Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Baltic IT&T: forums plešas plašumā, izstāde tinas kamolā

   

Rīgā, 2005

 

Šogad tāpat kā iepriekšējos gados lielākais akcents tika likts uz starptautisko forumu eBaltics, kuru organizēja Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Īpašu uzdevumu ministrijas elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu un Data Media Group.

Forumu atbalstīja Eiropas Savienība (Eiropas Komisija, IST programma) un lielie nozares uzņēmumi. Foruma galvenais mērķis - veicināt sadarbību un pieredzes apmaiņu tādos nozīmīgos IKT virzienos kā e-pārvalde, e-veselība, e-sabiedrība, e-iekļaušana, interneta regulēšana un pārvaldība u. c. Forumā tika aplūkoti veiksmīgi projekti, kā arī apspriestas ar nozari saistītās problēmas un iezīmētas nākotnes attīstības tendences.

Salīdzinājumā ar vispārāko pakāpi, kāda valdīja forumā, kārtējā, trīspadsmitā, Baltic IT&T pavasara izstāde diemžēl atnāca un aizritēja, nozarē gandrīz nepamanīta. Lai gan šī ir vienīgā nozares izstāde Latvijā, tā arī šogad nekļuva par notikumu. Bet acīmredzot to arī nevajag tā uztvert. No svētkiem tā kļuvusi par lietišķu ikdienu, kur tiekas partneri un konkurenti, uzņēmumi un klienti, nozares analītiķi un skeptiski vērotāji. Un šai ziņā viss ir kārtībā.

Var teikt, ka izstāde mainījusi orientāciju (no vēlmes pārsteigt apmeklētājus uz ikdienā noderīgiem projektiem un risinājumiem) un arī dalībnieku struktūru. Tāpat kā pērn izstādē vairs nepiedalījās lielie telekomunikāciju operatori; šogad vienīgais patīkamais izņēmums bija Triatel stends, kurš it sekmīgi pievērsa apmeklētāju uzmanību ar ātrgaitas bezvadu interneta pakalpojumu. Izstādes kontaktu iespējas joprojām izmanto tādi pazīstami uzņēmumi kā Panda Software Latvia, EET Rīga, Capital, Klinkmann, Hansa World, Linxtelecom, Belss, Optron, Jāņa sēta, Latvijas Atvērtā koda asociācija u. c.

Tomēr aizvien pamanāmāka ir tendence izraudzīties izstādi par placdarmu nopietnas uzņēmējdarbības un konkurences sākumam, tāpēc tajā aizvien vairāk vietas aizņem nelielu, jaunu vai mazpazīstamu uzņēmumu ekspozīcijas. Un jāteic, ka tie tiek pamanīti, jo īpaši tādēļ, ka to nelielās, mājīgās ekspozīcijas neaizēno lielo milžu masīvie stendi un skaļās prezentācijas. Piemēram, visai rosinoši bija tuvāk iepazīt DD Studio darbību, kur profesionāli mākslinieki Jāņa Mitrēvica radošajā vadībā izstrādā detalizētu klienta zīmola koncepciju, audiovizuālo tēlu, vides dizainu u. tml., otas un eļļas krāsu vietā izmantojot digitālo multimediju izteiksmes līdzekļus.  

Izsāde Baltic IT&T šogad notika Olimpiskajā sporta centrā, Grostonas ielā 6b, kur telpas gan jaunas, taču vēl šaurākas nekā Skonto hallē. Toties biļetes apmeklētājiem šogad nebija jāpērk. Ieeja bija par brīvu, un Rīgas skolu jaunieši nāca veselām klasēm, bieži arī informātikas skolotāju pavadībā. Bija arī daudz studentu, un tas ir ļoti pozitīvi, ka jaunā paaudze interesējas par tehnoloģijām. Lai gan, visticamāk, vairums izstādes dalībnieku lielāku atsaucību gaidīja no tiem, kas pabeiguši visas skolas un jau tūlīt gatavi kļūt par viņu klientiem vai sadarbības partneriem.

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001