Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Star Duo - individuāla satelītinterneta sistēma

   

 

Iepriekšējā SP numurā tika aprakstīta satelīta interneta sistēma Galaxy 2000, kas vairāk bija paredzēta lietotāju grupas darbam. Amerikāņu kompānija Hughes Network Systems šobrīd piedāvā DirecPC sistēmu Star Duo individuālam lietotājam.

Arī Star Duo ir divvirzienu raidoša/uztveroša interneta sistēma. Pieslēgums tīklam ir ar ātrumu 2 Mbit/s, atgriezeniskā saite - 128 Kbit/s, raidītāja jauda - 1 W. Sakariem tiek izmantota Eutelsat W1 10(A frekvence 11,526 GHz V polarizācija. Latvijā signāla stiprums ir apmēram 48 dBW, tātad iespējams lietot nelielu, 90 cm satelītantenu. Testi pierādīja, ka arī šis lielums nav kritisks, jo sakaru pārtraukumi nebija pat novembra vētrā, kas plosījās Rīgā.

Sistēma Star Duo ir būtiski lētāka par Galaxy 2000, arī maksa par trafiku ir samazināta, tātad tā kļūst pieejama arī individuālajam lietotājam jebkurā Latvijas vietā, kur iespējams uzstādīt antenu. Norēķini par interneta lietošanu notiek ar kompāniju Bentley Walker Ltd.

Star Duo sastāv no diviem - raidītāja (ITU) un uztvērēja (IRU) - blokiem, kas ar kabeļiem ir savienoti ar antenas galvu bloku.

 

Prasības datoram:

* Pentium II (333 MHz) vai labāks

* Windows 98SE, ME vai Windows 2000

* 64 MB RAM (98SE vai ME) vai 128 MB RAM (Windows 2000)

* 800x600 pikselu displejs vai labāks

* 620 MB brīva vieta cietajā diskā

* USB ports

* CD-ROM

 

Star Duo tiek pieslēgts datoram caur USB portu. Ja ir Windows 2000 ar attiecīgu programmnodrošinājumu, šo sistēmu var izmantot lietotāju grupa, piemēram, neliels birojs. Lai aktivizētu sistēmas darbību, to piereģistrētu, nepieciešams arī vienreiz pieslēgties internetam, izmantojot telefona līniju un modemu - vēlāk tas vairs nebūs vajadzīgs. Visa tālākā Star Duo lietošana notiek tikai caur satelītu Eutelsat W1, apejot visus vietējos interneta pakalpojumu sniedzējus. Klientam ir sava IP adrese, kas paliek nemainīga. Latvijas trafiks ir ietverts kopējā datu plūsmā, tāpēc arī par to ir jāmaksā.

Star Duo instalācija ir samērā vienkārša, neaizņem daudz laika. Lietotājam nepieciešams zināt sistēmas izmantošanas vietas aptuvenas ģeogrāfiskās koordinātas, kas jāievada DirecPC programmā.

Star Duo Latvijā sekmīgi strādā jau divus mēnešus, un nekādi darbības traucējumi šai laika posmā nav novēroti - signāls no satelīta vienmēr bija stabils un interneta sakari labi. Sistēmas būtiska priekšrocība ir tās izmantošanas iespēja jebkurā Latvijas vietā un nelielie gabarīti, jo nav problēmu ar transportēšanu - operatīvi iespējams mainīt atrašanās vietu. Uzstādīšana parasti problēmas nesagādā un nav sarežģītāka par parastas uztverošās satelītantenas montāžu.

Šobrīd piekļuvi internetam Latvijā piedāvā daudzas kompānijas, taču ne visur tas ir iespējams un ne vienmēr sakaru kvalitāte ir laba. Star Duo šo problēmu atrisina vienā rāvienā!

 

Henriks ZEIĻAKS

Tālr.: 9259505

henriks@parks.lv

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001