Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Jaunais Nokia modelis 2610 - pati vienkāršība

Pateicoties veiksmīgam dažādu krāsu apvienojumam, ražotāji mēģinājuši Nokia 2610 padarīt vizuāli pievilcīgāku un dārgāku. Tas ir klasisks budžeta klases telefons - vienkāršs, praktisks un ērts. Aparāts nav pārsātināts ar daudzām tehnoloģijām, tajā nav kameras, tomēr tam ir pietiekošs iespēju klāsts, taču galvenais akcents likts uz funkcionalitāti un ērtumu.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Telefonam nav ārējās antenas, tā masa ir 91 g, izmēri - 104 x 43 x 18 mm, un tas darbojas GSM 900/1800 MHz tīklā. Tālruņa korpuss veidots no piecu krāsu salikuma. Ražotājs mūsu patērētājiem paredzējis trīs dažādu krāsu variantus. Šim modelim vāciņus mainīt nav iespējams.

Korpusa aizmugurē un priekšējā vāciņā redzami NOKIA logo, aizmugurē augšējā kreisajā stūrī iestrādāts stiprinājums siksniņai. Aizmugurē redzams viegli noņemams baterijas vāciņš, zem tā atrodas akumulators un SIM kartes turētājs. Korpusa apakšējā daļā nav redzams Pop-Port savienotājs, bet ir vairākas atdalītas savienojuma ligzdas, augšpusē nav atrodams ierastais ieslēgšanas/izslēgšanas taustiņš, tā funkciju veic īpaši apzīmētais klaviatūras nolieguma taustiņš. Korpusā velti meklēt skaļuma regulēšanas, kā arī citus taustiņus. Priekšējā daļā redzams ekrāna stikliņš un klaviatūra. Jāpiezīmē, ka, pateicoties tonētajam ekrāna stiklam, šķiet, ka šim modelim ir ļoti liels displejs. Taču, kad aktivizē kādu darbību un displejs iegaismojas, redzams, ka tas ir mazāks, nekā sākumā šķita.

Plastmasas klaviatūra ir vizuāli pievilcīga. Abi vadības un kursora vidējais taustiņš ir melni, izsaukuma un nolieguma taustiņi un ciparu taustiņi ir sudrabaini, tie izvietoti cieši cits pie cita, ir pietiekami lieli un izbīdīti uz āru, nedaudz vaļīgi un kopumā ir ērti.

Taustiņu apgaismojums ir zilā krāsā un nav īpaši spilgts, simboli uz tiem ir palieli, taču tumsā ne visai labi pārredzami. Vadības kursors ir spīdīgā sudrabainā krāsā, tā centrā universālais izvēlnes/apstiprinājuma taustiņš ir matēts un melns. Kursors ir ērts lietošanā, to virzot pa labi, pieejams kalendārs ar mēneša dienu pārskatu, pa kreisi atveras jauna īsziņas forma, virziens uz augšu un uz leju dod iespēju atvērt kontaktus. Vidējā poga ir vaļīga un atgādina džoistiku, taču darbojās tikai virzienā uz iekšu. Labais vadības taustiņš atver telefona grāmatu, kreisais piedāvā aktivizēt nepieciešamākās funkcijas. Apakšējais vidējais 0 taustiņš nodrošina ātru piekļuvi WAP pārlūkam.

65 536 krāsu ekrāns nav liels, diemžēl tā izšķirtspēja nav minēta ražotāja mājaslapā. Informācija displejā atainojas apmierinoši, krāsas nav īpaši spilgtas. Testa telefonā tekstuālā informācija parastajā režīmā pieejama trijās rindās, izvēloties ekstra mazo burtu lielumu sešās rindās. Izvēlnē Displejs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, aktivizēt enerģijas taupīšanas režīmu, izvēlēties vienu no astoņām krāsu shēmām un gaidīšanas režīma burtu krāsas, izvēlēties operatora logo. Galvenās izvēlnes pieejamas deviņu krāsainu, kustīgu attēlu formā, to skats pieejams divos veidos - visā sarakstā vai attēlos. Izvēlņu koka organizācija ir loģiska un ērta, izvēlnes ir numurētas, pieejama palīginformācija. Izvēlnes un apakšizvēlnes var ērti atrast ar ātro pieejas metodi, nospiežot vajadzīgās izvēlnes un apakšizvēlnes numuru. Izvēlne ir latviešu valodā.

