Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Investēt strukturētā kabeļu sistēmā – tālredzīgi un mūsdienīgi

   

Sakaru Pasaule

 

Straujā ekonomikas attīstība Latvijā pastāvīgi maina arī elektronisko sakaru nozares akcentus, iezīmējot aizvien jaunus mērķus un tendences. Pavisam nesen daudzos Latvijas mazajos un vidējos uzņēmumos nežēlīgi ekonomēja uz kabeļu sistēmu rēķina, nemaz nerunājot par to sertificēšanu un standartiem atbilstošu struktūru (protams, ir runa par kopīgo tendenci, kura neattiecas uz korporatīvajiem klientiem un ārvalstu kompānijām un to kvalitātes standartiem). Tagad attieksme mainās, jo pieaug gan biznesa prasības pēc ātrgaitas datu pārraides, gan pasūtītāju zināšanas par informācijas tehnoloģijām.

 

Investīcijas nākotnē – jo saprātīgāk, jo labāk

Protams, katram uzņēmumam ir sava attīstības programma, bet izmantoto protokolu evolūcija visiem ir vienāda: vakar 10TX-base, šodien 100TX-base vai Gigabit Ethernet un rīt - 10 Gigabit Ethernet.

Mūsdienās nevienu vairs nevajag pārliecināt par to, ka kabeļu sistēmu maiņa vai modernizācija izmaksā daudz dārgāk nekā datoru modernizācija. Tāpēc arī standartos noteiktā prasība – paredzēt, lai strukturētā kabeļu sistēma (SKS) kalpotu vismaz 10 gadus – ir ļoti saprātīga. Parasti SKS ir integrēta objekta infrastruktūrā un SKS kalpošanas ilgums ir atkarīgs no tās resursu rezerves, bet resursi maksā dārgi.

Vecs kā pasaule ir jautājums: cik līdzekļu investēt SKS? Cik lielu rezervi varam atļauties, lai pietiktu desmit gadiem? Varētu teikt – jo vairāk, jo labāk, taču vēl labāks risinājums būtu investēt strukturēto kabeļu sistēmu sertificēšanā par saprātīgu cenu. Droši vien tas pirmajā acumirklī varētu izklausīties nenopietni. Kā gan var būt saprātīga cena kabeļu sistēmai, turklāt strukturētai un sertificētai? Tomēr, lai arī cik neticami tas šķiet, izrādās, tas ir iespējams. Visu šo problēmu risinājums ir SKS strukturēto kabeļu sistēma, kurai nav kompromisa ar standartiem, toties ir kompromiss ar cenu!

Tā ir itāļu kompānijas Belconn Spa SKS DATACOM. Visi SKS DATACOM komponenti ir optimāli sabalansēti un ir ražoti tikai Belconn (ISO9001, ISO14001) piederošajās rūpnīcās un atbilstoši ANSI/TIA/EIA-568 standartiem.

 

Belconn Plasticavi kabeļi

Kā izvēlēties?

Belconn Plasticavi kabeļu izvēle ir ļoti plaša.

Pilns kabeļu spektrs: zemes, gaisa līniju, iekštelpu telefona kabeļi (balss, Cat3); datortīklu kabeļi {UTP/FTP/SFTP/SSTP: Cat5e (200MHz), Cat6 (350 MHz), Cat X6TM(600 MHz), Cat7 (800 MHz, 1,2 GHz) kategorijas}; zemes, gaisa līniju, iekštelpu optiskie (SM/MM), koaksiālie (75O m/50O m), kontroles, signalizācijas un speciālie, to skaitā  ugunsizturīgie).

Ar ko sākt? Vai izvēlēties ekranēto (piemēram, ar FTP, SFTP kabeļiem) vai neekranēto (ar UTP kabeļiem) sistēmu?

Klinkmann profesionāļi silti iesaka izvēlēties ekranēto. Gala rezultāts (ekrāns dod labāku signāla/trokšņa attiecību, kas ļauj izmantot ātrākus protokolus) noteikti būs labāks par neekranēto sistēmu, īpaši uz pieaugošā elektromagnētiskā piesārņojuma fona. Tas ir arī labs iemesls, lai sakārtotu vai izveidotu zemēšanas sistēmu. Izstrādājot komplekso SKS komunikāciju projektu, iesakām izpētīt un modernizēt arī zemējuma sistēmu, darot to sadarbībā ar kompetentiem speciālistiem.

 

Horizontālie kabeļi

Belconn/Plasticavi ekranētie kabeļi

FTP vai SFTP kabelis 4x2x24 AWG Cat5e (200 MHz) vai Cat6 (350 MHz) ar PVC vai LSZH apvalku (iespējami arī dažādas krāsas apvalki).

