Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Viegli strādāt modernā birojā

   

                            

Novembra sākumā Fondu biržas ēkā notika izstāde Viegli strādāt, kuru jau otro gadu organizēja Lattelekom meitas uzņēmums Sakaru sistēmas. Šīs izstādes koncepcija tik patīkami atšķiras uz citu telekomunikāciju ekspozīciju fona, ka šķiet gluži vai dīvaini, ka neviens cits šādu pasākumu rīkotājs nav izrādījis radošu iniciatīvu (bet varbūt - čaklumu!?) izstādes koptēla radīšanai.

Izstādes Viegli strādāt pamatā nav būrīšu ideoloģijas (katram savs stendiņš, sava plikāka vai bagātāka pasaulīte), bet gan funkcionāli precīzi definēts un radīts ekspozīcijas mērķis, kas iedarbojas uz apmeklētājiem gan emocionāli, gan gluži praktiski. Šāgada izstādes mērķis bija kopā ar sadarbības partneriem Lattelekom, Siemens, IBM,  Canon, Balta, Hansa Business Solutions un Unibanka parādīt, kāda aparatūra vajadzīga vidējam, mazam un mājas birojam. Šķiet, kas gan tur īpašs, bet, ja ieejot, piemēram, mājas birojā, vari aparatūru ne tikai aplūkot, bet arī izmēģināt, kā tā darbojas, tad gribot negribot rodas vēlēšanās ko tādu tuvākā vai tālākā nākotnē iegādāties arī pašam. Vēl kāds šāda veida ekspozīcijas pluss ir, ka  izstādes biroju aparatūra nav komplektēta tikai no IBM, Sony, Siemens vai Canon aparatūras: no katras  paņemts kas tāds, kas ir vislabāk piemērots  konkrētajai videi.

Piemēram, Mājas birojā līdzās Siemens bezvadu telefonam Gigaset4010 Comfort (darbības rādiuss - 300 metru), darbojas IBM NetVista A40i galddators, kura procesora jauda un paplašinātās iespējas ļauj apstrādāt lielus datu apjomus. Piekļuvi internetam vai uzņēmuma intranetam nodrošina Siemens ISDN LAN maršrutētājs EICON DIVA 1830 Router, bet Home station ir paredzēta mobilā un fiksētā tīkla savienošanai un sarunu pāradresēšanai gan analogajās, gan ISDN līnijās. Portatīvais dators ThinkPad A22 ir lieliska alternatīva galddatoram, ja reizēm jāstrādā ārpus mājas biroja. A sērija piedāvā gan praktiskus datorus standarta uzdevumu izpildei, gan ātrdarbīgus datorus ar ekrānu līdz 15" un plašām video un audio iespējām.

Portatīvajam printerim un skenerim BJC-55 ir divas funkcijas. Šis mobilais printeris nodrošina izcilas kvalitātes krāsas, turklāt tā izmērs ir viens no mazākajiem pasaulē - apmēram puse A4 lapas - un svars ap 900 gramu, tāpēc to var ielikt jebkurā portfelī. Projektors Sony VPL-HS1 ir veidots tieši mājas apstākļiem - filmām, spēlēm, ziņu pārraidēm. Ar to ir iespējama arī projicēšana no sāniem, bet Memory Stick karte dod iespēju aplūkot fotogrāfijas.

Mazais birojs piemērots 4-8 darbiniekiem. Līdzās ierastākai biroja tehnikai varēja redzēt arī bezvadu tīkla risinājumu I-Gate ar pārraides ātrumu 11 MBit/s, kas nodrošina šifrētu datu apmaiņu bez vadiem 30-300 m rādiusā, vienlaikus pildot arī ISDN maršrutētāja un Ethernet savienojuma funkcijas. Bezvadu pele MEDIUM GyroMouse dod iespēju vadīt prezentāciju no jebkuras telpas vietas. Ekrāns MEDIUM Mobil 120 x 90 ir ideāli piemērots transportēšanai.

Vidējā biroja (8-20 darbinieku)  nagla ir  portatīvais projektors Sony VPL-PX15 (jauns Sony modelis), kas ar tīkla (Ethernet) karti nodrošina pieslēgumu jebkuram datoram vai internetam. Ir iespējams izmantot arī bezvadu tīkla karti. Tas piemērots līdz pat 200 cilvēku lielai auditorijai, ar to iespējams pieslēgties tīklam un rādīt sagatavotas PP prezentācijas.

Protams, izstādē Viegli strādāt redzētā biroja tehnika ir tikai viena no alternatīvām. Protams, var lietot arī jebkuru citu firmu aparatūru, var pat atteikties no kādas iekārtas, bet kurš gan nevēlas justies civilizēti un produktīvi strādāt ar lieliskām iekārtām. Tieši šādu vīziju ikvienam apmeklētājam pavēra izstāde Viegli strādāt. Kāda tā būs nākamgad?

 

 

 

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001