Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru – mobilo tālruni

   

Nokia 7210/6610/6100

 

 

Samsung SGH-J700 – gaumīgs, praktisks un par labu cenu

Aplūkojot jauno atslidināmo telefonu pirmo reizi, šķiet, ka tāds jau ir redzēts. J700 tik ļoti līdzinās tā dārgākajam biznesa kategorijas modelim J750. Jaunais tālrunis izskatās daudz stilīgāks un dārgāks. Samsung šo modeli pozicionē pārsvarā studentiem un strādājošiem jauniešiem vecumā no 22 līdz 28 gadiem. Samsung J700 iespējams sevi pieteic kā ražotāja flagmanis šajā kategorijā uz ilgu laiku.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons nav pārāk viegls, jo sver 92 g, tā izmēri ir 99,5 x 48 x 14,8 mm. Korpuss ir asfalta melns un spīdīgs, bez asiem stūriem, turēt to rokā ir patīkami, atslidināt un aizbīdīt var ērti. Aizmugurējā daļā atrodas akumulatora vāciņš, kurā iestrādāts nosaukums SAMSUNG un zem tā teksts samsungmobile.com. Noņemt vāciņu, lai tiktu pie SIM kartes vai akumulatora, ir visai sarežģīti, jo korpuss ir slīdīgs. Tā augša un apakša ir līdzena, labajā sānu malā atrodas drošas konstrukcijas stiprinājums siksniņas pievienošanai, aizveramas austiņas, lādēšanas un kabeļa spraudnis, kreisajā pusē novietots sudrabains regulēšanas taustiņš, zemāk redzams nosegts microSD kartes nodalījums. Priekšējā daļa veidota kā spoguļvirsma, virs ekrāna redzams spīdīgs skaļrunis, zem ekrāna – nosaukums SAMSUNG. Tālruni atslidinot, korpusa aizmugurē parādās kameras objektīvs ar apzīmējumu 1.3 MEGA un miniatūrs spogulītis pašportreta veidošanai. Tāpēc korpusā velti meklēt kameras aktivizēšanas taustiņu.
Vāciņa apakšpusē ir klaviatūras ārējā daļa ar kursoru, abiem izsaukuma un vadības, kā arī c dzēšanas taustiņu. Apaļajam kursoram ir četri virzieni un tas nodrošina ātru pieeju četrām izvēlētajām funkcijām, vidējā poga veic apstiprinājuma darbību. Kursors, abi izsaukuma un c taustiņi ir pietiekoši lieli un ērti, abi vadības taustiņi ir no spīdīgas plastmasas un apaļi. Diemžēl kursoram un vadības taustiņiem nav paredzēts apgaismojums. Tastatūras ciparu un burtu taustiņi ir patīkami lietošanā, apgaismoti ar spilgtu baltu gaismu, simboli uz taustiņiem ir lieli un labi pārskatāmi arī tumsā, taustiņi atrodas vienā plaknē, nav atdalīti cits no cita un to faktūra ir rievota, nospiest izvēlēto var viegli. Klaviatūras taustiņš # aktivizē klusuma vibrorežīmu, kursora vidējā poga nodrošina WAP pieeju. Zem ciparu klaviatūras korpusā ir redzams mazs mikrofons.

Telefona divu collu TFT matricas displejs ir pietiekoši liels, ar izšķirtspēju 128 x 160 punkti tas spēj atainot līdz 65 536 krāsu toņiem, tomēr krāsas displejā varētu būt košākas. Lietotājs var mainīt displeja spilgtumu, izvēlēties baltu vai melnu ekrāna apdares krāsu vai motīvu, vienu no septiņiem krāsainiem fona attēliem, mainīt teksta attēla novietojumu, stilu un krāsu. Iespējams izvēlēties kalendāra un pulksteņa fona parādīšanas veidus. Ievadot jaunu numuru displejā redzamie cipari izskatās milzīgi attiecībā pret ekrāna izmēriem, katrs cipars ir savā krāsā un arī nospiežot katram ir sava skaņa. Pēc noklusējuma uzstādīti lielie fonti, taču tos var mainīt uz vidējiem vai maziem. Fona un ciparu atspoguļojuma krāsu iespējams mainīt no melnas uz citām vai izvēlēties varavīksnes režīmu. Teksts displejā, veidojot īsziņu, parastajā režīmā redzams četrās rindās, izvēloties mazos burtus – piecās. Lietotājam piedāvā regulēt teksta lielumu – vidējs, liels, mazs, kā arī teksta režīmus – parasts, pasvītrojums un pārsvītrojums, treknraksts, slīpraksts, līdzinājumus.

