Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

Klasiskais Nokia 6080 ar plānajiem taustiņiem

Jaunais Somijas uzņēmuma modelis ir vidējās klases aparāts ar biznesa klasei piedienīgu ietērpu. Telefons nedaudz līdzinās populārajam Nokia 6070, taču šķiet elegantāks un dārgāks, jo īpaši melnā korpusā ar superplānajiem spīdīgajiem klaviatūras taustiņiem tas izskatās ļoti interesanti. Uzņēmumam joprojām veiksmīgi izdodas visai vienkāršos un nebūt ne dārgos telefonus padarīt vērtīgākus un pievilcīgākus.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Trīsjoslu telefonam ir klasiska forma un nav ārējās antenas, tā masa ir 91 g, izmēri - 105,4 x 44,3 x 18,6 mm. Tālruņa korpuss veidots no divu krāsu salikuma, pamatkrāsas un klaviatūras spīdīgajiem taustiņiem. Ražotājs mūsu patērētājiem paredzējis trīs dažādu krāsu variantus. Telefona vāciņus mainīt nav paredzēts.

Korpusa aizmugurējā daļa veidota no grubuļainas plastmasas, kas neļauj tālrunim izslīdēt no rokas vai noslīdēt no galda. Vāciņā redzams vārds NOKIA, vidū pašportreta spogulis un asimetriski novietots kameras objektīvs. Aizmugures vāciņu noņemt nav īpaši ērti, zem tā atrodas akumulators un SIM kartes turētājs. Tālruņa korpusa apakšējā daļā atrodas lādētāja un Pop-Port savienotājs, stūrī ir apšaubāmas izturības stiprinājums siksniņai, augšpusē novietots ieslēgšanas taustiņš. Labajos sānos novietots skaļrunis un pirmajā brīdī nesaprotams elements - infrasarkanais lodziņš, kreisajā pusē pieejams ciets skaļuma regulēšanas taustiņš.

Nokia 6080 priekšējā daļa ir spīdīga un izskatās nedaudz caurspīdīga, virs ekrāna centrā redzams mazs, sudrabains NOKIA logo, zem displeja spīd klaviatūra. Tā ir vizuāli pievilcīga un ceļ modeļa vērtību, tāpēc pelnījusi, lai to apskatītu tuvāk. Tastatūra ir spožā alumīnija krāsā un šķiet, ka taustiņi ir no metāla, taču tie ir plastmasas. Visi taustiņi ir gari, ļoti šauri un stipri izvirzīti uz āru, tāpēc ērti nospiežami. Apgaismojums ir baltā krāsā un nav pārāk spilgts, simboli virs šaurajiem ciparu taustiņiem nav lieli un tumsā ne visai labi pārredzami. Izsaukuma un nolieguma taustiņu apzīmējums atšķiras no parasti redzētās zaļās un sarkanās klausules, šajā modelī tie izveidoti ar divām zaļām un sarkanām svītriņām. Lielais vadības kursors ir sudrabainā krāsā, tā centrā universālais izvēlnes/apstiprinājuma kvadrāts korpusa pamatkrāsā ir liels. Kursors ir ērts lietošanā; to virzot pa labi, pieejams kalendārs ar mēneša dienu pārskatu, pa kreisi atveras jauna īsziņa, virziens uz augšu startē kameru, uz leju - dod iespēju atvērt kontaktus, vidējā poga sniedz iespēju pārvietoties izvēlnēs. Labais vadības taustiņš atver tālruņa katalogu, kreisais Izlase piedāvā lietotājam aktivizēt nepieciešamāko funkciju lietošanu. Klaviatūras apakšējais vidējais 0 taustiņš nodrošina ātru piekļuvi WAP pārlūkam.

