šajā izvēlnē dāmām tiek piedāvāts aplūkot savus bioritmus, izrēķināt garuma un masas attiecību, veikt detalizētu kaloriju aprēķinu, ievadīt mēneša ciklu datus un veikt dažādu pirkumu grozu analīzi.

Modeļa papildfunkciju klāsts ir pilnīgi pietiekams. Laika plānošanai paredzēts kalendārs ar dienas, nedēļas un visu mēneša pārskatu, piezīmēm un uzdevumu saraksts. Telefonā pieejams datums un pulkstenis, trīs modinātāji, laiks dažādās pasaules pilsētās, kalkulators, mērvienību un valūtas konvertētājs. Sportiskai sievietei varētu noderēt taimeris un hronometrs. Telefonā ir nopietns diktofons, vienas balss piezīmes garums var sasniegt pat 1 stundu, taču telefona sarunu ierakstīt nav iespējams. Lietotājs var ierakstīt jebkuru apkārtējo skaņu un izmantot to kā zvana melodiju.

Izklaides mīļotājiem tiks piedāvātas dažas Java spēles, testa modelī to bija četras. Lietotājam sinhronizācijai ar datoru noderēs USB datu kabelis un Bluetooth savienojums, instalācijai paredzēta Easy Studio 2.0 programmatūra.

Tālruņa litija jonu 820 mAh akumulators nodrošināja nepilnas divas diennaktis darba bez papildu uzlādes. Iespējams, ka, intensīvi testējot MP3 atskaņotāju, arī darbības laiks bija tik īss. Jāatzīmē, ka, kameras zibspuldzi izmantojot par lukturīti, baterija noteikti izlādēsies vēl ātrāk.

 

+ Stilīgs dizains un patīkama forma. Megapikseļu foto un videokamera. Integrēts Bluetooth un MP3 atskaņotājs.  

- Nav krāsu indikatora un infrasarkanās saites. Ātri izlādējas akumulators.

 

 

Joprojām Siemens C75 ar lielu un kvalitatīvu ekrānu

Neņemot vērā pazīstamās vācu kompānijas saplūšanu ar jauno partneri Benq, patērētājs vēl ilgi veikalu plauktos atradīs tik populāros telefonus ar nosaukumu. Siemens joprojām ir dzīvs un izstrādā jaunus modeļus. Jaunais modelis C75 ir vidējās klases telefons, kas paredzēts plašam lietotāju lokam. Jaunums funkcionāli ir iepriekšējās 65. sērijas modeļu CX65 un CX70 loģisks turpinājums, toties vizuāli stipri atšķirīgs. Atšķirībā no raibajiem priekštečiem atturīgais Siemens C75 izskatās jau kā biznesa S kategorijas tālrunis. Var droši teikt, ka šis Siemens modelis mūsu tirgū būs ļoti iecienīts.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Lai gan jaunais tālrunis sver 90 g, paņemot rokā, tas šķiet vieglāks. Telefonam nav ārējās antenas, tā izmēri ir 103 x 44 x 17 mm. Korpuss veidots no vairāku krāsu plastmasas. Priekšējais panelis un aizmugures vāciņš ir matēti sudrabains, sānu malas papildinātas ar melnas krāsas rāmi. Displeju visai veiksmīgi ieskauj melni sudrabains rāmītis, kas to padara vēl lielāku. Korpusa malas ir tīkami noapaļotas. Diemžēl modelim nav paredzēti maināmi vāciņi un korpusa sānos nav regulēšanas un speciāla kameras ieslēgšanas taustiņa. Korpusa apakšējā daļā atrodas universāls sistēmas spraudnis dažādu lādētāju, austiņu, datu kabeļu, zibspuldzes pievienošanai, augšpusē aizmugures vāciņā paredzēts lodziņš siksniņas iekāršanai. Labajā sānu malā vidū labi paslēpta melna infrasarkanā actiņa. Aizmugurējā daļā novietots kameras objektīvs un antenas ligzda.

Modeļa C75 klaviatūrai ir taisnstūra forma, tā sadalīta divās daļās. Augšējie vadības taustiņi ir spīdīgi un stilīgi, taču disonē matētie ciparu un burtu taustiņi, kas izskatās lēti. Podziņu apgaismojums ir tumšā dzintara krāsā un tumsā sīkos simbolus var saskatīt apmierinoši. Taustiņi ir stūraini un pietiekami lieli, tie izvietoti atstatus, nav neērti, bet ir nedaudz pacieti. Kādam varētu būt grūti nospiest tastatūras apakšējās rindas taustiņus, jo tie izvietoti korpusa pašā apakšā. Lai gan piecvirzienu vadības kursors arī ir paciets, taču tas lieti noder vairāk nepieciešamo funkciju ērtai un ātrai aktivizēšanai.

Jaunajam telefonam ir liels un beidzot īsti sulīgām krāsām bagāts TFT ekrāns. C75 spēj atainot 65 536 krāsas ar izšķiršanu 132 x 176 punkti un salīdzinājumā ar iepriekšējiem Siemens brūnganajiem un graudainajiem ekrāniem ir ļoti patīkams. Arī saules gaismā krāsas nenobāl un attēls ir labi redzams. Displejā normālā režīmā teksts izvietojas 9 rindās, samazinātā režīmā tas redzams pat 11 rindās, papildinformācija pieejama vēl divās rindās, pie kam simboli visos režīmos ir labi saskatāmi. Lietotājs var mainīt displeja kontrastu, spilgtumu, tā apgaismojumu iespējams izslēgt. Gaidīšanas režīmā uz displeja pieejams ekrānsaudzētājs pulksteņa veidā. Izvēlne Displejs piedāvā regulēt apgaismojumu, kontrastu, burtu lielumu, uzstādīt papildu fona attēlu, ieslēgšanas un izslēgšanas animāciju un izvēlēties displeja informācijas krāsu shēmas.

