Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Viss sakariem — sakari visiem

   

No 26. līdz 29. oktobrim Viļņā, izstāžu centrā Litexpo, notika viena no lielākajām izstādēm Baltijā, InfoBalt \'99, kurā šogad bija pārstāvētas 194 telekomunikāciju, datortehnikas un informācijas tehnoloģiju firmas no 27 valstīm. Dalībnieku vidū bija arī telekomunikāciju un datortehnikas ražotāji. Izstādes ekspozīcijas bija izvietotas piecos paviljonos, to kopējā platība — 10 200 kvadrātmetru. Izstādi aplūkoja 71 300 apmeklētāju.

Individuāla pieeja klientam

Starptautiskās izstādēs parasti piedalās firmas, kuras jūtas pietiekami stabilas un ir sasniegušas gana augstu darba kvalitāti, lai spētu sekmīgi konkurēt arī starptautiskajā tirgū. InfoBalt \'99 piedalījās vairākas Latvijas firmas, starp tām arī SIA CLS, kuras darbība pēdējos gados kļuvusi visai vērienīga un ieguvusi starptautisku atzinību. Šī bija firmas pirmā dalība prestižajā Lietuvas izstādē InfoBalt, bet pavasarī SIA CLS iepazīstināja apmeklētājus ar firmas darbības virzieniem un saviem ārvalstu partneriem Igaunijas datortehnikas izstādē Computer \'99. SIA CLS ir specializējusies moderno ciparu sistēmas un sakaru tīklu integrācijā un ieviešanā, telekomunikāciju un garantētas elektroapgādes jomā, un tai ir pa spēkam vissarežģītākie uzdevumi. Firma izceļas ar kompleksupieeju, kas ļauj veikt darbus atbilstoši mūsdienu prasībām. Septiņus gadus darbojoties Latvijas sakaru līdzekļu tirgū, firma allaž ir palikusi uzticīga saviem pamatprincipiem: individuāla pieeja katram klientam neatkarīgi no projekta sarežģītības pakāpes; operatīvi sagatavoti komerciālie priekšlikumi; teicami apmācīti pasūtītāja speciālisti; nodrošināta garantijas un arī pēcgarantijas apkope. CLS ir milzīga pieredze dažāda apjoma projektu izstrādē un sistēmu ieviešanā. Nav svarīgs pasūtījuma lielums: gan neliela biroja, gan visa reģiona tīkli vienmēr tiek veidoti, izmantojot modernāko tehnoloģiju un piedāvājot mūsdienīgāko programmatūru. Sadarbojoties ar CLS speciālistiem jau projekta izstrādes gaitā, pasūtītājs iegūst līdz pēdējam sīkumam pārdomātu darba vietu izkārtojumu, kā arī darbam nepieciešamo iekārtu sistēmu. CLS speciālisti paši tās uzstāda, noregulē, pasūtītājs tiek pilnīgi atbrīvots arī no rūpēm par garantijas un pēcgarantijas tehnisko apkopi. Tā kā firmas perspektīvajos plānos ietilpst tirgus paplašināšana, kā arī pārstāvniecību un tehniskās apkalpošanas centru atvēršana Lietuvā un Igaunijā, CLS iepazīstināja izstādes InfoBalt apmeklētājus ar galvenajiem darbības virzieniem. CLS stendā bija redzamas garantētās energoapgādes sistēmas UPS, dīzeļģeneratori, attālinātās kontroles un vadības sistēma, kā arī dažāda radio un televīzijas raidaparatūra.