Galvenās izvēlnes atspoguļojas ekrānā un sastāv no deviņiem izvēlņu nosaukumiem, kuri atainojas ar saturam atbilstošu attēlu. Garāku izvēļņu un apakšizvēļņu nosaukuma pilns teksts tiek parādīts ar slīdošu tekstu. Izvēlētā režīma statuss pēc vēlēšanās parādās ekrāna labajā pusē. Šo izvēli aktivizē displeja iestatījumos, ieslēdzot funkciju uznirstošā sarakstizvēlnē. Tālruņa apakšizvēlnes ir numurētas, to struktūra ir loģiska un visai ērti lietojama. Lietotāja ērtībai paredzēta nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne un ciparu kombināciju, kas atbilst kārtas numuram. Pirmo reizi ieslēdzot telefonu, tiek piedāvāts iestatīšanas veidnis, lai konfigurētu tālruni – motīvi, laika josla, laiks, datums, tālruņa profili. 

 

Iespējas

Modelis J700 ir trīsjoslu telefons un darbojas GSM900/1800/1900 MHz tīklos, uztur GPRS un EDGE 10. klases datu pārraidi. Tālruņa kopējā lietotāja atmiņa ir tikai 10 MB, lietotājam ir dota iespēja iegādāties papildus MicroSD formāta atmiņas karti. Izvēlnē Atmiņas iestatījumi pieejama detalizēta informācija par kopējo atmiņas stāvokli, kā arī redzams funkciju aizņemtais un atlikušais apjoms. Tālruņa atmiņā papildus SIM kartei iespējams saglabāt 1000 vārdu. Ikvienam jaunam vārdam var pievienot uzvārdu un piecus numurus: mobilo, darba, mājas, faksu, citu, papildināt ar e-pasta adresi ar 50 zīmēm, izvēlēties zvana melodiju, pievienot īsu teksta piezīmi, dzimšanas datus un papildināt ar personas fotoattēlu. Vārdus var apvienot vairākās grupās, sākotnēji telefonā ir trīs gatavas grupas: ģimene, draugi, darbs, jaunas lietotājs var veidot pats. Vienlīdz iespējams lietot gan SIM kartes, gan telefona atmiņu un kopēt kontaktus no vienas atmiņas otrā un kārtot kontaktu parādīšanas veidu pēc vārda vai uzvārda. Izvēlnē Kataloga pārvaldība telefona īpašnieks var izvēlēties jaunus kontaktu saglabāšanas veidus: tālrunis, SIM karte, jautāt vienmēr.

Kontaktus var nosūtīt ar īsziņu, multiziņu, e-pastu, Bluetooth vai izprintēt, izmantojot Bluetooth. Biežāk nepieciešamajiem vārdiem zvanīšanai iespējams piešķirt astoņus klaviatūras ciparu taustiņus. Jāpiezīmē, ka šajā modelī nav pieejama balss zvana funkcija.

Telefons nodrošina īsziņu un multivides ziņojumu sūtīšanu un saņemšanu. Īsziņas lasīt un rakstīt telefonā ir pietiekoši ērti. Veidot jaunu īsziņu nodrošina kursora kreisais virziens. Rakstot jaunu tekstu, displeja apakšējā daļā parādās atlikušo zīmju skaits un īsziņas kārtas numurs. Lietotājam piedāvā izmantot desmit teksta veidnes, ievietot kataloga ierakstus, grāmatzīmes, vairākas emocijikonu veidnes, tekstu var papildināt ar attēlu, animāciju, melodiju. Iespējams ievietot vizītkartes, tikšanās, jubilejas datus un uzdevumus. Tālrunī saglabājās līdz divsimt teksta īsziņām.

