Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Izvēlies ceļabiedru - mobilo tālruni

   

 

LG-500

Korejas ražotājs LG līdz šim Latvijā bija pazīstams ar televizoriem un citu sadzīves tehniku. Tagad mums ir iespēja novērtēt arī mobilo tālruni.

 

Dizains un lietošanas ērtums

Jaunais LG-500 izceļas ar patīkamu dizainu - korpusa priekšējā daļa ir matēti pelēkā metalizētā krāsā ar sudrabotu displeja rāmi un taustiņiem. Lielos ciparu taustiņus nosedz aktīvais flips, tajā veiksmīgi iestrādāta LG emblēma. Piecu virzienu kursora vadības un izvēlnes taustiņi izvietoti telefona centrā, tiem, esot nenosegtiem, iespējama bloķēšana.

Grafiskais displejs ir liels un kvalitatīvs ar patīkamu zaļu apgaismojumu. Ieslēdzot telefonu, var izvēlēties vai nu savu tekstu, vai kādu animāciju. Displejā var pastāvīgi ievietot pulksteni analogā vai ciparu formā, tekstu vai dienai atbilstošu Zodiaka zīmi.

Izvēlne pieejama krievu valodā.

Iespējas

LG-500 ir duālais telefons darbam GSM 900/1800 tīklos.

Papildus SIM kartes iespējai telefonā var saglabāt 500 numuru/vārdu ierakstus. Vārdus var ierakstīt arī krievu valodā, tiesa, ne garākus par 9 burtiem. Ierakstus var papildināt ar e-pasta adresi, grupēt, kā arī kopēt no SIM kartes uz telefonu un otrādi. 20 numuriem iespējams piešķirt balss izsaukumu. Ar augšējo sānu taustiņu aktivizējamais diktofons nodrošina trīs balss ierakstus, katru 30 sekunžu garumā. Telefonā ir iebūvēta brīvroku sistēma, kuru sarunas laikā aktivizē ar kursora vadības taustiņu.

Modelis ir ērts īsziņām. Ar taustiņiem * un # ērti pārslēgties ciparu, lielo un mazo burtu, angļu un krievu valodas ievades režīmos. Īsziņas teksts krievu valodā ir ierobežots ar 70 zīmēm, toties sastādāms arī tad, ja esat angļu valodas izvēlnē. Saņemot īsziņu, atskan patīkams dzeguzes ku-kū. Īsziņas saglabājas telefona atmiņā, tām atvēlētas 110 vietas.

Telefonam ir 32 melodijas, to skanējums piesaista apkārtējo uzmanību. Integrētais skaņas sintezators nodrošina polifonisku melodiju un veiksmīgi atskaņo gan telefonos nedzirdēto franču Mišelu, gan patriotiski skanošo LG himnu, gan tradicionālo Ziemassvētku zvaniņu. Visas melodijas var atskaņot vairāku instrumentu tonalitātē, variantu kopskaits sniedzas pāri simtam. Ar vienu taustiņu ērti aktivizējams vibrozvans.

Lietotāja papildfunkciju klāstā ietilpst pasaules pulkstenis, kalendārs, organizators, kalkulators. Modinātājs darbojas arī tad, ja aparāts ir izslēgts. Līdz šim citos modeļos neredzēta ir funkcija, kas konvertē garumu, masu, laukumu un tilpumu angļu un starptautiskajā mērvienību sistēmā. Piecas saistošas spēles pavada skaņa un vibrācija, ko, piemēram, spēlē Autosacīkstes izjutīsiet, uzbraucot šķērslim.

Telefons nodrošina datu pārraidi, šim nolūkam nepieciešams papildu kabelis ar PC Sync programmu.

WAP funkcija nodrošina pieeju interneta wml lappusēm, burti krievu valodā tiek atspoguļoti korekti, toties specifiskie latviešu valodas burti tiek aizstāti ar tukšumu.

Baterija nodrošināja aptuveni 70 stundu (sarunu laiks 20 minūtes)darbību. Uztveršanas jutība un sarunas kvalitāte ir laba.

