Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Nokia 6060 - lietišķs un patīkams

Jaunais modelis ir kārtējais atlokāmais Nokia 40. lietotāja sērijas produkts. Telefons nav līdzīgs zināmajam, lētākajam atlokāmajam Nokia 2650, drīzāk tas līdzinās vidējās klases modeļa 6101 nedaudz apgrieztai versijai bez ārējā ekrāna un kameras. Jāpiezīmē, ka Nokia pēdējā laikā izcili spējusi vienkāršos un lētos telefonus padarīt dārgākus. Neapšaubāmi, Nokia 6060 ir veiksmīgs budžeta klases tālrunis par visai pievilcīgu cenu.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Telefons ar bateriju sver 91,7 g, tā izmēri 85 x 44 x 24 mm, tilpums 78 cm³. Tālrunim ir neliela ārējā antena, tā neizskatās masīva un ir veiksmīgs telefona korpusa turpinājums. Aizmugurējā vāciņa noņemšana problēmas nesagādā. Zem tā atrodas baterija un SIM kartes nodalījums. Korpusa aizmugurējā daļā virs vāciņa redzams balts Nokia logo. Apakšējā daļā atrodas atdalītas lādēšanas un austiņas ligzdas un speciāls savienotājs, kas paredzēts tikai ražotāja pilnvaroto servisa centru vajadzībām. Blakus ir mikrofons un stūrī – stiprinājums siksniņas pievienošanai. Telefona augšpusē blakus antenai atrodas skaļrunis. Uz vāciņa korpusa priekšpusē redzami balti burti NOKIA. Zem tiem ieraugām garu sarkanu svītru jeb pulsējošo indikatoru. Korpuss veidots no divu krāsu salikuma: spīdīgi melnas un hromētas plastmasas. Ražotājs mūsu patērētājiem paredzējis melnu un sudrabainu pamatkrāsu. Kā jau ierasts atlokāmajiem tālruņiem, korpusa vāciņus mainīt nav paredzēts. Diemžēl tālruņa korpusa ārpusē nav paredzēts neviens taustiņš.

Telefonu atverot, skatam paveras ekrāns un izteiksmīgā klaviatūra. Tā šķiet gaumīga, dārga un patīkama lietošanā. Melnā pamatne ar hromētiem elementiem izskatās visai efektīgi. Abi vadības, kā arī izsaukuma un nolieguma taustiņi savienoti kopā, atgādina fiksētā telefona klausuli, ir lieli un ērti lietošanā. Katra ciparu taustiņu rinda apjozta ar hromētu rāmi, taustiņi ir lieli, baltais apgaismojums ir pietiekami spilgts, nelielie simboli uz pogām ir labi pārredzami. Piecvirzienu kursors ir veidots uz melna fona ar hromētām malām, vidējā poga arī ir hromēta un nedaudz izbīdīta uz āru. Kursors atvieglo tālruņa lietošanu, to virzot pa kreisi, atveras jauna īsziņas forma, virziens uz augšu un uz leju atver kontaktus, pa labi - kalendāru ar mēneša dienu pārskatu, uz iekšu - piedāvā pārvietoties izvēlnēs. Kreisais vadības taustiņš Izlase dod iespēju aktivizēt nepieciešamo funkciju lietošanu, labais - tālruņa katalogu.

Aktīvais TFT ekrāns ir pietiekami liels, tas spēj atainot līdz 65 536 krāsām, tā izšķirtspēja 128 x 160 punkti. Informācija displejā redzama labi, krāsas sulīgas. Tekstuālā informācija parastajā režīmā atspoguļojas piecās rindās, rakstot īsziņu un izvēloties mazo burtu režīmu, - veselās desmit. Izvēlnē Displejs lietotājs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, aktivizēt enerģijas taupīšanas režīmu, izvēlēties vienu no astoņām krāsu shēmām un gaidīšanas režīma fonta krāsas, operatora logo. Izvēlnes atspoguļojas ekrānā nosaukumu sarakstā no 1 līdz 8, kā arī paredzēts apskatīt galvenās izvēlnes astoņu krāsu attēlu formātā. Izvēlnes un apakšizvēlnes, kā jau ierasts, ir numurētas, to struktūra ir loģiska, ikvienam saprotama un tradicionāli šim ražotājam ērti lietojama. Telefona izvēlnes pieejamas latviešu un arī krievu valodā.

