Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

LAN PBX — integrēts telekomunikāciju risinājums uz Windows NT bāzes

Daudzfunkcionālais telefona sakaru serveris LAN — PBX

Mitel SX–2000 NT ir pirmais, kas darbojas pazīstamajā Wintel vidē (Windows/Intel). Tas izskatās un strādā gluži kā parasts NT serveris, taču īstenībā tā ir integrēta telekomunikāciju sistēma kurā ir apvienotas Mitel SX–2000 Light un Windows NT labākās īpašības.

Apvieno daudzas iespējas

Servera darbība Wintel vidē nodrošina: biroja telefona centrāles darbības pilnīgu vadību, izmantojot lietotāja grafisko interfeisu; kvalitatīvus ciparu sakarus; TAPI lietotāja interfeisa atbalstu; iebūvēto balss pastu; datu un balss plūsmu maršrutizāciju un vadību; datora un telefona integrāciju (CTI); balss informācijas un datu administrēšanu un protokolēšanu vienuviet — integrētā NT serverī. Daudzfunkcionālais telefona sakaru serveris LAN — PBX Mitel SX–2000 NT ir perfekts, praksē pārbaudīts un drošs mūsdienu multimediju komunikāciju sistēmas tehniskais risinājums, kas piemērots maziem un vidējiem uzņēmumiem, ja tie vēlas izveidot progresīvu sakaru sistēmu, turklāt saglabājot visas iespējamās funkcijas. SX–2000 risinājums Windows NT — tā ir korporācijas Mitel tālākā virzība, apvienojot balss un datu plūsmas, adaptējot standarta iekārtas un programmatūru. Balstoties uz drošo un darbībā nevainojamo SX–2000 sistēmu, tagad Mitel piedāvā IT menedžeriem modernu, labi pazīstamās un viegli apkalpojamās LAN tehnoloģijās izveidotu telekomunikāciju risinājumu, kas īstenojies kā LAN — PBX Mitel SX–2000 NT.

PBX Mitel SX–2000 NT iespējas

SX–2000 NT radīts uz stabilās un labas atsauksmes guvušās biroja telefona centrāles PBX Mitel SX–2000 Light bāzes. Programmatūra atbalsta divas sistēmas: SX–2000 NT un papildu tīkla elementu. Sistēmā ietilpst arī pielikumu serveris, kas piedāvā Client TAPI un MiTAI lietotāja interfeisus. Jāpiezīmē, ka šim risinājumam ir ne tikai jauna programmatūra, bet arī jaunas iekārtas balss datorizētai integrācijai. Serveris apvieno trīs komponentus: signālu un konferenču sakaru plati; divu E1/G.703 (ISDN 30) līniju plati, lai pievienotos publiskajam ciparu tīklam; optisko interfeisu MFC (Mitel Fibre Connector), kas ļauj sistēmai pievienot esošo perifērijas bloku. Tiem lietotājiem, kam nepieciešams funkcionāls integrēts risinājums, SX–2000 NT dod teicamu iespēju pārvaldīt izsaukumus, tīklu, datorizēto telefoniju un administrēšanas sistēmu, izmantojot vienotu standarta Wintel (Windows/Intel) platformu. Atšķirībā no citiem biroja telefona centrāļu (PBX) informācijas tehnoloģiju produktiem, Mitel SX–2000 NT piedāvā efektīvu un cenas ziņā pieņemamu risinājumu, vienlaikus līdz minimumam samazinot risku, kas parasti rodas, adaptējot tāda tipa jauninājumus.

Kāpēc PBX Mitel SX–2000 NT ir unikāls biznesa risinājums?