 

Iespējas

Modeļa 2610 atmiņā saglabājamo kontaktu skaits atkarīgs no visas līdz 4 MB koplietojamās atmiņas statusa. Atsevišķā izvēlnes punktā lietotājs var apskatīt brīvās atmiņas un sadalītu blokos aizņemtās atmiņas lielumu. Brīvajai atmiņai paredzēti aptuveni 1,5 MB. Tālruņa katalogā var saglabāt līdz 300 vārdiem. Ikvienam vārdam katalogā var piešķirt piecus numurus: galveno, mobilo, mājas, darba un faksa. Katram kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pastu, interneta adresi, pasta adresi, lietotāja ID, iesauku, dzimšanas dienu, izveidot piezīmi, pievienot attēlu.

Ierakstam tālruņa katalogā iespējams izvēlēties zvanītāju grupu, piešķirt katrai savu simbolu un zvana melodiju. Paredzēta gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana.

Iespējams izvēlēties četrus kataloga parādīšanas skatus: parasts vārdu saraksts, vārds un numurs, liels vārdu saraksts, vārds un attēls. Paredzēta gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana. Astoņiem vairāk nepieciešamajiem vārdiem ātrai zvanīšanai iespējams piešķirt klaviatūras ciparu taustiņus no 2 līdz 9. Šajā modelī balss iezvanes funkcija nav paredzēta.

Tālrunis ļauj nosūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām 160 zīmju īsziņām. Rakstot tekstu, atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs atrodams displeja augšējā apzīmējumu rindā. Lietotājam tiek piedāvāts ielikt kontaktu, numuru, izmantot kādu no 11 teksta veidnēm. Tālrunis nodrošina multivides ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu, tajā integrēta e-pasta programma, ar kuras palīdzību var rakstīt, nosūtīt un nolasīt e-pasta ziņojumus.

Telefonā ir pulkstenis un datums, modinātājs ar atkārtojuma režīmu, kalkulators un valūtas konvertētājs, hronometrs un taimeris. Jaunajā modelī ir vienkāršs kalendārs ar mēneša un nedēļas pārskatu, uzdevumiem un piezīmēm un integrēta vārdnīca. Nokia 2610 ir pieejams brīvroku skaļrunis, diktofons, ar kuru var ierakstīt sarunu, vibrorežīms un automātiskais taustiņslēgs. Modelim nav FM diapazona radio. Tālrunis atskaņo SP-MIDI 24 toņu polifoniskos, kā arī MP3 formāta zvanu signālus. Jāpiezīmē, ka MP3 atskaņotājs nav paredzēts. Melodijas skan pietiekami skaļi, taču ne īpaši dzidri. Sākotnēji pieejama viena parasta Java spēle Nature Park un trīs interesantas un noderīgas aplikācijas: Converter II, Expense mgr. un Mobile QQ. Jaunas melodijas, spēles un dažādas lietojumprogrammas var lejupielādēt gan no ražotāja piedāvātā Nokia.com, gan citām web lapām vai saņemt ar ziņojumiem. Diemžēl telefona testēšanas laikā neizdevās noskaidrot, vai vispār un kā iespējama datu sinhronizācija ar datoru.

Ražotāja piedāvātajam testa versijas telefonam visai ietilpīgais litija jonu 970 mAh nodrošināja stabilus sakarus gandrīz četras diennaktis.

 

+ Patīkama un ērta klaviatūra. E- pasta klients. Diktofons un MP3 zvana signāli.

- Ne visai spilgts punktveida displejs. Nav paredzēts radio, mūzikas atskaņotājs un infrasarkanā saite.

 

Elegants un stilīgais Samsung SGH-X630

Jaunais telefons ir klasiskas bar type formas budžeta klases tālrunis, taču tā izskats liecina par funkcionāli bagātīgu modeli. Pēc veidotāju domām tā mērķauditorija ir nopietni vīrieši un sievietes nedaudz pāri 20 un 30 gadiem, ar vidējiem ienākumiem, kuriem būtisks ir ne tikai plašs funkciju klāsts, bet arī modeļa vizuālais izskats un kopējais tēls.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Modelis X630 sver 84 g, tā izmēri ir 104 x 43,5 x 14,9 mm. Tam nav ārējās antenas, korpusam ir patīkami noapaļota forma. Jaunums izskatās daudz vieglāks un plānāks, nekā varētu spriest pēc minētajiem skaitļiem. Korpusa apakšējā daļa ir slīpa, līdz ar to tālrunis izskatās vēl plānāks. Samsung dizaineri to veidojuši no divām krāsām - aizmugure un sāni ir metāliski pelēki, paneļa priekšējā daļa ir melna.