 

Iespējas

Kopējā telefona atmiņa 3,2 MB, tajā saglabājamo kontaktu skaits ir atkarīgs no izdalītās 500 KB atmiņas statusa. Maksimāli iespējams saglabāt līdz 500 kontaktiem. Konkrētam vārdam katalogā var saglabāt vairākus numurus: parasto, mobilo, mājas, darba un faksa. Jebkuru no tiem iespējams uzstādīt par galveno. Katram kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pastu, web adresi, pasta adresi, lietotāja ID, izveidot piezīmi, pievienot attēlu. Tā kā kamera modelī nav paredzēta, uzņemt foto un pievienot to vārdam nevar, to iespējams saņemt ar MMS. Iespējams izvēlēties četrus kontaktu parādīšanas skatus: parasts vārdu saraksts, vārds un numurs, liels vārdu saraksts, vārds un attēls. Ierakstam tālruņa katalogā var izvēlēties zvanītāju grupu, piešķirot katrai savu attēlu un melodiju. Iespējama gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana.

Tālrunis dod iespēju sūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām īsziņām ar garumu līdz 160 zīmēm. Atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs atspoguļots ekrāna augšējā apzīmējumu rindā. Atmiņā saglabājas līdz 100 īsziņām. Telefons nodrošina grafiskās īsziņas sūtīšanu, kā arī MMS ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu, lietotājam pieejamas 11 teksta un 10 grafiskās veidnes. Tālrunī integrēta e-pasta programma, ar kuras palīdzību var rakstīt, nosūtīt un nolasīt e-pasta ziņojumus.

Papildfunkciju klāstā pieejams datums un pulkstenis, modinātājs, kalkulators, valūtas konvertētājs, hronometrs un taimeris. Telefonā ir vienkāršs un ērts kalendārs ar piezīmju sarakstu mēneša, nedēļas un dienas skatā, atgādinājumiem katrai dienai, uzdevumiem un piezīmēm. Iebūvēts skaļrunis sarunas laikā aktivizē brīvroku funkciju. Tālrunī pieejams vibrorežīms un automātiskais taustiņslēgs. Diemžēl nav atrodama balss iezvane, balss ieraksts un radio.

Jaunajā modelī izvēlnē Galerija sākotnēji pieejami 20 zvana signāli. Tālrunis uztur MIDI 16 akordu polifoniskos, kā arī MP3 formāta zvanu signālus. Jaunus toņus lietotājs var lejupielādēt gan no ražotāja piedāvātā Nokia.com, gan citām lapām vai saņemt ar MMS ziņojumu. Melodijas skan skaļi, bet ne dzidri. To skanējumu veiksmīgi papildina vāciņā iestrādātais sarkanais indikators. Mirgojošā gaisma izteiksmīgi un ilgstoši mirgo zvana, īsziņas vai multiziņas saņemšanas gadījumā. Gaismas diodi iespējams atslēgt, tikai žēl, ka atšķirībā no citiem ražotājiem Nokia tie mirgo tikai vienā krāsā.

Izklaides mīļotājiem ir četras parastas Java spēles un divas programmas - Converter II un Izdevumu pārvaldītājs. Otrā programma noderēs tiem, kas paraduši sekot līdzi ikdienas izdevumiem un palīdzēs veiksmīgāk saplānot ģimenes budžetu.

Jaunas Java aplikācijas, spēles, kā arī attēlus un animācijas iespējams lejupielādēt pašam. Diemžēl datu sinhronizācija ar datoru nav paredzēta. Telefonam nav infrasarkanās saites un speciālajai savienojuma ligzdai var pieslēgt tikai īpašu kabeli servisa vajadzībām.

Ražotāja piedāvātajam testa versijas telefonam standarta litija jonu 900 mAh akumulators BL-5B nodrošināja stabilus sakarus vairāk nekā trīs diennaktis.

 

+ Klasisks korpuss un patīkama klaviatūra. Ērts tālrunis par draudzīgu cenu.

- Nav kameras un ārējā displeja, balss funkcijas. Melodijas ne visai dzidras.