Lielākā vērtība — uzticams partneris

Pēdējos gados firma CLS kļuvusi par amerikāņu korporācijas Harris partneri, kura ir pasaulē pazīstama telekomunikāciju un sakaru aparatūras ražotāja. Izstādē InfoBalt \'99 firmas CLS stenda apmeklētāji varēja iepazīties ar plašu televīzijas un radio raidītāju spektru, kā arī saņemt informāciju par to lietojuma pieredzi un projektiem, kuros tikusi izmantota šī aparatūra. Šobrīd jau desmitiem pārdoto raidītāju darbojas ēterā, uz to bāzes izveidoti radiostacijas SWH un Latvijas Radio radiotranslācijas tīkli. Ar gadiem uzkrāta projektu izstrādāšanas pieredze, risinājumi kļuvuši vērienīgāki un kompleksāki: tajos iekļauti ne tikai raidītāji, bet arī antenu sistēmas, vairāku raidītāju jaudas salikšanas tilti, kā arī studijas signāla pārraide uz vietu, no kuras notiek radiotranslācija. Un kur nu vēl koderi un dekoderi, studiju aparatūra, ziņu apkopošanas un pārraidessistēmas! Pašas pozitīvākās pasūtītāju atsauksmes Latvijā un Lietuvā saņēmusi itāļu firmas SIRA Sistemi Radio aparatūra, kuru šajā tirgū piedāvā firma CLS. Antenu sistēmas un jaudas salikšanas tiltu augstā izpildījuma kvalitāte izstrādāšanas un testēšanas posmā apvienojas ar precīziem inženiertehniskiem risinājumiem. Tomēr šai produkcijai ir konkurētspējīga cena, kas ļauj saņemt piegādes pasūtījumus pēc sekmīgas piedalīšanās konkursos. Nākamais solis sadarbībā ar šo ražotāju ir vilinošs piedāvājums: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pasūtītājiem ir iespēja iegūt pilnu aprīkojuma spektru, kurā ietilpst radioraidīšanas, sakaru, mobilo sakaru un militārā aparatūra.

Darbības virzieni

Tā kā viens no SIA CLS darbības virzieniem ir garantēta energoapgāde, firma ļoti nopietni pievērsusies dīzeļģeneratoriem. Pasaules līderis jaudīgu agregātu ražošanā ir firma CUMMINS, un CLS ir tās oficiālais pārstāvis ne vien ikdienā, bet arī izstādē InfoBalt \'99. Jāteic, ka šī produkcija CLS stendā manāmi ieinteresēja publiku, jo vairāk tādēļ, ka Cummins Power Generation ražo dīzeļģeneratorus ar plašu jaudu diapazonu: no 30 kVA līdz 1,5 MVA, kā arī daudzagregātu sistēmas ar jaudu līdz 25 MVA. CLS stenda apmeklētāju uzmanību saistīja arī itāļu firmas Riello UPS Manufacturing nepārtrauktās energobarošanas sistēmas, kuras Lietuvā bija redzamas pirmoreiz. Ar UPS sistēmu palīdzību iespējams nodrošināt efektīvu aizsardzību pret sprieguma zudumu un pārtraukumiem, kā arī pret pārspriegumu, sprieguma svārstībām, traucējumiem un elektromagnētisko fonu energobarošanas tīklos. Firma CLS ir oficiālais Riello pārstāvis Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Riello iekārtas izstādē pārstāvēja UPS ar jaudu no 300 VA līdz 4,2 MVA. Pavisam tiek piedāvāti vairāk nekā 65 UPS modeļi. Riello piedāvā arī plašu programmatūras spektru attālinātai vadībai un UPS funkciju kontrolei. Mazie, portatīvie firmas Riello UPS piesaistīja uzmanību ne tikai ar tehniskajiem parametriem, bet arī ar savdabīgo, eleganto dizainu. Publikas apskatei stendā bija izstādīti balti, zili, dzelteni, puscaurspīdīgi UPS, kuru dizains pēc formas līdzinās slavenajām Ferrari automašīnām. Nereti tika izteikta vēlme tūdaļ samaksāt par UPS un vest to no izstādes taisnā ceļā uz mājām vai biroju. Liela interese izstādē bija par firmas CLS izstrādāto attālinātas kontroles un vadības programmu Observer. Programma ļauj elastīgi un operatīvi iegūt informāciju no novērošanas objektiem gan avārijas situācijā, gan par tās beigšanos, fiksēt laiku, objektu, iekārtas tipu, saņemt ziņu un sniegt šo informāciju ērti lasāmā un grafiskā veidā. Programmai ir plašas iespējas ērtam un operatīvam darbam, to ir iespējams konfigurēt katram individuālam pasūtījumam atsevišķi, kā arī strādāt latviešu, krievu, angļu valodā. Eksperimentāli to ekspluatē dažos Lattelekom objektos, bet lietojuma iespējas nav ierobežotas. To var lietot pārtikas un medicīnas rūpniecībā, energoapgādes, ražošanas un apgādes sistēmās. Šobrīd Observer tiek izmantots ATC sistēmu kontrolē. Programma var kontrolēt visus tehnoloģiskos procesus, līdzsprieguma un maiņsprieguma barošanas sistēmu u. tml., tādējādi pilnīgi uzraugot visu produktu izgatavošanas procesu.

SIA CLS
Saulkalnes ielā 11
Rīgā, LV–1058
Tālr. 7622600
Fakss 7860195
e-pasts: cls@mail.eunet.lv
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001