Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

LNT Mūzikas Video projekts

   

 

Telekompānijas LNT audiovizuālais projekts LNT Mūzikas video Jaungada naktī sniegs prieku mūzikas mīlētājiem visā Latvijā. LNT skatītāji varēs redzēt šīgada labākos no labākajiem.

 

LNT muzikālais joks

Šī gada 1. aprīlī telekompānija LNT aizsāka līdz šim vērienīgāko muzikālo projektu, kas ir iecerēts ilgākam laikam latviešu mūzikas industrijas attīstības veicināšanai. Sākot ar šo jautro datumu, LNT savu kanālu būtiski papildināja ar latviešu mūziku, piedāvājot Latvijā radītus videoklipus, kā arī nodrošinot balsošanas sistēmu, kas ļaus gada beigās sumināt populārākās dziesmas.

Projekta pirmos akmeņus ielika Andrejs Ēķis, Gvido un Igors Lingas. Raidījumā ik dienu tika demonstrēti jaunākie pašmāju mūziķu videoklipi, kā arī rīkoti īpaši koncerti, kuru uzvarētājiem tiek dotas iespējas veidot klipus. Līdz šim standarta summa, ko mūzikas ierakstu kompānijas piešķīra klipa uzņemšanai, bija 300 latu, bet Mūzikas video audiovizuālā projekta uzvarētājiem klipa veidošanai tiks piešķirti 500 latu.

Izvēloties koncertiem dziesmas, LNT Programmas padome ņēmusi vērā plašo skatītāju loku un viņu dažādās gaumes. Tāpēc Mūzikas video atlasītas gan dziesmas, ko izpilda jau gadu desmitiem plaši pazīstami un mīlēti mākslinieki, gan tādas, kuras atskaņo uzlecošās zvaigznes. Tomēr visām ir kopīga iezīme - tās tapušas šajā gadā un ir jaunas Latvijas klausītājiem.

 

Jūra, smiltis un dziesmas

Šogad notikuši vairāki LNT Mūzikas Video koncerti - Cēsu šovs un Pludmales viesības. Katrā piedalījās 10 Latvijas mūziķi un apvienības, kuri izpildīja jaunākos skaņdarbus. No visām iesniegtajām kompozīcijām, tika izraudzītas konkrētā pasākuma tematikai atbilstošākās. Lai gan galvenais kritērijs bija muzikālā kvalitāte, tomēr tikpat svarīga bija arī izpildītāja atraktivitāte un dziesmas atbilstībai vasaras sezonai. Visi pasākumi tika translēti LNT kanālā.

Mūzikas video atklāšanas ceremonijā dotāciju klipa izgatavošanai ieguva Labvēlīgais tips, Linda Leen un Autobuss debesīs, bet Cēsu šova uzvarētāju laurus plūca Tumsa, Ozols un Arnis Mednis. Vidēji katru LNT Mūzikas video pārraidi noskatījušies 340 000 mūzikas mīļotāju, bet  balsošanā aktīvi piedalījušies vairāk nekā 38 000.

Mūzikas projekta vadītāji uzskata, ka Pludmales viesību koncerts ieinteresēja vēl plašāku auditoriju nekā iepriekšējie, jo programma tika izraudzīta tāda, lai apmierinātu ļoti dažādas muzikālās gaumes.

 LNT Mūzikas video Pludmales viesības turpina iepriekšējo kārtu  tradīcijas, kad ikviens skatītājs varēja balsot par sev tīkamāko dziesmu. Pludmales viesību sponsors bija Latvijas Mobilais telefons ar priekšapmaksas sarunu karti OKarte. Tieši Pludmales viesību laikā 4. augustā tika pasniegta OKartes akcijas galvenā balva - motorollers.

 

Bravo!

Trīs stundu garās apbalvošanas ceremonijas filmēšanas laikā 11. decembrī tika pasniegtas balvas 2001. gada atzītākajiem pašmāju mūziķiem, no kuriem vairums uzstājās arī ar muzikālajiem priekšnesumiem. Šī gada labākos Latvijas māksliniekus godināja desmit nominācijās: labākais izpildītājs, labākā izpildītāja, labākā deju mūzika, labākais hip-hop, labākā popmūzika, labākais šlāgeris, labākā debija, labākā rokmūzika, labākais videoklips (balvu pasniedza klipa režisoram) un labākā dziesma.

Uzvarētāji visās nominācijās bija noteikti atbilstoši LNT skatītāju balsojumiem, kuru rezultātus apkopoja 10. decembrī. No 15. oktobra līdz 15. decembrim notika Mūzikas video fināla posms Lielā balsošana, kura laikā, izmantojot balsošanas tālruņus, LNT skatītājiem bija iespēja noteikt gada laikā skatīto videoklipu vietu sadalījumu.

 Lielās balsošanas ģenerālsponsors ir Siemens, kura ražotais mobilais tālrunis Siemens SL45 ar iebūvēto MP3 atskaņotāju kļuva par galveno balvu. 2001. gada apbalvošanas ceremonijas laikā dziedāja šī brīža Latvijas muzikālās dzīves aktuālākie mūziķi -Prāta vētra, A-Eiropa, Ozols, Linda Leen un Arnis Mednis, Autobuss debesīs, Marija Naumova, Tumsa un daudzi citi. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, skatītājiem būs ievērojami lielākas iespējas iekļūt gada lielākajā Latvijas mūzikas notikumā - LNT Mūzikas video 2001. Apbalvošanas ceremonija notika Skonto hallē. LNT skatītāji apbalvošanas ceremoniju varēs noskatīties Vecgada vakarā.

 

Zvani droši!

Lattelekom izveidotas telebalsošanas sistēmas darbība tiek nodrošināta 24 stundas diennaktī. Visus zvanus arhivē speciāli aizsargātās Lattelekom datu bāzēs. Zvanu uzskaite notiek automātiski, kas nodrošina laicīgu un precīzu statistikas uzskaiti. LNT Mūzikas video tiek izmantotas on-line statistikas iespējas - ir atsevišķa web adrese, kurā var iepazīties ar jaunākajiem datiem. Tiek izmantots on-line statistikas veids, lai televizora ekrānā parādītu jaunākos balsošanas rezultātus.

Maksa par zvanu ir desmit santīmi, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Balsot var no jebkura tālruņa.  Balsošanas tālruņu numurus publicē gan lielākajos Latvijas laikrakstos, gan LNT interneta lapā, gan arī īpašos videoklipos, kuri skatāmi LNT kanālā. Jebkuru papildinformāciju par balsošanas iespējām var saņemt uzziņu dienestā 118. Lattelekom jaunās tehnoloģiskās iespējas nodrošinās balsu apkopošanu on-line režīmā. Tādejādi LNT skatītājiem ir iespēja sekot balsošanai tikai ar dažu sekunžu nobīdi.

 

Spoža nākotne ir garantēta!

Nākošgad LNT plāno organizēt Mūzikas video koncertus katru mēnesi. Katrai dziesmai atkal būs savs telefona numurs, pa kuru varēs balsot. Šie tālruņu numuri kopā ar dziesmu fragmentiem būs redzami arī reklāmas pauzēs. Balsot varēs arī internetā. Turpmāk ir paredzēts apbalvot arī aktīvākos zvanītājus. Galvenā balva  - automašīna.

Par to, ka projekts kļūst arvien populārāks, liecina skaitļi: 2000. gadā tika uzņemti seši jauni Latvijas mūziķu videoklipi, šogad - jau 35. Projekta vadītāji ir pārliecināti, ka publikas interese arvien pieaugs.

 

                                                                             Marina VĒVERE

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001