Korpusa augšpusē iestrādāts atvērums siksniņas pievienošanai. Augšējā labajā sānu malā izvietots mazs, atbīdāms vāciņš, kas nosedz austiņas ligzdu, zemāk atrodas ātrais kameras aktivizēšanas taustiņš, kreisajā sānu malā novietots divvirzienu regulēšanas taustiņš. Apakšējā daļā asimetriski korpusam atrodas USB pieslēgvieta, kas nosegta ar atliecamu plastmasas vāciņu. Korpusa aizmugurējā daļā augšpusē atrodas neliels pašportreta spogulītis, zem tā ir kameras objektīvs Aizmugurējā vāciņā iestrādāts vārds SAMSUNG un teksts samsungmobile.com, zem tā noslēpts akumulators un SIM kartes nodalījums. Diemžēl korpusā nevarēja atrast ne atsevišķu skaļruni, ne krāsu indikatoru, ne infrasarkano lodziņu.
Klaviatūra veidota no melnas plastmasas, tās taustiņi ir pietiekoši lieli un veiksmīgi sabalansēti ar aparāta nelielajiem izmēriem. Taustiņi ir cits pie cita blīvi izvietoti, taču izbīdīti uz āru un ērti lietošanā, to apgaismojums ir baltā krāsā un visai spilgts. Simboli uz ciparu taustiņiem ir pietiekami labi pārskatāmi. Divi vadības taustiņi izvietoti klaviatūras augšējā daļā zem displeja un ir ērti lietojami. Taisnstūrveida četrvirzienu kursors ir ierāmēts ar sudrabainu malu, tas nodrošina ātru pieeju četrām vairāk nepieciešamām funkcijām, kuras lietotājs var mainīt. Centrālais sudrabainais apstiprinājuma un WAP taustiņš i nedaudz izvirzīts uz āru, taustiņš # aktivizē vibrorežīmu, taustiņš * bloķē tastatūru.

Tālrunim ir pietiekoši liels 1,66” un sulīgām krāsām bagāts TFT displejs ar izšķirtspēju 128 x 160 punkti, tas spēj atainot 65 536 krāsu toņu. Gaidīšanas režīmā ekrānā pieejams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, trīs līmeņu baterijas un tīkla rādījumi, kā arī papildus pieejama informācija par modinātāju, vibrozvanu, īsziņu, zvaniem u. c. izvēlēto parametru apzīmējumi. Displeja spilgtumu, apgaismojuma izslēgšanās laiku var regulēt, kā arī izvēlēties vienu no krāsainiem fona attēliem, izmantot fotouzņēmumus, animācijas vai kādu no četrām displeja apdares krāsām.

Teksts, rakstot īsziņu parastā režīmā, atainojas sešās rindās, ar garumu 17 zīmes vienā, iespējams mainīt teksta lielumu - parasts, liels, mazs, kā arī izmantot treknraksta, slīpraksta, pasvītrojuma un pārsvītrojuma režīmu. Izveidojot jaunu numuru un zvanot jaunam adresātam, kā arī saglabājot to atmiņā, ekrānā redzamie cipari izskatās pārāk lieli, jo aizņem trešdaļu no ekrāna augstuma. Izsaukšanas ekrāna ciparu atspoguļojuma krāsu iespējams mainīt no melnas uz citu vai izvēlēties varavīksnes režīmu. Izvēlne pieejama latviešu un krievu valodā.

Izvēļņu un apakšizvēļņu struktūra ir saprotama un ērti lietojama. Garu apakšizvēļņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts ar skrejošu rindu. Galvenās izvēlnes sastāv no deviņiem izvēlņu nosaukumiem un atainojas ar kustīgu un atbilstošu attēlu. Iespējama ērta nepieciešamās izvēlnes vai apakšizvēlnes izsaukšana, izmantojot ātro metodi, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne un ciparu vai ciparu kombināciju, kas atbilst izvēlņu koka kārtas numuram.