Jaunā modeļa 65 536 krāsu ekrāns ir pietiekami liels, tā izšķirtspēja 128 x 160 punkti. Informācija displejā atainojas apmierinoši, krāsas nav īpaši spilgtas. Tekstuālā informācija parastajā režīmā pieejama sešās rindās, izvēloties mazo burtu lielumu, - desmit rindās. Izvēlnē Displejs lietotājs var mainīt fona un ekrānsaudzētāja attēlu, aktivizēt enerģijas taupīšanas režīmu, izvēlēties vienu no astoņām krāsu shēmām un gaidīšanas režīma fonta krāsas, regulēt kontrastu, izvēlēties operatora logo. Izvēlnē Gaismas uzstādījumi pieejams jauninājums - nokavēto notikumu indikators, kas informē par saņemtām ziņām, neatbildētiem zvaniem un kalendāra atgādinājumiem. To aktivizējot, telefona displejs un klaviatūra periodiski mirgo un neatlaidīgi informē lietotāju.

Izvēlņu skats pieejams divos veidos - visā sarakstā no 1 līdz 10 vai animētu attēlu formā. Izvēļņu un apakšizvēļņu struktūra ir loģiska, saprotama un ērti lietojama, izvēlnes kā parasti ir numurētas, pieejama palīginformācija. Septiņas tālruņa funkcijas var aktivizēt un izsaukt ar balss komandu. Telefonā informācija būs pieejama gan latviešu, gan krievu valodā.

 

Iespējas

Tālruņa kopējā atmiņa ir 16 MB, lietotāja atmiņa sastāda 4,3 MB. Izvēlnē Atmiņas statuss lietotājs var apskatīt brīvās atmiņas un sadalītu blokos aizņemtās atmiņas lielumu. Brīvajai atmiņai paredzēti aptuveni 1,4 MB. Katram vārdam tālruņa katalogā var piešķirt piecus numurus: parasto, mobilo, mājas, darba un faksa. Vienu numuru lietotājs var uzstādīt kā galveno. Kontaktam var pievienot vairākas detaļas: e-pastu, web adresi, pasta adresi, lietotāja ID, izveidot piezīmi, pievienot attēlu, balss frāzi. Kontaktam iespējams izvēlēties zvanītāju grupu, piešķirt katrai savu nosaukumu, zvana melodiju un attēlu. Iespējams izvēlēties četrus kataloga parādīšanas skatus: parasts vārdu saraksts, vārds un numurs, liels vārdu saraksts, vārds un attēls. Lietotājs var izmantot ātro zvanu funkciju - astoņiem vairāk nepieciešamajiem vārdiem iespējams piešķirt klaviatūras ciparu taustiņus no 2 līdz 9. Paredzēta gan telefona un SIM kartes atmiņas savstarpēja kopēšana, gan abu atmiņu kopēja lietošana.

Tālrunis ļauj sūtīt īsziņas, multiziņas un audioziņas. Iespējams nosūtīt saliktās īsziņas, kas sastāv no vairākām parastajām 160 zīmju īsziņām. Rakstot tekstu, atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs redzams displeja augšējā apzīmējumu rindā labajā stūrī. Telefons nodrošina grafiskās īsziņas sūtīšanu, pieejamas 11 teksta un 10 grafiskās veidnes. Lietotājam tiek piedāvāts ielikt kontaktu, numuru, izmantot kādu no ikonām. Telefonā ir e- pasta funkcija.

Modelī 6080 iebūvēta visai ikdienišķa 640 x 480 izšķirtspējas VGA kamera. Lietotājs var veidot gan fotoattēlus, gan ierakstīt videoklipus. Telefona displejs kalpo par skatu meklētāju, diemžēl šajā modelī nav paredzēta zipspuldze. Uzņemtie attēli tiek automātiski saglabāti mapē Fotoattēli JPEG formātā, videoklipi - 3GP formātā. Kamera piedāvā izvēlēties trīs attēla kvalitātes uzstādījumus - augstu, parastu un pamata, kā arī mainīt režīmus - standarta, nakts foto un video. Foto režīmā kamerai ir sērijveida attēlu uzņemšanas iespēja un taimeris ar aizturi 10 sekundes, pie kam ik sekundi pavada skaļš signāls. Fotoattēlu var tuvināt, pārdēvēt, pievienot kontaktam, uzstādīt kontrastu, izmantot par fonu, ekrānsaudzētāju vai nosūtīt ar multivides ziņojumu. Pieejamais attēlu redaktors sniedz iespēju pielikt tekstu, ierāmēt un ielikt klipkopu, ielikt attēlu, apgriezt attēlu.

