Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Logitech atdzīvina digitālo māju

   

Logitech ienāk digitālajā mājā

 

Daudziem vairs nav sveša digitālās jeb gudrās mājas ideja. Katrs, kuram dzīvoklī vai mājā ir dators vai kāda viedāka sadzīves iekārta, var teikt, ka arī viņam ir kāda daļiņa no digitālās mājas. Protams, lai iekārtotu patiesi digitālu mājokli, tas no galvas līdz kājām jāaprīko ar dažādām savstarpēji saistītām vadu un bezvadu ierīcēm, kuru virsuzdevums ir radīt saimniekam sajūtu, ka viņa mājoklis klausa pavēlniekam uz vārda, vienlaikus radot arī komfortu. Tomēr svarīgākais ir tas, ka pasaules IKT tirgū aizvien jūtamāka kļūst tendence izstrādāt un ražot nākotnes produkciju, kas atbilst gudrās mājas koncepcijai. Pazīstamāko starptautisko ražotāju vidū īpaši pamanāma elegantā Šveices kompānijas Logitech produkcija.

 

Šveice izsenis bijusi slavena ar saviem precīzajiem pulksteņiem, bet, lai radītu izcilu pulksteni, ir jābūt augstai smalkmehānikas kultūrai un lieliskam tehnisku ierīču dizainam. Līdzīgi ir arī ar citām ierīcēm, ja vēlamies, lai tās patiesi būtu labas.

Lai radītu priekšstatu par to, ko Logitech piedāvā klientiem un kliedētu populāro stereotipu, ka Logitech ražo vienīgi labas peles un pa kādai labai tastatūrai, piedāvāju ieskatu jaunāko un, manuprāt, interesantāko produktu klāstā. Varbūt lasītājs starp aprakstītajām mantām atradīs ko tādu, kas taps par vēl vienu ķieģelīti viņa gudrās mājas vai digitālā dzīvokļa izveidē.

 

Harmony pults – skaņas un attēla pavēlniece

Var teikt, ka Logitech ir no jauna radījusi tālvadības pulti. Tas sasniegts, izlaižot jauno Harmony 1000 ar skārienjutīgu ekrānu. Lai gan tā izskatās kā augstas klases pults un tāda arī ir, tomēr izmaksu ziņā tā ir pieejamāka un ērtāka.

Harmony 1000 pults skārienjutīgais ekrāns padara jauno Harmony vēl ērtāku. Ar Harmony 1000 var vadīt jebkuru ierīci, to skaitā videomagnetofonu, televizoru un citas mājas iekārtas, ar infrasarkanā uztvērēja palīdzību. Savukārt, izmantojot radiofrekvences (RF) iespējas, Harmony 1000 pults var kontrolēt sadzīves sistēmas uzreiz vairākās istabās pat aiz aizvērtām durvīm, ja to izmanto kopā ar Logitech® Harmony® Wireless Extender (tas tiek pārdots atsevišķi).

Slaidajai, elegantajai pultij ir 3,5 collu krāsu ekrāns, kurā redzamas dažādas darbības attēlojošas ikonas. Pieskaroties attiecīgajai ikonai, var ieslēgt televizoru, skatīties filmu, klausīties mūziku vai spēlēt spēles u. tml. Ar Harmony visas mājas izklaides iespējas klausa jūsu pavēlēm, un svētku burziņš var sākties.

Bet, ja burzma apnīk un vēlaties baudīt mierīgu vakaru pie iekurta kamīna, arī tad lieti noderēs Harmony pults. Piemēram, ja skatāties videoierakstu, uz pults displeja varat izmantot komandu uz priekšu un atpakaļ, ieraksta, kā arī pauzes pogas. Bet, klausoties CD, redzēsit dziesmu vadības informāciju, kas nepieciešama mūzikai.

Harmony 1000 pultij ir tikai deviņas pogas – skaļuma regulēšanai, kanālu pārslēgšanai, kā arī virziena navigācijas paliktnis. Pultij ir uzlādējamas baterijas, ērts un stilīgs lādētājs, ko var izmantot kā vietu, kur novietot pulti. Atkarībā no lietošanas biežuma pults ar pilnu uzlādi darbojas aptuveni nedēļu.

Lai atvieglotu lietotāja ikdienu, ir izveidota tiešsaistes saskarne, kas ļauj iestatīt Harmony internetā. Proti, no interneta tieši pultī iespējams automātiski lejupielādēt infrasarkano vadības komandu kopumu vairāk nekā 175 000 iekārtām no vairāk nekā 5 000 ražotāju.

 

DJ Music System savieno ar mūzikas centru

Logitech® Wireless DJ™ Music System ļauj atskaņot jebkura digitālā formāta mūziku no datora uz jebkuru mūzikas centru vai skaļruņiem jebkurā mājas vietā un kontrolēt to ar pulti.  

DJ Music sistēma savieno datoru ar mājas izklaides centru vai skaļruņu sistēmu, izmantojot Logitech Music Anywhere™ bezvadu tehnoloģiju. Sistēma atskaņo jebkuru datora skaņas formātu, to skaitā MP3, iTunes® (AAC), WMA, interneta radio un podcasts. Stilīgā Wireless DJ pults ar tās lielo darbības rādiusu, displeju un ripināmo rullīti ļauj viegli kontrolēt veselu digitālās mūzikas kolekciju no dīvāna, ēdamistabas galda vai guļamistabas.