Izvēlnes Izveidot ziņu otrā apakšizvēlne Multiziņa sniedz iespēju veidot jaunu ziņojumu. Rakstīt multiziņu ir ērti, ekrānā tiek piedāvāts ievadīt tēmu, attēlu vai video, mūziku vai skaņu, pievienot tekstu, izvēlēties fona krāsu un kādu no13 teksta veidnēm.

Telefonā ir pieejams SOS ziņu pakalpojums. Tas ir brīdinājuma ziņojums ģimenei, radiem vai draugiem, ka ar telefona īpašnieku kaut kas ir atgadījies. Nepieciešams tālrunī aktivizēt SOS funkciju un izveidot saņēmēju sarakstu. Vajadzīgajā brīdī īpašniekam tikai četras reizes jānospiež skaļuma regulēšanas taustiņš un sarakstā minētie cilvēki saņem brīdinājuma informāciju. Šajā modelī pieejama e-pasta funkcija.

Tālrunim ir 1,3 megapikseļu foto un video kamera. Foto automātiski saglabājas izvēlnē Mani fotoattēli. Kameru var aktivizēt ar četrvirzienu kursora uzstādīto īsceļu vai caur Izvēlnes punktu. Iestatījumos var pielāgot aizslēga, tuvinājuma, spilgtuma skaņu, izvēlēties dažādu fotoattēlu lielumu un kvalitāti: vissmalkākā, augsta un parasta, mainīt ainavu no parastas uz nakts ainavu, ekspozīcijas režīmus. Ar kursora kustību augšā un lejā iespējams tuvināt vai attālināt objektu, kustība pa labi un kreisi piedāvā mainīt gaismas jutību. Iespējams izvēlēties dažādu attēlu lielumu un uzstādīt vairākus skatu meklētāja režīmus, regulēt baltā balansu – auto, dienasgaisma, kvēlspuldze, dienasgaismas spuldze un mākoņains.

Fotouzņēmumiem var piemeklēt kādu no 30 fona rāmīšiem vai izvēlēties kādu no efektiem: melnbalts, negatīvs, sēpija, reljefs, skice, antīks, mēnesgaisma, migla. Iespējams veidot sērijveida foto (6, 9, 15 attēli) un mozaīkas fotouzņēmumus. Kamerai ir digitālais zoom, taimeris ar intervālu 3, 5 un 10 sekundes, bet nav zibspuldzes. Tālrunī ir attēlu redaktors, un caur Bluetooth pieejama ātrā fotoattēla nosūtīšanas funkcija uz savietojamu fotoprinteri.

Drošībai telefonā ievietota funkcija Mobile Tracker jeb Mobilais meklētājs, kas tā pazaudēšanas vai zādzības gadījumā ziņo telefona īpašnieka izvēlētajiem adresātiem, ka ir ielikta jauna SIM karte. J700 ir kalendārs ar mēneša, nedēļas un dienas pārskatu, piezīmēm un uzdevumiem. Telefonā ir datums un pulkstenis, pasaules pulkstenis, kalkulators, valūtas un dažādu vienību un lielumu konvertētājs, taimeris un hronometrs, četri modinātāji, kas uzstādāmi vienu reizi, vienai vai vairākām dienām, katram no tiem var izvēlēties savu melodiju. Tālrunī iebūvēts brīvroku režīms un paredzēts balss ieraksts līdz vienai stundai.

Jaunajā modelī ir MP3 atskaņotājs ar ekvalaizeru un FM radio. Mūziku var klausīties caur iebūvēto skaļruni vai pieslēdzot stereoaustiņas, radio klausīšanai nepieciešams pievienot austiņas. Melodijas skan ne pārāk izsmalcināti, lai gan izmanto 64 instrumentu polifoniju. Testējamā telefonā bija pieejamas astoņas spēles.