 

 

Jaunais atveramais Samsung SGH-X200 - solīds partneris

 

Generation-X jeb jauniešu telefons nemaz nav līdzīgs ražotāja līdzšinējiem atlokāmajiem tālruņiem. Lai gan modelis pozicionēts kā budžeta klases tālrunis, tā ārējais izskats tuvina X200 biznesa kategorijai. Pēc ražotāja domām jaunā telefona mērķauditorija ir nopietni jaunieši nedaudz pāri 20 un 30 gadiem, kuri priekšroku dod nevis funkciju pārbagātībai, bet stilam un formai. Ja kādam nav nepieciešams ārējais displejs un kamera, tad jaunais Samsung modelis būs kā radīts un drošs pavadonis ikdienas gaitās.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais modelis X200 sver tikai 77 g, izmēri ir 85 x 43 x 19,8 mm. Tam ir veiksmīgi izveidots korpuss un nav ārējās antenas. Paņemot rokā, var just, ka ārēji asās vietas ir noapaļotas. Korpusa augšējā un apakšējā mala, kā arī iekšpuse veidota no melnas plastmasas, sudrabainā ārpuse izskatās no metāla, taču ir no matētas plastmasas. Aplūkojot no sāniem, var novērot vairākas konstruktīvas izmaiņas. Apakšējā daļa atšķirībā no citiem modeļiem vairs nav līdzena, bet ieliekta uz iekšu. Iespējams, tas darīts, lai telefonu būtu vieglāk atvērt. Augšējā daļā redzamā ārējā vērtne vairs nav tāda, kā līdz šim Samsung modeļiem, bet ļoti līdzīga Nokia telefonos redzētajiem. Paralēli tai iestrādāta melna gumija vāciņa atvēršanas amortizēšanai. Blakus novietots stiprinājums siksniņas pievienošanai.
Korpusa apakšējā daļā ir lādēšanas ligzda ar atliecamu plastmasas vāciņu. Kreisajā sānu malā izvietots mazs atlokāms plastmasas vāciņš, kurš nosedz austiņas ligzdu, un šaurs sudrabains regulēšanas taustiņš, zemāk ražotāji iestrādājuši infrasarkano lodziņu. Korpusa aizmugurē augšpusē pazudušas antenas un autokomplekta pievienošanas ligzdas un nav ieraugāms skaļrunis. Akumulators ievietojas atsevišķi un tiek nosegts ar noņemamu vāciņu. Priekšējā daļā uz atveramā vāciņa melnā fona redzams sudrabains vārds SAMSUNG, virs tā spilgti zilā krāsā periodiski mirgo servisa indikators. Diemžēl tā krāsu nevarēs mainīt, kā tas iespējams citos Samsung modeļos.
Tālruņa klaviatūra veidota no melnas plastmasas, tās plakanie un pietiekami lielie taustiņi izskatās patīkami. Taustiņi ir blīvi izvietoti, bet veiksmīgi sabalansēti ar aparāta izmēriem, to apgaismojums ir balts un pietiekami spilgts. Simboli uz ciparu taustiņiem ir lieli un labi pārskatāmi. Abi vadības taustiņi izvietoti klaviatūras augšējā daļā zem displeja un ir ērti lietojami. Taisnstūrveida piecvirzienu kursors varēja būt nedaudz lielāks, jo nospiest precīzi izvēlēto virzienu nav īpaši ērti. Kursors nodrošina ātru pieeju četrām vairāk nepieciešamām funkcijām, kuras lietotājam ir iespēja mainīt. Centrālais sudrabainais apstiprinājuma un WAP taustiņš ok/i nedaudz izvirzīts uz āru. Parādījies atsevišķs dzēšanas taustiņš c. Jāpiezīmē, ka klaviatūra kopumā izskatās kā paņemta no dārga biznesa klases telefona.

