Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Jaunais Nokia 7360 - avangardisks un atšķirīgs dizains

Modelis 7360 ir viens no somu kompānijas imidža L’Amour sērijas vienkāršākajiem un lētākajiem tālruņiem. Tas nedaudz līdzinās iepriekšējam modes kategorijas modelim 7260, taču izskatās raibāks un interesantāks. Dizaineru lietotie dažādie materiāli un tehnoloģiskie risinājumi telefonu padara par pamanāmu un pat dārgu mākslas darbu. Jaunums, iespējams, būs veiksmīgs mīlētāju un ne tikai viņu ikdienas ceļabiedrs un modes aksesuārs.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Nokia 7360 darbojas GSM 900/1800/1900 MHz tīklā, tā masa ir 92 g, izmēri 105 x 45 x 18 mm. Tālrunim nav ārējās antenas, korpusa konstrukciju noteikti ir vērts apskatīt sīkāk. Grūti apzināt un uzskaitīt visus tajāizmantotos materiālus, taču galvenie ir gluda, matēta un metāliska plastmasa, vieglmetāls, zīds un ādas imitācija.

Telefona vāciņus mainīt nav paredzēts, taču, iespējams, tik krāšņam korpusam tas arī nav vajadzīgs. Aizmugurējā daļa veidota no gaišas, matētas plastmasas, zeltīta rāmja ar dekoratīviem gravējumiem un ādas imitācijas, rāmī redzams NOKIA logo un asimetriski novietots kameras objektīvs. Vāciņu noņemt nav īpaši ērti, zem tā atrodas akumulators un SIM kartes turētājs. Korpusa apakšējā daļā atrodas Pop-Port savienotājs, augšpusē vidū novietots sudrabains ieslēgšanas taustiņš, labajā stūrī – stiprinājums siksniņai. Sānos labajā pusē novietots skaļrunis, iestrādāta zīda auduma marķējuma zīme un pirmajā brīdī nesaprotams melns taisnstūris - infrasarkanais lodziņš. Kreisajā pusē pieejams sudrabains un paciets skaļuma regulēšanas taustiņš, redzami oranži burti NOKIA. Nokia 7360 priekšējā daļa apjozta ar zeltītu rāmi, ekrānu ieskauj spoguļveida apmales ar dekoratīviem gravējumiem un maziņu vārdu NOKIA centrā. 

Zem displeja tradicionāli atrodas klaviatūra, tā ir vizuāli pievilcīga un sadalīta divās daļās.  ir savdabīga forma. Abi vadības, izsaukuma un nolieguma taustiņi ir balti un atdalīti cits no cita, nav pārāk lieli, bet nedaudz izbīdīti uz āru un ir ērti lietošanā. Baltie ciparu taustiņi ir nedaudz mazāki, arī nedaudz izvirzīti uz āru, blīvi izvietoti, bet izrādās vaļīgi. Taustiņu apgaismojums ir dzeltenā krāsā un nav pārāk spilgts, simboli uz tiem nav lieli, tumsā ne visai labi pārredzami. Vadības kursors ir sudrabainā krāsā, izvēlnes poga tā centrā ir izcelta dzintara krāsā. Kursors ir ērts lietošanā, to virzot pa labi, pieejams kalendārs ar mēneša dienu pārskatu, pa kreisi atveras jauna īsziņa, virziens uz augšu startē kameru, uz leju dod iespēju atvērt kontaktus, vidējā poga sniedz iespēju pārvietoties izvēlnēs. Labais vadības taustiņš atver tālruņa katalogu, kreisais piedāvā aktivizēt nepieciešamāko funkciju lietošanu.

Tālruņa 65 536 krāsu, 16 bitu ekrāns ir pietiekami liels, tā izšķirtspēja 128 x 160 punkti. Informācija displejā atainojas labi, krāsas pietiekami spilgtas. Tekstuālā informācija parastajā režīmā pieejama sešās rindās, izvēloties mazo burtu lielumu desmit rindās. Izvēlnē Displeja uzstādījumi lietotājs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, aktivizēt enerģijas taupīšanas režīmu, izvēlēties vienu no astoņām krāsu shēmām un gaidīšanas režīma burtu krāsas, izvēlēties operatora logo. Izvēlņu skats pieejams visā sarakstā no 1 līdz 10 vai krāsu attēlu formā. Izvēļņu un apakšizvēļņu struktūra ir loģiska, saprotama un ērti lietojama, izvēlnes kā parasti ir numurētas, pieejama palīginformācija. Telefonā informācija ir gan latviešu, gan krievu valodā.