Videorežīmā klipus var veidot divos variantos: īsie klipi un maksimāli iespējamie, kas atkarīgs no tālruņa brīvās atmiņas. Videoieraksta mikrofonu iespējams atslēgt. Telefonā ir datums un pulkstenis, modinātājs ar atkārtojuma režīmu un atlikšanas laiku, kalkulators un valūtas konvertētājs, hronometrs un taimeris. Pieejams paplašināts un ērts kalendārs ar piezīmju sarakstu mēneša, nedēļas un dienas pārskatā, atgādinājumiem katrai dienai, uzdevumiem un piezīmēm.

Nokia 6080 ir brīvroku skaļrunis, balss ierakstītājs, ar kuru var ierakstīt skaņu un to uzstādīt par zvana signālu, vibrorežīms un automātiskais taustiņslēgs. Tālrunis aprīkots ar FM diapazona stereo radio, kas darbojas, pieslēdzot austiņu, un ar iebūvētu skaļruni brīvroku režīmam, pārdošanas komplektā paredzētas stereoaustiņas. Tālrunis uztur MIDI 24 toņu polifoniskos, kā arī MP3 formāta zvanu signālus, taču MP3 atskaņotājs nav paredzēts. Melodijas skan pietiekami skaļi, tomēr ne īpaši dzidri. Testētajā telefonā pieejamas divas Java spēles: Canal Control un Sudoku un vairākas programmas: kalkulators, konvertors, pasaules pulkstenis. Jaunas melodijas, spēles un dažādus lietojumus var lejupielādēt gan no ražotāja piedāvātā Nokia.com, gan citām web lapām vai saņemt ar ziņojumiem. Izmantojot programmatūras komplektu Nokia PC Suite, telefona datus iespējams sinhronizēt ar datoru. Tas notiek caur Pop-Port savienotāju ar USB savienojuma kabeli vai infrasarkano saiti.

Telefona litija jonu 820 mAh akumulators BL-5B nodrošināja sakarus nepilnas četras diennaktis.

 

+ Futūristiski un ērti klaviatūras taustiņi, liels vadības kursors, mirgojošs notikumu indikators. FM stereo radio un MP3 melodijas.

- Kamera bez zibspuldzes, nav mūzikas atskaņotāja un bāls klaviatūras apgaismojums.

 

Samsung SGH-X520 - esmu atturīgs un elegants.

Jaunais X520 ieturēts minimālisma stilā un vizuāli neatgādina līdz šim redzētos modeļus. Pirmo reizi jaunumu ieraugot, grūti noteikt, kāda varētu būt tā kategorija un cena. Tālrunis atgādina mazu un dārgu lietiņu, taču ražotājs to ierindojis budžeta klasē. Iespējams, tur slēpjās jaunā telefona pievilcība un arī veiksme. Tālruņa potenciālie lietotāji pārsvarā varētu būt jaunieši no 20 līdz 27 gadiem ar izteiktu individualitāti.