 

 

+++ Saistošas zvana melodijas un spēles. Plašs funkciju un jaunu iespēju klāsts.

- - - Nav izvēlnes latviešu valodā.

 

 

 

Samsung SGH-A400

Korejas firma Samsung atkal pārsteidz ar unikāliem jaunumiem. SGH-A400 ir pirmais mobilais telefons, kas paredzēts vienīgi daiļā dzimuma pārstāvēm.

Dizains un lietošanas ērtums

SGH-A400 dizains ir ļoti izsmalcināts, katrs tā elements ir pārdomāts un apliecina piederību sievietei. Telefona forma ar vāciņu ļoti atgādina franču kosmētikas firmas Lancome pūdernīcu, atšķirība pamanāma vienīgi antenā. Plastmasas korpusam ir kvalitatīvs ķiršsarkans krāsojums, paredzēts, ka tas būs arī perlamutra baltā, zilā un melnā krāsā. Salokāmā telefona augšējā vāciņa stūrī iegravēta zeltīta rozes emblēma. Pateicoties nelieliem izciļņiem sānos, aparāts viegli atveras. Salokot tālruni, iekšējās puses atduras pret gumijotiem izcēlumiem, tā novēršot troksni, turklāt iekšējās virsmas nenoberžas. Tālruņa atvēršana kalpo arī kā atbilde uz zvanu, bet šo funkciju var atcelt.

Pirkuma komplektā ir tīkla lādētājs, akumulators, austiņa un kastīte telefona uzglabāšanai.

Austiņas konstrukcija atšķiras no ierastā risinājuma - vads iebūvēts auduma siksniņā. Siksniņas galā ir mehānisms ātrai telefona pievienošanai un atvienošanai. Augstāk izvietotais slēdzis ļauj atbildēt uz zvanu un beigt sarunu, neatverot telefonu. Austiņas savienojuma ligzda telefonā nosegta ar gumijotu uzmavu, tās atvēršana sākumā sagādā nelielas problēmas.

Mazais telefons viegli iekļaujas sievietes rokā vai somiņā. Sudrabotas krāsas plastmasas taustiņi izvietoti vienmērīgi, ir ērti lietojami, pietiekoši lieli un reaģē ātri. Displejam ir augsta izšķirtspēja, kontrasts ir regulējams, bet izmērs ir samērots ar telefona gabarītiem. Kad ieslēdz un izslēdz telefonu, displejā, sveicinot lietotāju, uz brīdi parādās rozes zīmējums. Mīļa panda, puķes un daži citi sākotnēji kustīgi motīvi pieejami ekrānsaudzētājā. Jūsmot iznāk mazāk, jo telefons parasti tiek aizvērts. Displeja apgaismojums ir patīkami zaļā krāsā, tā darbības ilgums ir regulējams.

Telefona izvēlņu struktūra ir loģiska, katram izvēlnes punktam ir grafiska ikona un numurs. Virzoties izvēlnes apakšpunktos, izpeld lodziņš ar izvēlētās funkcijas statusu. Telefona lietošanu atvieglo četru virzienu kursora vadības taustiņš.

Ražotājs nav paredzējis izvēlni latviešu valodā, pieejama krievu valoda.

Iespējas

SGH-A400 ir duālais telefons darbam GSM 900/1800 tīklos.

Telefonā saglabātas visas modeļa SGH-A300 funkcijas. Jaunums ir paredzēts vienīgi sievietēm: izvēlnes punkts Veselība ietver sievietes cikla kalendāru, bioritmus, figūras tipa noteicēju un kaloriju patēriņa tabulu dažādiem darbiem un aktivitātēm.

