Sakaru Pasaule - urnls par
modernm komunikcijm

  
  


Atpaka Jaunais numurs Arhvs Par mums Meklana

Ciparu fosfora osciloskopi attsts septijdu soiem

   

(DPO)

 

Uzņēmums Tektronix Inc., viens no vadošajiem testēšanas, kontroles aparatūras un mēriekārtu ražotājiem pasaulē, savulaik radīja ciparu fosfora osciloskopu (digital phosphor oscilloscope DPO), lai elektronikas inženieri ar tā palīdzību varētu mērīt un analizēt signālus ar vislielāko precizitāti un ticamību. Kopš 1998. gada, kad DPO pirmo reizi parādījās pasaules tirgū, tie tika uztverti kā šīs klases mērinstrumentu arhitektūras būtisks jauninājums. Līdz ar jaunās osciloskopu sērijas DPO4000 izstrādi ir sperts vēl viens milzu solis ciparu fosfora osciloskopu pilnveidošanā.

DPO4000 sērijas osciloskopiem piemīt plašs funkcionālo iespēju spektrs, tie ir ērti pieslēdzami datoram mērījumu analīzei. Pateicoties intuitīvi saprotamajam, lietotājam draudzīgajam interfeisam, tā lielajam displejam, iebūvēto sistēmu izplatītāko datu pārraides standartu atbalstam un sērijas interfeisu protokolu dekodēšanai, kā arī citām Wave Inspector funkcijām, DPO4000 sērijas osciloskopi ļauj viegli un efektīvi veikt elektronisko mezglu izstrādi un testēšanu.

 

Jaunākās izmaiņas osciloskopu tirgū

14. februārī Bīvertonā (Oregonas štatā, ASV) uzņēmums Tektronix, Inc. paziņoja par jaunās DPO4000 sērijas portatīvā digitālā fosfora osciloskopa ražošanas sākumu. Šī sērija (ar frekvences joslas platumu no 350 MHz līdz 1 GHz) ir izstrādāta kā jaunas paaudzes platforma, kas ienesīs ievērojamas izmaiņas osciloskopu tirgū. DPO4000 sērijā ietilpst četri modeļi (skat. tabulu).

 

Modelis

Kanālu skaits

Frekvenču joslas platums

Nolases ātrums

(vienlaikus visos kanālos)

Standarta ieraksta garums (vienlaikus visos kanālos)

DPO4032

2

350 MHz

2.5 GS/s

10 MS

DPO4034

4

350 MHz

2.5 GS/s

10 MS

DPO4054

4

500 MHz

2.5 GS/s

10 MS

DPO4154

4

1 GHz

5 GS/s

10 MS

 

Visi DPO4000 sērijas modeļi ir aprīkoti ar 10,4 collu krāsu displeju XGA, kas ir lielākais un ar vislielāko izšķirtspēju šajā iekārtu klasē. Uz jauno modeļu priekšējā paneļa izvietotas ligzdas USB kabeļa un CompactFlash kartes ievietošanai, kas ļauj viegli pārnest ekrāna attēlus, regulēšanas parametrus un oscillogrammas. DPO4000 sērijas osciloskopi ir viegli pārnēsājami, to izmēri ir 229 x 439x 137 mm un masa 5 kg. Nelielais iekārtas dziļums tikai 137 mm ļauj to ērti novietot uz inženiera darba galda.

Taču galvenā jaunās DPO4000 sērijas osciloskopu priekšrocība ir to unikālās funkcionālās iespējas:

  • kā standarta funkcija tiek piedāvāta Wave Inspector, kurai šobrīd nav analogu osciloskopu tirgū. Tā ir neaizstājama izplatītāko sērijas interfeisu datu detektēšanai, efektīvai izpētei un oscilogrammu sinhronizēšanai. Tādējādi ir radītas pilnīgi jaunas funkcionālās iespējas iebūvēto sistēmu regulēšanā;
  • Tektronix kopā ar National Instruments ir izstrādājis programmatūru NI SignalExpress Tektronix Edition, ar kuras palīdzību, caur USB portu osciloskopu pieslēdzot datoram, ir iespējams ātri reģistrēt, analizēt un dokumentēt mērījumus, neizmantojot programmēšanas rīkus;
  • visi DPO4000 sērijas modeļi ir aprīkoti ar nesen izstrādāto taustu interfeisu TekVPI, kas nodrošina datu apmaiņu starp DPO4000 sērijas osciloskopu un taustiem.