Izvēļņu nosaukumi displejā redzami 9 attēlu veidā. Aktivizējot piecvirzienu vadības kursoru uz leju, atveras piektā izvēlne Ziņojumi. Pārvietoties galvenajās izvēlnēs ar piecvirzienu vadības kursoru ir viegli. Ērtībai izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas. Lietotājam pieejama ātrā izvēlnes atvēršanas funkcija. Gaidīšanas režīmā, nospiežot konkrētu izvēlnes un apakšizvēlnes numuru, iespējams ātri piekļūt nepieciešamajai vietai. Cerēsim, ka jaunajā modelī izvēlnes būs gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Tālrunis darbojas GSM900/1800/1900 MHz tīklā. Modeļa C75 kopējai atmiņai paredzēti aptuveni 8 MB. Telefona katalogā lietotājs var saglabāt 1000 kontaktus, ikvienu var papildināt ar vairākiem tālruņa un diviem faksa numuriem, ievadīt informāciju ar adresēm, dzimšanas dienām. Katru ierakstu var papildināt ar fotoattēlu vai animāciju vai ierakstus pievienot kādai no astoņām lietotāju grupām, katrai piešķirot savu simbolu un zvana melodiju. Jāpiezīmē, ka katalogam atpazīšanai pievienotais zvanītāja fotoattēls redzams gandrīz pa visu ekrānu. Visas ziņas, gan īsziņas, gan MMS ziņojumus, gan e-pasta ziņas, ir ērti rakstīt. Teksta īsziņas kopējais garums ir 760 zīmes, atlikušo zīmju skaits un saliktās īsziņas kārtas numurs tiek parādīts displeja augšējā rindā. Īsziņā var ievietot attēlus un skaņu, iespējams nosūtīt īsziņu adresātu grupai, izmantot teksta sagataves. Apskatot saņemto Īsziņu sarakstu, ziņu neatverot, jau tiek parādīti pirmie 15 teksta simboli.

Tālrunī integrētā VGA kamera veido gan fotoattēlus, gan 30 s garus videoklipus, tai ir pieckārtīga digitālā palielinājuma iespēja. Kamera ir ērta lietošanā, tā tiek ātri aktivizēta ar piecvirzienu vadības kursora kustību pa kreisi. No foto var ātri pārslēgties uz videorežīmu. Kamerā pieejami vairāki kvalitātes režīmi: augsta, vidēja, fona attēls, izšķirtspējas. Lietotājs var mainīt spilgtumu, baltās krāsas līdzsvaru, ieslēgt taimeri ar 15 s intervālu. Attēlus un rullīšus var izmantot par fonu, animāciju, ekrānsaudzētāju, kā arī nosūtīt ar multivides ziņojumu, e-pasta ziņu, pārsūtīt datorā caur infrasarkano saiti, seriālo vai USB savienojuma kabeli. Fotoredaktora funkcija dod iespēju attēlus papildināt ar speciāliem gaismas efektiem. Tumsā lietotājam tiek piedāvāts izmantot ārējo zibspuldzi ar sarkanās acs efektu.

Telefonā polifoniskās melodijas tiek atskaņotas ar 40 instrumentu palīdzību un skan pietiekami labi.

C75 atbalsta GPRS, tajā integrēta WAP 2.0 pārlūkprogramma un ievietota e-pasta funkcija. Lietotājs var lejupielādēt jaunus polifoniskos zvana toņus, dažādus fona attēlus, animācijas un spēles. Jaunu spēļu un programmu ielādei Siemens piedāvā apmeklēt adresi: www.siemens-mobile.com/c75. Priecē, ka sākotnēji pieejamas trīs telpiskas un kustīgas trīsdimensiju 3D) Java spēles. Telefonā ražotājs ievietojis diktofonu, kas atrodams izvēlnē Palīgrīki. Iespējams ierakstīt apkārtējo skaņu un izmantot turpmāk par zvana melodiju. Jāpiezīmē, ka, veidojot skaņas ierakstu, ekrāna augšpusē redzama informācija par pieejamo kopējo laiku. Diemžēl telefona sarunu ierakstīt nav iespējams. Plānotāja izvēlnē ir kalendārs ar pārskatu dienai, nedēļai, mēnesim, tikšanās, uzdevumu, piezīmju saraksts un laika joslas. Izvēlnē Palīgrīki tiek piedāvāts izmantot modinātāju, kalkulatoru, mērvienību un valūtas konvertētājus, hronometru un taimeri. Tālrunī iebūvēts skaļrunis sarunai brīvroku režīmā un pieejams vibrorežīms. Lietotājs var sinhronizēt attēlu, video, kalendāra, tālruņa kataloga un plānotāja ierakstus ar datoru gan caur infrasarkano portu, gan ar seriālajiem vai USB kabeļiem vai speciālu galda turētāja komplektu SyncStation.

Siemens telefonā integrējis visai interesantu palīgfunkciju Phone Pilot. Virtuālā roka displejā palīdz darbā ar telefonu, atgādina par veicamajiem darbiem vai informē par jubilejām. Ja kādam šīs rokas kustības liekas pārāk uzmācīgas, ir paredzēta iespēja šo funkciju atslēgt.

Standarta 750 mAh Litija jonu akumulators, ne visai intensīvi darbinot trīsdimensiju spēles, izturēja nedaudz vairāk par divām diennaktīm.

 

+ Klasisks, Siemens telefoniem neraksturīgs dizains. Liels un beidzot spilgtām krāsām bagāts ekrāns. Trīsdimensiju grafika.

- Nedaudz cieti klaviatūras taustiņi. Nav paredzēta zibspuldze.

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001