Modelim X200 ir visai liels un sulīgām krāsām bagāts ekrāns ar izšķirtspēju 128 x 160 punkti. UFB tehnoloģijā veidotais displejs spēj atainot līdz pat 65 536 krāsu toņiem. Displeja spilgtumu un apgaismojuma izslēgšanās laiku lietotājs var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no 11 krāsainiem fona attēliem, kā arī kādu no fona attēla astoņām teksta krāsām, mainīt abu displeju kontrastainību un apgaismojumu. Teksts displejā, rakstot īsziņu, atainojas septiņās rindās līdz 16 zīmēm katrā. Lietotājam iespējams regulēt teksta lielumu - parasts, liels, mazs, kā arī izmantot treknraksta, slīpraksta, pasvītrojuma, pārsvītrojuma režīmu. Izveidojot jaunu numuru un zvanot jaunam adresātam, kā arī saglabājot to atmiņā, ekrānā redzamie cipari aizņem trešdaļu no tā laukuma. Lietotājam piedāvā izvēlēties izsaukšanas ciparu krāsas, sākot no melnas līdz pat varavīksnei. Gaidīšanas režīmā ekrānā redzams datums, dienas nosaukums, pulkstenis, akumulatora un signāla stipruma indikators, modinātāja, vibrozvana u. c. uzstādīto parametru apzīmējumi. Tīkla indikators parāda sešas iedaļas, bet baterijas līmenim paredzēti tikai trīs kvadrātiņi.

Izvēlnes sastāv no deviņiem nosaukumiem un ekrānā izgaismojas ar kustīgu un atbilstošu attēlu. Izvēļņu struktūra ir saprotama un samērā ērti lietojama; gan tās, gan apakšizvēlnes ir numurētas. Garāku apakšizvēļņu nosaukuma nobeiguma teksts tiek parādīts ar skrejošu rindu.

Iespējama ērta izvēlnes vai apakšizvēlnes izsaukšana izmantojot ātro metodi, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne un ciparu vai ciparu kombināciju. Tālruņa izvēlne, protams, pieejama latviešu un krievu valodā.

 

Iespējas

Trīsjoslu telefonā papildus SIM kartei iespējams saglabāt līdz pat 1000 vārdiem. Jaunam vārdam iespējams pievienot vairākus numurus: mobilo, mājas, darba un papildināt ar e-pasta adresi. Vārdus var apvienot 10 lietotāju grupās, katrai izvēlēties zvana melodiju un papildināt ar vienu no 10 animācijām. Kontaktam pievienot citus attēlus nevarēs. Vienlīdz iespējams lietot gan SIM kartes, gan telefona atmiņu, taču kopēt no vienas atmiņas otrā nav paredzēts. Telefona kontaktus var pārsūtīt, izmantojot infrasarkano savienojumu. Vairāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai iespējams piešķirt astoņus klaviatūras ciparu taustiņus. Pieeju katalogam atvieglo spīdīgais labais vadības taustiņš. Arī šajā modelī nav paredzēta balss iezvane.

Īsziņas lasīt un rakstīt telefonā ir pietiekoši ērti. Sākt jaunu īsziņu atvieglo četrvirzienu kursora kreisā pozīcija. Rakstot jaunu tekstu, displeja apakšējā daļā parādās atlikušo zīmju skaits, kopējais savienoto īsziņu zīmju skaits ir 918. Tekstam var mainīt simbolu lielumu, biezumu, slīpumu un ekrāna izvietojumu. Lietotājam piedāvā izmantot piecus ziņu šablonus, tekstu var papildināt ar attēl, animāciju, skaņu vai melodiju. Tālruņa atmiņā saglabājās līdz pat 200 standarta īsziņām.

MMS funkcijai ražotājs paredzējis atsevišķu izvēlnes punktu. Rakstot jaunu ziņojumu, ekrānā piedāvā ievadīt tēmu, pievienot attēlu, skaņu un tekstu. Tā kā telefonā nav kameras, attēlus var saņemt tikai ar multivides ziņojumu un tad nosūtīt tālāk. Kopējais MMS izdalītais atmiņas apjoms ir 700 KB.

Samsung jaunajā telefonā paredzējis skaļas 40 instrumentu polifoniskās melodijas. No sīkā skaļruņa mūzika skan pārliecinoši un pietiekami skaļi. Jaunas melodijas un attēlus var ielādēt, izmantojot WAP 2.0 pārlūkprogrammu un GPRS atbalstu, saņemot ar multiziņu vai pārsūtot no datora. Diemžēl ar infrasarkano savienojumu tas nav iespējams. Telefonā ir iebūvēts skaļrunis, bet tajā nav MP3 pleijera un radio, toties parastās austiņas solās būt pārdošanas komplektā.

