Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Superdators par 5500 latiem

   

Superdators par Ls 5500 (

Cilvēkam vienmēr kaut kā būs par maz. Par maz naudas, par maz baudas un par maz jaudas. Ideālu pilnību nav iespējams noturēt, taču to var sasniegt kādā brīdī. Ja tā izdodas, tad noteikti vajag šo mirkli izbaudīt un gūt no tā pēc iespējas lielāku baudu. Tieši tādēļ, iespējams, EET ir izdevies radīt savās telpās ko pilnīgi unikālu, kas sniegs daudzas atbildes gan uz spēlēt gribētāju, gan arī ekskluzīvas un neatkārtojamas tehnikas cienītāju jautājumiem.

 

Par vizuālo iespaidu

Ienākot telpā, kurā novietots šis dators, uzreiz kļūst skaidrs, par ko ir runa. Jebkas cits ir fons. Unikāli veidotais CSX Red Flame alumīnija korpuss, kas izskatu ieguvis, pateicoties neatkārtojamam ASV profesionāļu roku darbam, jūs uzrunās pirmajā acumirklī. Aerogrāfijas rezultātā iegūtā korpusa apdare ir ekskluzīvs produkts, kas tiek pasūtīts speciāli no ražotāja. Šie korpusi netiek ražoti, tie tiek veidoti, un tieši šāda pieeja padarīs jūs par ekskluzīva Maybach 62 īpašnieku Latvijas IT vidē.

Sistēmbloka grandiozitāte atspoguļojas tā izmēros un masā. Šis sistēmbloks noteikti būs katra mājokļa centrālais objekts. Tas ir augsts, garš, iespaidīgi plats, un tā tehnisko spēku demonstrē caurspīdīgs kreisā sāna panelis. Korpusa priekšpuse veidota no metāla, un tā kalpo par atveramu paneli, lai piekļūtu optiskajiem diskdziņiem. Vadības taustiņi, USB un FireWire pieslēgvieta ir izveidota korpusa augšpusē.

Otrs šī ekskluzīvā komplekta varonis ir fantastiskais Dell 30 collu ekrāns, kas ir patiess American Muscle visu ekrānu saimē. Šajā gadījumā noteikti ir vērts vilkt paralēles ar auto industrijas tendencēm, kas skaidri pierāda -  pie mums, ASV, viss ir liels, jaudīgs un iespaidīgs. Tāds ir gan Dodge, gan Apple, gan Dell.

Melnā ekrāna kreisajā malā ir pieejamas USB un atmiņas karšu pieslēgvietas, tajā skaitā arī Compact Flash.

 

Ielūkosimies iekšpusē

Mazliet ielūkojoties caur caurspīdīgo organiskā stikla paneli, ir redzamas divas jaudīgas SLI nVidia 8800 GTS videokartes, četri cietie diski un iespaidīgs un uzlabots četrkodolu procesors. Iedziļinoties detaļās, kļūst skaidrs, ka divi no cietajiem diskiem ir WD Raptor sērijas 150 GB pārstāvji, kas darbojas Raid0 tandēmā, bet otrs pārītis ir 750 GB diski datu glabāšanai. Savukārt jaudīgais Intel QX9650 procesors strādā 4,0 GHz takts frekvencē, un tas tiek atdzesēts ar divu 12 cm Coolermaster dzesētāju sistēmu.

Zem kabeļu gūzmas ir iespējams pamanīt arī četrus DDR2 operatīvās atmiņas moduļus, kas kopā veido 4 GB apjomu. Lai gan moduļi strādā 800 MHz frekvencē, to tehniskā specifikācija ir rūpīgi pielāgota pārējo komponentu darbībai, lai iegūtu visoptimālāko ātrdarbību. Ir skaidri redzams, ka arī dzesēšanas risinājumi ir atbilstoši minēto pārējo iekārtu prasībām, jo vienlaikus atvēsina arī operatīvo atmiņu un pamatplates komponentus.

