Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Oracle bezmaksas datu bāze – Oracle Database 10g Express Edition

   

Oracle bezmaksas datu bāze – Oracle Database 10g Express Edition

1. novembrī plašākai publikai kļuva pieejama Oracle® Database 10g Express Edition (Oracle Database XE) – pasaulē vadošās datubāzu vadības sistēmas bezmaksas versija biznesa sākšanai. Jaunā Oracle Database 10g versija piedāvā lietojumprogrammu izstrādātājiem, administratoriem un studentiem bezmaksas datu bāzi lietojumprogrammu izveidei un izvietošanai. Tā ir brīvi pieejama arī neatkarīgiem programmatūras izstrādātājiem (ISVs) izplatīšanai kopā ar izstrādātajām lietojumprogrammām. Tā ir viegli instalējama un lietojama un aizņem tikai ap 150 MB. Produkts pieejams lejupielādēšanai www.oracle.com/technology/xe.

Oracle Database XE piedāvā lietojumprogrammu izstrādes un izvietošanas infrastruktūru

Oracle Database XE ir veidota uz Oracle Database 10g Release 2 koda bāzes un ir pilnībā savietojama ar Oracle datubāzu produktiem, to skaitā ar Oracle Standard Edition One, Oracle Standard Edition un Oracle Enterprise Edition. Lietotāji var sākt ar nelielu risinājumu un, palielinoties apjomam, paplašināt ar citu Oracle Database 10g versiju.

          Oracle Database XE piedāvā to pašu SQL un PL/SQL interfeisu, kas pieejams citās Oracle Database XE versijās, kā arī plašu klāstu programmēšanas interfeisu dažādām izstrādātāju vajadzībām, piemēram, viņi var veidot lietojumprogrammas Java, .NET, PHP vidē, izmantojot Oracle Database XE.

Bezmaksas Oracle HTML DB – integrēts web bāzētu lietojumu rīks

Oracle Database XE ļauj izstrādātājiem izmantot visas Oracle HTML DB priekšrocības ātrai un vienkāršai web lietojumprogrammu izstrādei un ieviešanai.

Oracle HTML DB ir web bāzētu lietojumu izstrādes rīks Oracle datubāzei, kura lietošanai un izmantošanai nevajag specifiskas programmēšanas iemaņas. Pateicoties intuitīvai lietotāja saskarnei un pieejamajiem wizardiem, var ļoti ātri un ērti izveidot profesionālus un drošus web lietojumus, piemēram, klientu kontaktu datubāzi, dažādas ievadformas datu ievadīšanai un apstrādei un citus. Lai izmantotu Oracle HTML DB, nepieciešama tikai web pārlūkprogramma un Oracle datubāzes vadības sistēma. HTML DB ir bezmaksas Oracle datubāzes vadības sistēmas komponents, kuru var izmantot gan Oracle datubāzes klienti, gan arī tie, kas tikai vēl plāno izmantot Oracle.

Oracle Database XE ir pieejama 32 bitu Windows un Linux platformām ar šādiem nosacījumiem:

·         izmanto ne vairāk kā vienu procesoru vai vienu divkodolu procesoru;

·         atmiņas izmantošana ir zem viena gigabaita (GB);

·         ierobežota līdz vienai instancei vienā sistēmā un

·         paredzēta datu uzglabāšanai līdz četriem gigabaitiem.

Trešās puses izstrādātāji var izplatīt Oracle Database XE atsevišķi vai kā daļu no kāda izstrādāta risinājuma, kamēr tas atbilst iepriekš minētajiem kritērijiem.

Šis risinājums ir labs pamats Latvijas mazajiem uzņēmumiem datu apstrādei – vai tā būtu grāmatvedības, lietvedības vai jebkura cita lietojumprogramma. Ņemot vērā to, ka Latvijā mazo un vidējo uzņēmumu tirgus vēl ir ļoti jauns un atrodas attīstības stadijā, Oracle paver iespēju uzņēmumiem veidot savas sistēmas uz atvērtiem standartiem un veidot IT infrastruktūru kā daļu no investīcijām uzņēmumā.

Ilze SEMEIKA,

Oracle mārketinga un PR vadītāja Latvijā

Tālrunis 7046090

E-pasts: ilze.semeika@oracle.com

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001