Visas šīs lieliskās īpašības pilnībā maina iekārtu izstrādātāju un testēšanas inženieru ikdienas darba raksturu un būtiski paaugstina ražību.

 

Wave Inspector ļauj ātri atrast problēmas

Wave Inspector ir neaizstājams iebūvēto sistēmu izstrādes un regulēšanas darbos. Bez pārspīlējuma var teikt, ka iebūvētās sistēmas tiek izmantotas visās jaunajās elektroniskajās iekārtās, īpaši sadzīves tehnikā, automobiļos, medicīnā, datortehnikā, sakaru sistēmās, montāžas elektronikā, ražošanā un aviokosmiskajā industrijā. Visdažādākās ierīces, printeri, autoatbildētāji, pretbloķēšanas bremžu sistēmas u. tml. satur augstas integrācijas pakāpes integrālās mikroshēmas, kuras savstarpēji un ar ārējām iekārtām sazinās pa datu apmaiņas kopnēm. Līdz ar integrācijas līmeņa pieaugumu, kā arī lai ekonomētu izvadu skaitu, paralēlie kanāli tiek aizstāti ar sērijas interfeisiem, piemēram, I2C, SPI un CAN.

Sērijas kopnēs pa katru līniju lielā ātrumā secīgi tiek parraidīti signāli, kas satur adresi, datus, kā arī vadības un sinhronizācijas signālus. Šajā plūsmā, kas sastāv no tūkstošiem pierakstu elementu, lai atrisinātu kādu projektēšanas problēmu, inženierim ir jāatrod konkrēta adrese vai cits sinhronizācijas parametrs. Nereti regulēšanai nepieciešams reģistrēt lielu daudzumu oscilogrammu. Tādēļ DPO4000 sērijas osciloskopu standartkomplektācijā atmiņa paredzēta 10 miljoniem ierakstu. Savukārt Wave Inspector funkcija pat pārspēj patērētāju cerības, jo ar tās palīdzību arī šajos garajos pierakstos var viegli un efektīvi izdalīt vajadzīgos datus kā sinhronizācijas elementus signālu novērošanai pārējos osciloskopa kanālos.

Mērogojamības un panorāmdatu vadībai izmanto specializētu divu līmeņu rokturi, kas atrodas uz osciloskopa priekšējā vadības paneļa. Datu attēlošanas funkcija ļauj automātiski pārtīt oscilogrammu uz displeja tieši notikuma meklēšanas procesā. Wave Inspector spēj meklēt kļūmi arī datu reģistrācijas laikā un automātiski izvietot marķējumus lietotāja noteikto notikumu vietās. Pateicoties Wave Inspector, DPO4000 sērijas osciloskops nodrošina iespēju detalizēti analizēt oscilogrammu, kas nepieciešams sarežģītu problēmu ātrai meklēšanai un atrisināšanai.

 

Pieslēdzot osciloskopu datoram, var palielināt darba ražīgumu

Uzņēmums Tektronix kopā ar National Instruments ir izstrādājis programmatūru NI SignalExpress Tektronix Edition, kas ar standartporta USB palīdzību uz tehnisko nosacījumu USBTMC bāzes dod iespēju pieslēgt DPO4000 sērijas osciloskopus datoram. Pieslēdzot uzreiz atveras ierīces automātiskās noteikšanas dialoga logs ar tehnoloģijas plug-and-play atbalstu. Jānospiež tikai peles poga, un pakete NI SignalExpress Tektronix Edition pieslēdzas pie osciloskopa un tūlīt pat sākas mērījumu operatīvo datu vākšana un to atveidošana uz datora monitora.

Šī iespēja ļauj inženieriem būtiski palielināt mērījumu efektivitāti, samazinot operatīvo datu savākšanas, mērījumu analīzes un rezultātu saņemšanas laiku. Iespēja pievienot DPO4000 sērijas osciloskopu pie standarta datorsistēmas ieejas/izejas, USB porta izmantošana, tehnoloģijas plug-and-play atbalsts un integrācija programmnodrošinājumā NI SignalExpress Tektronix Edition ir nozares līderu stratēģijas pamats, kas ar virtuālo iespēju palīdzību palielina mērījumu efektivitāti, saka Džeimss Trušārs (Dr. James Truchard), uzņēmuma National Instruments prezidents un ģenerāldirektors. DPO4000 sērijas osciloskopi ir vieni no labākajiem mērinstrumentiem, ar kuriem esmu saskāries pēdējo galu laikā, un tam ir īpaši liela vērtība elektroniskās projektēšanas inženieru rokās.