Bluetooth 2.0 nodrošina bezvadu savienojumu ar Bluetooth stereo austiņu mūzikas klausīšanai un savietojamiem printeriem, USB 2.0 savienotājs sniedz iespēju ātrai failu pārsūtīšanai. Tā kā ir Bluetooth, infrasarkanā saite nav paredzēta. Komplektā paredzēts USB datu kabelis, austiņas un Samsung PC Studio disks. Testa telefona komplektā litija jonu 800 mAh akumulators strādāja vairāk nekā divas diennaktis.

 

   + Patīkama forma un pieslīpēts dizains. Funkcionalitātei atbilstoša cena.

    – Ekrāna krāsas varēja būt spilgtākas. Vadības pogas un kursors nav apgaismoti. Neliela atmiņa.

 

 

Sony Ericsson W350i – izcils mūzikas atskaņotājs

Sony Ericsson muzikālie tālruņi jau kļuvuši visai populāri, mūsu tirgū pazīstami gan dārgāki, gan vidējās klases un budžeta Walkman mūzikas telefoni. Jaunais imidža kategorijas modelis W350i ir ar neparastu dizainu un lieti noderēs tiem, kuriem vajadzīgs mazs mūzikas pleijeris ar tālruņa funkcijām.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais telefons sver 80 g, tā izmēri ir 104 x 43 x 11 mm, tas izliekas šaurāks un ļoti plāns. W350i ārēji nav līdzīgs citiem šī ražotāja modeļiem, pirmais, kas nāk prātā, ir līdzība ar nu jau neeksistējošā mobilo ražotāja Bosch redzētajiem 900. sērijas modeļiem. Jaunumam ir plāns atlokāmais vāciņš jeb aktīvais flips. Tas nosedz pusi no korpusa priekšējās daļas, zem tā atrodas galvenā klaviatūra. Vāciņā iestrādāti īpaši mūzikas atskaņotāja vadības taustiņi. Mūsu reģionam tiks piedāvātas divas pamatkrāsas – elektro melns un sniega zils.

Telefons ērti jūtas plaukstā, korpusa aizmugurējā daļa veidota no gumijota materiāla, kas novērš slīdēšanu. Korpusa sāni apjozti ar Walkman oranžas krasas metālisku rāmi, vāciņa locījuma vieta arī papildināta ar oranžiem elementiem. Augšpusē redzams stiprinājums siksniņas ievēršanai un specifisks rievots slēdzis ar atslēgas apzīmējumu, kas pilda taustiņslēga funkciju. Ieslēgšanas, izslēgšanas taustiņš ārpusē nav paredzēts, tam kalpo klaviatūras c taustiņš.

Korpusa kreisajā sānu malā atrodas oranžais Walkman pleijera aktivizēšanas taustiņš, zemāk redzams savienotājspraudnis. Korpusa kreisajā sānu malā augšpusē atrodas šaurs regulēšanas taustiņš, atsevišķs ātrais kameras aktivizēšanas taustiņš nav paredzēts. Korpusa aizmugurē redzams oranžais Walkman apzīmējums, liels skaļrunis, mazs kameras objektīvs, nosaukums Sony Ericsson un ražotāja zaļais apaļais logo, ļoti plāns un vaļīgs, nedrošas konstrukcijas baterijas vāciņš, zem kura atrodas baterijas, SIM kartes un atmiņas kartes nodalījumi. Telefona priekšējā daļā augšpusē atkal redzams sīks nosaukums Sony Ericsson, zemāk pieejams displejs, tā apakšējā stūrī redzams mazs aplītis jeb gaismasjutīgais elements un vāciņš. Atvērt vāciņu ir viegli, jo tā sānos ir iestrādāti paplatinājumi, zem tā parādās stilīga klaviatūra.