 

Iespējas

Atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no visas 4 MB koplietojamās atmiņas. Var saglabāt līdz 1000 vārdiem. Iespējama gan telefona un SIM kartes kopēja lietošana, gan abu atmiņu savstarpēja kopēšana. Katram vārdam katalogā var saglabāt vairākus numurus: galveno, mobilo, mājas, darba un faksa. Katru var uzstādīt par galveno. Ikvienu kontaktu iespējams papildināt ar e-pastu, web adresi, pasta adresi, lietotāja ID, izveidot piezīmi, pievienot fotoattēlu. Ierakstam tālruņa katalogā var izvēlēties vienu no 25 zvanītāju grupām, piešķirot katrai savu simbolu un zvana melodiju. Pieejami četri kataloga parādīšanas veidi: parasts vārdu saraksts, vārds un numurs, liels vārdu saraksts, vārds un attēls. Telefonā ir balss iezvanes funkcija, svarīgākajiem desmit kontaktiem var piešķirt balss frāzes. Astoņiem biežāk lietotajiem vārdiem zvanīšanai var piešķirt klaviatūras ciparu no 2 līdz 9 taustiņus.

Nokia 7360 ļauj nosūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām 160 zīmju īsziņām. Atlikušo zīmju skaits un standarta īsziņas numurs parādās displeja augšējā labajā stūrī. Rakstot īsziņu, lietotājam tiek piedāvāts ielikt kontaktu, numuru, izmantot kādu no 11 teksta vai 10 attēlu veidnēm, ievietot smaidiņu. Atmiņā saglabājas līdz 100 īsziņām. Telefons nodrošina MMS ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu, kā arī apskatīt e-pastu.

Modelī iebūvēta visai ikdienišķa 640 x 480 izšķirtspējas VGA kamera. Lietotājs var veidot gan fotoattēlus, gan videoklipus. Telefona displejs kalpo par skatu meklētāju, diemžēl šajā modelī nav paredzēta zibspuldze. Uzņemtie attēli tiek automātiski saglabāti izvēlnē Galerija JPEG formātā, videoklipi - 3GP formātā. Kamera piedāvā izvēlēties trīs attēla kvalitātes uzstādījumus - augstu, normālu un pamata, kā arī mainīt režīmus - standarta, portreta, tumsas foto un video. Foto režīmā kamerai ir taimeris ar aizturi 10 sekundes, pie kam ik sekundi dzirdams informējošs un skaļš signāls. Fotoattēlu var palielināt, pārdēvēt, izmantot par fona attēlu, ekrānsaudzētāju vai nosūtīt kā multivides ziņojumu. Attēlu redaktors sniedz iespēju pielikt tekstu, ierāmēt un ielikt klipkopu. Videoklipus var uzņemt divos režīmos: uzstādīto ar 15 s garu rullīti un palielināto ar vairāk nekā 90 s garu ierakstu.

Papildfunkciju klāsts ir raksturīgs Nokia 40 sērijas lietotāju platformas produktiem un atbilstošs savai klasei: datums un pulkstenis, modinātājs vienai vai vairākām nedēļas dienām, kalkulators, valūtas konvertētājs, hronometrs un taimeris. Telefonā ir paplašināts un ērts kalendārs ar piezīmju sarakstu mēneša, nedēļas un dienas pārskatā, atgādinājumiem katrai dienai, uzdevumiem un piezīmēm. Pieejams brīvroku skaļrunis, vibrorežīms un automātiskais taustiņslēgs. Nokia 7360 ir aprīkots ar FM diapazona radio, kas darbojas, pieslēdzot austiņu, un ar iebūvētu skaļruni brīvroku režīmam. Šajā modelī ir līdz piecu minūšu balss ieraksts, kas darbojas arī sarunas laikā. Žēl, ka ražotājs tālruni nav aprīkojis ar seifu.

