Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

DELFI sper platu soli digitālajā laikmetā

   

Latvijas lielākā interneta pakalpojumu kompānija DELFI neapstājas pie sasniegtā: izveidots specializēts jaunās ekonomikas uzņēmums, pilnveidota interneta pieeja, paplašināts interneta lielveikals E-mols un sākts apgūt Krievzemes plašumus, atklājot arī tur DELFI portālu.

DELFI veido jaunu specializētu uzņēmumu

Uz lielākās Latvijas interneta pakalpojumu sniedzējas kompānijas a/s Parks LvNet bāzes ir izveidots specializēts jaunās ekonomikas uzņēmums – akciju sabiedrība DELFI. Turpmāk DELFI pilnveidos interneta portālus www.delfi.lv un rus.delfi.lv, kā arī attīstīs citus pakalpojumus, piemēram, mārketinga, elektroniskās tirdzniecības un norēķinu risinājumus internetā biznesa struktūru vajadzībām un piedāvās speciālistu konsultācijas dažādu ar internetu saistītu problēmu risināšanā. Jaunās ekonomikas prasībām atbilstoša uzņēmuma attīstības stratēģija ir iespējama, pateicoties veiksmīgajiem finansu rādītājiem pagājušajā fiskālajā gadā (1999. gada jūlijs – 2000. gada jūnijs). Pērn a/s Parks LvNet apgrozījums palielinājies par 85 procentiem un sasniedzis pusotra miljona latu. Kā uzskata jaundibinātās a/s DELFI valdes priekšsēdētājs Aleksis Orlovs, Parks LvNet savā izaugsmē bija sasniedzis tādu vērienu un darba apjomu, kad specializācija ir likumsakarīgs kompānijas turpmākās attīstības posms. Specializētie uzņēmumi varēs veiksmīgāk izmantot jaunākās zināšanas un nozarē pieejamās tehnoloģijas, lai pilnīgāk apmierinātu klientu prasības un sniegtu DELFI uzņēmumu klientiem visaugstākā līmeņa ar internetu saistītos pakalpojumus. A. Orlovs arī uzsver, ka jaunā DELFI struktūra palīdzēs abiem uzņēmumiem kļūt vēl spēcīgākiem un tas ļaus piesaistīt investīcijas vairāk nekā viena miljona ASV dolāru apjomā. A/s Parks LvNet, kas jau oficiāli reģistrēta kā a/s DELFI INTERNET, turpina piedāvāt interneta pieslēgumu pakalpojumus juridiskām un privātām personām, kā arī ievieš jaunas tehnoloģijas un risinājumus, padarot interneta pieslēgumu vēl drošāku un pieejamāku. A/s DELFI INTERNET vadītājs Vitālijs Mozerts atzīmē, ka specializēts interneta pieslēguma pakalpojumu uzņēmums varēs vēl sekmīgāk apkalpot arvien pieaugošo globālā tīkla lietotāju skaitu. Uzņēmumam jau patlaban pieder aptuveni 40 procentu Latvijas iezvanpieejas tirgus, kā arī būtiska daļu biznesa klientu.

DELFI portāli aug ne dienām, bet stundām

Latvijas portāls www.DELFI.lv kļuvis par visapmeklētāko interneta serveri Latvijā, dažās dienās sasniedzot 300 tūkstošus apmeklējumu. A. Orlovs uzskata, ka portāls ir jāattīsta par nopietnu masu informācijas līdzekli, kas ne tikai sniegtu izklaides iespējas, bet piedāvātu arī aktuālu informāciju, problēmu analīzi, kā arī norādītu vienkāršāko ceļu uz citiem globālā datortīkla resursiem. – Ņemot vērā interneta neierobežotās iespējas, varam piedāvāt visu aktuālo informāciju reāla laika režīmā, turklāt mēs vienīgie piedāvājam lasītājam iespēju uzreiz paust savu viedokli un aktīvi piedalīties problēmas apspriešanā. Tādējādi veidosim portālu par ietekmīgu masu informācijas līdzekli, kuru ne tikai lasa, bet arī respektē gan biznesa struktūrās, gan valsts varas gaiteņos, – uzsvēra A. Orlovs. Ņemot vērā straujo datorizāciju un interneta tīkla attīstību Latvijā, a/s DELFI lielu uzmanību pievērsīs tiem ar internetu saistītajiem pakalpojumiem, ko uzņēmēji varēs izmantot sava biznesa attīstībai. Kompānija jau sākusi veidot elektroniskos veikalus atbilstoši labākajiem pasaules sasniegumiem. Tāpat DELFI piedāvās gan web lapu izstrādi, gan mārketinga projektus internetā, gan arī programmatūras uzstādīšanu, kas autorizē maksājumus, apkopo pasūtījumus un veic pieprasījumu statistikas analīzi. – Izmantošu savu izglītību un pieredzi starptautisku uzņēmumu vadīšanā, lai veidotu DELFI par kompāniju, kas strādā atbilstoši labākajiem pasaules jaunās ekonomikas standartiem. Mēs esam gatavi piedāvāt savu pieredzi, lai veidotu pasaules jaunās ekonomikas tendencēm atbilstošu likumdošanu Latvijā, – piebilda A. Orlovs. Šovasar a/s DELFI startējusi Krievijas interneta tirgū, izveidojot portālu www.delfi.ru. Jaunizveidotais portāls ir jau sestais DELFI portāls. Informatīvais un izklaides portāls www.delfi.ru orientēts uz Krievijas interneta lietotājiem un piedāvā informāciju, kas balstīta uz dažādiem informācijas avotiem, kā arī uz DELFI Krievijas redakcijas darbu. Kā uzskata a/s DELFI valdes priekšsēdētājs Aleksis Orlovs, DELFI biznesa modelis ļauj strauji paplašināties vēl neapgūtos interneta tirgus sektoros, piedāvājot lietotājiem unikālas iespējas. Portāls www.delfi.ru piedāvā lasītājiem gan iespēju komentēt ziņu materiālus reālā laika režīmā, gan arī augsti attīstītu izklaides nodaļu. Tomēr tuvākajā nākotnē DELFI vēl neplāno Krievijā piedāvāt interneta pieslēgumus, elektroniskās komercijas risinājumus, www lapu izstrādes pakalpojumus un veikt citas interneta aktivitātes. Patlaban DELFI piedāvā divus portālus krievu valodā rus.delfi.ee un rus.delfi.lv, kā arī trīs nacionālajās valodās darbojošos portālus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Katru dienu tos apmeklē aptuveni 100 000 lietotāju, kas kopā atver apmēram pusmiljona lappušu dienā.