Klaviatūras spīdīgie plastmasas taustiņi ir nelieli, taisnstūrveida un mazliet izvirzīti uz āru, simboli ir sīki, blāvi baltā krāsā un ne visai labi pārskatāmi. Vidējais piecvirzienu kursors ir alumīnija krāsā, pietiekoši ērts un nodrošina ātru pieeju svarīgākajām funkcijām, telefona lietotājam ir iespēja šos īsceļus pārveidot.

Tālruņa ekrāns attiecībā pret izmēriem ir pietiekoši liels un aizņem pusi no korpusa priekšējās daļas. TFT displejā atainojas 262 144 krāsas ar izšķiršanu 176 x 220 punkti, taču krāsas nav īpaši spilgtas. Displejā kopējā tekstuālā informācija pieejama septiņās rindās, rakstot īsziņu, teksts redzams sešās rindās, lasot – septiņās, ekrānā redzamie simboli varēja būt nedaudz lielāki. Diemžēl lietotājs nevar regulēt teksta lielumu.

Telefonā aizvērtā stāvoklī ekrānā redzams Walkman atskaņotājs, atvērtā – pieejams pulkstenis, datums, baterijas un signāla rādījumi, papildus pieejama informācija par īsziņām un zvaniem. Displeja spilgtumu īpašnieks var regulēt, kā arī izvēlēties fonu, motīvu, uzstādīt sākuma ekrāna animāciju un aktivizēt ekrānsaudzētāju. Izvēļņu nosaukumi displejā atspoguļojas divpadsmit attēlu veidā. Izvēlnēm var ātri piekļūt ar centrālo taustiņu kursora centrā. Izvēlnes un apakšizvēlnes nav numurētas, bet iespējama paātrinātā izvēļņu izsaukšanas funkcija.

 

Iespējas

Sony Ericsson dažiem Walkman mūzikas modeļiem izdala visai mazu atmiņu. Jaunajam telefonam iekšējā atmiņa nav pārāk liela, aptuveni 14 MB, papildus tirdzniecības komplektā būšot iekļauta 512 MB Memory Stick Micro (M2) formāta atmiņas karte, kurā varēs ietilpināt aptuveni 470 dziesmu. Tālruņa atmiņā lietotājs var saglabāt 1000 vārdu un 2500 numuru, vārdu var papildināt ar pieciem numuriem: mobilais, mājās, darbā, fakss, cits, piešķirt attēlu, zvana signālu, e-pasta un web adresi, amatu, uzņēmumu, pilnu adresi, pievienot lietotāju grupu, kā arī ierakstīt nelielu informāciju un dzimšanas dienu. Iespējams kopēt ierakstus no SIM kartes atmiņas telefonā un otrādi, dublēt atmiņas kartē, atjaunot no atmiņas kartes, sūtīt visus kontaktus caur Bluetooth, ierakstus automātiski saglabāt SIM kartē. Lietotājs var izvēlēties kontaktu kārtošanas secību pēc vārda vai pēc uzvārda. Tālruņa grāmatu iespējams ātri atvērt ar kursora apakšējo pozīciju. Deviņiem vairāk zvanīšanai nepieciešamajiem vārdiem iespējams piešķirt  klaviatūras ciparu taustiņus, balss zvana funkcija nav paredzēta. Pieejama funkcija Īpašie numuri, kas nodrošina dažādu svarīgāko numuru arhivēšanu.

Kursora kreisais virziens dod iespēju sākt īsziņas, multiziņas, balss ziņas, e-pasta rakstīšanu. Teksta īsziņas rakstīt ir pietiekoši ērti, telefons ir visai ātrs darbībā. Displejā pastāvīgi netiek uzrādīts ne īsziņas kopējais, ne arī atlikušais zīmju skaits un kārtas numurs. Rakstot garu tekstu, lietotājam parādās informācija par nākošās standarta īsziņas kārtas numuru. Īsziņā tekstam var pievienot simbolus un objektus: attēlus, skaņas efektus, animācijas un melodijas, izmantot paša veidotas teksta veidnes, kopēt un ielīmēt tekstu.