Tālrunis uztur MIDI 24 akordu polifoniskos, kā arī MP3 formāta zvanu signālus. Jaunus toņus var lejupielādēt gan no ražotāja piedāvātā Nokia.com, gan citām lapām vai saņemt ar MMS ziņojumu. Melodijas, pateicoties samērā lielajam skaļrunim, skan skaļi, bet nedaudz dobji un ne īpaši dzidri. Ražotāji nav paredzējuši iebūvēt MP3 atskaņotāju.

Lietotājam sākotnēji pieejamas divas parastas Java spēles un aplikācija Joga coach. Jaunas Java aplikācijas, spēles, kā arī attēlus un animācijas iespējams lejupielādēt pašam. Izmantojot programmatūras komplektu Nokia PC Suite, var sinhronizēt ar datoru telefona datus: kontaktus, kalendāru, darbu sarakstus, attēlus, klipus, melodijas un Java aplikācijas. Sinhronizācija notiek caur Pop-Port savienotāju ar USB savienojuma kabeli vai infrasarkano saiti.

Testa versijas telefonam litija jonu 760 mAh akumulators nodrošināja sakarus vairāk nekā trīs diennaktis

 

+ Pārsteidzošs dizains un interesanti materiāli. Liels un patīkams krāsu displejs. Plašs balss funkciju klāsts. Pilna datu pārraide.

- Kamerai nav zibspuldzes. Nav seifa un Bluetooth, vidēja polifonija.

 

Samsung SGH-X660 - klasisks un atturīgs

Samsung 2006. gadu iesākusi ar jauna un visai daudzsološa atlokāmā modeļa prezentāciju. Samsung X660 ir lietotāju popularitāti iemantojušā priekšteča X640 turpinājums, ārēji nedaudz atgādina E700 biznesa sērijas modeļus. Jaunumam ražotājs pievienojis ārējo ekrānu un papildinājis ar infrasarkano saiti. Potenciālie lietotāji pārsvarā varētu būt praktiski vīrieši vecumā pēc 20 un 30 gadiem.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons sver 78 g, tā izmēri ir 89.5 x 45 x 21,5 mm. Tam nav ārējās antenas, matētajam plastmasas korpusam ir noapaļota forma, un tas patīkami ieguļ plaukstā. Ražotājs telefonu veidojis no veiksmīga divu krāsu - melnas un sudrabainas – salikuma. Atlokāmais vāciņš ir melns un spīdīgs, tā sudrabainās malas atgādina lielu U burtu. Korpusa augšējā daļa ir slīpa, tās vidū izveidots atvērums siksniņas pievienošanai. Zemāk atrodas vāciņa atvēršanas mehānisms, atvēršanas amortizācijai tas papildināts ar melnas plastmasas svītru. Telefona aizvēršanas amortizēšanai vāciņa un korpusa iekšpusē iestrādāti četri plastmasas pacēlumi.

Korpusa sānu malu konstrukcija ar padziļinājumiem atvieglo vāciņa atvēršanu arī ar vienu roku. Labajā sānu malā atrodas ātrā kameras poga un infrasakanais lodziņš, kreisajā malā novietota austiņas pieslēguma vieta, kura nosegta ar atlokāmu plastmasas vāciņu, zemāk atrodas regulēšanas taustiņš, kurš veic vairākus uzdevumus: gaidīšanas režīmā regulē taustiņu skaļumu, sarunas laikā regulē skaļuma līmeni un palīdz piekļūt tālruņa funkcijām. Apakšējā daļā atrodas USB pieslēgvieta, kas nosegta ar atliecamu plastmasas vāciņu. Vāciņa padziļinājumā redzams kameras objektīvs, zemāk neliels sudrabains vārds SAMSUNG, vidū novietojies ekrāns. Aizmugurējā daļā atrodas akumulators, kurā iekausēts ražotāja nosaukums SAMSUNG un teksts samsungmobile.com. Korpusā neizdevās atrast antenas un autokomplekta pievienošanas ligzdu, atsevišķu skaļruni un krāsainu indikatoru. Iespējams, ka indikators arī vairs nav nepieciešams, jo šim modelim ir ārējais displejs.

