Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Sudraboti vilinošais Digital IXUS

   

Pavisam nesen CANON veikalos parādījies jauns digitālais fotoaparāts – Digital IXUS. Turot to rokās un izmēģinot dažādās funkcionālās iespējas, tā vien gribas to nopirkt. Sudrabotais fotoaparāts nav tikai prestiža spēļu mantiņa ar pievilcīgu dizainu – izstrādājot digitālo IXUS, CANON akcentējis arī lietošanas ērtumu un, protams, attēlu kvalitāti. Starp citu, šis digitālais fotoaparāts nemaz nav tik dārgs, kā varētu domāt.
   

Digitālajiem fotoaparātiem nav nepieciešamas filmiņas un ķīmiskie procesi. Attēls tiek iemūžināts atmiņas kartē, un tālāk fotogrāfam paveras vairākas iespējas. Visvienkāršāk ir atmiņas karti aiznest uz fotodarbnīcu (Rīgā tādas iespējas jau ir), kur izgatavos fotogrāfijas. Taču parasti digitālo fotoaparātu īpašniekiem patīk pašiem izgatavot bildes. Attēlus var ielādēt datorā un izprintēt uz jebkāda papīra. Viskvalitatīvākos attēlus, protams, iegūs, izmantojot speciālo fotokvalitātes papīru. Ar jaunākajiem CANON tintes printeriem var iegūt attēlus, kas vizuāli ir identiski parastajām fotogrāfijām. Arī gaišajos un tumšajos attēla fragmentos būs labi izstrādātas detaļas. Attēlu no datora var nosūtīt pa elektronisko pastu vai ievietot internetā savā mājas lapā. IXUS var arī pieslēgt televizoram un izmantot kā slaidprojektoru. Tas ļauj sarīkot prezentāciju bez multimediju projektora (attēlus var iepriekš apstrādāt datorā, uz attēliem izvietojot nepieciešamo tekstuālo informāciju). Šīs Digital IXUS iespējas ļauj attēlu nekavējoši nosūtīt no jebkuras vietas – nepieciešams vēl tikai portatīvais dators un mobilais telefons. IXUS būs visvairāk piemērots cilvēkiem, kam patīk dzīvot līdzi laikam. Lai gan mēdz teikt, ka šāds fotoaparāts ir nākotnes tehnika, tomēr digitālā fototehnika jau kļūst tik ierasta, ka patiesībā Digital IXUS ir moderns un mūsdienīgs aparāts, ko var iegādāties un lietot jau tagad. Fototehnikas nākotne jau ir iestājusies šodien. Skan gandrīz vai banāli. Bet tā ir patiesība.
   

Parametri · Digital IXUS ir neliels (8,7x5,7x2,7 cm) un viegls (200 g) aparāts, ko var ielikt krekla kabatā. Tā lietošana, lai gan funkciju ir daudz, ir vienkārša un ātri apgūstama – pietiks ar pārdevēja konsultāciju, pērkot aparātu, vai instrukcijas izlasīšanu. · Krāsu ekrāns, kas ļauj novērtēt, vai kadrs atbilst fotogrāfa iecerei. · Ietilpīga atmiņas karte – 290 mazās fotogrāfijas vai četras lielās fotogrāfijas. Pēc kadra uzņemšanas neizdevušos vai nevajadzīgos attēlus var tūlīt izdzēst. · Izšķirtspēja: lielajiem attēliem – 1600x1200 pikseļi, mazajiem attēliem – 640x480 pikseļi. 13x18 cm attēls ir tik kvalitatīvs, ka izmantojams publicēšanai krāsu izdevumos. · 2x optiskais Zoom – (atbilst 35–70 mm), plus 4x digitālais Zoom. · Automātiskais un manuālais režīms. · Litija baterija bez atmiņas efekta. Ar vienu baterijas uzlādējumu var uzņemt 270 attēlu. · Dažādas funkcijas: var mainīt attēla lielumu, ekspozīciju; baltās krāsas balanss; melnbaltās fotogrāfijas; sarkano acu korekcija; īpašs nakts fotografēšanas režīms (attēlā vienlīdz redzams gan cilvēks vai cits fotografējamais objekts, gan arī fons, nevis tikai tumsa, kā parasti notiek bez šāda režīma); kustīgus priekšmetus (piemēram, sporta sacensības) var fotografēt ar ātrumu divi kadri sekundē. · Datoram pieslēdzams ar USB kabeli, portatīvajam – arī ar PCMCIA adapteri.
   

CANON IB Serviss, Autorizētais Canon, 3M, HP un GBC dīleris, Rīgā, Maskavas ielā 40, tālr. 7204080, Liepājā, Stendera ielā 5, tālr. 34 26110, Rēzeknē, Brīvības ielā 14a, tālr. 46 23710
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001