Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Nokia Eseries – savieno biznesa lietotājus

   

Nokia E series

 

Laikam ritot, saglabājas vienīgi stabilas vērtības. Mobilās komunikācijas nozarē tā joprojām ir Nokia, kuras pazīstamā devīze Nokia. Connecting people*, gadiem ritot nenoveco, bet gluži otrādi - kļūst aizvien daudznozīmīgāka. Papildinās ar jaunām niansēm, risinājumiem, virzieniem, funkcijām. Aptuveni pirms gada Nokia sāka ražot jaunu tālruņu sēriju, kas īpaši paredzēta biznesa lietotājiem – Eseries (E- no vārda enterprise – uzņēmums). Piedāvājam plašāku informāciju par šīs sērijas koncepciju un populārākajām funkcijām.

 

Plašākas datu pārraides iespējas

Pirmie Nokia Eseries modeļi parādījās tirgū 2006. gada sākumā, bet klāt nāk aizvien jauni. Šobrīd Eiropas un arī Latvijas tirgū pieejami E60, E61, E70 un arī pats jaunākais – E50. Galvenais, ar ko Esērija atšķiras no pārējiem Nokia modeļiem, ir tas, ka tie paredzēti un īpaši pielāgoti biznesa lietotājiem, lai padarītu tālruņu funkcionalitāti un navigāciju pēc iespējas ērtāku, lai uzlabotu darba produktivitāti.

- Esērijā Nokia maksimāli akcentē un atvieglo funkcijas, kas ir svarīgas biznesa ļaudīm, – skaidro Nokia Latvia produktu vadītājs Andrejs Juščenko. – Tās ir gan balss, gan mobilā e-pasta, gan datu pārraides funkcijas. Te ir arī gluži jauna pieeja datu pārraidei, jo Esērijas tālruņi nodrošina nevis vienu, bet vairākas datu pārraides iespējas un līdz ar to arī dažādas tehnoloģijas un ātrumus. Tas nozīmē, ka viens tālrunis nodrošina gan GPRS, gan UMTS, gan arī bezvadu interneta (Wi-Fi) piekļuvi. Protams, tajās vietās, kur ir attiecīgais pārklājums. Turklāt Wi-Fi funkcionalitāte jau ir iebūvēta Eseries tālruņos E-60, E-61, E-70, un, lai to lietotu, nav vajadzīga papildu SIM karte. Varētu teikt arī tā, ka šie modeļi apvieno 3G un WLAN spēku, kļūstot par īpaši efektīviem biznesa rīkiem. Vienīgi jaunais E-50 nav 3G tālrunis, tam nav arī tik plašas datu pārraides iespējas, jo tam ir gluži cits uzdevums – uzticami kalpot tiem biznesa lietotājiem, kuri vairāk uzticas dabiskai un dzīvai balss komunikācijai, kas arī ir viņu svarīgākais un smalkākais biznesa instruments.

 

Mobilais e-pasts

Šķiet, ka šobrīd vispopulārākais Esērijas modelis ir E61. Ne tikai tāpēc, ka tam ir pievilcīgs un atšķirīgs dizains, vislielākais displejs, bet arī pilna tastatūra, kur burti izkārtoti tieši tāpat kā uz datora klaviatūras. Līdz ar to šis modelis ir īpaši piemērots ērtai e-pasta ziņojumu rakstīšanai un saņemšanai. Esērijas tālruņi ir savietojami ar tādu risinājumu kā push e-mail, kas nodrošina e-pasta saņemšanu tieši tālrunī. Turklāt mobilais e-pasts sinhronizējas ar datora e-pastu (ja to atver, izdzēš vai uzraksta mobilajā tālrunī, tas pats notiek arī datorā). Nav īpaši daudz tālruņu, kas šādu iespēju nodrošina, bet Esērijas aparāti ir vieni no tiem. Turklāt e-pastu mobilajā tālrunī var saņemt ar visiem pielikumiem – var atvērt gan Word, gan pdf dokumentu, gan attēlus – ja ir uzņēmums saviem lietotājiem ir izvēlējies šādu konfigurāciju (iespējama arī konfigurācija, kad biznesa lietotāji saņem tikai e-pasta tēmu vai vēstījumu bez pielikuma – lai nepārslogotu mobilo tālruņu atmiņu). Ir arī tāda iespēja, ka var sinhronizēt kalendāru vai kontaktu arī ar attālināto uzņēmuma serveri. Šādas funkcijas ir vēl dažiem Nokia modeļiem, bet tās ieviestas salīdzinoši nesen.

 

Piedāvājam arī risinājumus

Nokia piedāvā ne tikai Esērijas tālruņus, bet arī risinājumus. Tie ir t.s. end-to-end risinājumi, kas attiecas ne tikai uz mobilo tālruni, bet arī uz visu mobilo infrastruktūru, kura nepieciešama, lai varētu lietot tādus pakalpojumus kā push-email, sinhronizāciju, savienojumu ar korporatīvo tīklu. Un vēl – lai tas būtu droši un stabili. Tas ir gluži jauns Nokia piedāvājums, un tas vēlreiz apliecina, ka Nokia tiešām rūpējas par klientiem.

- Ir arī tādi ar Esēriju saistīti biznesa klientu risinājumi, kurus veidojam sadarbībā ar partneriem, - stāsta Andrejs Juščenko. – Lai atvieglotu korporatīvo klientu ikdienas darbu, šo tālruņu funkcionalitāte ir paplašināta ar speciālu rīku Nokia Business Suite, kas ir ļoti ērts tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešama regulāra komunikācija ar dažādām darba grupām vai projektu grupām. Tas nozīmē, ka iespējams grupēt kontaktus pēc noteiktas pazīmes, komunicēt vienlaikus ar kādas grupas dalībniekiem, veidot konferences zvanu vai izsūtīt visiem vienlaikus e-pastu, īsziņu utt.

 Nokia Eseries – tā ir vēl viena jauna alternatīva, kā piepildās uzņēmuma galvenais princips – savienot cilvēkus.

 Anita KĻAVA

 

*Nokia savieno cilvēkus.

 

www.nokia.com

 

 

 

                                                                                   

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001