 

TekVPI uzstāda jaunu standartu osciloskopu un taustu savstarpējai iedarbībai un integrācijai

Pilnveidojot osciloskopu taustus, pastāvīgi tiek uzlaboti elektriskie parametri (caurlaidības josla un slodzes regulēšanas efekts). Taustu izstrādē liela nozīme ir mērījumu efektivitātei un precizitātei, kas pieprasa paša tausta automatizāciju un intelektuālas funkcijas. Jaunā taustu sistēma ar universālo interfeisu (TekVPI), kuru piedāvā uzņēmums Tektronix, ir viegli uzstādāmi un kontrolējami.

Pateicoties TekVPI interfeisam, Tektronix izstrādātāji ir mainījuši priekšstatu par taustu un osciloskopa savstarpējo sadarbību. Vairāk nekā jebkad iepriekš šie abi elementi darbojas kā vienota sistēma ar kopēju informāciju un reakciju.

Novatoriskā tehnoloģija TekVPI ir novirzījusies no tradicionālās osciloskopu arhitektūras. Jaunās konstrukcijas ieejas ligzdas, kas ir izvietotas uz priekšējā paneļa, nodrošina drošu savienojumu taustu kompensācijai, kā arī lielisku mehānisko izturību. Papildus signāla ligzdai ar BNC tehnoloģisko bāzi energobarošanai un divvirzienu signālu pārraidei sakaru kanālā, kas satur vadības informāciju un tausta datus, tiek izmantota kontaktu matrica. Taustu nostiprina ar fiksatoru, kas atrodas uz paša tausta.

Osciloskopiem, kuri ir savietojami ar TekVPI, piemēram, jaunajiem DPO4000 sērijas, elektroapgāde notiek uz katru tausta ieejas ligzdu, un tā ir pietiekama, lai pieslēgtu jebkura tipa TekVPI taustu. Būtībā tas likvidē visus tausta ieeju izmantošanas ierobežojumus. Tām var pievienot taustus jebkurā kombinācijā (to skaitā strāvas un sprieguma taustus), līdz ar to nevajag izmantot ārēju barošanas avotu, un tas ļauj ekonomēt darba vietas platību.

Osciloskopa programmnodrošinājumā izmanto komponentu, kurš atbild par TekVPI sistēmu: grafiskais stāvokļa attēlojums un vadības panelis tausta regulēšanai un kontrolei. Izvēlnē, kuru atver no osciloskopa vai ar izvēlnes pogu uz tausta, var noregulēt tausta vājinājuma diapazonu un līdzstrāvas novirzes. Dažus no mainīgajiem lielumiem var viegli mainīt ar tausta palīdzību, bet ar vadības elementiem uz osciloskopa priekšējā paneļa iespējams noregulēt visus tausta elementus.

Svarīgi, lai tausta darbību varētu vadīt attālināti. Tā kā visi osciloskopi, kas savietojami ar TekVPI, ir arī attālināti vadāmi ar GPIB, USB vai LAN (Ethernet) porta starpniecību, uz taustu var nosūtīt komandas tieši no datora, pie kura pievienots osciloskops. Pateicoties šādai iespējai, var veikt automātisko testēšanu un izmantot centrālo vadības pulti, lai testētu un mērītu rādījumus vairākiem osciloskopiem vienlaikus.

 

Visefektīvākais osciloskops vidējā līmeņa mērinstrumentu tirgū

Sērija DPO4000 piedāvā vispilnīgāko projektēšanas un regulēšanas funkciju paketi osciloskopu tirgū ar caurlaides joslu no 350 MHz līdz 1 GHz. Eiropā cena par DPO4000 sērijas osciloskopiem ir, sākot no 6300 eiro par modeli DPO4032 līdz 12 600 eiro par modeli DPO4104. DPO4000 sērijas osciloskopu piegādes komplektā bez maksas iekļauta programmnodrošinājums NI SignalExpress Tektronix Edition bāzes versija.

Par papildu samaksu klientiem piedāvā arī šī programmnodrošinājuma profesionālo versiju, kura aptver vairāk nekā 200 mērījumu, datu savākšanas, to analīzes un atskaites funkciju.

 

 

SIA J. Smilgas tehnoloģiskais birojs

Ropažu ielā 140, Rīgā, LV-1006

Tālr. + 371 7541439

Fakss + 371 7554674

E-pasts: solvita.smilga@smtb.lv

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001