Sakaru Pasaule - urnls par
modernm komunikcijm

  
  


Atpaka Jaunais numurs Arhvs Par mums Meklana

Mzika no telpas uz telpu

   

, ,

Mūsdienu dzīves ritms ne vienmēr ļauj baudīt mūziku, atpūšoties mīkstā krēslā pie audiosistēmas. Bieži vien, klausoties mūziku, nākas pārvietoties no vienas istabas otrā. Lai arī citur mājā varētu klausīties ierakstus bez papildus ievilktiem kabeļtīkliem un remontdarbiem lieki iztērētiem līdzekļiem, Philips piedāvā lielisku risinājumu - bezvadu mūzikas centru Philips WACS700.

Pagājušajā gadā šī sistēma saņēma EISA balvu. EISA apvieno Eiropas audio un video tehnikas ekspertus no 20 valstu 50 specializētajiem izdevumiem, un katru gadu tie izvēlas labāko starp audio, video un foto tehnikas jaunumiem.

Philips WACS700 sastāv no bāzes stacijas un Wi-Fi attālinātajām stacijām. Ja salīdzina ar datortīklu, tad te ir serveris un klienta darbstacija. Tas nozīmē, ka lietotājam ir pieeja ierakstu kolekcijai no jebkuras istabas, turklāt katrā istabā vienlaikus var skanēt viens un tas pats vai arī dažādi ieraksti. Īpatnība ir tā, ka faili netiek sūtīti uz attālināto staciju. Bāzes stacija pārraida informācijas plūsmu (streaming straumēšana), kura uzreiz tiek dekodēta un atskaņota. Turklāt lietotājs var izvēlēties arī dažādus straumēšanas režīmus cietajam diskam: Mana istaba, Mana mūzika, WI-FI nodošana uz 5 stacijām, Mūzikas nodošana, Mūzika seko man. Piemēram, izmantojot režīmu Mūzika seko man, atliek tikai ieiet istabā, kur novietota attālinātā stacija, un ar tālvadības pulti ieslēgt staciju, tā pati atradīs iepriekš izvēlēto melodiju.

Bāzes stacijai ir 40 GB cietais disks audiofailu glabāšanai, CD atskaņotājs, FM radiouztvērējs (atmiņa līdz 40 kanāliem) un divas akustiskās sistēmas. Šī sistēma var pieslēgties mājas vai lokālajam tīklam ar Wi-Fi vai, ja dators tādu neatbalsta, ar Ethernet palīdzību, tādējādi mūziku var pārraidīt no datora uz WACS700. Bāzes stacijai, tāpat kā jebkurai tīkla iekārtai, tiek iedota IP adrese, tādējādi to viegli atrast un konfigurēt. Pie bāzes stacijas var pieslēgt līdz piecām attālinātām stacijām, kuras var neatkarīgi atskaņot mūziku no bāzes stacijas. Lietotājs uz attālinātās stacijas ekrāna ar tālvadības pulti izvēlas ierakstu bāzes stacijas cietajā vai CD diskā. Mūziku var ierakstīt uz cietā diska tieši no CD, uzreiz konvertējot Mp3 formātā. Ieraksta ātrumu var palielināt četras reizes.

Sistēmas izstrādātāji īpašu uzmanību pievērsuši dizainam. Tie, kuri augstu vērtē mājas tehniku ne tikai tās praktisko un tehnisko iespēju dēļ, bet arī to, kā tā iekļaujas interjerā, noteikti novērtēs Philips WACS700 dizainu. Ja lietotājs vēlas, iekārtas ar speciālu kronšteinu palīdzību var piestiprināt sienai. Uz priekšējā paneļa novietotā LCD ekrāna redzami darba režīmi, skanošās radiostacijas, melodijas. Ekrāna malās iebūvētajiem skaļruņiem nav sietiņa to aizvieto pēc izskata līdzīgi priekšējam panelim plakani plastikāta difuzori ar mīkstu uzkari. Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, ražotājiem izdevās izmēros plānajām stacijām radīt lielisku skanējumu. Turklāt lietotājs var regulēt tembru, izmantot virtuālo telpiskā skanējuma funkciju. Bāzes stacijai ir ciparu pastiprinātājs, izejas jauda 2 x 40 W, attālinātajai stacijai jauda 2 x 10 W. Gan bāzes, gan attālinātajai stacijai ir austiņu izejas.

Specifikācija

                                 Audioieraksti:

- Kompresijas formāti: WMA, Mp3, PCM

- CD, CD-R, CD-RW, Mp3-CD, WMA-CD

                                 Izejas jauda: 40 W+40 W (mūzikas centrs), 10 W+10 W (stacija)

                                 Iebūvēti skaļruņi: 2

                                 Iebūvēts zemo frekvenču skaļrunis, panelis Super Sound

                                 Mp3 reproducēšanas ātrums: 8-320 kb/s un VBR

                                 WMA reproducēšanas ātrums: 16-128 kb/s

                                 2 joslu 6 līniju tālvadības pults ar LCD displeju

                                 Savienošanas standarts Plug&Play

                                 D klases ciparu pastiprinātājs

                                 Ekvalaizera uzstādījumi: klasika, džezs, pops, roks, tehno, neitrāls

                                 Skaņas uzlabojumi: Incredible Surround režīms, Treble un Bass funkcijas, intelektuālais ekvalaizers, augsto frekvenču trīspakāpju pastiprinātājs

                                 ID3 teksta atbalsts

                                 *Streaming režīmi cietajam diskam: Mana istaba, Mana mūzika, Mūzika seko man, WI-FI nodošana uz 5 stacijām, Mūzikas nodošana

                                 Diskreditācijas frekvences: 8-48 kHz (Mp3), 16-48 kHz (WMA)

                                 Informācijas nesējs: cietais disks

                                 Ieraksta ātrumi: 1 x, 4 x

                                 Audiofaila formāts: Mp3

                                 Iebūvētās atmiņas apjoms: 40 GB

                                 Radio:

- FM diapazons

- 40 raidstaciju saglabāšanas iespēja

- Automātiski digitāli uzstādījumi

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001