Internets – arvien ātrāks un pieejamāks

Šopavasar DELFI laida klajā jaunu programmatūras komplektu DELFI Latvija, kas ļauj izmantot interneta pieslēgumu visā Latvijā par vienu cenu, turklāt piedāvā ērtu un vienkārši instalējamu programmu komplektu, kas noder turpmākajā globālā tīkla izmantošanā. Tautas gudrība vēstī, ka cāļus skaita rudenī. To pārfrāzējot, varētu teikt, ka cāļi padevušies brangi. – DELFI Latvija komplekts jau ir ieguvis plašu privāto datoru lietotāju atzinību,– uzsver DELFI INTERNET vadītājs Vitālijs Mozerts, – tādēļ īpaši vēlamies akcentēt, ka DELFI Latvija būtībā piedāvā atvērto iezvanpieeju, izmantojot telefonu 9008777. Mēs aicinām visus, kuriem nav nepieciešams mūsu programmnodrošinājuma atbalsts, izmantot šo iezvanpieeju un lietot internetu par vienotu cenu visā Latvijā. Tagad DELFI INTERNET sāk piedāvāt jauna tipa pakalpojumu Ultra DSL (Digital Subscriber Line) - platjoslas pieslēgumu, izmantojot esošo tālruņa līniju.

E-mols – iepirkšanās ar baudu

No augusta DELFI piedāvā jaunu elektronisko lielveikalu E-mols. Tā ir iespēja piedāvāt preces aptuveni 120 tūkstošiem Latvijas interneta lietotāju – maksātspējīgiem, izglītotiem un prasīgiem potenciālajiem preču pircējiem, kuru daudzums pieaug aptuveni 1,5–2 reizes gadā. Preču vai pakalpojumu tirgotāji, pārceļot savu biznesu dinamiskajā virtuālajā pasaulē, bez nopietniem kapitālieguldījumiem iegūst lietošanā tirdzniecības vietu E-molā. E-mola būtība ir tirdzniecības vietu iznomāšana tirgotājiem: par 9,90 latiem mēnesī tirgotājs var E-molā ievietot līdz 20 precēm vai pakalpojumiem. Norēķins ar pircēju šajā gadījumā notiek skaidrā naudā. Maksājot nomu 24,90 latus mēnesī, ievietoto preču daudzumu var palielināt līdz piecdesmit, bet norēķināšanās iespējama kā skaidrā naudā, tā arī ar jebkuru kredītkarti vai debetkarti. E-mols būvēts uz pasaulē spēcīgākās e-komercijas programmatūras Intershop 4 bāzes. DELFI ir firmas Intershop Communication Ltd. augstākā līmeņa sadarbības partneris (Professional Solution Provider). Sadarbība ar pasaules e-komercijas programmatūras ražotāju un šo programmu pārzināšana garantē, ka DELFI E-mols ir modernās pasaules standartiem atbilstošs elektronisks lielveikals. Intershop 4 programmatūras bāze nodrošina E-molam visas tirdzniecībai nepieciešamās funkcijas: - pircēju identifikāciju un reģistrāciju: - E-mola veikalu personalizāciju; - vienkāršas un ērtas meklēšanas un palīdzības iespējas; - iepirkuma grozu komplektēšanu; - reģistrētiem lietotājiem: iespēju aplūkot iepriekšējos pirkuma grozus, izvēlēties kādu no tiem vai veikt jaunu pasūtījumu, sekot līdz savam pasūtījumam, kā arī mainīt paroli un reģistrācijas datus; - pārdevējiem: iespēju noteikt atlaides atsevišķām precēm vai konkrētai pircēju grupai, veidot īpašos piedāvājumus, kā arī izvietot reklāmu. Tirgotājiem ir iespēja ne tikai iegādāties tirdzniecības vietas E-molā, bet arī iznomāt (Veikals 100) vai nopirkt savu veikalu (Savs veikals). Veikals 100 ir elektronisks veikals, kura dizains izstrādāts, ņemot vērā klienta firmas kopējo stilu un vēlmes. Šo produktu var izmantot gan kā vienkāršu pasūtīšanas sistēmu, gan kā veikalu, gan kā elektronisku katalogu, gan kā vairumtirdzniecības bāzi. Veikals 100 ļauj izvairīties no dārgas programmatūras iegādes izdevumiem - programmatūras īre iekļauta Veikala 100 mēneša maksā. Savs veikals - tā ir individuāla izstrāde, kuras rezultāts ir unikāls daudzfunkcionāls veikals vai biznesa portāls. Klienta īpašumā ir programmatūras Intershop 4 lietošanas licence, uz kuras bāzes veidoto Savu Veikalu var pārbūvēt par portālu un pievienot tam jo daudzas iespējas.
   

Rita ZĀLĪTE
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001