Telefonā ir 1,3 megapikseļu kamera ar četrkārtīgu digitālo palielinājumu. To aktivizē ar kursora augšējo pozīciju. Iespējams regulēt attēla lielumu, baltā balansu (automātiski, dienasgaisma, mākoņains, dienasgaismas lampa, spožs), uzstādīt divu veidu attēlu kvalitāti: standarta un augsta. Kamerai ir taimeris un nakts režīms. Lietotājs var izvēlēties kādu no efektiem: melnbalts, negatīvs, sēpija. Iespējams mainīt fotografēšanas režīmus: parasts un sērija. Ja izvēlēts liels attēla izmērs, tuvināšanas funkcija nav iespējama. Uzņemtos attēlus var nosūtīt, pagriezt, aktivizēt slaidrādi, mainīt apskates režīmus. Testētajā telefonā kamera nenodrošināja video uzņemšanu. Videoklipus telefonā piedāvā lejupielādēt no Sony Ericsson mājaslapām. Kamerai nav zibspuldzes, autofokusa un pašportreta spoguļa.

Samērā plašs ir ar mūziku un attēlveidošanu saistīto iespēju klāsts. Mūzikas klausīšanai noderēs Walkman atskaņotājs ar ekvalaizeru, lietotājs var mainīt atskaņošanas režīmu, apdares, vizualizāciju (uzrādīt albuma attēlu). Lietotājam piedāvā veidot savas melodijas ar iebūvētā komponista MusicDJ palīdzību, pieejams izklaides pakalpojums PlayNow, kas internetā ļauj atskaņot melodijas vēl pirms lejupielādes telefonā. Lai gan skaļrunis nav liels, mūzika skan pietiekoši skaļi un izteikti.W350i ir dziesmas atpazīšanas Track ID un Mega Bass funkcijas. 

Telefonā pieejamas divas parastas un viena Java rokenrola spēle Guitar Legend, divas programmas. Izklaidei piedāvā izmantot Sony Ericsson FUN&downloads lapu un interneta Google meklētāja iespējas. Jaunumā ir iebūvēts FM stereo radio. W350i ir pieejams pulkstenis un datums, pieci modinātāji vienai reizei vai katrai nedēļas dienai, kalkulators, mērvienību konvertētājs, hronometrs un taimeris, kodu atmiņa, skaņas ieraksts un skaļais režīms. Plānošanai pieejams kalendārs ar nedēļas un mēneša pārskatu, uzdevumiem un piezīmēm.

Telefonā ir iebūvēts modems, sinhronizācijai ar datoru noderēs Bluetooth vai USB datu kabelis, pārdošanas komplektā paredzētas stereo austiņas un CD ar programmatūru mūzikas kopēšanai no datora telefonā. Telefona litija polimēru 900 mAh akumulators bez uzlādes iztika gandrīz četras diennaktis.

 

    +  Plāns un ērts. Stilīgs aktīvais vāciņš. Walkman atskaņotājs ar ārējiem taustiņiem.

-          Blāvs klaviatūras apgaismojums, izteikti plāns un vaļīgs aizmugurējais vāciņš.

 

Jaunais LG KP215 – tik elegants un tik draudzīga cena!

LG mūsu patērētājus veiksmīgi turpina iepriecināt ar tik dažādiem telefonu modeļiem. Lai gan galvenais akcents šobrīd tiek likts uz stila kategoriju, netiek aizmirsts arī par vidējās un sākuma klases potenciālajiem lietotājiem. Jaunais modelis ir nedaudz līdzīgs dārgākajam priekštecim KG296, taču izskatās daudz pievilcīgāks. Gribētos teikt – KP215 ir lieliska dāvana ikvienam mācību gada un skolas beidzējam!

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunums ir ļoti patīkams gan aizvērtā, gan atlocītā veidā. Korpusa līnijas ir pārdomātas, ar noapaļotām malām, un to patīkami turēt rokā. Telefons tiks piedāvāts divās standarta krāsās: tumši sudrabainā un sarkanā, taču sarkanais variants ar baltiem sāniem izskatās pievilcīgāks, vāciņa augšējā daļa ir gaišāka un virzienā uz leju pakāpeniski kļūst tumšāka. Tālruņa masa ir 80 g, tā izmēri ir 89 x 46,5 x 17,9 mm.