Daudzo draugu datu saglabāšanai palīdzēs 99 numuru/vārdu atmiņa telefonā. Ieraksti ir grupējami, katrai grupai ir sava animācija, zvana melodija un īsziņas toņi. Sava atmiņa paredzēta arī veiktiem, saņemtiem un neatbildētiem zvaniem. Atšķirībā no citiem modeļiem sarakstos tiek uzrādīts katrs no viena numura atkārtotajiem zvaniem ar laiku. Droši vien, lai zinātu, cik nepacietīgi meklējis mīļotais cilvēks. Telefonam ir 48 melodijas, papildus divas programmējamas ar aparātā integrēto komponistu. Pieejams arī vibrozvans - gan atsevišķi, gan kopā ar melodiju.

Laika plānošanai paredzēts organizators ar kalendāra un darba ierakstiem, pasaules pulkstenis un kalkulators. Modinātājs darbojas arī tad, kad telefons ir izslēgts. Izklaidei pieejamas septiņas spēles, no Čūskas līdz azartiskajam Black Jack un Casino.

Telefona darbību ar datoru nodrošina iebūvētais 14,4 kbps datu modems un infrasarkano staru saite. Iebūvētā WAP pārlūkotājprogramma atļauj lietot interneta wml lappuses un pakalpojumus.

Pilnībā uzlādēta LiIo baterija nodrošināja darbību divām diennaktīm ar 10 minūšu sarunām. Pļāpīgākām būs nepieciešama baterijas uzlādēšana ik dienas, un šeit modelis atpaliek no citu ražotāju analogiem. Telefona jutība ir laba, skaņas kvalitāte - teicama.

 

 

+++ Stilīgs dizains. Telefons sievietēm. Kvalitatīvs displejs.

- - - Mazs darbības laiks. Nav izvēlnes latviešu valodā.

 

Nokia 8310

Jaunais Nokia modelis ir ilgi gaidītais populārā telefona Nokia 8210 turpinājums. Funkcijās bagātais Nokia 8310 kopā ar Ericsson T39m uzskatāmi par šīs klases veiksmīgākajiem risinājumiem.

Dizains un lietošanas ērtums

Ārējos izmēros Nokia 8310 ir līdzīgs savam priekštecim, toties pārvērties krāsu izpildījumā. Tam ir maināms daļēji caurspīdīgas krāsainas plastmasas priekšpanelis, displeja apkārtne un aizmugure ir sudrabaina, aizmugures augšdaļa - melnā krāsā. Pagaidām Latvijā pieejami trīs priekšpaneļa krāsu varianti, ražotājs paredz arī citus, ieskaitot klaviatūras maiņu. Klaviatūras sānu taustiņi izveidoti trijstūra formā, to lietošana nav tik ērta.

Displeja izmēri nav mainīti un labi atspoguļo ikdienā nepieciešamo informāciju, mazāk apmierināti būs regulārie WAP interneta apmeklētāji. Displeja un klaviatūras zili baltais apgaismojums telefonā iedegas un nodziest pakāpeniski. Ņemot vērā, ka gaismas avota vietas izceļas caurspīdīgajā krāsu panelī, telefona priekšpuse līdzinās raibai rotaļlietai. Šāds dizains varētu patikt jauniešiem, kam diemžēl finansiāli tas varētu nebūt pa kabatai.

Izvēlņu struktūra ir loģiska un ērta lietošanai.

Iespējas

Nokia 8310 ir duālais telefons darbam GSM 900/1800 tīklos.

Papildus SIM kartes iespējai, iespējams saglabāt 500 numuru/vārdu ierakstus. Atkarībā no izvēlnes valodas, vārdu ieraksti veicami, izmantojot specifiskos latviešu burtus vai krievu valodu. Ierakstus iespējams grupēt, tiem var pievienot balss izsaukumu.

Īsziņu funkcijās sastopamas vairākas izmaiņas. Tiek nodrošināta intuitīvā teksta ievade T9 krievu valodā. Sākot tekstu ar lielo burtu, ar nākošo simbolu tiek nodrošināta automātiska pāreja uz mazajiem burtiem. Palielināta atmiņa īsziņu un teksta veidņu saglabāšanai. Ir arī iespēja īsziņai pievienot attēlus, mainīt īsziņu veidā zvana melodijas un logo. Tā darbojas starp visiem pēdējo Nokia modeļiem, bet diemžēl nav pilnībā savietojama ar citu ražotāju pēdējos modeļos ieviesto uzlaboto īsziņu standartu (EMS).      

