Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Citrus – dinamika, drošība, nākotnes komunikācijas

   

Intervija ar Rinaldu Sproģi un Edmunds Ceriņu

 

SIA Citrus Solutions zīmola sastāvdaļa ir mūžzaļais citruskoks, kas ir ne tikai skaists simbols, bet arī ļoti precīza biznesa stratēģija. Koks, kurš vienlaikus zied un nes augļus, nozīmē nepārtrauktu biznesa attīstību, inovāciju (ziedi) un briedumu (augļi). Kokam augot un pieņemoties spēkā, tā lapotne kļūst aizvien kuplāka un sazarotāka, bet biznesā tas nozīmē jaunus virzienus un vairāk pakalpojumu. Turklāt citrusu ģints koku augļiem var būt visai plašs garšas spektrs – no skābas līdz saldskābai, no rūgteni saldas līdz saldai. Tāpēc katrs klients var izvēlēties Citrus Solutions pakalpojumus pēc savas garšas izjūtas vai arī izbaudīt visu garšas un aromāta kokteili, izvēloties kompleksus un jaunus, pat netradicionālus risinājumus. Jāteic, ka tieši pēdējais biznesa virziens šobrīd attīstās visstraujāk un Citrus Solutions klienti aizvien vairāk novērtē uzņēmuma piedāvājumu izmantot risinājumus, kuri ietver plašu pakalpojumu spektru.

 

Citruskoka saknes un zaļās atvases

Lattelecom  meitas uzņēmums SIA Citrus Solutions dibināts 2005. gada 28. jūnijā. Šobrīd aptuveni 80% no visiem pasūtījumiem aizņem Lattelecom tīkla infrastruktūras uzturēšana, bet 20% no kopējiem ieņēmumiem veido citu klientu pasūtījumi. Citrus Solutions lielākā vērtība ir  lieliskā profesionāļu komanda, aptuveni 600 darbinieku, kas baudījuši ne vien profesionālu izglītību, bet arī vērtīgo Lattelecom pieredzes skolu vairāku gadu garumā, jo uzņēmums tika izveidots uz bijušās Tīklu uzturēšanas daļas pamatiem. Mērķtiecīgi tiek paplašinātas uzņēmuma tehniskās kompetences un darbinieku zināšanas.

Citrus Solutions darbības pamatvirzieni ir telekomunikāciju tīklu infrastruktūras projektēšana, būvniecība un apkalpošana (uzturēšana), bet, katram no tiem aizvien vairāk sazarojoties un sakuplojot, rodas aizvien vairāk jaunu pakalpojumu, kurus Citrus Solutions profesionāļu komanda ar prieku piedāvā klientiem, ļaujot viņiem baudīt pilnvērtīgu komfortu un drošību, kuru spēj sniegt gan pašreizējās, gan nākotnes komunikācijas.

 

Citrusaugļu garšas spektrs

Citrus Solutions šobrīd piedāvā klientiem ne tikai iekšējo un ārējo tīklu infrastruktūras risinājumus ar visiem tajos ietilpstošajiem elementiem, bet arī elektroapgādes tīklu un elektropārveides iekārtu izbūvi un apkalpošanu.

          Ugunsdzēsības un apsardzes signalizācija, videonovērošana, piekļuves un izziņošanas sistēmas ir galvenie elementi, ko ietver Citrus Solutions drošības sistēmu piedāvājums. Turklāt šīs sistēmas, kas vēl pirms dažiem mēnešiem bija tikai viens no pieciem iekšējo telekomunikāciju tīklu risinājumu virzieniem, tagad jau ieņem nozīmīgu vietu kopējā pakalpojumu grozā, jo Citrus Solutions spēj apvienot dažādus elementus vienotā integrētā risinājumā.

- SIA Citrus Solutions izvēlas visoptimālāko sistēmu atbilstoši lietotāja prasībām un vēlmēm, - stāsta uzņēmuma biznesa attīstības vadītājs Edmunds Ceriņš. - Pirms projekta izstrādes un sistēmas uzstādīšanas  kopā ar pasūtītāju tiek apzinātas tās iespējas un vajadzības, kas nepieciešamas, lai sasniegtu optimālu rezultātu, ievērojot normatīvos aktus, LR likumdošanu, labāko praksi un pasūtītāja vēlmes, papildus piedāvājot arī pieredzējuša speciālista konsultāciju  par drošības elementiem un iespējamo to darbību klienta uzņēmumā. Turklāt piedāvājam izstrādāt vienotu koncepciju, lai optimālāk un efektīvāk izmantotu atvēlētos resursus.