Augšpusē veiksmīgi iestrādāta atlokāmā vāciņa eņģe, aizmugurē redzamas divas gumijas, kas nosedz korpusa savienojuma skrūves, kreisajā stūrī izveidots stiprinājums siksniņas pievienošanai, zemāk atrodas akumulatora vāciņš, kurā iestrādāts kompānijas logo un mājaslapas adrese www.lgmobile.com. Kreisajā sānu malā atrodas regulēšanas taustiņš, zemāk ar gumijas vāciņu nosegta apvienotā austiņas un lādētāja ligzda. Sadalītais regulēšanas taustiņš veic šādas darbības: augšējā pozīcija apgaismo ārējo displeju, piespiežot un noturot apakšējo daļu, tiek ieslēgta kamera pašportreta fotouzņēmumam. Telefona ārējā virsmā saskatāms uzraksts MP3 digital audio, tam blakus kameras objektīvs, zemāk – ekrāns un LG nosaukums.

Atvērtā veidā vāciņā redzams skaļrunis, LG logotips un iekšējais ekrāns, korpusa apakšējā daļā – klaviatūra un divas gumijas aizvēršanas amortizēšanai. Telefonu atvērt ar vienu roku nav pārāk viegli. Tērauda krāsas klaviatūras vadības taustiņi un kursors ir atdalīti no pārējiem taustiņiem. Augšējā daļā izveidoti speciāli kameras un MP3 taustiņi. Taisnstūrveida četrvirzienu kursors nodrošina ātru pieeju svarīgākajām funkcijām, vidū atrodas caurspīdīga OK poga. Ciparu un burtu taustiņi ir lieli un savienoti V burta veidā, blīvi izvietoti kopā, simboli uz tiem nav pārāk lieli, taču labi pārskatāmi, apgaismoti ar diodēm zilā krāsā. Taustiņus nospiest nav grūti, tie tikai stiprāk jāpiespiež.

Telefona ārējais 1,1 collu CSTN displejs ar 65 000 krāsu un izšķirtspēju 96 x 64 punkti gaidīšanas režīmā parāda pulksteni, datumu, dienas nosaukumu, trīs līmeņu baterijas un piecu iedaļu tīkla rādījumus, kā arī papildu informāciju. Atvērtā veidā tajā parādās LG logo. Galvenais TFT matricas 1,77`` ekrāns ir pietiekoši liels, ar izšķirtspēju 128 x 160 punkti un spēj atainot līdz 262 144 krāsu toņiem.

Informācija displejā ir nedaudz graudaina. Lietotājs var regulēt displeja spilgtumu, ekrāna un klaviatūras apgaismojuma izslēgšanās laiku, kā arī izvēlēties vienu no deviņām ekrāna tapetēm un aktivizēt kādu no četrām displeja tēmām. Var izvēlēties parastu vai krāsainu zvanīšanas ciparu šriftu. Ciparu lielumu regulēt nevarēs. Galvenās izvēlnes atspoguļojas ekrānā divpadsmit attēlu veidā, izvēloties režģa skatījumu, nosaukumiem nav numuru, gan režģa, gan saraksta režīmos numurētas ir apakšizvēlnes. Lietotāja ērtībai paredzēta nepieciešamās izvēlnes, kā arī apakšizvēlnes paātrinātā izsaukšana, nospiežot kreiso vadības taustiņu Izvēlne vai kursora vidējo pogu un ciparu kombināciju. Izvēlētās funkcijas režīma statuss parādās ekrāna apakšējā rindā.

