Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Saknes — Minhenē, zari — 70 pasaules valstīs

   

Rohde&Schwarz vārds profesionāļu aprindās ir labi zināms — lielākā daļa Latvijas telekomunikāciju, radio, TV un elektrosakaru uzņēmumu izmanto tieši šīs kompānijas ražoto tehniku. Par sešdesmit pastāvēšanas gadu laikā sasniegto un pašreizējām aktualitātēm stāsta Rohde&Schwarz Danmark A/S Latvijas filiāles direktors Andrejs Cekuls.

Pārstāvniecība Latvijā kopš 1995. gada

Viss sākās pirms vairāk nekā 60 gadiem, kad Lotars Rode un Hermans Švarcs nodibināja fizikāli tehnisko pētījumu laboratoriju. Tagad Rohde & Schwarz ir liela starptautiska kompānija ar pārstāvniecībām 70 valstīs, kurās kopumā nodarbināti 4400 darbinieki. Firmas gada apgrozījums ir vairāk nekā 1,3 miljardi DEM. Produkcijas galvenie noieta tirgi ir ārpus Vācijas: 70 procenti kopprodukta tiek eksportēti, vairāk nekā puse — uz Eiropas valstīm. Rohde&Schwarz Danmark A/S pārstāvniecība Latvijā sekmīgi darbojas kopš 1995. gada, bet 1998. gada sākumā to pārdēvēja par Rohde&Schwarz Danmark A/S Latvijas filiāli. Rohde & Schwarz Danmark A/S Latvijas filiāle pārstāv arī kompānijas Andrew un Rescom. Andrew ir pazīstama ASV firma, kas ražo kabeļus, antenas un to aprīkojuma daļas. Sadarbība ar dāņu firmu Rescom ir izveidojusies šoruden. Šis uzņēmums ražo datuun balss pārraides mikroviļņu sistēmas, kas tiek izmantotas radiosignāla pārraidēm, interneta pieejai, kā arī LAN to LAN savienojumiem ar ātrumu līdz 100 Mb/s utt.

Sasniegumi pasaulē

Rohde&Schwarz ir viens no vadošajiem uzņēmumiem mērtehnikas un mobilo radiosakaru aparatūras ražošanā, bet Vācijā ieņem galveno vietu radiosakaru tīkla tehnikā. Tiek ražotas pakešu datu pārraides sistēmas, pilns mēriekārtu un mērsistēmu spektrs visu veidu analogajiem un ciparu mobilajiem radiosakariem. Rohde & Schwarz ir vienīgā firma pasaulē, kurai ir kompleksa programma FM un TV raidītājiem, monitoringam un mērtehnikai.

Jauna taktiskā rācija militārām vajadzībām

Jaunā taktiskā rācija M3TR ir pirmā programmējamā radio koncepcijas realizācija militārajām vajadzībām. Dažādos komunikācijas standartus, piemēram, STANAG 4285 vai 4444, Have Quick I/II vai SATURN var vienkārši uzstādīt un nomainīt, mainot programmu. M3TR iespējams izmantot visos taktiskajos komunikācijas tīklos. Aparāta augstā pielāgojamība frekvenču joslām, signālu formām un funkcionalitāte nodrošina maksimālu līdzekļu ekonomiju nākotnē. Piemēram, ja tiek izstrādāts jauns signāla modulācijas standarts, nav jāpērk jaunas rācijas — ir tikai jāinstalē jauna programma. Nav arī vajadzīgas papildu noliktavas un aparātu apkalpošanas centri, mācības, jo varēs darboties ar tiem pašiem aparātiem. Svarīgi atzīmēt, ka Rohde&Schwarz militārās komunikācijas iekārtas ražo saskaņā ar NATO Eiropas standartiem, piemēram, SATURN ir tikai NATO Eiropas dalībvalstu komunikācijas standarts.

Jaunākie spektra analizatori

Uz CD-ROM diska ir pieejams virtuālais spektra analizators R3131 informācijai, demonstrēšanai un palīgs tā izmantošanai. CD-ROM tiek izplatīts angļu un vācu valodā un sniedz pamatinformāciju par spektra analīzi un darbu ar instrumentu. Disku bez maksas var pasūtīt Rohde&Schwarz Latvijas filiālē. Pavisam nesen Rohde&Schwarz sāka piedāvāt vidējās klases jaunas paaudzes spektra analizatoru FSP, kas piemērots darbam frekvenču diapazonā līdz 3 GHz, 7 GHz, 13 GHz, un 30 GHz. Tātad ir iespējams piemeklēt analizatoru katrai vajadzībai. FSP standarta aprīkojumā iekļauts pilns frekvenču joslas diapazons no 1Hz līdz 10 MHz, ātra laika-domēnu analīze līdz 100 ns/div, RMS detektors ar 120 dB dinamisko diapazonu, EMI detektors ar frekvenču joslu, un pirmo reizi spektra analizatorā ir iekļauta CCDF (Complementary Cumulative Distribution Function) mērīšana CDMA vai multinesējfrekvenču amplitūdas statistikas analīzei. FSP ir savas klases ātrākais instruments ar IEC/IEEE (GPIB) interfeisu, veic līdz 30 frekvenču domēnu mērījumiem un 70 laika domēnu mērījumiem, ieskaitot 501 datu trasējumu. FSP ir noteicis jaunus standartus RF mērīšanā vidējās klases analizatoros: pie izšķirtspējas 10 Hz uzrāda vidējo trokšņu līmeni 145 dBm, neizmantojot priekšpastiprinātāju, kas ir bez dinamiskā diapazona samazināšanās. FSP analizators piedāvā ļoti augstu precizitāti ar kopēju mērīšanas kļūdu 0,5 dB diapazonā līdz 3 GHz un lineāro kļūdu <0,2 dB līdz 70 dB.

Interneta pieeja ar TV antenu

Nav šaubu, ka kombinācija — internets kopā ar televīziju un radio — ir nākotnes komunikāciju platformas pamats. Daudzviet interneta izplatībair ierobežota, jo pieejas iespējas ir sarežģītas un dārgas. Rohde&Schwarz ir izstrādājis vienkāršu risinājumu — caur DVB (ciparu televīzija) ar tīkla palīdzību interneta informācija tiek pārraidīta kopā ar TV signāla MPEG2 datu nesēju, un tas notiek bez papildu resursiem. Tātad, no antenas saņemot TV signālu, notiek arī pieeja interneta datiem. Tīkls ar DVB sistēmu sastāv no šādas produkcijas: DVB papildbloka, DVB tīkla karuseļa, tīkla plānotāja, Web Proxy servera. DVB papildbloks dod iespēju integrēt interneta datus IP formātā DVB-MPEG2 datu nesējā ar multiprotokola iekapsulēšanu vai datu karuselī un pārraidīt tos kopā ar TV signālu caur antenu stacionāriem vai mobiliem datu saņēmējiem. Pārraidītā informācija tiek kontrolēta ar tīkla plānotāja sistēmu un tiek saglabāta lietotāja datorā ar Web Proxy. Šīs sistēmas priekšrocība ir salīdzinoši zemas izmaksas, jo tiek izmantoti pieejamie resursi. Pirmo reizi lietotājs var saņemt interneta servisu, neizmantojot vispārpieņemto interneta pieejas tehniku.

Rita ZĀLĪTE
Rohde&Schwarz Danmark A/S
Latvijas filiāle
Republikas laukums 2/1702, Rīga
Tālr. 7027443
Fakss 7325433
http://www.rsd.de
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001