 

Iespējas

Jaunais trīsjoslu telefons darbojas GSM900/1800/1900MHz tīklā. Telefona kopējā dinamiskā atmiņa ir 28 MB. Izvēlnes punktā Failu pārvaldnieks pieejama detalizēta informācija par atmiņas stāvokli. Papildus SIM kartei īpašnieks atmiņā var saglabāt līdz pat 1000 vārdiem. Ērti, ka vienlīdz var lietot gan SIM kartes un telefona atmiņu, gan kopēt no vienas atmiņas otrā. Katram jaunam vārdam var pievienot uzvārdu un vairākus numurus: mobilo, mājas, darba, faksa, citu un ierakstīt e-pasta adresi, izvēlēties zvana melodiju, pievienot īsu teksta piezīmi un papildināt ar attēlu. Jaunajā tālrunī ievietota funkcija Photo Caller ID, tas nozīmē, ka fotogrāfija tiek pievienota konkrētam vārdam telefona grāmatā. Ierakstītos vārdus var apvienot vairākās grupās, kuras lietotājs var veidot pats. Ātru un ērtu pieeju kontaktiem sniedz labais vadības taustiņš. Astoņiem biežāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai iespējams piešķirt klaviatūras ciparu taustiņus. Diemžēl Samsung joprojām nav paredzējis balss zvana funkciju.

Tālruņa arhīvā saglabājās līdz divsimt teksta īsziņām. Sākt jaunu īsziņu atvieglo četrvirzienu kursora kreisā pozīcija. Īsziņas lasīt un rakstīt ir pietiekami ērti, tekstam iespējams mainīt simbolu lielumu, biezumu, slīpumu un izvietojumu. Lietotājam tiek piedāvāts ievietot teksta veidnes, kataloga ierakstus, grāmatzīmes, vizītkartes, atgādinājumus un uzdevumus. Rakstot jaunu ziņu, displeja augšējā daļā parādās atlikušo zīmju skaits un pašreizējās īsziņas kārtas numurs, kopējais savienoto īsziņu simbolu skaits ir 1836. Lietotājs tekstu var papildināt ar vienu no attēliem, animācijām vai melodijām. Izvēlnes Ziņas otrā apakšizvēlne Multiziņa sniedz iespēju veidot jaunu ziņojumu. Rakstīt multiziņu ir ērti, ekrānā tiek piedāvāts ievadīt tēmu, pievienot attēlu un video, skaņu un tekstuālo informāciju. Šajā modelī nav paredzēta e-pasta funkcija.

Aizmugurējā daļā integrēta parasta 0,3 megapikseļu VGA kamera. To var aktivizēt ar īpašo pogu korpusa sānos vai caur atsevišķu Izvēlnes punktu. Iespējams izvēlēties dažādu attēlu kvalitāti: īpaši augsta, augsta, parasta un ekonomiskā. Lietotājs var uzstādīt vairākus skatu meklētāja režīmus: standarta proporcija, pilns ekrāns, viss ekrāns ar indikatoriem. Iespējams veidot sērijveida foto (6, 9, 15 attēli) divos ātrumos - parastā un lielā, kā arī mozaīkas fotouzņēmumus. Ar četrvirzienu kursora kustību augšā un lejā iespējams tuvināt vai attālināt objektu, kustība pa labi un kreisi piedāvā mainīt gaismas jutību. Kamerai ir taimeris(3, 5 un 10 s) un spoguļveida režīms, bet nav zibspuldzes un nakts režīma. Fotouzņēmumiem var piemeklēt fona rāmīšus vai izvēlēties kādu no pieejamiem efektiem: pelēks, negatīvs, sēpija, reljefs, skice, senatnīgs un mēnesgaisma. Kamera nodrošina arī nelielu videorullīšu veidošanu ar skaņu. Izmantojot pašportreta spogulīti, lietotājs var pats ērti uzņemt savu foto vai videorullīti.

Visai dzidri un skaļi skan 40 instrumentu polifoniskās melodijas. Jaunas melodijas var ielādēt, izmantojot tālrunī lietoto WAP 2.0 pārlūkprogrammu un GPRS atbalstu, saņemot ar multiziņu, caur Bluetooth savienojumu vai pārsūtot no datora, izmantojot USB datu kabeli un Easy Studio. Samsung tradicionāli jaunajos modeļos sācis ievietot FM radio un MP3 atskaņotāju. Jaunais X630 arī ir aprīkots ar radio un MP3 atskaņotāju, kas papildināts ar ekvalaizeru un maināmiem atainojuma uzstādījumiem. Mūziku var klausīties caur iebūvēto skaļruni vai pieslēdzot stereoaustiņas, radio klausīšanai nepieciešams pievienot austiņas.

