|
Spēles 2000 Nu, lūk, 2000. gads atnāca, bet solītais pasaules gals ne.
Tas, protams, nomāc. Jo atkal jādomā par sadzīves problēmām, par rītdienu un visādām citām ne pārāk jautrām lietām. Par laimi, vienmēr varam atrast kādu piemērotu datorspēli, lai vismaz uz brīdi atrautos no īstās, sarežģītās realitātes.
Raksturspēles un papildinājumiTiesa, 2000. gada sākums nav pārāk iepriecinošs no janvāra sākuma līdz februāra vidum neiznāca gandrīz neviena kaut cik vērā ņemama datorspēle, nu, vismaz salīdzinājumā ar Ziemassvētku periodu, kad jaunas un nesliktas spēles bira kā no pārpilnības raga. Bet šis tas tomēr jau ir sakrājies. Lai nebūtu jālauza galva, ar ko sākt šāsreizes apskatu, paskatīšos, kādas spēles ir aizkavējušās uz mana datora cietā diska.
UnrealTournament un Quake III Arena. Jā, UT tika pieminēts iepriekšējā rakstā, taču taisnīguma labad gribētos izdarīt vērtējumā dažas korekcijas, īpaši UT un Q3A salīdzinājumā. Kad abas spēles iznāca pilnajās versijās un tās iemēģināja pirmās personas šau jamga balu cienītāji, internetā izvērsās virtuāli asiņains vārdu karš, kurā fani ar putām uz lūpām argumentēti skaidroja oponentiem, ka viņi ir pilnīgi nejēgas, ja reiz viņiem patīkot otrā spēle. Bet iemesls ir pavisam vienkāršs. Tas ir tas pats vecais strīds par to, kas ir labāks mersedess vai BMW. Abas spēles ir it kā viena žanra tās ir specifiski radītas vides Tīkla kaujām, bet vienlaikus tās ir arī ļoti dažādas pēc noskaņas, pēc netveramām atšķirībām spēles procesā. Varbūt tas būs skaļi, bet visprecīzāk būtu teikt šīm datorspēlēm ir dažādi raksturi. Un tas ir lieliski. Dažādība un izvēles iespējas vienmēr priecē.
Tā, paskatīsimies, kas vēl mitinās cietā diska direktorijā ar nosaukumu Games! Ahā, HalfLife. Un ne tikai pati vecā un patiesi labā Pusdzīve, bet arī ilgi gaidītais spēles papildinājums Opposing Force. Neko jaunu nepateikšu, atzīstot, ka HL pēc ilgiem laikiem bija īsts saldais ēdiens sižetisku vienspēlētāja piedzīvojumu mīlētājiem. Gordona Frīmena ādā izstaigāt (izskraidīt, izšaudīt, izlēkātutt.) ceļu no laboranta līdz pasaules glābējam tas bija ko vērts. Un varbūt jūs domājāt, ka uzsūtīto speciālo militāro vienību puišiem bija viegli? Pamēģiniet OpFor, un jums tā vairs nešķitīs, jo šeit it kā atkal esat turpat un tajā pašā laikā, taču šoreiz kāda zaldātiņa ādā. Meistarīgi uztaisīts spēles pārveidojums! Smaids jūsu sejā, ieraugot jau pazīstamās vietas, mīsies ar bezformīgām grimasēm brīžos, kad drudžaini reaģēsit uz kārtējo draudīgo situāciju. Tad atkal smaids, redzot, kā kārtējo zinātnisko līdzstrādnieku ievelk ventilācijas šahtā kāds monstrs, bet tad jau dīvainās skaņas aiz nākamā stūra uzdzīs adrenalīna līmeniÉ
Starp citu, gan Tīklā, gan uz datoržurnālu vāku diskiem var atrast arī dažādus amatieru veidotus papildinājumus HL spēlei, piemēram, itin labas vienspēlētāja epizodes ETC, Redemption, USS Darkstar un vēl citas. Šie papildinājumi ir freeware, tāpēc iesaku pamēģināt.
Vilinošais kaujas robotsMeklējot citu spēļu papildinājumus, ielūkošos direktorijā Mech3. Uz mani draudīgi, bet vienlaikus vilinoši glūn ikona ar kaujas robota attēlu. Taču tas vairs nav MechWarrior 3, tā ir papildu misiju paka MW3: Pirates Moon. Būtībā jau tie paši divkājainie kaujas roboti, taču apkārtējā vide šķiet dzīvāka nekā oriģinālam un ir arī pa kādam pielabojumam un uzlabojumam salīdzinājumā ar pašu MW3. Kvalitatīva spēle Sci-Fi kauju faniem, pie kam it labi noderīga arī ātrai stresa noņemšanai, neiedziļinoties nekādā fiktīvā sižetā, bet vienkārši palaižot instant action režīmu un pašaudoties no savas kaujasādiņas kabīnes pa citiem visnotaļ tehnosimpātiskajiem Mehiem.
Iepriecina arī spēle Slave Zero: japāniskā anime stilā izturēts robotu šaujamgabals gigantiskās debesskrāpju pilsētās. Trešās personas skatupunkts, ļoti intensīva darbība, lidojoši roboti, savu dzīvi dzīvojošas pilsētas ielas viss labi sabalansēts, kaut gan ar laiku spēle sāk šķist vienmuļa. Vēl par robotiem. Ja patika Descent3 lidojošo agresīvo robotu šaušana, tagad var izmēģināt papildinājumu D3: Mercenaries. Man šī papildu paciņa šķiet pavāja.