 

Belconn/Plasticavi neekranētie kabeļi

UTP kabelis 4x2x24 AWG Cat5e (200 MHz) vai Cat6 (350 MHz), kā arī jauns kabelis Cat6e (600 MHz) strukturētajai kabeļu sistēmai X6TM (10 Gbit Ethernet) ar PVC vai LSZH apvalku (iespējami arī dažādas krāsas apvalki).

 

Maģistrāles

Maģistrālajiem tīkliem rekomendējam izvēlēties optiskos kabeļus ar MM (daudzmodu) 50/125 mm (OM3) vai SM (vienmodu) 9,6/125 mm stikla šķiedru.

Belconn Plasticavi ražo optiskos kabeļus praktiski jebkuram IT un telekomunikāciju lietojumam, izmantojot tikai kvalitatīvas izejvielas un materiālus: stikla šķiedru (piemēram, Corning), izejvielas kabeļu uzbūvei (piemēram, no Borealis, GE, Dupont un citiem pasaulē pazīstamiem ražotājiem).

Latvijā popularitāti ieguvuši Belconn Plasticavi vieglie (25-33 kg/km) optiskie kabeļi SuperLight++ (Unitube) līdz 24 šķiedrām ar PE (polietilēna) un LSZH UV-R apvalku (temperatūra no -30 °C līdz +60 °C). Kabeļi ar PE (polietilēna) apvalku paredzēti izmantošanai kanalizācijā, kur varētu ilgstoši atrasties ūdens. Apvalka LSZH UV-R (Low Smoke Zero Halogen Ultra Violet Resistant) materiāls ir ar zemu dūmu emisiju, nesatur halogēnus un ir izturīgs pret ultravioletajiem stariem. Kabeļi ar tādu apvalku (LSZH UV-R) ir universāli, jo tos var izmantot gan sausā kanalizācijas šahtā (kur pastāvīgi neuzkrājas ūdens), gan ārpus telpām, gan telpās (halogēnu nesaturošais kabelis). Tie ir izturīgi arī pret mitrumu (lietus, sniegs, ledus, ja vien ilgstoši nemirkst ūdenī) un saules stariem.

Pieejami Belconn Plasticavi optiskie kabeļi arī ar citu konstrukciju un lietojumu: ieguldīšanai atklātā gruntī, gaisa līnijās, kā arī atbilstoši klienta specifikācijai. Visiem Belconn Plasticavi optiskajiem kabeļiem ir 25 gadu ražotāja garantija.

Ļoti labs papildinājums optiskajiem kabeļiem ir arī Belconn pilns optiskais aksesuāru spektrs un IP68 klases optiskās uzmavas SEC15, SEC23, KM3 un jaunā TECK sērija. (Bet par uzmavām - atsevišķs stāsts. Interesentiem par tām vairāk pastāstīs KLINKMANN inženieri.)

 

19” komutācijas paneļi

Visi Belconn 5.e kategorijas komutācijas paneļi atbilst EIA/TIA568A-5 standartam, bet 6. kategorijas - EIA/TIA568B.2-B. Visiem modeļiem ir identifikācijas etiķešu turētāji. Modulārās ligzdas kontaktiem ir 1,27 μm zelta pārklājums. Visiem Belconn komutācijas paneļiem izmantojams 110TM standarta instruments.

 

Ekranētai SKS:

·         SFTP/FTP 24 portu Cat5e vai Cat6 komutācijas paneļi

Neekranētai SKS:

·         UTP 24 portu Cat5e vai Cat6 komutācijas paneļi

·         ROTAXTM UTP 24 portu Cat5e vai Cat6 komutācijas paneļi

Ja izvēlaties neekranētu sistēmu, īpaši iesakām ROTAXTM izvelkamus komutācijas paneļus ar pagriešanas mehānismu. ROTAXTM – patentēts mehānisms, kas nodrošina ļoti vieglu instalāciju un ekspluatāciju. Jūs vienkārši izvelkat ROTAXTM paneli uz priekšu un pagrieziet to par 90 grādiem. ROTAXTM -  tā tiešām ir nepārspējama ērtība, laika un naudas ekonomija! Piemēram, DSMJ5EUS24 ROTAXTM UTP 24 portu Cat5e komutācijas panelim standarta cena ir tikai 27 lati (bez PVN)!

 

Integrācijas iespējas

Belconn kombinētie Gybrid 16 portu komutācijas paneļi kopā ar SMART adapteriem ļauj montēt vienā panelī dažādas keystone standarta ligzdas: UTP vai FTP - jebkuras kategorijas, dažādus optiskos adapterus, BNC vai F konektorus, veidojot jebkuru nepieciešamo kombināciju pēc pasūtītāja vēlmes.