Modeļa papildfunkciju klāsts ir pilnīgi pietiekams. Laika plānošanai paredzēts kalendārs ar dienas, nedēļas un visu mēneša pārskatu, grafiku, jubilejām atgādinājumiem un uzdevumiem. Telefonā pieejams datums un pulkstenis, trīs modinātāji, laiks dažādās pasaules pilsētās, kalkulators, mērvienību un valūtas konvertētājs, taimeris un hronometrs. Ir paredzēts balss ieraksts, vienas balss piezīmes garums var sasniegt 120 sekundes. Lietotājs var ierakstīt jebkuru apkārtējo skaņu un izmantot to par zvana melodiju. Testa telefonā tika piedāvātas divas parastas Java spēles.

Testa telefonam pievienotā standarta litija jonu 800 mAh baterija nodrošināja nepārtrauktu darbību trīs diennaktis.

 

+ Plāns, kompakts un ērts. EDGE atbalsts un Bluetooth. FM radio un MP3 atskaņotājs.

- Parasta kamera bez zibspuldzes, nav e- pasta un balss funkcijas.

 

Klasiskais Sony Ericsson K310i.

Koncerns Sony Ericsson plašam lietotāju lokam vairāk pazīstams kā biznesa kategorijas telefonu ražotājs. Pēdējā laikā tiek piedāvāti arī visai veiksmīgi un funkcionāli bagātīgi budžeta klases tālruņi. Tie ir gan tehnoloģiski piesātināti, gan dizainiski patīkami. Jaunajā modelī akcents likts uz mūziku, tas lieti noderēs jauniešiem un ne tikai viņiem.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Tālruņa masa ir 82 g, tā izmēri 101 x 44 x 17 mm. Modelim K310i ir iebūvēta antena, tam ir klasiska forma, ko ērti paņemt rokā. Matētais plastmasas korpuss veidots no divu krāsu salikuma - pelēkbalta un sudrabaina. Iespējams mainīt dažādus Style-Up vāciņus. Priekšējā daļa ir nedaudz platāka par aizmuguri, kura simetriski sašaurinās virzienā uz baterijas vāciņu. Korpusa apakšējā daļa ir ieapaļa un izskatās kā nogriezta. Augšpusē redzama ieslēgšanas un izslēgšanas poga un plats infrasarkanais logs, blakus izveidots ne īpaši pārliecinošs stiprinājums siksniņas ievēršanai. Korpusa kreisajā sānu malā atrodas kameras aktivizēšanas taustiņš, zemāk iestrādāts nosaukums Sony Ericsson, labajā pusē novietots ātrais izvēlnes taustiņš. Diemžēl vairāk citi taustiņi, piemēram, skaļuma regulēšanas, nav paredzēti. Apakšējā daļā atrodas savienotājligzda dažādu aksesuāru pieslēgšanai. Korpusa aizmugurē ir baterijas vāciņš, kurā redzams liels skaļrunis, kamera, nosaukums Sony Ericsson un ražotāja apaļais logo. Jāpiezīmē, ka VGA kameras objektīvs ir dziļi iegremdēts korpusā, līdz ar to lēca ir pasargāta no skrāpējumiem.

Telefona frontālajā daļā augšpusē atkal redzams ražotāja nosaukums Sony Ericsson, zemāk ir displejs, zem tā klaviatūra un vēl zemāk - caurspīdīgā plastmasā atpazīšanai iekausēts šī modeļa nosaukums. Klaviatūras sudrabainie plastmasas taustiņi ir visai blīvi izvietoti, nav īpaši lieli, bet ieapaļi, pacelti uz āru un ērti lietojami, simboli labi pārskatāmi, apgaismoti ar dzeltenas krāsas diodēm. Piecvirzienu kursors - džoistiks ir ērts un nodrošina ātru pieeju jeb īsceļu svarīgākajām funkcijām, turklāt ir iespēja tās pārveidot.

Ražotāja specifikācijā minēts, ka K310i ir liels UBC (ultra bright color) ekrāns un tas ataino 65 536 krāsas ar izšķiršanu 128 x 160 punkti, taču tas izskatās graudains un arī krāsas nav īpaši spilgtas. Displejā kopējā tekstuālā informācija pieejama 7 rindās, teksts, rakstot īsziņu, redzams četrās rindās, lasot - piecās, simboli ir labi saskatāmi. Gaidīšanas režīmā pieejams pulkstenis, datums, baterijas un signāla rādījumi, papildus pieejama informācija par īsziņām un zvaniem. Displeja spilgtumu var regulēt, kā arī izvēlēties fonu, motīvu, uzstādīt sākuma ekrāna animāciju un aktivizēt ekrānsaudzētāju. Izvēlņu nosaukumi uz displeja atspoguļojas deviņu ikonu veidā, pārvietoties ar piecvirzienu vadības kursoru ir ātri un ērti. Izvēlnes var ātri atvērt ar centrālo taustiņu kursora centrā. Izvēlnes un apakšizvēlnes nav numurētas, bet iespējama ātrā izvēlņu koka atvēršanas funkcija.

