Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Klinkmann – viss optisko kabeļu tīkliem un SKS

   

Klinkmann 2 lpp

 

Uzņēmums Klinkmann, viens no vadošajiem elektropreču, automatizācijas produktu un rūpniecisko krāsu izplatītājiem ziemeļaustrumu Eiropā, kurā tagad strādā pāri par 200 darbinieku, sekmīgi darbojas ilgus gadus. 2006. gadā gaidāma korporācijas 80 gadu jubileja. Klinkmann ir uzņēmumi  Baltijas valstīs, Somijā, Krievijā un Ukrainā. Latvijā tas atvērts pirms 12 gadiem, un šajā laikā jūtami paplašinājies tā piedāvājumu diapazons. Pēdējos gados, bet it īpaši šogad uzņēmums nopietni pievērsies arī informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju nozarē nepieciešamo materiālu un tīklu montāžas iekārtu piedāvājumam. Vairāk par to SP stāsta SIA Klinkmann Latvijas uzņēmuma darbinieki.

 

Vērtīgs piedāvājums IT&T nozarei

Latvijas uzņēmums SIA Klinkmann LAT ne vien izplata vairāku desmitu ražotāju produkciju, bet, kā jau oficiālajam sadarbības partneru pārstāvim pieklājas, arī rūpējas, lai klienti saņemtu tieši tās preces vai produktu komplektu, kādu viņi vēlas, turklāt piedāvājot labāko cenas un kvalitātes attiecību. SIA Klinkmann LAT nav tikai vairumtirgotājs, bet arī rūpīgs saimnieks. Uzņēmums ne vien piedāvā klientam piemērotāko risinājumu ar piegādi diennakts laikā visā Latvijas teritorijā (sadarbībā ar BizPak) tieši pasūtītāja birojā vai uz objektu (Rīgā un apkārtne: tajā pašā dienā), bet arī gādā par to, lai klienta pārstāvji iepazītos ar aktuāliem nozares jaunumiem. Ja ražotāja piegādātajās iekārtās vai kabeļu sistēmās izmantota jauna tehnoloģija, Klinkmann mācību centrā notiek profesionālās apmācības kursi klientiem. Piemēram, šoruden tie tika rīkoti katru nedēļu.

Tā kā informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju nozare attīstās ļoti strauji, arī Klinkmann ir ņēmis to vērā un pēdējos gados sācis piedāvāt pasīvo tīkla elementu komplektus un materiālus, kas nepieciešami telekomunikāciju tīkla izbūvei. Kā stāsta uzņēmuma tirdzniecības darbinieki, īpaši liels pieprasījums pēc šīs produkcijas ir kopš pavasara, kad tika noslēgti sadarbības līgumi ar diviem plaši pazīstamiem ražotājiem – Belconn (Itālija), kurš piegādā dažāda veida kabeļus, krosa un komutācijas iekārtas, sadales skapjus un citus pasīvos tīkla elementus, un Sumitomo Electric (Japāna), kurš piegādā ļoti kvalitatīvus optiskās šķiedras kabeļu metināmos aparātus. Šos jauno partneru piedāvājumus Klinkmann pirmo reizi prezentēja Baltic IT&T izstādē Rīgā. Kopš aprīļa uzņēmums jau pārdevis Latvijas klientiem simtiem kilometru optiskā kabeļa un materiālus vairāku tūkstošu datorvietu pieslēgumiem.

 

Ko vēlas Klinkmann klienti?

Klinkmann klienti, kas visvairāk izmanto piedāvāto sakaru tīklu produkciju, izrādās, ir interneta pakalpojumu sniedzēji.

- Viņi visbiežāk iegādājas Belconn ražotos optiskos kabeļus ar tirdzniecības marku Plastikavi-Belconn.  Pozitīvi ir tas, ka optisko kabeļu izmantošana Latvijā ļoti strauji aug, tā ir interneta biznesa neatņemama sastāvdaļa. Esam gandarīti, ka varam piedāvāt kvalitatīvus kabeļus, kas klientiem ir pa kabatai. Plastikavi-Belconn kabeļos izmantotas kvalitatīvas optiskās šķiedras (piemēram “Corning”), un augstas kvalitātes izejvielas kuras piegādā pasaulē pazīstami ražotāji ar 25 gadu garantiju. Par šīs produkcijas popularitāti liecina arī fakts, ka pat nelielas Latvijas interneta firmas iegādājas šos kabeļus ļoti dažādos garumos – no 100 metriem līdz 100 kilometriem.