Atverot vāciņu, ieraugām ar spilgti baltu gaismu apspīdētu klaviatūru, kas, izņemot sudrabaino četrvirzienu kursoru, veidota no melnas plastmasas. Tās ciparu taustiņi ir blīvi izvietoti, bet pietiekami lieli un ērti, tie ir labi pārskatāmi. Abi izsaukuma un vadības, kā arī dzēšanas taustiņš c ir nedaudz lielāki un izvietoti atstatus cits no cita. Taisnstūrveida četrvirzienu kursors ir pietiekami liels, nospiest precīzi izvēlēto virzienu nav grūti. Kursors nodrošina ātru pieeju četrām izvēlētajām funkcijām, lietotājam ir iespēja tās pielāgot. Tā vidū atrodas apvienotais apstiprinājuma un WAP taustiņš ok/i. Klaviatūras taustiņš # aktivizē kluso vibrorežīmu, kreisā apakšējā poga * bloķē tastatūru.

Tālrunim ir divi displeji. Ārējais STN ar 19 x 19 mm ir pietiekami liels, tas ir melnbalts ar zilganu fona gaismu un izšķirtspēju 96 x 64 punkti. Ekrānā pieejams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, baterijas un tīkla rādījumi, kā arī papildus pieejama informācija par modinātāju, vibrozvanu, īsziņu, zvaniem u. c. rādītāju apzīmējumi. Iegūt nepieciešamo informāciju un apgaismot displeju neatvērtā veidā var ar sānu regulēšanas taustiņu. Lietotājs pēc vēlēšanās var regulēt ārējā ekrāna kontrastu. Iekšējā 65 536 krāsu UFB ekrāna izmēri ir pietiekami lieli 21 x 33 mm, tā izšķiršana ir 128 x 160 punkti, un krāsas displejā izskatās pietiekami spilgtas. Teksts displejā, veidojot īsziņu, redzams sešās rindās ar garumu 20 zīmes rindā, lietotājs var regulēt teksta lielumu - parasts, liels, mazs, kā arī izmantot treknraksta, slīpraksta, pasvītrojuma un pārsvītrojuma režīmus.

Iekšējā displeja spilgtumu, kontrastu, apgaismojuma izslēgšanās laiku var mainīt, kā arī izvēlēties vienu no krāsainiem fona attēliem vai kādu no četrām displeja apdares krāsām. Ievadot jaunu numuru, iekšējā displejā redzamie cipari izskatās milzīgi attiecībā pret ekrāna izmēriem. Numura ciparu atspoguļojuma krāsu iespējams mainīt no melnas uz citu vai izvēlēties varavīksnes režīmu. Gaidīšanas režīmā ekrānā pastāvīgi pieejams datums, mēnesis, dienas nosaukums, pulkstenis, akumulatora un tīkla indikators. Tīkla indikators sastāv no sešiem līmeņiem, diemžēl arī šajā modelī ražotājs baterijai paredzējis tikai trīs iedaļas. Pozitīvi vērtējams, ka abiem indikatoriem katra iedaļa ir savā krāsā.

Galvenās izvēlnes atspoguļojas iekšējā ekrānā un sastāv no deviņiem nosaukumiem, kuri atainojas ar kustīgu un saturam atbilstošu attēlu. Garu izvēļņu un apakšizvēļņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts pilnīgi ar skrejošu rindu. Izvēlētā režīma statuss parādās mazā rāmītī. Tālruņa apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un visai ērti lietojama. Lietotāja ērtībai paredzēta nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne un ciparu kombināciju, kas atbilst izvēlņu koka kārtas numuram. Tālrunis atbalsta latviešu un krievu valodu.

 