 

Iespējas

Jaunā telefona atmiņa ir ļoti maza, tikai 5 MB. Mūzikas kartotēkas veidošanai, iespējams, vajadzēs iegādāties MicroSD formāta atmiņas karti. Izvēlnē Iestatījumi var detalizēti apskatīt kopējo, aizņemto un SIM kartes atmiņas statusu. Tālrunī lietotājs var saglabāt 500 vārdu, kontaktu var papildināt ar diviem numuriem, mobilo un vispārējo, piešķirt fotoattēlu, e-pasta adresi, pievienot kādu no septiņām lietotāju grupām, kā arī ierakstīt piezīmi un atzīmēt jubileju. Iespējams kopēt kontaktus no SIM kartes atmiņas telefonā un no telefona – SIM kartē. Vienlaikus displejā redzami gan telefona grāmatas, gan SIM kartes ieraksti. Pieejami šādi kontaktu parādīšanas veidi: tikai vārds, vārds un numurs, vārds ar attēlu. Tālruņa grāmatu iespējams ātri atvērt ar kursora apakšējo daļu vai detalizētākai informācijai – ar labo vadības taustiņu. Ātrai zvanīšanai visvairāk nepieciešamajiem kontaktiem iespējams piešķirt deviņus klaviatūras ciparu taustiņus.

Teksta īsziņas rakstīt ir pietiekoši ērti. Jaunu īsziņas tekstu ātri var sākt ar kursora augšējo virzienu. Teksts displejā, rakstot īsziņu, atainojas piecās rindās ar maksimālo garumu 15 zīmes vienā rindā, uzrakstīto standarta īsziņu zīmju skaits un kopējais savienoto īsziņu simbolu skaits tiek uzrādīts augšējā rindā, kā arī parādīts esošās lapas kārtas numurs. Īsziņā papildus tekstam var pievienot simbolus, attēlus, skaņu, sešus gatavus teksta šablonus, kontaktus un paša vizītkarti. Ar telefonu iespējams nosūtīt un saņemt MMS ziņojumus un e- pastu.

Telefonā ir vienkārša VGA CMOS kamera. Var uzstādīt trīs veidu attēlu kvalitāti: normāla, laba un ļoti laba, kā arī divu veidu izšķirtspēju. Lietotājs var izvēlēties kādu no krāsu efektiem: sēpija, mono un negatīvs. Iespējams regulēt baltā balansu (automātiski, spožs, mākoņains, fluorescents) un veikt sērijveida uzņēmumus. Kamerai ir taimeris ar intervāliem 3, 5, 10 sekundes un četrkārtīgs digitālais palielinājums, tā nodrošina arī nelielu videoklipu veidošanu, tai nav pašportreta spoguļa un zibspuldzes.

Jaunajā modelī ir redzami laiks un datums, pasaules laiks, modinātājs vienai reizei, katrai dienai vai vairākām nedēļas dienām, kalkulators, vienību konvertors, hronometrs, diktofons līdz 10 minūšu ierakstam un brīvroku režīms. Plānošanai paredzēts kalendārs ar mēneša pārskatu, uzdevumiem un piezīmēm.

Telefonā nav balss vadības funkciju un taimera, ir pieejams MP3 atskaņotājs ar maināmu atainojuma stilu, bet nav paredzēts FM radio. Skaļrunis patīkami atskaņo 40 balsu polifoniskās, kā arī mp3, aac, aac+ formāta melodijas. Modelī ir pieejama Google meklētāja aplikācija. Izmantojot WAP pieeju, iespējams lejupielādēt jaunas zvana melodijas, dažādas animācijas, fona attēlus un spēles. Sākotnēji pieejamas Java spēles Sudoku Puzzle un ZooZooClub. Pārdošanas komplektā paredzētas austiņas. Tālruņa litija jonu 800 mAh akumulators nodrošināja sakarus nepilnas trīs diennaktis.

 

+ Teicami nostrādāts dizains. Kompakts, veiksmīgs krāsu salikums. Ergonomiska klaviatūra. MP3 pleijers. Vienreizēji pievilcīga cena.

– Atmiņas bloks stipri par mazu. Vienkārša kamera, nav Bluetooth un FM radio.

Raimonds BEIERS

Raksts tapis sadarbībā ar LMT

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001