Lai gan var teikt, ka kabeļi ir Klinkmann sakaru nozares stratēģiskā prece, tas nenozīmē, ka klientiem tiek piedāvāti tikai pliki kabeļi, - te var iegādāties pilnu produktu paketi, kas saistīta ar optisko kabeļu montāžu gan lokālajos (LAN), gan maģistrālajos tīklos, t. i., visus optiskos aksesuārus, optiskos komutācijas paneļus, sadales skapjus, dažādas montāžas iekārtas, darbarīkus un daudz ko citu.

Klienti labprāt izvēlas arī optisko kabeļu metināšanas aparātus, kurus piegādā otrs stratēģiskais Klinkmann partneris – Japānas uzņēmums Sumitomo Electrics.

 

Stratēģiskie partneri

Belconn

Itālijas uzņēmums Belconn ar šādu nosaukumu pastāv kopš 2001. gada, bet tas radies, apvienojoties trijiem Itālijas uzņēmumiem Belforte, Trucco un Plasticavi, kuri jau vairāk nekā 80 gadu specializējas sakaru iekārtu un kabeļu ražošanā, to skaitā pēdējos 10 gadus īpaši akcentējot uzmanību uz strukturētajām kabeļu sistēmām (SKS). Belconn pūrā līdzi nākusi 80 gadu pieredze, vienā uzņēmumā apvienota arī dažādā produkcija, kuru ražoja visās trijās rūpnīcās, un tas ir svarīgs priekšnoteikums ļoti profesionālai un sabalansētai produkcijai. Belconn produkcijai ir labas perspektīvas Baltijas tirgū, īpaši vidējā cenu kategorijā, jo par labāko cenu nekā no citiem ražotājiem varētu iegadāties piemēram patentētus izvelkamos ROTAXTM komutācijas paneļus (Cat5e, Cat6) ar pagriešanas mehānismu.      Turklāt Belconn produkcija tirgū pozitīvi atšķiras ar to, ka tā ir korporācija, kuras īpašumā ir četras rūpnīcas, kur ražo visus SKS komponentus: veidu kabeļus Almese Torino (Turīnā), komutācijas paneļus Sale (Aleksandrijā), komutācijas skapjus Napoli (Neapolē), ligzdas, rozetes un citus aksesuārus Buenos Aires (Buenosairesā).

Belconn  komponentiem ir triju gadu ražotāja garantija, turklāt SKS tiek piešķirta 25 gadu ražotāja garantija ar nosacījumu, ja tiek izmantoti Belconn komponenti un instalāciju veic sertificēti Belconn partneri.

Klinkmann apzināti izvēlējās par sadarbības partneri tieši Belconn, jo viņi pārzina un kontrolē visu ražošanas procesu, atbild par visu produkciju; tas dod arī ekonomiski efektīvu risinājumu. Belconn ir tādu pazīstamu uzņēmumu sadarbības partneris kā Alcatel, Italtel, Siemens, Deutsche Telekom, Pirelli, Nexans, Belden, Telefonica, Telecom Italia, Vodafone, , Lucent. Belconn produkcija izmantota tādos ievērojamos objektos kā Itālijas Tieslietu un Iekšlietu ministrija, Interpola centrālais štābs, NATO mītne Neapolē, NATO lidosta Sigonellā (Sicīlija). No patreizejiem, nozimigiem projektiem varam atzimēt Belconn ka oficiālu optisko kabeļu, krosa iekārtu un preses centra iekārtu piegādātāju Turīnas olimpiādei un vienīgo optisko kabeļu piegādātāju Honkongas Metropolitēnam.

