Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

2N analogās GSM vārtejas

   

2N EasyGate

 

Rudenī Telegrupa Globāla kļuva par 2N TELEKOMUNIKACE (2N) produktu izplatītāju un vairumtirgotāju Baltijas valstīs. Līdz ar to tagad arī Latvijas tirgū ir pieejamas jaunākās čehu ražotāja telekomunikāciju iekārtas ar plašām funkcijām un par izdevīgām cenām.

 

GSM vārteju klāsts

Viena no kategorijām, kurā 2N ieņem spēcīgas pozīcijas, ir GSM (3G) vārtejas. Tiek piedāvātas dažādas modifikācijas – sākot ar analogajām, beidzot ar ISDN BRI un PRI vārtejām, kas paredzētas lieliem uzņēmumiem.

Šoreiz plašāk par EasayGate un SmartGate - viena kanāla GSM analogajām vārtejām, kas paredzētas maza un vidēja lieluma uzņēmumiem, privātmāju īpašniekiem un apsaimniekotājiem.

2N GSM vārtejas ne tikai dod iespēju klientiem ietaupīt izdevumus (līdz 50 %) zvaniem no fiksētā tīkla (biroja, mājām) uz GSM tīkliem, bet arī piedāvā vairākas citas priekšrocības. Pieslēdzot 2N iekārtas pie tālruņa centrāles (PBX) un datora, tiek nodrošināta balss, datu (caur GPRS), SMS un analogā faksa pārraide. 

 

EasyGate un SmartGate. Kopīgais

Pamata uzsvars, konstruējot iekārtas, tika likts uz sarunas kvalitāti, funkcionalitāti un ilgstošu veiktspēju. Pateicoties CLIP funkcijai (ETSI FSK), lietotājs tālruņa aparāta displejā redz ienākošā zvana numuru. Iebūvētā aplikācija (SMS serveris) dod iespēju iekšējā tīkla lietotājiem sūtīt un saņemt SMS, kā arī iespēju automātiski kontrolēt ziņojuma nosūtīšanas statusu. Datu pārraide (GPRS) nodrošina e-pasta izmantošanu un interneta pārlūkošanu. Šī iespēja bieži tiek izmantota kā rezerves variants patstāvīgajam interneta pieslēgumam.

EasyGate un SmartGate ļauj izmantot internetu vietās, kur nav iespējami citi pieslēguma varianti, jo iekārtu izmantošanai pietiek ar GSM vai 3G tīkla pārklājumu. Tas ir aktuāli jauno privātmāju īpašniekiem Rīgas apkaimē vai citur Latvijā, kur dažkārt nav pieejams fiksētais telekomunikāciju tīkls. Turklāt iekārtas nav obligāti jāpievieno elektroenerģijas tīklam, to darbībai pietiek ar 12 V akumulatoru.

Iekārtām ir īpašs interfeiss, pie kura iespējams pieslēgt apsardzes signalizāciju. Kad tā iedarbojas, tiek nosūtīta iepriekš ieprogramēta SMS ziņa. 2N EasyGate un 2N SmartGate uzstādīšana un lietošana ir ļoti vienkārša un neprasa īpašas tehniskas iemaņas.

 

2N SmartGate. Papildu funkcijas

SmartGate ir aprīkota ar FXS un FXO interfeisiem, kas nodrošina iekārtai plašākas izmantošanas iespējas nekā EasyGate. Proti, klāt nāk DialThru un Follow Me funkcijas.

DialThru funkcija būtībā ir iespēja izmantot SmartGate iekārtu zvaniem gan uz PSTN, gan GSM tīklu bez pievienošanas tālruņa centrālei (PBX). Kad SmartGate ir pieslēgts pie PBX sistēmas līnijas, ir iespēja izmantot Follow Me funkciju. Šajā gadījumā uz ienākošo zvanu, kas adresēts uz darba fiksēto līniju, var atbildēt gan pa darba fiksēto līniju, gan pa mobilo tālruni. Savienojums tiks izveidots ar to gala iekārtu (fiksēto tālruni vai mobilo tālruni), pa kuru zvanu pieņems darbinieks. Tas nozīmē, ka klienti uzņēmuma darbiniekus vienmēr var sazvanīt pa vienu un to pašu tālruņa numuru. Visticamāk, ka samazinās arī neatbildēto zvanu skaits. Vienlaikus uzņēmums samazina izmaksas par zvanu pāradresāciju no fiksētā tīkla uz GSM tīklu, jo zvans no PBX līdz darbinieka mobilajai līnijai notiek tikai un vienīgi GSM tīklā.

 

 

2N EasyGate un 2N SmartGate darbības shēma. Modelim SmartGate attēloti divi pieslēguma veidi - izmantojot PBX un neizmantojot PBX (funkcija Dial Thru).

 

Tehniskie parametri:

GSM

Atbalsta šādus GSM tīklus

850/900/1800/1900 MHz

SIM karte

Standarta (3 V)

Atbalstītie pieslēguma veidi

Balss zvani

CSD (circuit switched data) pārraide

GPRS datu pārraides pieslēgums (10. klase)

SMS sūtīšana un saņemšana

Elektrobarošana

Adapters

100-240 V/12 V;0,5 A

Iespēja elektrobarošanu nodrošināt ar 12 V akumulatoru (10–16 V)

Elektroenerģijas patēriņš, izmantojot 12 V akumulatoru

Gaidīšanas režīms

70 mA

Enerģijas patēriņš zvana laikā

200 mA

Maksimālais enerģijas patēriņš zvana laikā

300 mA

Līnijas interfeiss

Interfeisa tips

2 vadi, FXS, FXO(tikai SmartGate)

Konektoru tips

RJ11, 6/2

Zvanīšanas principi

DTMF un impulsu

Data interfase

Interfeiss

RS232

Konektori

D Sub, female

Pārraides ātrums

9600-115200 bit/s

Citi parametri

Izmēri

170x130x45 mm

Darbības temperatūra

0-45 C

Signalizācijas gaismas diodes

3x LED: Elektrobarošana, GSM tīkla pieslēgums, līnijas statuss

 

SIA Telegrupa Globāla

2N Telekomunikace a.s. produktu izplatītājs Baltijas valstīs

Tālr. 7797736

GSM 29490973

E-pasts: sales@tglobal.lv

http://www.tglobal.lv

http://www.2n.cz

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001