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais atlokāmais modelis sver 80 g, tā izmēri ir 89 x 42 x 17,7 mm. Tam nav ārējās antenas, korpuss pirmajā brīdi izskatās nedaudz stūrains, taču, paņemot rokā, var just, ka vizuāli asās vietas ir veiksmīgi noapaļotas. Korpusa abas puses dizaineri veidojuši no matētas un spīdīgas plastmasas divās krāsās. Iešķeltā korpusa augšējā daļā ārpusē redzama neliela eņģe, tai blakus vāciņa augšpusē mirgo ļoti sīks un grūti pamanāms vienkrāsas servisa indikators. Šajā modelī gumija vāciņa atvēršanas amortizēšanai nav paredzēta. Eņģes vienā galā novietots sudrabains stiprinājums siksniņas pievienošanai. Korpusa apakšējā daļā tradicionāli atrodama pieslēgvieta ar atvelkamu plastmasas vāciņu.
Augšējā labajā sānu malā izvietots mazs, atbīdāms vāciņš, kas nosedz austiņas ligzdu, kreisajā malā izvietots regulēšanas taustiņš, zemāk iestrādāts infrasarkanais lodziņš. Aizmugurējā vāciņā iestrādāts vārds SAMSUNG. Arī priekšējā daļā uz spīdīgās daļas redzams nosaukums SAMSUNG, vāciņa augšpusē kreisajā pusē pamanāms kameras objektīvs. Tālruņa atvēršanu un aizvēršanu pavada patīkamas un dzidras skaņas. Pirmajā brīdī rodas iespaids, ka telefons ir par maz atvērts un slīpuma leņķis varētu būt lielāks, taču tā ir korpusa īpatnība, pie kuras var pierast. Grūtāk varētu būt pierast pie eņģes, kura arī atvērtā veidā ir redzama.
Klaviatūra ir līdzena, veidota no melnas spīdīgas plastmasas, un izskatās stilīgi. Taustiņi ir kā saauguši kopā, nav izbīdīti uz āru un pietiekami ērti lietošanā, to apgaismojums ir spilgti baltā krāsā, simboli uz ciparu taustiņiem ir labi pārskatāmi.

Abi izsaukuma un vadības taustiņi ir nedaudz lielāki un izvietoti atstatus viens no otra. Apaļais četrvirzienu kursors ir apjozts ar sudrabainu apli, nav liels, nospiest precīzi izvēlēto virzienu nav īpaši viegli. Kursors nodrošina ātru pieeju četrām izvēlētajām funkcijām, lietotājam ir iespēja tās pielāgot. Tā vidū atrodas apvienotais apstiprinājuma un WAP pieejas taustiņš ok/i .

Telefona TFT matricas 1,9” displejs ir gana liels, ar izšķirtspēju 128 x 160 punkti tas spēj atainot līdz 65 536 krāsu toņiem, un krāsas ir piesātinātas. Var regulēt displeja spilgtumu, ekrāna un tastatūras apgaismojuma izslēgšanās laiku, kā arī izvēlēties vienu no vienpadsmit krāsainiem fona attēliem, kā arī kādu no fona attēla astoņām teksta krāsām. Gaidīšanas režīmā ekrānā pieejams pulkstenis, datums, dienas nosaukums, trīs līmeņu baterijas un sešu iedaļu tīkla rādījumi, kā arī papildus pieejama informācija par modinātāju, vibrozvanu, īsziņu un zvaniem u. c. izvēlēto parametru apzīmējumi. Teksts displejā, rakstot īsziņu, atainojas septiņās rindās ar maksimālo garumu 16 zīmes vienā rindā. Lietotājam piedāvā regulēt teksta lielumu - parasts, liels, mazs, kā arī izmantot pasvītrojuma un pārsvītrojuma režīmus. Uzņemot jaunu numuru, ekrānā redzamie cipari aizņem trešdaļu no ekrāna augstuma un izskatās milzīgi. Lietotājam tiek piedāvāts izvēlēties 10 izsaukšanas ciparu krāsas, sākot no melnas uz dažādu citu nokrāsu, līdz pat varavīksnei.

Izvēļņu un apakšizvēļņu struktūra ir saprotama un ērti lietojama. Galvenās izvēlnes atspoguļojas iekšējā ekrānā un sastāv no deviņiem numurētiem izvēlņu nosaukumiem, kuri atainojas ar kustīgu un saturam atbilstošu attēlu. Garu apakšizvēļņu nosaukuma beigu teksts tiek parādīts pilnīgi ar skrejošu rindu, un izvēlētā režīma statuss parādās mazā rāmītī. Tālruņa apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un ērti lietojama. Lietotāja ērtībai paredzēta nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne un ciparu kombināciju, kas atbilst izvēlņu koka kārtas numuram. Tālrunis saprot latviešu un krievu valodu.