Iespējas

Modelis X660 ir trīsjoslu telefons un darbojas GSM900/1800/900 MHz tīklā. Kopējā lietotāja atmiņa ir 8 MB. Atsevišķā izvēlnes punktā pieejama detalizēta informācija par aizņemtās un atlikušās atmiņas lielumu. Tālruņa atmiņā papildus SIM kartei iespējams saglabāt 500 vārdus. Ikvienam jaunam vārdam var pievienot piecus numurus: mobilo, mājas, darba, faksa un citu, papildināt ar e-pasta adresi, īsu teksta piezīmi, izvēlēties zvana melodiju un ievietot attēlu. Vārdam iespējams pielikt atbilstošā cilvēka fotoattēlu vai vienu simbolu no noklusēto attēlu galerijas. Ierakstītos vārdus var apvienot vairākās grupās. Atšķirībā no citiem modeļiem šajā nav gatavas grupas, tās lietotājs var veidot pats. Vienlīdz iespējams lietot gan SIM kartes, gan telefona atmiņu, taču kontaktus var kopēt tikai no SIM kartes telefonā. Diemžēl, izmantojot infrasarkano savienojumu, neizdevās telefona kontaktus pārsūtīt datorā. Ātru un ērtu pieeju kontaktiem nodrošina labais vadības taustiņš. Biežāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai iespējams piešķirt astoņus klaviatūras ciparu taustiņus no 2 līdz 9. Arī šajā telefonā ražotājs nav paredzējis balss zvana funkciju.

Atmiņā saglabājās līdz divsimt īsziņām. Rakstīt īsziņu iespējams, ātri nospiežot kreiso četrvirzienu kursora pozīciju. Īsziņas lasīt un rakstīt ir pietiekami ērti, tekstam var mainīt burtu un ciparu lielumu, biezumu, slīpumu un novietojumu. Lietotājam tiek piedāvāts pievienot paša izveidotas teksta veidnes, grāmatzīmes, vizītkartes un atgādinājumus. Veidojot īsziņu, galvenā displeja augšējā rindā pieejams atlikušo zīmju skaits, pašreizējās īsziņas kārtas numurs, zem tiem kopējais savienoto īsziņu simbolu skaits - 1836. Tālrunis uztur EMS standartu, tāpēc īsziņas tekstu var papildināt ar vienu no attēliem, animācijām vai melodijām. Telefona MMS funkcija sniedz iespēju veidot jaunu multivides ziņojumu vai saņemt to. Rakstīt jaunu MMS ziņojumu ir ērti, ekrānā tiek piedāvāts ievadīt tēmu, pievienot attēlu un video, skaņu un teksta informāciju. Jaunais modelis nenodrošina e- pasta sūtīšanu un saņemšanu.

Telefonā pieejama šai klasei atbilstoša un visai parasta VGA kamera. Tā izvietota ārējā vāciņa augšpusē virs displeja, un tās objektīvs ir nedaudz iegremdēts, kas pasargā lodziņu no triecieniem. Kameru var ātri aktivizēt ar īpašo taustiņu korpusa sānos un uzņemt foto gan atvērtā, gan arī aizvērtā veidā, izmantojot ārējo ekrānu. Iespējams uzstādīt dažādu attēlu kvalitāti: īpaši augsta, augsta, parasta un ekonomiskā. Ar četrvirzienu kursora kustību augšā un lejā var tuvināt vai attālināt objektu, virzīt pa labi un kreisi, mainīt gaismas jutību. Kamerai ir taimeris ar intervālu 3, 5 un 10 sekundes un spoguļveida režīms, taču nav zibspuldzes un nakts režīma. Iespējams arī veidot sērijveida un mozaīkas fotouzņēmumus. Fotoattēlus var papildināt ar fona rāmīšiem vai izvēlēties kādu no pieejamiem efektiem: pelēks, negatīvs, sēpija, reljefs, skice, senatnīgs un mēnesgaisma. Kamera sniedz iespēju uzņemt īsus videorullīšus ar skaņu. Līdzīgi kā fotografējot, arī filmējot var mainīt kameras uzstādījumus.

Pietiekami dzidri un skaļi skan 40 instrumentu polifoniskās, MP3 un AAC formāta melodijas. Jaunas melodijas, logo un attēlus var ielādēt, izmantojot tālrunī paredzēto WAP pieeju un GPRS atbalstu, saņemot ar MMS vai pārsūtot no datora, izmantojot Easy Studio. Laika plānošanai paredzēts kalendārs ar visu mēneša dienu, nedēļas un dienas pārskatu, atgādinājumiem un uzdevumiem. Telefons parāda datumu un pulksteni, trīs modinātājus, laiku vairākās pasaules pilsētās, tajā ir kalkulators, mērvienību un valūtas konvertētājs. Kādam var noderēt taimeris un hronometrs. Tālrunī iebūvēts brīvroku režīms un paredzēts balss ieraksts, vienas balss piezīmes garums var sasniegt 60 sekundes. Veidojot ierakstu, tiek piedāvāts izvēlnes punkts Programmas. Izklaidei tiks piedāvātas pāris Java spēles, kurām izdalīti 2 MB atmiņas. Sinhronizācijai ar datoru paredzēts PC Data Link Kit komplekts, kas sastāv no programmnodrošinājuma ar kabeli.