Runājot par pamatplati, ir būtiski uzsvērt tās mikroshēmojumu (Chipset) – Nvidia 780 SLI. Šādas klases pamatplates ir īpaši piemērotas jaudīgu komponentu komplektācijai ar nodomu arī tās virstaktēt (Overclock). Tas attiecināms arī uz pašas pamatplates funkcionalitāti, un jāatgādina, ka šajā gadījumā pamatplatei ir iebūvēti tās komponentu pasīvās dzesēšanas risinājumi. Ievērības cienīga izvēle ir arī Creative X-Fi XtremeGamer skaņas karte, kam ir savs skaņas procesors, tādējādi centrālajam procesoram ir iespēja efektīvāk veikt savus uzdevumus.

Īpašu uzmanību ir vērts pievērst unikālajam 1250W barošanas bloka kabelim, kas nav nopērkams atsevišķi.

Zvērs darbībā

Protams, ka ir jēga runāt par spēlēm. Šajā gadījumā jums būs iespēja baudīt labākās virtuālās spēļu industrijas pārstāves 2560x1600 augstā izšķirtspējā, un, ticiet vai ne, vismaz 50 kadri sekundē būs nodrošināti. Lielā ekrāna un sistēmbloka sadarbība ir labi pielāgota, un DirectX 10 spēles nesagādās nekādas galvassāpes. Jāpiebilst, ka datora komplektācijā tiek iekļauta arī Microsoft Windows Vista Ultimate 32-bit un spēles Crysis, NFS: Pro Street un Halo 2. Visus priekus būs iespējams baudīt, pateicoties vēl kādam labi pārdomātam aksesuāram – Logitech ievadierīču komplektam, kas sastāv no G15 tastatūras, G9 peles un, protams, G25 stūres. Perfekts G (Gamer) sērijas trio visaugstākajai precizitātei un plašākajām funkcijām.

Windows Vista šim datoram ir tāds pats nieks kā Windows XP, tā jaudas rezerve ir tik liela, ka nedz operatīvā atmiņa, nedz centrālais procesors pat netiek pilnībā izmantoti.

Tiem, kas jau iesoļojuši jaunajā datu nesēju paaudzē, jāatgādina, ka šis dators ir aprīkots arī ar Blu-Ray atskaņotāju.

 

Secinājumi

Nu ko, Alienware laikam būtu jāpārdomā sava mārketinga stratēģija, jo pie mums, tepat Rīgā, ir šis tas nopietns, ko likt pretī. Un droši varam teikt, ka tas vēl nav viss, kas gaidāms no EET speciālistiem. Vēlaties būt Valērijs Kargins, kam ir unikāls auto valstī? Tagad jums ir iespēja būt vienam vienīgajam un ātrākajam datortehnoloģiju pasaulē. Tādēļ, ja par maz ir jaudas, ir vērts aplūkot šo meistardarbu.

 

 

TEHNISKIE PARAMETRI

 

Sistēmbloks

 

Korpuss

CSX Red Flame

Procesors

4,0 GHz Intel QX9650

Pamatplate

Intel 775, Nvidia 780 SLI

Operatīvā atmiņa

4x1 GB DDR2 800 MHz 

Cietais disks

2x750 GB 7200 rpm

Cietais disks (Raid 0)

2x150 GB 10000 rpm

Optiskais diskdzinis

Blu-Ray/DVD±RW DL

Skaņas karte (integrēta)

Integrēta (7.1 kanālu)

Skaņas karte (papildu)

Creative X-Fi XtremeGamer (7.1 kanālu)

Tīkla karte LAN

Integrētā (10/100/1000 Mb/s)

Video karte

2x nVidia GeForce 8800GTS, 512 MB

Pieslēgvietas

10x USB 2.0, MIDI skaņas sistēma, LAN, 2x FireWire, S-Video, SPD/IF optical/coaxial 

Barošanas bloks

1250W, 12V/18A, 16dBA

Ekrāns

 

Modelis un tips

Dell 30” LCD platekrāns 2560 x 1600 WQXGA, 16:10

Ekrāna reakcijas laiks (ms)

11

Pieslēgvietas

4xUSB 2.0, atmiņas karšu lasītājs, DVI-D

Spilgtums

400 cd/m2

Kontrasts

700:01:00

Skata leņķis

178 grādi

Citi

 

Programmnodrošinājums

Microsoft Windows Vista Ultimate, Crysis, Halo 2 un NFS: Pro Street

Papildus iebūvētās iekārtas

VGA 1,3 MP kamera, mikrofons

Sistēmbloka izmērs (cm)

25 x 54 x 64 

Cena (Ls)

5500

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001