Ceļot jaunu māju, ir daudz loģiskāk, ka visas komunikācijas ēkā izbūvē viens uzņēmums, citādi var gadīties, ka katrs no darba veicējiem izdara savu darbu, nepārzinot vai neiedziļinoties visa projektu kopumā, un, kad nāk nākamais darbības posms, izrādās, ka tīkls neatbilst klienta vajadzībām vai nav sniedzis vēlamo rezultātu vai arī darbs izpildīts nepilnīgi vai nekvalitatīvi. Tāpēc viens profesionāls un uzticams izpildītājs noteikti ir labāks nekā pieci, jo Citrus Solutions uzņemas pilnīgu atbildību un garantiju par savu darbu projektā.

 

Tirgus attīstās

 Šobrīd ļoti strauji attīstās telekomunikāciju tirgus un celtniecības apjomi Latvijā sasnieguši nepieredzētus apjomus, tad daudzi uzņēmumi, sekojot pieprasījumam, paplašina pakalpojumu klāstu. Vēl pirms dažiem gadiem viens pakalpojuma sniedzējs nodrošināja elektrotīklus, otrs – telekomunikāciju tīklu un vēl cits – apsardzes sistēmu, tad tagad visi šie un daudzi citi pakalpojumi ir pieejami vienā integrētā piedāvājumā. Klientam sadarbojoties ar vienu partneri, tas iegūst laika un izmaksu ekonomiju, kā arī stabilitāti, turklāt darbus pārrauga viena atbildīgā persona.

- Citrus darbības koncepcija ir: jebkas, kam nepieciešams vadu vai bezvadu tīkls vai infrastruktūra, ir mūsu kompetencē, - saka E. Ceriņš. - Tas ir izdevīgi gan pakalpojuma sniedzējam, gan patērētājam, jo abas puses ekonomē finanšu un cilvēku resursus. Tirgus ir noslāņojies – ir pakalpojuma sniedzēji un infrastruktūras attīstītāji, kas veiksmīgi var darboties tikai kopā. Bez piemērotas infrastruktūras nebūs iespēja nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu un otrādi – infrastruktūrai, kas netiek izmantota, nav vērtības.

Jā, visu sugu citrusaugļi ir sulīgi un aromātiski visās to izpausmēs, un, kas reiz šai auglī iekodis, tik viegli vis vaļā nelaidīs. Daudz klientu, kam vēl pirms gada bija jāpierāda, cik efektīvi ir Citrus Solutions piedāvājumi, tagad nāk atpakaļ paši un saka, ka labprāt gribētu turpināt sadarbību.

 

Citrus spēj jūs pasargāt

Citrus Solutions strauji attīsta visdažādākos profesionālos drošības risinājumus, kurus piedāvā klientiem kopā ar citiem pakalpojumiem. Citrus Solutions izpilddirektors Rinalds Sproģis skaidro: - Bez tradicionālās sakaru un elektroapgādes infrastruktūras veidošanas piedāvājam klientiem kompleksus drošības risinājumus, kuros ietilpst viss, kas mūsu izpratnē saistās ar drošību, kādu spēj piedāvāt modernās tehnoloģijas. Klientam vairs nav jāraizējas par savu biroju vai māju: viņš var kārtot darījumus, doties ceļojumā un nav jābaidās, ka varētu notikt kas neplānots. Mūsu piedāvātie risinājumi spēj pilnīgi droši pasargāt klienta telpas no ugunsgrēka, iebrucējiem un citām nepatīkamām situācijām, kas faktiski rada pamatīgas izmaksas klienta uzņēmējdarbībai. Nemaz jau nerunājot par to, ka gādājam par klienta sirdsmieru un komfortu. Ja klients vēlas, varam nodrošināt profesionālu videonovērošanu arī viņa ražotnēs vai noliktavās. Tas dod iespēju ne vien gādāt par drošību, bet arī no attāluma (pat no citas pilsētas) novērot, cik intensīvi un godprātīgi strādā darbinieki, vai visa gatavā produkcija nonāk tur, kur tai jānonāk, vai ceļā kaut kas nepazūd u. tml.

 

Videonovērošana

Videonovērošana ir diezgan populārs drošības sistēmu pakalpojums, kuru piedāvā daudzi uzņēmumi. Ar ko Citrus risinājums atšķiras? Vispirms jau ar to, ka Citrus Solutions mērķis nebūt nav piedāvāt klientiem vienkāršu videokameru, bet gan risinājumu, kas apmierina gan klienta, gan vispārpieņemtas drošības prasības. Parastas videokameras uzstādīšanai nav vajadzīgi profesionāļu pakalpojumi. Toties drošības risinājumi, kas garantē nevainojamu sistēmas darbību, augstas kvalitātes profesionālās iekārtas un iespējas strādāt dažādos režīmos - tas jau ir nopietni!