 

Iespējas

Telefona kopējā dinamiskā atmiņa nav pārāk liela, tikai 2,8 MB. Papildus SIM kartei iespējams saglabāt līdz 1000 vārdiem. Jaunam vārdam iespējams pievienot vairākus numurus: mobilo, mājas, darba un papildināt ar e-pasta adresi. Ierakstītos vārdus var apvienot desmit lietotāju grupās, katrai izvēlēties zvana melodiju un papildināt ar vienu no desmit animācijām. Diemžēl kontaktam pievienot citus attēlus nav paredzēts. Vienlīdz iespējams lietot gan SIM kartes, gan telefona atmiņu, gan kopēt no vienas atmiņas otrā. Tālruņa kontaktus iespējams pārsūtīt ar infrasarkano savienojumu. Nepieciešamākajiem vārdiem zvanīšanai var piešķirt astoņus klaviatūras ciparu taustiņus. Pieeju katalogam nodrošina labais vadības taustiņš. Arī jaunajā modelī Samsung konsekventi nedomā ieviest balss zvana funkciju.

Telefons nodrošina īsziņu un multivides ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu. Īsziņas lasīt un rakstīt ir pietiekami ērti. Rakstīt jaunu īsziņu nodrošina četrvirzienu kursora kreisā pozīcija. Rakstot jaunu tekstu, displeja apakšējā daļā parādās atlikušo zīmju skaits, kopējais savienoto īsziņu zīmju skaits ir 918. Tekstam var mainīt simbolu lielumu, pasvītrojumu un pārstrīpojumu. Lietotājam tiek piedāvāts izmantot piecus ziņu šablonus, tekstu var papildināt ar vienu no attēliem, animācijām, skaņām, melodijām vai emocijikonām. Multivides funkcijai ražotājs paredzējis atsevišķu izvēlnes punktu. Rakstot jaunu ziņojumu, ekrānā tiek piedāvāts ievadīt tēmu, pievienot foto, attēlu, skaņu un tekstu. Jaunais modelis nenodrošina e- pasta sūtīšanu un saņemšanu.

Telefonā pieejama vienkārša VGA kamera. Kameru var ātri aktivizēt, nospiežot četrvirzienu kursora augšējo virzienu vai tradicionāli caur atsevišķu izvēlnes punktu. Iespējams uzstādīt gan dažādu attēlu lielumu, gan kvalitāti: ļoti augsta, augsta, parasta un ekonomiskā. Kamerai ir 2x ciparu palielinājuma funkcija. Lietotājs ar četrvirzienu kursora kustību augšā un lejā var tuvināt vai attālināt objektu, pa labi un kreisi - mainīt gaismas jutību. Iespējams arī veidot sērijveida un mozaīkas fotouzņēmumus. Tos var papildināt ar fona rāmīšiem vai izvēlēties kādu no pieejamiem efektiem: pelēks, negatīvs, sēpija, reljefs, skice, antīks un mēnesgaisma. Kamerai ir taimeris ar intervālu 3, 5 un 10 sekundes spoguļveida un nakts režīmi, taču nav zibspuldzes un pašportreta spogulīša. Neizdevās kamerā atrast iespēju uzņemt videoklipus.

Jaunais modelis atbalsta 40 instrumentu polifoniju, melodijas ir skaļas. Jaunas melodijas, logo un attēlus var ielādēt, izmantojot tālrunī paredzēto WAP pieeju un GPRS atbalstu, saņemot ar multiziņu vai pārsūtot no datora. Laika plānošanai paredzēts kalendārs ar visu mēneša dienu pārskatu, atgādinājumiem un uzdevumiem. Telefons parāda laiku, datumu un pulksteni, trīs modinātājus, laiku vairākās pasaules pilsētās, tajā ir kalkulators, valūtas konvertētājs. Ierastais mērvienību konvertētājs, taimeris un hronometrs nav paredzēts.