 

Sumitomo Electric

Sumitomo pirmsākumi meklējami 16. gadsimtā, kad Masatomo Sumitomo kopā ar savu svaini sāka vara rūdas attīrīšanas biznesu. Sumitomo Electric Industries Ltd ir trešais lielākais Japānas uzņēmums un lielākais kabeļu, materiālu un iekārtu ražotājs pusvadītāju un optoelektronikas industrijā, un šī produkcija ir pazīstama visā pasaulē. Arī Eiropā darbojas vairāk nekā 20 Sumitomo Electric uzņēmumu. Klinkmann Latvijas uzņēmums visciešāk sadarbojas ar Sumitomo Electric Londonas filiāli, no kuras noliktavām piegādā arī produkciju.

Sumitomo Electrics ierīces, īpaši optiskās šķiedras metināmie aparāti, ir ļoti labs papildinājums Belconn optiskajiem kabeļiem. Tā arī ir galvenā produkcija, kuru Klinkmann iegādājas no Sumitomo Electric. Latvijas lielie korporatīvie klienti, to skaitā Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centrs, konkursa kārtībā iegādājies ļoti jaudīgu un modernu T-37SE tipa optiskās šķiedras metināmo aparātu, kas nodrošina optimālu metināšanas efektivitāti. Savukārt nelieliem metināšanas darbiem īpaši piemērots ir vieglais T-25S (tikai 1,5 kg) portatīvais metināmais aparāts, kurš ir tieši izstrādāts lai īstenot risinājumu fiber-to-the-home vai fiber-to-the-premises  (Japānā un Amerikā) un fiber-to-the-user, ko Eiropā piedāvā Alcatel, Siemens un Ericsson. Ar šādu Sumitomo Electric portatīvo metināšanas aparātu var viegli un vienkārši strādāt gan pagrabā, gan uz jumta, gan kabeļu akā, gan bēniņos, pat staba galā un tik pat ērti kā birojā vai mājas. Ir iespēja visus metināšanas datus saglabāt datorā, turklāt aparātam ir autonomā barošana no Li-ion akumulatora un ir ļoti augsta metināšanas kvalitāte (gan SM gan MM šķiedrām).

Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēji jau pirmajos mēnešos pēc sadarbības līguma noslēgšanas ar Sumitomo Electric ieinteresējās par portatīvajiem metināšanas aparātiem, un vairākas firmas tos arī iegādājās. Jāpiebilst, ka šīs  darba rīks ir tagad tik nepieciešams, ka pat nelieli uzņēmumi cenšas tādu iegādāties, lai par optisko kabeļu metināšanas kvalitāti nebūtu nekādu raižu. Starp citu, Klinkmann ne tikai piegādā un pārdod jaunus un lietotus (apkalpotus Londonas servisa centrā) metināmos aparātus, bet arī izīrē tos.

 Un vēl... Klinkmann piedāvā nepārspējamo servisu. Ja garantijas vai pēcgarantijas laikā kaut kas notiek ar jūsu aparātu, jebkurš Klinkmann klients remonta laikā saņem citu aparātu kamēr klienta aparāts tiks apkalpots Londinas servisa centrā, bet pateicoties slavenajai Sumitomo drošībai, tādi gadījumi liels retums!

 Sumitomo Electric investē lielus līdzekļus jaunu materiālu un tehnoloģiju, to skaitā arī metināmo aparātu, izstrādē un attīstībā. Sumitomo Electric piedāvā arī citus ar šo pašu darbības virzienu saistītās iekārtas un darba instrumentus, to skaitā optisko dzīslu nocirtējus un optiskās dzīslas stikla aizsargkārtas tīrītājus.

 Sumitomo Electric nesen atkal uzvarēja ļoti lielā konkursā par 600 metināmo aparātu piegādi British Telecom. Tas liecina par to, ka šis ir uzticams sadarbības partneris. Gluži tāpat kā Klinkmann.

Daina DAMBERGA

 

SIA Klinkmann Lat

Ganību dambī 2a, Rīgā, LV 1010
Tālr. 7381617, 7381615
Fakss 7382451

www.klinkmann.com/lv

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001