 Edmunds Ceriņš: - Mūsu risinājumā papildu citām iespējām (arhīvs, dažādi sistēmas piekļuves līmeņi, videoieraksts, tikai reģistrējot kustību u.c.) piedāvājam klientam arī iespēju aplūkot videokameru dzīvo (Live) bildi mobilajā telefonā.

Citrus Solutions piedāvājums tehnoloģiski atšķiras no citiem arī ar to, ka sadarbojas ar starptautiskiem IT ražotājiem, kuri ir pārstāvēti Latvijā. Situācijas mēdz būt dažādas, tāpēc ir ļoti būtiski, lai Latvijā šo firmu pārstāvētu profesionāli cilvēki, un tādus esam atraduši. Kopīgi ar klientiem izstrādājam viņu vēlmēm atbilstošu risinājumu. Nesaku, ka tas ir lētākais, bet optimālākais variants gan.

Vienam no Citrus Solutions klientiem, reģipša un citu celtniecības materiālu ražotājam Knauf, izstrādāts drošības risinājums, kurš nodrošina profesionālo videonovērošanu iekštelpās (īpaši noliktavās), lai aizsargātu uzņēmumu no zādzībām, kā arī kontrolētu darba procesu, papildus nodrošinot arhīva iespējas. Visus procesus var vērot arī mobilā telefona ekrānā, kurā var iestrādāt arī tādu papildfunkciju kā iespēju atvērt durvis ar telefona palīdzību.

 

Ziedošais citruskoks gudrās  mājas dārzā

Pēdējā laikā daudzi ražotāji un pakalpojumu piegādātāji ir ļoti aizrāvušies ar t.s. digitālās jeb gudrās mājas ideju. Un tā patiesi ir lipīga! Kurš gan negribētu dzīvot vai vismaz aplūkot vidi = māju, kurā visus procesus, kas saistīti ar saimnieka vai uzņēmuma darbinieku labsajūtu un ērtībām, var kontrolēt un regulēt ar vienu pulti. Uz tās displeja būs redzams, piemēram, gaisa mitrums, gaisa spiediens, temperatūra, kustību detektora un dūmu detektora informācija, redzams, vai kāds citā telpā runā pa telefonu. To var dēvēt arī par klienta drošības mezglu. Tas gan vēl ir gudrās mājas nākotnes modelis Latvijas tirgū, bet dažus gudrās mājas risinājumus (pagaidām vēl bez pults) Citrus Solutions piedāvā klientiem jau tagad.

- Sākot izstrādāt jaunu risinājumu, iepazīstinām klientu ne tikai ar šobrīd pieejamām modernas infrastruktūras īpašībām, bet mēģinām uzzīmēt arī iespējamo komunikāciju attīstību nākotnē, - stāsta Edmunds Ceriņš. - Īpaši būvējot jaunu māju vai biroju, ir svarīgi zināt, kā klients vēlēsies attīstīt infrastruktūru pēc diviem, pieciem vai desmit gadiem, jo šīs iespējas un piekļuves punkti ir jāiestrādā tīklā jau tagad, lai pēc tam nebūtu jāiegulda papildinvestīcijas. Jau tagad esam iestrādājuši vairāku klientu projektos tādas gudrās mājas iespējas, kādas šobrīd ir pieejamas. Tiklīdz tirgū parādīsies kas jauns, varēs pielikt klāt pa klucītim vien.

Tomēr svarīgi ir saprast, ka gudrā māja nav nekāda spēlīte ar mērķi radīt  lielākas iespējas slinkuma lāpīšanai. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir iedot klientam rokā instrumentu, ar kuru, gudri rīkojoties, var gūt krietnu ekonomiju. Gudrās mājas ekonomiskā vērtība ir tāda, ka augot dabas resursu (gāze, enerģijas, naftas) cenām, var ieekonomēt aptuveni līdz 20 % patērētās elektrības, līdz pat 35 % no patērētās siltumenerģijas u. tml., un tas panākams ar visu sistēmu automātisko vadību. Piemēram, pulksten piecos no rīta apkure automātiski atslēdzas un četros pēcpusdienā, pāris stundu pirms saimnieka pārnākšanas, atkal ieslēdzas. Līdzīgi var taupīt arī citus resursus.

Lai to visu saskaņoti ieviestu, vajadzīga vienota gudrās mājas koncepcijas attīstība. Citrus Solutions profesionāļu komanda ir gatava to izstrādāt jūsu vajadzībām. Tiek domāts arī par ko līdzīgu gudrās mājas modeļa radīšanai, lai klienti paši varētu reāli novērtēt šīs koncepcijas iespējas.

 

Gunta KĻAVIŅA

 

SIA Citrus Solutions

Ūnijas ielā 52

Rīgā, LV-1084

Tālr. 7054815

e-pasts: info@citrus.lv

www.citrus.lv

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001