Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Motorola Timeport P7389

   

Pirmais Motorolas WAP telefons mobilai interneta pieejai. Kopā ar priekšteci L7089 abi modeļi joprojām ir vienīgie darbam visos GSM tīkla diapazonos. Ja apmierina pārklājums un esat biežs viesis Ziemeļamerikā, tad šis tālrunis pašlaik būtu pieņemamākais.

Dizains un lietošanas ērtums

Ārēji tālrunis identisks savam priekštecim L7089. Atšķirība ir tikai krāsā – jaunais modelis ir pelēki metalizēts. Tas ir optimāls pierastajiem izmēriem (129x49x19 mm) un sver 112 gramu. Grafiskajā displejā izmantota Optimax tehnoloģija, tā nodrošinot labu redzamību visdažādākajos apstākļos. Pamata informācijai izmanto lielo burtu šriftu, īsziņām un WAP atvēlēts mazais, tā ļaujot teksta informāciju izvietot līdz pat sešām rindām. Iespējama displeja kontrasta maiņa. Taustiņu izmēri ir optimāli, izņemot pacietos sānu taustiņus, bet tos ir ērti nospiest. Tālrunī ir saglabāta iepriekšējo Motorolas modeļu izvēlņu struktūra. Tā joprojām ir sarežģīta, apgūšanai vajadzīgs laiks un neiztikt bez ieskatīšanās lietošanas instrukcijā. Lai atrastu dažas funkcijas, jāpiedomā un vēl krietni jāpaspaida taustiņi. Tomēr, apgūstot un konfigurējot ātro izvēlni, pūles attaisnojas. Konkrētu funkciju no ātrās izvēlnes var aktivizēt arī ar balss vadību. Tālrunim ir izvēlne latviešu valodā, dažviet gan mulsina saīsinājumu un vārdu tulkojuma vai to secības forma. Tā pieņemto Šūnas Info funkciju atradīsiet zem nosaukuma Datu Pārraide. Iepriecinās tālruņa komplektācija. Tajā ir tīkla lādētājs, klipsis, programmnodrošinājuma CD un austiņa. Pēdējai atvēlēta atsevišķa ligzda tālruņa sānos augšpusē. Tīkla lādētāja spraudni viegli transformēt Amerikas standartam.

Iespējas

P7389 ir tālrunis darbam visos GSM tīkla diapazonos (900/1800/1900). Izmantojot tālruni Amerikā, pāreja uz 1900 MHz tīklu veicama tikai manuāli. Iebūvētā firmas Phone.com pārlūkotājprogramma ļauj izmantot WAP pakalpojumus. Tikai nospiežot Menu taustiņu, jau tiek piedāvāta pieeja internetam. Akceptējot to, WAP konfigurācijas izvēlnē nokļūst, ilgāk nospiežot Menu taustiņu. Ievadot operatora sniegtos datus, mājas lapas nomaiņa iespējama tikai WAP savienojuma laikā. Darbs no mājas lapas notiek bez problēmām, pieeja Motorolas piedāvātām un pašu definētām adresēm gan ir ierobežota. Iegādājoties tālruni, svarīgi apzināties pēdējo pārlūkotājprogrammas versiju un tās testu rezultātus operatoru tīklos. Tālruņa labajā pusē ir taustiņš balss ieraksta aktivizēšanai. Svarīga ir iespēja (tādas nav visiem modeļiem) veikt sarunas abpusēju ierakstu, pat vairākus ar kopējo garumu līdz trim minūtēm. Atskaņojot nav nepieciešams klausīties visus ierakstus pēc kārtas, var izvēlēties vajadzīgo. Papildus atmiņai SIM kartē tālrunī var ierakstīt 100 numurus/vārdus. Līdz 25 ierakstiem tālruņa atmiņā ir iespējams piešķirt balss izsaukuma funkciju. Kopējā skaitā iekļauti arī ieraksti tālruņa funkciju balss vadībai. Tālrunim ir 11 zvanu toņi, var izvēlēties vibrozvanu, melodiju vai abu secību. Izvēloties vibrozvanu, no displeja pazūd zvana ikona, ērtāk būtu, ja parādītos vibroapzīmējums. Melodijas ir standardveida, iespējams iegūt gan spalgas, gan pietiekoši skaļas. Vienu melodiju iespējams izveidot pašam, tās montāža ir diezgan specifiska. Īsziņas rakstīt ir ērti. Ilgāk nospiežot burta ievades taustiņu, viegli pāriet no lielajiem burtiem uz mazajiem un atpakaļ. Vienlaikus uz displeja pieejama teksta informācija piecās rindās. Displejā pastāvīgi redzams pulksteņa laiks, bet kopā ar datumu un nedēļas dienu tas atrodams izvēlnē. Aktivizētas šūnas info gadījumā pulksteņa rādījumu iegūst, nospiežot C taustiņu. Diemžēl tālrunī nav modinātāja. Sarunas laikā displejā pastāvīgi pieejams savienojuma numurs un tā ilgums. Telefona darbības laiks vērtējams kā labs. Standarta LiIo baterija nodrošināja aptuveni 65 stundu darbību ar sarunām 20 minūšu garumā. P7389 ir datu tālrunis. Savienojumam ar portatīvo datoru tiek izmantots tālrunī iebūvētais infrasarkanais ports. Komplektā esošais programmnodrošinājums ietver gan savienojuma draiveri, gan īsziņu un tālruņa numuru apstrādes programmu. Savienojumam ar datora virknes portu nepieciešams papildu kabelis. Modems neuztur faksu pārraidi.
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001