Modeļa papildfunkciju klāsts nav īpaši liels, bet apmierinošs. Plānotāja sarakstā pieejams vienkāršots kalendārs ar mēneša pārskatu, piezīmēm un uzdevumu saraksts. Telefonā ir datums un pulkstenis, trīs modinātāji, pasaules laiks, kalkulators, valūtas konvertētājs. Šajā modelī nav atrodamas jau tik ierastas lietas kā taimeris un hronometrs. Telefonā nav paredzēts nopietns diktofons, vienas balss piezīmes garums ir 30 sekundes, kopējais ierakstiem izdalītais apjoms ir 100 KB. Diemžēl telefona sarunu nevar ierakstīt. Pirmajā reizē īpašniekam būs grūti atrast Izvēles punktu ierakstam, jo tas ievietots pie Plānotāja funkcijām. Diemžēl neizdevās ierakstītās skaņas izmantot par zvana melodiju. Telefonā tiek piedāvātas divas vienkāršas un jau zināmas Java spēles. Sinhronizācijai ar datoru jāiegādājas Samsung PC Data Link Kit komplektu.

Pievienotais litija jonu 800 mAh akumulators nodrošināja trīs diennaktis.

 

+ Praktisks, ērts un vienkāršs. Dizainiski veiksmīgs korpuss, kas padara modeli dārgāku.

- Nav paredzēta kamera un radio. Servisa indikators vienā krāsā.

 

Mazais un kompaktais Siemens CF110

Siemens jaunais Emotion klasifikācijas modelis adrests stilīgiem jauniem cilvēkiem un galvenokārt priecēs daiļā dzimuma pārstāves. Ražotāji cer, ka telefons veiksmīgi turpinās jau zināmās SL jeb Slider sērijas panākumus. Ārēji CF110 nemaz neatgādina tālruni, drīzāk šķiltavas vai dāmu somiņā bieži sastopamos aksesuārus. Akcents neapšaubāmi likts nevis uz funkciju pārbagātību, bet gan uz izmēriem, masu un dizainu.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons sver tikai 76,5 g, tā izmēri līdzinās sērkociņu kastītei un ir 83 x 45 x 18 mm, taču, paņemot rokā, tas šķiet vēl vieglāks un sīkāks. Tālrunim nav ārējās antenas, tā noapaļotais korpuss ir veidots no viegli matētas plastmasas. Atbīdāmā vāka iekšpuses slīdošā daļa veidota no metāliskas plāksnes. Korpusa sānu malās nav ne infrasarkanā lodziņa, ne regulēšanas taustiņa, ne antenas ligzdas. Aizmugurējā daļā redzams cieši pieguļošs baterijas vāciņš, taču tas nav vāciņš, bet gan īpašas formas akumulators. Korpusa apakšējā daļā atrodas universāls sistēmas spraudnis dažādu lādētāju, austiņu un datu kabeļu pievienošanai, augšpusē ir stiprinājums siksniņai. Pircējiem tiks piedāvāti divi krāsu varianti - Sudraba mēnesnīcas un Zils mēnesnīcas.

Atbīdāmā jeb atvelkamā telefona priekšējā daļā augšpusē novietots skaļrunis, zem tā redzams salīdzinājumā ar izmēriem liels ekrāns, zemāk atrodas visi klaviatūras vadības taustiņi. Tie ir lieli, pārdomāti izvietoti, ērti nospiežami, taču traucē spilgtā folijai līdzīgā atstarojošā virsma. Iespējams, konstruktori ar spīdīgo virsmu vēlējās padarīt telefonu dārgāku, taču izskatās, ka to realizēt neizdosies. Klaviatūras ciparu taustiņi kļūst redzami, tālruni atbīdot. To krāsa ir patīkami matēta, pogu izmērs atbilst tālruņa sīkajiem izmēriem, tie ir nedaudz pacelti un ļoti labi pārskatāmi. Tumsā saskatīt sīkos simbolus var ļoti labi. Četrvirzienu vadības kursors ir ērts un nodrošina ātru piekļuvi funkcijām. Tomēr reizēm gribētos, ka kursoram būtu arī piektais virziens uz iekšu. Jāpiezīmē, ka telefonu var atbīdīt arī ar vienu roku, tomēr gribētos, lai slīdēšana būtu nedaudz vieglāka.

