Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

LMT bezvadu internets ar fiksētu maksu un neierobežotu datu apjomu

   

LMT piedāvā bezvadu internetu ar neierobežotu datu apjomu

 

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) ieviesis jaunu bezvadu interneta pieslēgumu datoram iBirojs Open ar fiksētu maksu un neierobežotu datu pārraides apjomu LMT tīklā. Tas ir lielisks piedāvājums visiem, kas ikdienā bieži lieto internetu.

 

Līdz ar to LMT tagad ir trīs mobilā interneta pieslēguma veidi. Bez iBirojs Open pieejams arī mobilā interneta pieslēgumu iBirojs 9, kas izdevīgs, ja tikai reizēm vajag lietot internetu, piemēram, nelielu e-pastu sūtīšanai, ziņu lasīšanai u. tml. Savukārt iBirojam 19 ir pievilcīgs bezmaksas nakts tarifs, turklāt minimālajā mēneša maksā iespējams iekļaut arī maksu par interneta lietošanu ārvalstīs. 

 

Paņem internetu līdzi

LMT mobilais internets ir pieejams visur, kur ir LMT mobilo sakaru tīkls. Tāpat kā tālruni arī internetu mobilo sakaru tīkls ir atbrīvojis no vadiem un to kopā ar datoru var brīvi pārnēsāt līdzi un lietot visā LMT tīkla pārklājuma zonā.

LMT prezidents Juris Binde: − Mobilais internets tāpat kā mobilais tālrunis kļūst par mūsdienu cilvēka ikdienas nepieciešamību. Tāpēc LMT ir ieguldījis un turpina ieguldīt ievērojamus naudas līdzekļus ātrgaitas mobilo sakaru tīkla attīstībā, lai nemainīgi augstā kvalitātē piedāvātu jaunās iespējas ne tikai Rīgā, bet arī citur Latvijā. Tādējādi iBiroja lietotāju skaits pusotra gada laikā pieaudzis sešas reizes.

 

Plašākais un kvalitatīvākais

Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi pārsnieguši jau 246 miljonus latu. Šīs investīcijas ļāvušas LMT izveidot vienu no modernākajiem mobilo sakaru tīkliem Eiropā. LMT tīkla pārklājums, tai skaitā arī mobilajam internetam, ir vairāk nekā 99 % Latvijas teritorijas. Tāpēc nav nejaušība, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, veicot mobilo sakaru operatoru kvalitātes mērījumus 2007. gadā, atzinusi LMT par kvalitatīvāko visos galvenajos parametros*.

LMT ir izveidots plašākais ātrgaitas UMTS mobilo sakaru tīkls Latvijā. Tas nodrošina modernu mobilo sakaru pakalpojumu pieejamību visos rajonu centros un arī citās lielākajās pilsētās. LMT jaunās paaudzes modernais UMTS sakaru tīkls jau šobrīd nodrošina iBirojam platjoslas risinājumiem līdzvērtīgu datu pārraides ātrumu līdz pat 3,6 megabitiem sekundē. Tuvākajā nākotnē šis ātrums tiks palielināts jau līdz 14,4 megabitiem sekundē. Jāpiebilst, ka dažos gadījumos, lai nodrošinātu iespēju saņemt pakalpojumu visiem lietotājiem un novērstu tīkla pārslodzi, datu pārraides ātrums var tikt ierobežots.

 

Dators uz nomaksu

iBiroju var pieslēgt jebkurā LMT Abonentu apkalpošanas centrā vai pie izplatītājiem. Turklāt LMT iBiroja klientiem piedāvā arī iespēju iegādāties portatīvo datoru uz nomaksu. Tas nozīmē, ka par datoru nav jāmaksā papildu procenti, kā ņemot preci uz līzinga. Maksāt var pa daļām, un šie maksājumi tiek iekļauti rēķinā par LMT pakalpojumiem.  

 

iBirojs

iBirojs ir LMT bezvadu interneta pieslēgums datoram, un tas darbojas visā LMT tīkla pārklājuma zonā, kas ir vairāk nekā 99 % Latvijas teritorijas. Nepieciešams tikai portatīvais dators, USB modems un kāds iBirojs pieslēguma veids. Ar iBirojs bezvadu interneta pieslēgumu lietotājs var brīvi pārvietoties pa māju, pārbaudīt savu e-pastu tikpat labi virtuvē kā guļamistabā vai saulainā dienā sēdēt un internetu pārlūkot pagalmā. To var arī paņemt līdzi ceļojumā.

 

 

* SPRK Elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes pārskats par 2007. gadu.

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001