Paplašinātas balss funkcijas ļauj piešķirt balss vadību konkrētai izvēlnes funkcijai, kā arī veikt vairākus balss ierakstus trīs minūšu garumā.

Telefonam ir vibrozvans un 35 zvana melodijas un vēl piecas programmējamas vai saņemamas īsziņu veidā. Melodijas nav skaļas, bieži vēlamais varētu būt pēdējais - piektais līmenis.

Darbam dažādos apstākļos iespējams mainīt profilus. Tiem, kas bieži aizmirst pēc sapulces atslēgt klusuma režīmu, lieti noderēs jaunā iespēja aktivizēt citu profilu uz noteiktu laiku.       

Papildfunkciju klāstā ir organizators, pulkstenis, hronometrs, kalkulators, taimeris. Četru spēļu darbību iespējams pavadīt ar skaņu, vibrāciju un gaismu. Iespējama spēļu modifikācija, izmantojot WAP, ar nosacījumu, ja esat Club Nokia biedrs (diemžel Latvijai ar tik augstu Nokia popularitāti vēl netiek dotas šādas priekšrocības).

Pārsteigums ir telefonā integrētais FM radio. Komplektā esošā austiņa reizē kalpo arī kā antena. Radiostacijas var programmēt gan automātiski, gan noskaņoties manuāli. Ar slēdzi austiņas vadā var pārslēgt stacijas, kā arī atbildēt uz zvanu un beigt sarunu. Radio jutība nav tik teicama, dažkārt skaņa pazūd vai ir tās traucējumi. Laba signāla gadījumā skaļums un skaņas kvalitāte ir teicama.

Telefons nodrošina datu pārraidi, izmantojot infrasarkano staru saiti. Ātrgaitas datu pārraidei var izmantot gan HSCSD (pieejams LMT), gan GPRS tehnoloģiju. Integrētā WAP pārlūkprogramma nodrošina pieeju interneta wml lappusēm un servisiem, latviešu un krievu valodas simboli tiek atspoguļoti korekti. Darbam ar datoru paredzēta programma PC Suite 4.3, kas brīvi pieejama Nokia mājas lapā internetā.

          Telefona jutība ir laba (ne teicama kā modelī Nokia 8210), skaņas kvalitāte - laba. Pilnībā uzlādēta LiIo baterija nodrošināja darbību pilnu nedēļu, ar zvaniem vairāk nekā 20 minūšu garumā, tā arī nesagaidot izslēgšanos.

         

+++ Teicams darbības laiks. Ātrgaitas datu pārraide. Mazs. Plašs funkciju klāsts. FM radio.

- - - Mazi taustiņi. Pietrūkst elegances.

 

Motorola v.66

Motorola ilgo pieredzi salokāmo telefonu konstrukcijās un jaunumu ieviešanā veiksmīgi turpina pēdējā modelī v.66.

Dizains un lietošanas ērtums

Ārēji telefons līdzīgs iepriekšējiem Motorola mazuļiem. Atšķirība vērojama vairāk noapaļotās formās. Integrējot akumulatoru aizmugurējā vāciņā, telefons kļuvis plānāks. Lai ievietotu SIM karti, nemeklējiet tās vietu zem akumulatora, stiprinājuma vieta atrodama zem v formas klipša augšējā vāciņā. Klipši ir dažādās krāsās (divi no tiem jau atrodas komplektā) un maināmi.

Klaviatūras ciparu un izsaukuma taustiņi ir lieli un ērti. Ne tik ērti ir mazie vadības taustiņi - gan displejam tuvākie, gan jaunievedums četru kursoru formā telefona centrā. Ērtāku lietojumu izvēlnēs dod taustiņi telefona kreisajā sānā, kur pēc ieejas izvēlnē augšējie divi nodrošina virzību, bet apakšējais - apstiprinājumu. Sarunas laikā šie taustiņi regulē skaļumu. Nospiests taustiņš telefona labajā sānā nodrošina balss ierakstu.

