Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Lokālo tīklu vadība un datu bāzes

   

Lokalo tiklu vadiba un datu bazes

 

 

Kabeļu tīklu industrija pēdējos trijos gados attīstījusies diezgan revolucionāri. Aizvien vairāk korporatīvo klientu prasa reāla laika intelektuālās kabeļu sistēmas, un kabeļu tīklu pārdevēji steidzas apmierināt viņu prasības.

 

Reāla laika kabeļu tīkla vadības sistēma reālā laikā nodrošina informāciju par pievienojuma statusu tīkla rozetēm, reālā laikā dod pārskatu par jebkurām savienojumu izmaiņām uz vadības staciju un palīdz sistēmas administratoram tīkla plānošanā un izmaiņu ātrā ieviešanā.

Ir vairāki iemesli, kāpēc gala lietotāji pieprasa pilnīgāku tīklu kontroli un vadību. Kabeļu sistēmu piedāvātāju konkurence ir sīksta, kopējais tirgus pieaugums kopš 1999. gada ir tikai 3,5 procenti. Firmas vārds vairs nav galvenais, kas palīdz uzvarēt lietotāju izsludinātajos konkursos, jo visi piedāvā līdzīgus risinājumus un garantijas termiņus. Ražotāji un piegādātāji meklē risinājumus, kā palielināt produkcijas noietu. Vēl svarīgāk – lietotāji aktīvi pēta veidus, kā samazināt tīklu infrastruktūras uzturēšanas izdevumus.

Korporatīvajiem lietotājiem ir lieliska iespēja tīklu uzraudzībai un pārvaldībai, jo tīklu sistēmas ir standartizētas un bāzētas uz SNMP vadību. Milzīgais laika, resursu un naudas ietaupījums padara SNMP vadību par de facto prasību katram tīklam.

Loģiskā kustības organizācija paplašina prasības pēc centralizētas infrastruktūras vadības. Pastāvīgi nepieslēgtas vadības sistēmas nenodrošina šīs augošās prasības. Lietotāji izprot, ka milzīgās apkalpošanas un dīkstāvju izmaksas var nopietni samazināt, būvējot reālā laikā kontrolējamas un vadāmas kabeļu sistēmas.

Reālā laika kabeļu sistēmu vadības attīstībā ir iesaistītas trīs atšķirīgas grupas: kabeļu sistēmu piegādātāji, sistēmu integratori un korporatīvie lietotāji. Katra no tām ir ieguvēja, lietojot reālā laika tīklu vadības sistēmu.

Pionieris šādu sistēmu piedāvājumā ir kompānija RIT Technologies (Izraēla), un reālā laika vadību kā industrijas prasību ir akceptējis tāds kabeļu sistēmu industrijas gigants kā Lucent.

Izmantojot šādu sistēmu, lietotājs jebkurā brīdī var iegūt pārskatu par savienojumiem, par aktīvo iekārtu pieslēgumu, to IP/MAC adresēm, nekavējoties lokalizēt problēmu tīklā un to novērst.

Kas ir nepieciešams, lai iegūtu iepriekš izklāstītās priekšrocības? Lūk, kas:

·         kontrolējami savienojumu paneļi;

·         savienojumu kontrolieri (skeneri);

·         vadības stacija;

·         atbilstoša programmatūra;

·         datu bāze informācijas glabāšanai.

Jāpiebilst, ka datu bāze ir noderīga arī citos ar iestādes darba organizāciju saistītos aspektos.

Kā piemēru šādas sistēmas izveidei aplūkosim kompānijas RIT Technologies piedāvātās sistēmas PatchView for the EnterpriseÔ (PV4E) struktūrshēmu:

 

Sistēmas komponentu mijiedarbība:

PV4E ir bāzēta uz SQL relāciju datu bāzes, SNMP tehnoloģijas un unikālu P-LET moduli (proactive LAN equipment topology) tīkla datoru izsekošanai.

Master un Satellite skeneri kontrolē savienojumus savienojumu paneļos. Izmantojot SNMP protokolu, Master skeneris pārraida informāciju uz vadības staciju.

Klienta/servera arhitektūra veidota uz MS SQL, to atrašanās iespējama jebkurā tīkla vietā. Uz SQL standarta veidotā datu bāze ir maksimāli elastīga un var vadīt praktiski neierobežotu atrašanās vietu daudzumu. Datu importa un eksporta iespējas uz citām datu bāzēm ir vienkāršas. Ir pilna integrācija ar tādām pazīstamām tīkla vadības sistēmām kā HP Open View un Ca Unicenter TNG. P-LET automātiski informēs administratoru par kādas iekārtas pirmreizēju pieslēgšanu tīklam un formēs attiecīgu ierakstu datu bāzē. Ja šo iekārtu fiziski pārvietos, tās atrašanās vieta tiks izsekota automātiski.

Grafiskais līnijas savienojumu attēlojums uz vadības stacijas ekrāna palīdzēs administratoram vieglāk izsekot savienojumiem:

 

Sistēmas galvenās priekšrocības

·         Vadība reālā laikā

·         Arhitektūra klients/serveris

·         Plašas integrācijas iespējas ar citām bāzēm un sistēmām

·         Nepārtrauktā inventarizācija: P-LET tehnoloģija

·         Fizisko sakaru kanālu grafiskais attēlojums

·         Tīkla plānošanas, pārkonfigurācijas instrumenti

·         Stāvokļa novērošana internetā

 

Einārs BERGHOLCS,

inženieris

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001