Tālrunī iebūvēts brīvroku režīms un paredzēts balss ieraksts, vienas balss piezīmes garums var sasniegt 30 sekundes. Ierakstu var paātrināti veidot, aktivizējot četrvirzienu kursora apakšējo daļu vai izmantojot izvēlni Plānotājs. Ierakstīto skaņu diemžēl nepiedāvāja izmantot kā grupas zvana melodiju. X520 ievietots FM stereo radio, to var ātri ieslēgt ar četrvirzienu kursora labo pusi. Iespējamo saglabājamo staciju skaits ir liels. Mūziku var klausīties caur iebūvēto skaļruni vai pieslēdzot stereoaustiņas, radio klausīšanai vajag pievienot austiņas. MP3 atskaņotāju ražotājs nepiedāvā.

Izklaidei tiek piedāvātas divas Java spēles. Sinhronizācijai ar datoru paredzēts PC Data Link Kit komplekts, kas sastāv no programmnodrošinājuma ar kabeli. Diemžēl infrasarkanā saite paredzēta tikai telefonu grāmatas ierakstu pārsūtīšanai.

Testa telefona komplekta litija jonu 750 mAh  akumulators nostrādāja vairāk nekā divas diennaktis.

 

+ Elegants dizains un stilīga klaviatūra. FM radio un balss ieraksts.

- Neliels atmiņas bloks. Vienkāršota kamera bez zibspuldzes un video.

 

Mirdzošais Sony Ericsson Z610i

Sony Ericsson veiksmīgi iekarojusi mūsu tirgu ar plašu mobilo telefonu klāstu, sākot ar budžeta, vidējās, biznesa un īpašās Walkman mūzikas klases modeļiem. Iespējams, ar jauno Z sērijas spoguļtelefonu kompānija beidzot pieteiks sevi kā modes kategorijas ražotāju. Pirmo reizi ieraugot telefonu, tas nevienu neatstāj vienaldzīgu un rosina potenciālo lietotāju to iegādāties pēc iespējas drīzāk.  

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons nav no vieglajiem un sver 110 g, tā izmēri ir 94 x 49 x 20 mm. Paņemot rokā, tas nešķiet smags, drīzāk metālisks un pamatīgs. Tālrunim nav ārējās antenas, tā noapaļotais korpuss ir visai patīkams, veidots no divu krāsu plastmasas salikuma. Ražotājs mūsu tirgum piedāvā krāsu kombināciju Airy Blue - balts ar zilu.

Z610i nav paredzēti maināmie Style-up vāciņi, bet varbūt tie arī nav vajadzīgi, jo telefons pats par sevi jau ir izteiksmīgs. Aizmugurējā daļa ir nedaudz garāka par atlokāmo vāciņu, korpusa augšpusē redzama paliela locījuma eņģe, taču tā netraucē. Kreisajā sānu malā atrodas maza un grūti aktivizējama mūzikas atskaņošanas podziņa un šaurs regulēšanas taustiņš, zemāk - atmiņas kartes ligzda, zem tās paslēpies ļoti niecīgs mirgojošs gaismas indikators.

Korpusa ārpusē nav atrodami ne ieslēgšanas, ne kameras taustiņi, ne infrasarkanais logs. Apakšējā daļā atrodas sistēmas spraudnis dažādu lādētāju, austiņu un datu kabeļu pievienošanai un izveidots ne visai nopietns stiprinājums siksniņas ievēršanai. Tās pievienošanai jānoņem baterijas vāciņš, tajā iestrādāts ražotāja Sony Ericsson logo un modeļa nosaukums. Aizmugurējā daļā redzams liels skaļrunis, ar gumiju nosegta ārējās antenas pieslēgvieta un mazi, uz āru izbīdīti gumijas izciļņi, kas neļauj telefonam slīdēt uz gludas virsmas. Īpaši jāizceļ priekšējais panelis, kas veidots no spīdīgas plastmasas un atgādina lielu, greizu spoguli.