Tā kā PBX Mitel SX–2000 NT izmanto standarta telefona moduli SX– 2000 Light, telefona centrālei ir visas tās funkcijas, kuras piemīt šim pasaulē pazīstamajam modelim. Šajā sistēmā iespējams izmantot gan analogos telefona aparātus, gan SuperSet 4000 sērijas ciparu telefona aparātus (skat. SP 1/1999), gan operatoru konsoles. SX–2000 NT uztur visus mūsdienu ciparu tīklu (DASSII, ISDN—PRI, DPNSS, Q.SIG u. c.) un analogo tīklu (Loop/Ground Start, E&M, DID, APNSS) protokolus. Ar iebūvēto izsaukumu sadales sistēmuARS (Automatic Route Select) centrāle uztur visas modernās ciparu biroja telefona centrāles funkcijas lielākajai daļai tīkla risinājumu: sākot ar datu pārraidi starp mezgliem līdz pat balss trafika pārraidei ciparu tīklos, nezaudējot modernas ciparu PBX funkcionalitāti. Point and Click sistēmas vadība atvieglo darbu. SX–2000 ietver programmas pielikumu OPS Manager, kas paredzēts, lai samazinātu sistēmas vadības un administratīvo funkciju izdevumus. OPS Manager atvieglo biroja telefona centrāles vadību,vienkāršojot abonentu līniju pievienošanu, pārvietošanu, nomaiņu un citus apkalpošanas uzdevumus. OPS Manager ļauj sakārtot uzņēmuma izziņu sistēmu, uzturot plaši izplatīto standartu LDAP (Lightweight Directory Access Protocol). Korporatīvajā serverī izdarītās administratora izmaiņas automātiski tiek fiksētas visās ar to saistītajās datu bāzēs, to skaitā OPS Manager. Integrētie biznesa pielikumi dod papildu iespējas. Pielikumu serveris piedāvā pilnu programmēšanas interfeisu spektru (API) integrācijaidatorā, to skaitā TAPI un MITEL protokolu MiTAI. Sistēma uztur arī tādas ar TAPI savietojamas datorprogrammas kā Microsoft Outlook, ACT! u. c. Funkciju un izmaksu ziņā pievilcīgs risinājums — divi vienā (One Box). Pircējiem PBX Mitel SX–2000 NT tiekpiedāvāta jau integrēta vienotā telekomunikāciju sistēma, izmantojot pazīstamo Wintel (Windows/Intel) tehnoloģiju. Līdzekļus var ietaupīt, veidojot vienotu risinājumu un nepārslogojot darba vietu ar daudziem dažādiem blokiem.

PBX Mitel SX–2000 NT ideālais lietotājs

SX–2000 NT funkcionalitāte dara to pievilcīgu tādiem lietotājiem kā IT administrators/vadītājs, sakaru administrators/vadītājs, finansu direktors. Tie galvenokārt paredzēti uzņēmumiem, kuros ir 25–150 lietotāju. Priekšrocības: viens 192 portu perifēriju bloks padara SX–2000 NT ideālu gan lokāliem, gan attālinātiem birojiem; privātā ciparu tīkla uzturēšana, to skaitā klasteru (clusters) tehnoloģijas un CTI pielikumu pakete, ļauj īstenot pilnīgu lokālo un attālināto biroju integrāciju.

Ar ko SX–2000 NT atšķiras no līdzīgiem produktiem?

Izsaukumu kontrole tiek īstenota ar Windows NT, turklāt saglabājot visas mūsdienīgas biroja telefonu centrāles funkcijas. OPS Manager administrē sistēmu, izmantojot Point- and click principu, un LDAP pieslēgšana izziņu pakalpojumiem ļauj būtiski samazināt laika patēriņu sistēmas pārvaldei. Paplašinātas tīkla iespējas: tiek uzturēti korporatīvo tīklu protokoli (DASSII, ISDN—PRI, DPNSS, Q.SIG u.c.), kā arī iespēja savietot ar pašreizējiem SX–2000 Lighttīkliem. Plug & Play CTI — iebūvēts klienta TAPI serveris, kas paredz, ka jebkurš sistēmas telefona (to skaitā analogo) lietotājs var izmantot TAPI uzturētos pielikumus (piemēram, Microsoft Outlook, ACT!).

Maija CĀLĪTE
A/s MultiCom
Kr. Valdemāra 161, Rīgā
Tālr. 7339020
Fakss 7830151
e-pasts: info@multicom.lv
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001