Displeja lielums nav mainīts. Tā augšējā rinda atspoguļo tīkla signāla, baterijas rādījumus un vēl dažas vadības ikonas, bet apakšējā rinda atvēlēta izvēlnes funkcijām. Tekstam paliek tikai trīs rindas. Redzamību uzlabo zoom funkcija, diemžēl tā samazina informāciju uz divām rindām. Gandarījumu sniegs displeja apgaismojums, to var izvēlēties kādā no trim (sarkans, zaļš un oranžs) krāsām. Iespējās neatpaliek arī darbības režīma indikators telefona augšējā malā, tā krāsa mainās atkarībā no tīkla uztveramības, viesabonēšanas, ienākošā zvana vai īsziņas.

Telefonā vērojama ražotāja vēlme pēdējos modeļos uzlabot izvēlņu struktūru. Funkcijas ir pārkārtotas, un svarīgākās ir apvienotas vienā izvēlnē. Lietotājam tiek dota iespēja pārkārtot izvēlnes pēc sava prāta, kā arī piešķirt vairākiem taustiņiem izvēlētas funkcijas ātru pieeju. Visu iespēju apgūšanai un optimālai izmantošanai nepieciešams laiks un palīdzības meklējums lietošanas instrukcijā

Komplektā ir jauna tipa lādētājs, austiņa, somiņa un jostas klipsis.

Tiek nodrošināta izvēlne latviešu valodā, krievu valoda nav iespējama.

Iespējas

Motorola v.66 ir telefons darbam visos GSM tīklos (900/1800/1900).

Papildus atmiņai SIM kartē telefonā veicami 500 numuru/vārdu ieraksti.

Būtiski uzlabotas balss funkcijas. Atšķirībā no citiem modeļiem, balss izsaukumu iespējams piešķirt arī SIM kartes atmiņas ierakstiem. Balss vadības funkcija piešķirama, aizejot līdz konkrētam izvēlnes punktam, noturot izvēlnes pieejas taustiņu ar vārda balss ierakstu. Diktofona režīmā var ierakstīt vairākas sarunas vienas minūtes garumā, tas ir mazāk nekā spēja iepriekšējie modeļi un arī par dažviet internetā sniegtajiem datiem.

Īsziņu rakstīšana ir ērta. Ilgāk nospiežot burta ievades taustiņu, viegli pārejam no lielā uz mazajiem burtiem un atpakaļ. Īsziņu saglabāšanai izmantojama arī telefona atmiņa.

Jaunajā modelī ir 32 zvanu melodijas, tās ir skaļas un tikpat efektīvas kā vibrozvans. Melodiju daudzumu var papildināt ar paša lietotāja veidotajām.

Papildfunkciju klāstā pieejams pulkstenis, modinātājs, kalkulators un trīs spēles. Modinātājs darbojas arī tad, kad tālrunis ir izslēgts.

Datu un faksa pārraide veicama ar papildu datu komplektu. Savienojumam ar datoru ražotājs ir paredzējis virknes un USB porta kabeļus.

Modelis uztur ātrgaitas datu pārraidi GPRS tehnoloģijā. WAP pārlūkprogrammai ir sava specifika, tāpēc lietojuma iespējām un īpatnībām svarīgi apzināties versiju un tās testu rezultātus operatoru tīklos.

Telefona jutība un sakaru kvalitāte ir laba. Pilnībā uzlādēta LiIo baterija nodrošināja 50 stundu darbību (20 minūšu sarunas), kas salīdzinājumā ar citiem modeļiem ir tikai apmierinoši.

         

 

+++ Stilīgs dizains. Balss funkcijas. Trīs diapazoni.

- - - Mazi vadības taustiņi. Sarežģīts darbs ar izvēlni.

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001