Logitech Music Anywhere bezvadu tehnoloģijas raidītājs iespraužams datora USB portā, mūzikas uztvērējs viegli pievienojams mūzikas aparatūrai, izmantojot RCA standarta savienotājus, vai multimediju skaļruņiem, izmantojot 3,5 mm austiņu izeju. Tiklīdz tas ir paveikts, Wireless DJ mūzikas sistēma raida mūziku uz uztvērēju līdz pat 50 metru attālumā. Pults, kuru var izmantot vairākās istabās, automātiski pieslēdzas datoram un piedāvā to pašu bezvadu darbības rādiusu.

Wireless DJ pults un Logitech® StreamPoint™ veido mūzikas sistēmu, kurai šobrīd nav analogu. Pults ar zilu šķidro kristālu displeju (LCD) un mehānisku rullīti ļauj viegli pārlūkot visu digitālās mūzikas kolekciju, izvēlēties dziesmu, dziesmu sarakstu vai interneta radiostaciju un redzēt uz ekrāna informāciju par mūziku, kas tiek atskaņota.

 

Radoši risinājumi IP telefonijai

Logitech® QuickCall™ USB skaļruņa telefons

Digitālā māja nav iedomājama arī bez mūsdienīgām komunikācijas ierīcēm. Logitech® QuickCall™ USB skaļruņa telefons (speakerphone) piedāvā iespēju sarunāties, izmantojot tīkla telefona sistēmu, piemēram, Skype pakalpojumus, un atbrīvo rokas citiem darbiem. Divi mikrofoni, kas uzstādīti abās skaļruņa pusēs, ļauj uztvert skaņu no plašākas telpas un saklausīt pat čukstus no lielāka attāluma.

Logitech RightSound™ tehnoloģija samazina atbalsis, ko rada skaļrunis un mikrofons, kas izvietots tā tuvumā un kas ir parasta problēma datora skaļruņu sistēmām. Ja nevēlaties, lai sarunu dzird visi, kas atrodas telpā, skaļrunim var pieslēgt austiņas ar mikrofonu. Tā kā skaļruni datoram pieslēdz, izmantojot USB portu, arī tad, ja lietojat austiņas, nav vajadzīgi citi strāvas avoti.

Uz QuickCall skaļruņa telefona ir arī nepieciešamās vadības pogas, kas ļauj atbildēt uz zvaniem, tos pārtraukt, regulēt skaļumu un klusināt zvanus. Komplektā iekļautā Logitech® CallCentral™ programmatūra ļauj viegli izvēlēties, kuru komunikācijas programmu lietot un vadīt ar telefonu. 

 

Logitech Cordless Internet Handset

Šī klausule atvieglo Skype izmantošanu. Telefons nodrošina kvalitatīvu sarunu iespēju arī 50 metru attālumā no datora. LCD krāsu displejs atspoguļo pieejamos Skype kontaktus, piedāvā piekļuvi Skype balss pastam un ļauj lietotājam pārbaudīt ienākošo un izejošo zvanu sarakstu. Ir vienkārši nokļūt līdz kontaktam, izvēlēties to un noklikšķināt uz zvanīšanas pogas, lai veiktu zvanu. Papildu iespēja ir brīvroku skaļruņa telefona režīms, apgaismota papildtastatūra un, kā jau telefonam pienākas, arī dažādi zvanu toņi.

 

Logitech® Z-10 skaļruņi

Z-10 ir augstas klases 2.0 skaļruņi ar labu skanējumu. To labi raksturo fakts, ka skaļruņi labi reproducē gan zemās, gan vidējās, gan arī augstās frekvences.

Skaļruņiem piemīt ne tikai akustiskās kvalitātes, bet arī dizainiska elegance. Ir maz vadu – elektrobarošanas vads, viens vads starp skaļruņiem un viens vads līdz datora USB portam. Labā skaļruņa priekšējā paneļa apakšējā daļā ir skārienjutīgi taustiņi, precīzāk - skārienjutīga ir skaļruņa spīdīgā virsma, kurā izgaismoti vadības simboli. Virs tiem izvietots LCD ekrāns, kurā redzams, kāds skaņdarbs šobrīd skan vai arī laiks un datums. Z-10 komplektā ar datorā instalētu programmu var kalpot arī par datorā integrēto digitālo mediju vadības centru. Tieši ar skaļruņu pogām var vadīt mūziku atskaņojošo programmu (tikai iTunes, Windows Media Player, Winamp un MusicMatch) un pat izvēlēties interneta raidstaciju un vadīt tās skanējumu.

Turklāt skaļruņiem ir līnijas audioieeja, kur iespējams pieslēgt jebkuru standarta skaņas signāla avotu, kā arī austiņu pieslēgšanas ligzda, kurā iespraužot austiņas, skaļruņi atslēdzas.

Logitech® Z-10 skaļruņi, neapšaubāmi, ir augstas proves high-end produkts. Tiem līdzīga šobrīd nav, tādēļ tos ir grūti salīdzināt ar citiem skaļruņiem. Tie lieliski iederas ne vien gudrajā mājā, bet arī prestižā digitālajā birojā.

 Raitis MISA

 

 

www.logitech.com

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001