Papildus Belconn piedāvā 50 portu balss/3. kategorijas augstas kvalitātes komutācijas UTP paneļus DSMJ3U50 telefonijai, kuriem izmantojams LSA+TM -standarta instruments.

 

Savienotājkabeļi RJ45-RJ45 

  • Noteikt Belconn savienotājkabeļu kategoriju ir viegli pēc to krāsas (sk. zemāk: savienotājkabeļu krāsu marķēšana).

·         Kabeļa un konektora savienošanas vietai ir liets apvalks, lai pasargātu kabeli no salūšanas.

  • Katrs savienotājkabeļis tiek pārbaudīts.

Visiem savienotājkabeļiem standarta garumi ir 1, 2, 3 un 5 metri ar šādu krāsu marķēšanu:

PCMJ5EU 1/2/3/5 UTP kategorijas 5e zilā krāsā;

PCMJ5EF 1/2/3/5 FTP kategorijas 5e zaļā krāsā;

PCMJ6U 1/2/3/5 UTP kategorijas 6 baltā krāsā;

PCMJ6F 1/2/3/5 FTP kategorijas 6 pelēkā krāsā;

PCMJX6U 1/2/3/5 UTP kategorijas X6TM gaiši zaļā krāsā.

 

Ligzdas RJ45

Visas Belconn RJ45-ligzdas 5e kategorijas atbilst EIA/TIA568A 5. un 6. kategorijas - EIA/TIA568B.2-B. Vadu AWG22-26 pievienošana saskaņā ar T568 A un B. Šim nolūkam izmantojami 110TM vai LSA+TM standarta instrumenti. Visu ligzdu kontaktiem ir 1,27 μm zelta pārklājums. Belconn ligzdas vadu pievienošanas vietas ir aizsargātas ar pretputekļu vāciņu.

 

Viss ģeniālais ir vienkāršs

Ligzdās Cat6, Cat X6TM UTP un FTP tiek izmantoti atsperspaiļu kontakti pēc IDC tehnoloģijas. Netiek izmantotas iespiestās plates, un tas nozīmē, ka nav vajadzīga lodēšana, nav nekvalitatīvu (vaļīgu) savienojumu un visa konstrukcija sanāk ļoti kompakta. Šis vienkāršums arī rada augsto drošību.

Belconn ligzdas mehāniskas fiksācijas veids ir atbilstoši keystone standartam (visizplatītākais Eiropā), kas nodrošina savietojamību ar gandrīz visām Eiropā izplatītajām rozešu sērijām.

 

Garantijas

  • 3 gadu standarta garantija komponentiem.
  • 25 gadu garantija uz optiskajiem kabeļiem.
  • 25 gadu paplašināta garantija SKS DATACOM.

Piezīme. Klinkmann paplašinātā 25 gadu garantijas programma darbojas tikai tad, ja lietojat Belconn Plasticavi datu kabeļus un komponentus.

 

Belconn Plasticavi informatīvie materiāli

Pieprasiet palīgmateriālus Belconn Plasticavi oficiālajam pārstāvim Baltijā - KLINKMANN LAT:

  • Kabeļu (Plasticavi) katalogs
  • DATACOM katalogs
  • TELECOM katalogs

 

Apmācība un sertifikācija

Jums ir iespēja apmeklēt Belconn tehniskos kursus, iegūstot meistara sertifikātu, lai veiktu profesionālu SKS projektēšanu, montāžu un kļūtu par Belconn sistēmu integratoru, kā arī saņemtu paplašinātas garantijas un vislabākās cenas. Mācību ilgums – viena diena. Tā notiek KLINKMANN mācību centrā.

Lai datu tīklu montāžas uzņēmums saņemtu Belconn sertifikātu, vismaz diviem tās darbiniekiem ir jāiegūst meistara sertifikāts.

 

Secinājumi

·         Jā! Investēt strukturētajā kabeļu sistēmā tiešām ir tālredzīgi un mūsdienīgi!

·         Bet! Izvēloties Belconn strukturēto kabeļu sistēmu DATACOM, sajutīsiet ekonomisku efektu ne tikai šodien, bet arī nākotnē!

 

Gaidām jūs Klinkmann birojā, noliktavā un mācību centrā.

Priecāsimies tikties ar jums Klinkmann  stendā izstādē Baltic IT&T no 5. līdz 8. aprīlim!

Lūdzam kontaktēties:

janis.neiberts@klinkmann.lv

vladimirs.ola@klinkmann.lv

 

 

SIA Klinkmann Lat

Ganību dambī 2a, Rīgā, LV 1045
Tālr. 7381617, 7381615
Fakss 7382451

www.klinkmann.com/lv

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001