Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Mobotix kameras iekaro arī Latviju

   

Jaunākās tehnoloģijas tiek ieviestas slēpošanas kalnos

 

Kurš gan nevēlas justies drošs par savu ģimeni, māju, biznesu! Tieši tādēļ ieviešam arvien modernākus tehnoloģiju sasniegumus un ierīces. Viss jaunais tiek radīts, lai atbrīvotos no stresa, nevajadzīgas galvas lauzīšanas un pat liekām kustībām, lai tikai klients justos ērti un komfortabli. Arī uzņēmums Mobotix šai ziņā nav izņēmums. Tas devis nozīmīgu ieguldījumu web kameru un novērošanas kameru attīstībā. Tās ir gluži kā labi sargi, kuri postenī nekad neaizmieg un sajūt pat niecīgākos drošības draudus, tāpēc saimnieks var neuztraukties par māju, pat būdams ceļojumā, jo zina, ka to uzticami novēro un sargā kāda no Mobotix intelektuālajām kamerām. Ir taču tik patīkami izklaidēties vai joņot ar slēpēm no Žagarkalna, ja sirdi nenospiež bažas un raizes par drošību!

 

Mobotix kameras slēpošanas kalnos

 Redzot baltu, pūkainu sniegu, grūti atturēties no vēlmes doties slēpot vai braukt ar sniega dēli. Ņemot vērā Latvijas mainīgos laika apstākļus un slēpotāju interesi, nekad nevar zināt, vai, aizbraucot uz kalnu, tas mūs nepārsteigs ar zaļiem zāles laukumiem un pārlieku garu rindu pie pacēlāja. Vai zināt, cik labi ir doties slēpot ar pārliecību, ka viss būs ideāli!?

Deviņi no 32 aktīvākajiem Latvijas slēpošanas kalniem ir raduši risinājumu – uzstādījuši web kameras, turklāt septiņos no tiem ir uzstādītas Mobotix kameras, kuru tiešraidi var redzēt mājaslapās - www.kakiskalns.lv, www.ramkalni.lv, www.milzkalns.lv, www.baili.lv, www.zviedrucepure.lv, www.briezkalns.lv, www.grava.lv. Tagad jebkurš, kuram ir pieejams internets, var skatīties tiešraidi no interesējošā kalna, tā apmeklētību un laika apstākļus. Pirms gadiem desmit bez šādām kamerām varēja iztikt, bet tagad tās kļuvušas par nepieciešamību, jo slēpošanas kalnu bizness attīstās, klienti kļūst prasīgāki un vēlas justies komfortabli.

 

Ar ko izceļas Mobotix kameras?

Mobotix kameras ir ievērojamas ne tikai ar izcilu attēla kvalitāti un uzticamību, bet arī ar to, ka tās ir ļoti izturīgas pret temperatūras svārstībām. Tās spēj darboties no – 30 līdz + 60 oC. Šīs ūdensizturīgās, daudzfunkcionālās kameras tiek izmantotas visā pasaulē ne tikai novērošanā, bet arī apsardzē un reklāmas nolūkos. Salīdzinājumā ar analogajām sistēmām Mobotix tīkla kamerām nav jāatrodas tiešsaitē ar ieraksta sistēmu. Kameras ir pilnīgi neatkarīgas, tās pašas spēj saglabāt attēlus uz norādītā servera. Ja kamera tiek izmantota apsardzei, trauksmes gadījumā tā var nosūtīt e-pastu vai īsziņu. Kameras ir ļoti viegli integrējamas tīklā, jo izmanto datortīkla pieslēgumu. Jūsu prombūtnes laikā varat ērti pārliecināties par sava īpašuma drošību. Vienīgais, kas nepieciešams, ir dators ar interneta pieslēgumu.

Kameras tiek ražotas gan āra, gan iekštelpu izpildījumā, ir iespējams ielikt divas lēcas vienā kamerā, tādējādi uzņemot kvalitatīvus kadrus pat minimālā apgaismojumā. Mobotix piedāvā dažādus kameru modeļus, kurus var instalēt pat visnedrošākajās vietās, piemēram, cietumos, kolonijās un citās paaugstināta riska teritorijās. Ir speciāli modeļi, kuri ir sertificēti banku apsardzei. Arī piekļuves kontroli iespējams īstenot, izmantojot Mobotix kameru.

Speciāla programma nodrošina gan sejas, gan transporta numura zīmju atpazīšanu, un, ja, piemēram, piebrauc mašīna ar iepriekš arhīvā reģistrētu numura zīmi, kamera var atvērt vārtus. Muzeji un laboratorijas ir vietas, kur uzglabājas ļoti vērtīgi darbi un vielas, tādēļ apsardze jānodrošina 24 stundas diennaktī. Kopš Mobotix kamerai nav nepieciešams dators vai serveris, kas kontrolē kameras darbību, kameras var uzglabāt atmiņā notikumus (attēlus) un, tiklīdz pārtrūkušais signāls atjaunojas, visi dati tiek nosūtīti uz centrālo serveri. Mobotix kameras nekad neuzkaras un nepārstāj strādāt blakus efektu dēļ. Pateicoties unikālajai koncepcijai, kameras veidoto arhīvu iespējams pārskatīt, nepieslēdzoties serverim, uz kura glabājas attēli. Tas notiek caur kameru, kas padara datu aizsardzību vēl efektīvāku.

 

Mobotix vārdam plašs skanējums

Mobotix ir pasaules līderis tīkla kameru ražošanā, tā ir kompānija, kas nepārtraukti attīstās un iegulda daudz līdzekļu ražošanas optimizēšanā, kā arī pētījumos. Kompānijas galvenā mītne atrodas Vācijā, kur arī tiek ražota visa produkcija, un tai ir partneri 60 valstīs un vairāk nekā 125 oficiālie izplatītāji. Mobotix pārstāvis Latvijā ir firma Mondot.

Šīs kameras ir uzstādītas ne tikai Latvijas slēpošanas kalnu novērošanai, bet arī lielu būvju, privātu īpašumu, pilsētu centru (Liepājas, Līvānu) novērošanai un dažādu objektu apsardzei. Piemēram, SIA Lodes ķieģelis Mobotix kameras izmanto ražošanas procesa novērošanai, jo tās ir izturīgas pret augstu temperatūru, vibrāciju un putekļiem.

Pazīstamākie no Mondot klientiem ir M&Co kartinga halle, Panorama Plaza, Rīgas Dome, Lattelekom, RBS Skals, Arhitektonika (Dienvidu tilta celtniecība) un citi.

Ceram, ka šī informācija paplašināja jūsu zināšanas par web kamerām. Tagad esat pelnījis nelielu izklaides devu. Dodieties pilnā ekipējumā uz kādu no slēpošanas kalniem vai Lido slidotavu un droši pamājiet web kamerai, kas jūsu sveicienu pārraidīs tiem, kas, palikuši mājās, vēl lasa Sakaru Pasauli.

Anete LURIŅA

 

 

SIA Mondot

Citadeles ielā 12

Tālr. 7323322

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001