Atlokāmā vāciņa augšpuses vidū atrodas kameras objektīvs, tam blakus gareniski ir ne īpaši pamanāms teksts 2.0 mega pixels un ražotāja nosaukums Sony Ericsson. Gaidīšanas režīmā Z610i ārējais ekrāns nav redzams. Jauno modeli ar vienu roku atvērt ir visai pagrūti, taču, ja tas ir izdarīts, sākumā jāuzmanās ar noturēšanu, jo atvērtā veidā aparāta smaguma centrs bīstami pārvietojās uz augšu. Tālrunis atvērtā veidā ir balts un izskatās pievilcīgs, vāciņa augšpusē izvietots otrās VGA kameras objektīvs, iekšējais ekrāns, ražotāja un šī modeļa nosaukums.

Klaviatūras taustiņi ir sadalīti divās grupās, ieslēgšanas poga, ciparu, interneta, saīsņu taustiņi ir pietiekami lieli un balti, izsaukuma, nolieguma, c, atgriešanās taustiņš un piecvirzienu kursors ir sudrabaini. Taustiņi ir vāji apgaismoti, simboli uz tiem ir sīki un ne visai labi pārskatāmi. Kursors ir ērts un nodrošina ātru pieeju četrām svarīgākajām funkcijām. Klaviatūras apakšējā daļā ir caurspīdīgs gumijas izvirzījums, kas amortizē vāciņa aizvēršanu.

Ārējais monohromais OLED displejs ir neliels un izvietots vāciņā netipiskā veidā, jo informācija tajā parādās gareniski, lietotājam telefons jāpagriež uz sāniem. Ekrāna izšķirtspēja ir 128 x 36 pikseļi, un tam ir zilganbalta fona gaisma, tajā pieejams pulkstenis, baterijas un signāla rādījumi, papildus pieejama informācija par īsziņu un zvaniem. Zvana laikā redzams zvanītāja numurs un vārds. Iekšējais TFD ekrāns sākotnēji izskatās ļoti liels, tas ataino 262 144 krāsas ar izšķiršanu 176 x 220 punkti, krāsas patīkami dzidras. Gaidīšanas režīmā šķiet, ka tas aizņem gandrīz visu vāciņa laukumu, taču, aktivizējot apgaismojumu, redzams ražotāja triks - ekrāna stikliņu ietver melns rāmis un displeja lietderīgā daļa ir mazāka. Iekšējā displeja spilgtumu var regulēt, kā arī izvēlēties fonu, motīvu, uzstādīt sākuma ekrāna animāciju un aktivizēt ekrānsaudzētāju, izvēlēties lielu vai mazu pulksteņa atainojuma lielumu. Teksts, rakstot īsziņu, redzams sešās rindās, simboli ir gana lieli un labi saskatāmi. Diemžēl šajā modelī lietotājs nevarēs regulēt teksta lielumu un mainīt teksta stilu.

Izvēļņu nosaukumi displejā atspoguļojas divpadsmit nekustīgu attēlu veidā, pārvietoties galvenajās izvēlnēs ar vadības kursoru ir ērti. Izvēlnes iespējams ātri atvērt ar centrālo taustiņu kursora centrā. Izvēlnes un apakšizvēlnes atšķirībā no citiem ražotājiem nav numurētas, taču paredzēta ātrā izvēlnes atvēršanas funkcija. Izvēlne plānota gan krievu, gan latviešu valodā.

 

Iespējas

Jaunā 3G telefona brīvā atmiņa nav pārāk liela, aptuveni 16 MB. Tālruņa atmiņā lietotājs var saglabāt 1000 vārdus un 2500 numurus. Kontaktu var papildināt ar pieciem numuriem: mobilo, mājās, darba, faksa, citu, piešķirt attēlu, balss zvanu, zvana melodiju, e-pasta un web adresi, amatu, uzņēmumu, pilnu adresi, pievienot lietotāju grupu, kā arī ierakstīt nelielu tekstu un dzimšanas dienu. Iespējams kopēt ierakstus no SIM kartes atmiņas telefonā un no telefona SIM kartē. Lietotājs var izvēlēties ierakstu kārtošanas secību pēc vārda vai pēc uzvārda. Tālruņa grāmatu iespējams ātri atvērt ar kursora apakšējo daļu. Vairāk zvanīšanai nepieciešamajiem kontaktiem iespējams piešķirt deviņus klaviatūras ciparu taustiņus.