Pakavējoties pie Sci-Fi tēmas, ar atzinīgu vārdu pieminēšu demo versiju Microsoft paspārnē iznākušajai kosmisko kauju Tīkla spēlei Allegiance. Jā, viss jau būtu skaisti: laba spēles 3D grafika, interesanta un izvērsta spēles struktūra spēlētāji var būt gan kuģu un kaujas vienību komandieri, gan iznīcinātāju un izlūkkuteru piloti, gan bumbvedēju vadītāji, gan lielo kuģu stacionāro ieroču sistēmu operatori, betÉ Allegiance ir Tīkla spēle. Protams, amerikāņi spiedz aiz sajūsmas, bet, kamēr mums navinternet a caur kabeļtelevīzijas tīkliem vai vismaz pie laika nepiesaistīti telefona tarifi, diez vai varēsim tā kārtīgi padzīvoties šādā virtuālajā vidē.
Nesen iznākusī Sci-Fi spēle Battlezone2 varbūt nav nekāds īpašs šedevrs, tomēr tā it labi aizpilda sevis pašas ar pirmo Battlezone radīto žanrisko nišu. Pirmās personas reālā laika stratēģija varbūt tā varētu teikt. Pilotējiet savu nedaudz lidojošo kaujas mašīnu vai uz savām divām teciņus pārskrieniet uz nākamo, vienlaikus sūtiet citu tehniku būvēt vēl visādu citu tehniku, pēc tam dodiet komandas sargāt, uzbrukt un tā tālāk, un tā joprojām. Acīmredzami spēle mēģina atvilināt spēlētgribētājus gan no tīru šaujamgabalu piekritēju nometnes, gan no klasisku RTS cienītāju vidus. Pamēģiniet, varbūt tieši jums šis hibrīds patiks.
Nemirstīgās braucamspēlesJa gribam ko vienkāršāku, vienmēr būs nemirstīgais braucamspēļu žanrs. Atkal ir vesels lērums fūtūristisko un nenopietno braucamgabalu: Demolition Racer, Dirt Track Racing, Hot Gear'N'Chicks, Killer Loop, Millenium Racer, Speed DemonsÉ Ar uzskaitījumu arī aprobežošos. Ja nu vienīgi izcelšu mazo dīvainīti South Park Rally. Vai zināt South Park multenes? Ja ne, nepievērsiet uzmanību. Ja zināt, he-he, nu, tad apmēram zināt, ko no šādas spēles sagaidīt:).
Protams, ir arī jauni nopietnu autospēļu līderi. Nepaejiet garām simulācijai Rally Championship 2000. Spēle nopietni konkurē ar līdzšinējo ralliju karali Collin McRae Rally. Kuriozi, bet spēlei ir dažas priekšrocības, kas, no citas puses skatoties, ir arī trūkumi. Grafiski RC 2000 ir kā konfekte, bet vajadzīgs arī nopietnāks dators. Atveidotās trases ir gandrīz metru pa metram pārnestas no reālās dzīves uz spēli, bet tās visas ir trases pa veco, labo Angliju un tādējādi nav pārāk daudzveidīgas. Vadībai ļotivajadzīga stūrīte, bet labākās ne katrs spēlētājs var atļauties, taču lētās ir labāk nepirkt nemaz.
Ja esat vēlējies izjust uz savas ādas saspringtu pakaļdzīšanos klasiskā Holivudas filmu stilā, noteikti notestējiet spēli Driver. Tomēr skumjās noskaņās jāatzīst, ka diezgan smagi izgāzās daudzu gaidītā Interstate '82. Atceraties Interstate '76? Tā nekas bija spēļuks ar automašīnām, ar ieročiem. Toreiz šķita nu, nedaudz piepucēt mūsdienām atbilstošu grafiku, pielabot te un tur šo to, un būs labi. Sorry. I'82 ir uzbūvēts uz pilnīgi jaunas kodu bāzes, un spēļuks ir iznācis tukšs un nepievilcīgs. Jācer, ka skandalozi slavenā īpatnējā braucamgabala Carmageddon trešais turpinājums atnesīs ko labāku. Vēl no nesen iznākušajām braucamspēlēm ir vērts iemēģināt arī tādas kā Ford Racing, Swedish Touring Car, Test Drive 6 un Le Mans 24 hour (nē, nevajadzēs obligāti braukt 24 stundas bez pārtraukuma:)).
Atvadoties no ziemas, atzīmēšu, ka PC platforma beidzot ir sagaidījusi tiešām izcili labu sniegadēļu simulācijas spēli Supreme Snowboarding: izskatīga, salīdzinoši viegli apgūstama, ar labu vadāmības izjūtu. Datorspēļu klāstā var atrast pat kalnā kāpšanas simulāciju Everest, bet tie jau nu ir vairāk tādi kā kuriozi, vienā rindā liekami ar autoremontdarbnīcu simulācijām un makšķerēšanas datoratveidojumiem. Hmm... Dīvaini, bet neesmu redzējis zemledus makšķerēšanas simulāciju. Vai es būtu ko palaidis garām?:) Bet, ja nopietni, ziema jau ir galā, un mums tagad vajadzētu būt gaišam, jaukam un pacilātam pavasarīgam noskaņojumam. Ja tāda nav un kaut kas traki nomāc, uzspridziniet kādu pretinieku anrīltornamentā vai sašķaidiet kādu robotu un ienaidnieka kosmosa kuģi iemīļotajā datorspēlē. Diezgan laba alternatīva pašnāvībai vai savu dusmu izgāšanai uz kādu reālajā dzīvē,vai ne tā?
Juris "3Dman" Pērkons
juris@baltforms.lv
|
|