Bāzes komplekta litija jonu 800 mAh akumulators darbojās vairāk nekā divas diennaktis.

 

+ Telefons izskatās drošs un ērts. Ārējais displejs un infrasarkanā saite.

- Kamerai nav zibspuldzes. Nav balss funkcijas un krāsaina indikatora.

 

Vienkāršais un stilīgais Sony Ericsson Z300i

Vēl nesen jaunā, bet šobrīd jau zināmā apvienotā kompānija Sony Ericsson pamazām sāk iekarot mūsu tirgu un piesaka sevi kā nopietnu konkurentu līderiem. Piedāvāto produktu klāsts paplašinās ar jauniem un tehnoloģiski bagātiem telefoniem, kas paredzēti dažādam patērētāju lokam. Jaunais vidējās klases modelis Z300i galvenokārt adresēts jauniem un stilīgiem cilvēkiem. Ieraugot tālruni pirmo reizi, tas rosina pozitīvas emocijas un liek domāt, ka šis tiešām būs īstais telefons.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons sver 91 g, tā izmēri ir 85,5 x 45 x 23 mm, paņemot rokā, tas nešķiet viegls un mazs, drīzāk jūtams tā pamatīgums, taču no smagnējības nav ne vēsts. Aparātam nav ārējās antenas, tā noapaļotais korpuss ir patīkams, bet atturīgs un veidots no divu krāsu plastmasas salikuma. Atlokāmā telefona augšpusē redzama paliela vāciņa locījuma vieta, blakus izveidots stiprinājums siksniņas ievēršanai. Korpusa kreisajā sānu malā atrodas šaurs regulēšanas taustiņš, kas izpilda vairākas funkcijas: sarunas laikā regulē skaļumu, gaidīšanas režīmā ekrānā parāda detalizētu informāciju un palīdz pārvietoties izvēlnēs. Korpusā citi taustiņi nav paredzēti, nav atrodams ne infrasarkanais logs, ne krāsainais indikators. Apakšējā daļā atrodas sistēmas spraudnis dažādu lādētāju, austiņu un datu kabeļu pievienošanai. Aizmugurē redzams maināms baterijas vāciņš, skaļrunis un neliels, grūti pamanāms nosaukums Sony Ericsson. Priekšējā daļā uz maināma atlokāmā vāciņa stūrī redzams šī ražotāja zaļais aplītis, centrā vēl mazāks kompānijas nosaukums, zem tā paveras ieapaļš ekrāns. Lietotājam papildus iespējams iegādāties dažādus oriģinālos Style-Up vāciņus.

Z300i atvērtā veidā izskatās daudz elegantāks un dārgāks nekā salocīts. Klaviatūras taustiņi sadalīti divās grupās, ieslēgšanas poga, izsaukuma un nolieguma taustiņi un četrvirzienu kursors ir sudrabaini un nav apgaismoti, caurspīdīgie ciparu taustiņi apspīdēti ar diodēm dzintara krāsā. Taustiņi ir pietiekami lieli, labi pārskatāmi, pārdomāti izvietoti un ērti nospiežami. Ieslēgšanas/izslēgšanas poga ir ļoti maza un grūti pamanāma, taču parasti to lieto reti. Četrvirzienu kursors ir ērts un nodrošina ātru pieeju četrām funkcijām, lietotājam ir iespēja tās pārveidot. Kursoram vidū atrodas spīdīga apstiprinājuma poga. Klaviatūras apakšējā daļā ir spīdīgs plastmasas taisnstūris, kas amortizē vāciņa aizvēršanu.