Teksta īsziņas rakstīt ir ērti. Atšķirībā no citiem ražotājiem ekrānā netiek uzrādīts ne īsziņas kopējais, ne arī atlikušais zīmju skaits un saliktās īsziņas kārtas numurs. Tekstam var pievienot simbolus, attēlus, animācijas, skaņas efektus un melodijas, kā arī izmantot paša veidotas teksta veidnes. Telefons nodrošina MMS ziņojumu nosūtīšanu un saņemšanu, tajā integrēta arī e-pasta programma un paredzēta video straumēšana.

Telefonā ievietota divu megapikseļu kamera bez zibspuldzes. Iespējams uzstādīt divu veidu attēlu kvalitāti: standarta un augstu. Lietotājs var izvēlēties kādu no efektiem: melnbalts, negatīvs un sēpija. Iespējams mainīt attēla lielumu (2 megapix, 1 megapix, VGA), fotografēšanas režīmu (parasts, panorāma, rāmji un sērija) un baltā balansu (automātiski, dienasgaisma, mākoņains, dienasgaisma, spožs). Kamerai ir taimeris un nakts režīms, tā nodrošina arī nelielu videoklipu veidošanu, bet nav autofokusa un pašportreta spoguļa. Digitālā palielinājuma funkciju iespējams lietot, tikai izvēloties VGA attēla lielumu. Iekšējā VGA kamera sniedz iespēju veidot videozvanu.

Telefonā ir samērā plašs ar mūziku un attēlveidošanu saistīto iespēju klāsts. Mūzikas un videoklipu demonstrācijai noderēs media atskaņotājs ar ekvalaizeru. Skaļrunis visai izsmalcināti atskaņo 72 balsu polifoniskās, kā arī mp3, midi, aac, wav un amr formāta melodijas. Izmantojot WAP pieeju un SonyEricsson Fun & downloads, var lejupielādēt jaunus polifoniskos zvana toņus, dažādas animācijas, fona attēlus un spēles. Lietotājs var veidot melodijas ar iebūvētā komponista MusicDJ, rediģēt attēlus ar PhotoDJ un miksēt klipus ar VideoDJ palīdzību. Tālrunī pieejams izklaides pakalpojums - PlayNow, kas internetā ļauj atskaņot melodijas vēl pirms lejupielādes telefonā. Sākotnēji pieejama viena Java 3D spēle un divas programmas.

Z610i palīgrīku klāsts ir pietiekams un pilnīgi atbilst telefona klasei. Redzams laiks un datums, laika joslas, vasaras laiks, pieci modinātāji, kalkulators, hronometrs un taimeris, kodu atmiņa, diktofons un brīvroku režīms. Plānošanai noderēs kalendārs ar dienas, nedēļas, mēneša pārskatu, uzdevumiem un piezīmēm. Šajā modelī nav paredzēts valūtas un mērvienību konvertētājs.

Telefonā ir iebūvēts modems, sinhronizācijai ar datoru noderēs Bluetooth vai USB datu kabelis. Īpašniekam sākumā pilnīgi pietiks ar komplektā iekļauto M2 formāta 64 MB atmiņas karti.

Standarta litija polimēru 950 mAh akumulators nodrošināja sakarus vairāk nekā trīs diennaktis.

 

+ Spoguļveida dizains. Trešās paaudzes pakalpojumi. Divas kameras. e-pasts un Bluetooth

- Blāvs klaviatūras apgaismojums. Nav FM radio, kamera ir bez zibspuldzes.

 

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001