Saprotams, ka jaunajā modelī izvēlnes būs gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Trīsjoslu GSM900/1800/1900 MHz telefona brīvā atmiņa nav pārāk liela, aptuveni 15 MB. Tālruņa atmiņā lietotājs var saglabāt 1000 vārdu, katru no tiem var papildināt tikai ar pieciem numuriem, piešķirt attēlu, balss zvanu, zvana melodiju, e-pasta un web adresi, amatu, uzņēmumu, pilnu adresi, pievienot lietotāju grupu, kā arī ierakstīt nelielu tekstu un dzimšanas dienu. Iespējams kopēt ierakstus no SIM kartes atmiņas telefonā un no telefona - kartē. Īpašnieks var izvēlēties ierakstu kārtošanas secību pēc vārda vai pēc uzvārda. Tālruņa grāmatu iespējams ātri atvērt ar kursora apakšējo pozīciju. Visvairāk zvanīšanai nepieciešamajiem vārdiem var piešķirt deviņus klaviatūras ciparu taustiņus. Teksta īsziņas rakstīt ir pietiekami ērti. Atšķirībā no citiem ražotājiem ekrānā netiek uzrādīts ne īsziņas kopējais, ne arī atlikušais zīmju skaits un saliktās īsziņas kārtas numurs. Īsziņā var ievietot simbolus, attēlus, animācijas, skaņas efektus un melodijas, kā arī izmantot paša veidotas teksta veidnes. Ar telefonu iespējams nosūtīt un saņemt MMS ziņojumus. Integrēta e- pasta programma.

Telefonā ievietota vienkārša VGA kamera bez zibspuldzes. Iespējams uzstādīt divu veidu attēlu kvalitāti: standarta un augstu. Kamerai ir taimeris un nakts režīms. Lietotājs var izvēlēties kādu no pieejamiem efektiem: melnbalts, negatīvs, sēpija, pārgaismot. Iespējams izmantot četrkārtīgu digitālo zoom, mainīt izmērus un fotografēšanas režīmu: parasts, panorāma, rāmji un sērijveida foto. Kamera nodrošina arī nelielu videorullīšu veidošanu.

Mūzikas un videoklipu demonstrācijai noderēs atskaņotājs ar ekvalaizeru. 40 balsu polifoniskās, mp3, aac, wav, amr un midi formāta melodijas skan skaļi un izteikti. Izmantojot WAP aplikāciju SonyEricsson Fun & downloads, var lejupielādēt jaunus polifoniskos zvana toņus, dažādas animācijas, fona attēlus un spēles. Modelī Z300i ražotājs devis iespēju veidot pašam savas melodijas ar iebūvēto komponistu MusicDJ un rediģēt attēlus ar PhotoDJ palīdzību. Modelī K310i pieejams jaunākais izklaides pakalpojums - PlayNow, kas ļauj atskaņot melodijas vēl pirms lejupielādes telefonā. Telefonā pieejamas trīs Java 3D spēles un trīs programmas.

Papildfunkciju klāsts ir atbilstošs telefona klasei. Pieejams laiks un datums, laika joslas, vasaras laiks, dalītais modinātājs vienai reizei vai nedēļas dienām, kalkulators, hronometrs un taimeris, kodu atmiņa, diktofons un brīvroku režīms. Plānošanai paredzēts kalendārs ar dienas, nedēļas, mēneša pārskatu, uzdevumiem un piezīmēm. Šajā modelī nav plānots valūtas un mērvienību konvertētājs. Balss vadības funkciju klāstā pieejami režīmi - balss atbildes, atskaņot zvanītāja vārdu, burvju vārdiņš.  Lietotāja ērtībai izdalīts tālruņa statuss, kurā atrodama informācija par uzstādīto profilu, brīvās atmiņas apjoms, akumulatora ietilpība.

Telefonā ir iebūvēts modems, sinhronizācijai ar datoru noderēs infrasarkanā saite vai papildus iegādājams USB datu kabelis. Telefona litija polimēru 750 mAh akumulators bez uzlādes iztika gandrīz četras diennaktis.

 

+ Tālrunis ar plašām mūzikas un balss funkcijām. E- pasts.

- Nedaudz graudains displejs. Nav FM radio un Bluetooth.

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001