Tālruņa ārējais punktveida ekrāns ir neliels, apaļš ar izšķirtspēju 64 x 64 pikseļi un zilganbaltu fona gaismu. Tajā pieejams pulkstenis divos atainojuma režīmos, baterijas un signāla rādījumi, papildus pieejama informācija par īsziņu un zvaniem. Zvana laikā redzams zvanītāja numurs un vārds. Galvenais STN ekrāns nav īpaši liels, tas ataino 65 536 krāsas ar izšķiršanu 128 x 128 punkti, tomēr krāsām pietrūkst dzidruma. Teksts, rakstot īsziņu, redzams četrās rindās, piektajā rindā atspoguļojas papildinformācija, var regulēt teksta lielumu - mazs, normāls, liels, kā arī mainīt teksta stilu.

Iekšējā displeja kontrastu un apgaismojuma izslēgšanās laiku var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no 19 krāsainiem fona attēliem, uzstādīt ieslēgšanas un izslēgšanas animāciju un izvēlēties kādu no četrām displeja informācijas krāsu shēmām.

Izvēļņu nosaukumi displejā atspoguļojas deviņu nekustīgu attēlu veidā, ar vadības kursoru pārvietoties galvenajās izvēlnēs ir ērti. Izvēlnes iespējams ātri atvērt ar centrālo taustiņu kursora centrā. Izvēlnes un apakšizvēlnes nav numurētas, nav paredzēta ātrā izvēlnes atvēršana. Izvēlne plānota gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Divjoslu GSM900/1800 MHz telefona brīvā atmiņa nav pārāk liela, tā sasniedz aptuveni 650 KB. Atmiņā lietotājs var saglabāt 250 kontaktus, katru no tiem var papildināt tikai ar vienu numuru, piešķirt attēlu, zvana melodiju, e pasta adresi, pievienot lietotāju grupu. Iespējams kopēt ierakstus no SIM kartes atmiņas telefonā un otrādi. Tālruņa katalogu iespējams ātri atvērt, aktivizējot kursora apakšējo taustiņu. Astoņiem vairāk zvanīšanai nepieciešamajiem vārdiem var piešķirt astoņus klaviatūras ciparu taustiņus, taču balss zvana funkcija nav paredzēta.

Teksta īsziņas rakstīt ir pietiekami ērti. Žēl, ka ekrānā netiek uzrādīts īsziņas kopējais atlikušais zīmju skaits un saliktās īsziņas kārtas numurs. Pārsniedzot skaitu 160, telefona displejā parādās informācija - otrā īsziņa. Īsziņā var ievietot simbolus, attēlus, animācijas, skaņu un melodijas, kā arī izmantot paša veidotas teksta sagataves. Ar telefonu iespējams nosūtīt un saņemt MMS ziņojumus. Telefona iespēju klāsts ir pietiekams, tomēr žēl, ka nav paredzēta kamera.

Skaļi un pārliecinoši skan 32 balsu polifoniskās melodijas. Izmantojot WAP aplikāciju SonyEricsson Fun & downloads, var lejupielādēt jaunus polifoniskos zvana toņus, dažādas animācijas, fona attēlus un spēles. Modelī Z300i ražotājs devis iespēju veidot pašam savas melodijas ar iebūvētā komponista palīdzību. Sākotnēji pieejamas trīs Java spēles.

Papildfunkciju klāsts ir pietiekams un pilnīgi atbilst telefona klasei un cenai. Pieejams dalītais modinātājs vienai reizei vai nedēļas dienām, kalkulators, hronometrs un taimeris, sarunas laikā pieejams minūtes taimeris. Plānošanai noderēs kalendārs ar dienas, nedēļas, mēneša pārskatu un piezīmēm. Telefonā velti meklēt valūtas un mērvienību konvertētāju, nav pieejams diktofons un brīvroku režīms.

Sinhronizācijai ar datoru nepieciešams seriālais kabelis. Pārdošanas komplektā tiks iekļautas speciālas kristālveida dekoru uzlīmes dažādās krāsās, ar kurām īpašnieks varēs izrotāt tālruņa korpusu.

Standarta litija polimēru 900 mAh akumulators nodrošināja sakarus vairāk nekā trīs diennaktis.

 

+  Patīkama klaviatūra, dzidra skaņa. Interesantas dekoratīvās uzlīmes.

-  Iekšējais displejs varētu būt spilgtāks. Nav kameras, balss ieraksta un infrasarkanās saites.

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001