Mazā tālruņa lielais TFT displejs ataino 65 536 krāsas, tā izšķiršanas spēja nav izcila, jo ir 130 x 130 punkti, tāpēc var manīt, ka ekrānā redzamie attēli ir nedaudz graudaini un brūngani.

Displejā parastajā režīmā tekstuālā informācija pieejama septiņās rindās, vēl divās rindās atspoguļojas papildinformācija, simboli ir labi saskatāmi. Izvēlne Displejs piedāvā regulēt apgaismojumu, kontrastu, burtu lielumu, uzstādīt papildu fona attēlu, ieslēgšanas un izslēgšanas animāciju un izvēlēties displeja informācijas krāsu shēmas.

Izvēļņu nosaukumi atspoguļojas deviņu grafisku attēlu veidā, pārvietoties galvenajās izvēlnēs ar četrvirzienu vadības kursoru ir ērti. Izvēlnes un apakšizvēlnes ir numurētas. Iespējama ātrā izvēlnes funkcija. Aktivizējot vadības kursoru uz leju, ātri pieejams tālruņa katalogs. Izvēlne plānota gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Tālrunis CF110 ir trīsjoslu un lietojams GSM900/1800/1900 MHz tīklā. Kopējā atmiņa nav pārāk liela, tai izdalīti aptuveni 1,5 MB. Tālruņa atmiņā var saglabāt 250 kontaktus, katru var papildināt ar vairākiem tālruņu un faksa numuriem, kā arī saglabāt detalizētu pasta un e-pasta adresi un pievienot dzimšanas dienu. Pievienojot jaunu ārzemju numuru, lietotājam no īpaša saraksta tiek piedāvāts izvēlēties konkrētās valsts starptautisko kodu. Gan īsziņas, gan MMS ziņojumi tiek saglabāti atsevišķos un ērti pārskatāmos sarakstos. Rakstīt īsziņu ir ērti, palikušo zīmju skaits tiek parādīts, tās kopējais garums ir 760 zīmes. Tekstā var ievietot attēlus un skaņu, nosūtīt īsziņu adresātu grupai, izmantot teksta sagataves. Iespējams mainīt teksta formātu un burtu lielumu.

Tālruņa iespēju klāsts ir samērā liels, tomēr žēl, ka tajā nav integrēta kamera.

Skaļi un pārliecinoši skan 32 instrumentu polifoniskās melodijas. Telefons uztur GPRS, tajā integrēta WAP 1.2.1 pārlūkprogramma. Lietotājs var lejupielādēt jaunus polifoniskos zvana toņus, dažādas animācijas, fona attēlus un spēles. Sākotnēji pieejamas četras Java spēles. Modelī CF110 diktofons nav paredzēts, bet atrodams iebūvēts skaļrunis sarunai brīvroku režīmā. Balss funkcijas telefonā aprobežojas tikai ar balss komandām, ar kurām var izsaukt vairāk funkcijas.

Papildfunkciju klāsts ir pietiekams un pilnīgi atbilstošs telefona klasei. To sarakstā atrodam modinātāju, kalkulatoru, valūtas konvertētāju, hronometru un taimeri. Plānošanai noderēs kalendārs ar pārskatu mēnesim un atgādinājumi ar piezīmēm un laika zonu saraksts.

Lietotājs ar Mobile Phone Manager palīdzību var sinhronizēt tālruņa kataloga, kalendāra, plānotāja ierakstus u. c. datus ar datoru. Tā notiek gan ar seriālo vai USB kabeli vai speciālu galda turētāja komplektu SyncStation.

Telefona nelielais litija jonu 600 mAh akumulators nodrošināja sakarus nedaudz vairāk kā divas diennaktis.

 

+ Stilīgs aksesuārs. Mazs un tikai 18 mm biezs atvelkamais telefons.

- Ekrāns varētu būt spilgtāks. Nav kameras, diktofona un infrasarkanās saites.

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001