Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Balva par mūža darbu

   

 

Lattelekom un Latvijas Izglītības fonda mērķprogrammas Izglītībai, zinātnei un kultūrai Gada balvas pasniegšana inženierzinātnēs un humanitārajās zinātnēs notika  14. janvārī. Tieši pirms astoņiem gadiem šajā dienā tika parakstīts līgums ar TILTS Communications,  bet kopš Lattelekom SIA reģistrēšanas LR Uzņēmumu reģistrā (1992. gada 9. janvārī) apritējuši apaļi  desmit gadi. Tā nu iznāca, ka Gada balvas ir arī uzņēmuma dāvana zinātniekiem savā dzimšanas dienā.

Šo prestižo Gada balvu - piemiņas medaļu, diplomu un stipendiju par izcilu mūža darbu un nozīmīgiem pētījumiem - zinātniekam piešķir tikai reizi mūžā. Un tie, protams, ir vislabākie. Šai reizē tas bija profesors Jāzeps Ločmelis par mūža ieguldījumu un darbu ciklu Latvijas telekomunikāciju attīstība un vēsture. SM Sakaru departamenta direktore Ināra Rudaka, sveicot profesoru, teica, ka viņš ir kā nozares tēvs, kā tās gara spēka un attīstības simbols, kuru visi pazīst, mīl un ciena. Viņš gandrīz ik gadus saraksta vairākas telekomunikāciju mācību un vēstures grāmatas un pats ir kā staigājoša enciklopēdija, ar gaišu prātu un dāsnu sirdi. Sirsnīgu paldies par ražīgo darbu un draudzību Jāzepam Ločmelim saka arī kolēģi, Minox klubs un Sakaru Pasaules komanda.

 Par mūža ieguldījumu un darbu ciklu Latvijas pilsētu komunālās politikas vēsture 19.-20. g. s. balvu saņēma arī vēsturniece Dzidra Ozoliņa. Topošo zinātnieku nominācijās balvu saņēma Aleksandrs Pedčenko par darbu Termo un hidrodinamisku parādību modelēšana Čohraļska procesā liela diametra silīcija monokristālu ieguvei un Ieva Margēviča par maģistra darbu Bilingvālā izglītība mazākumtautību skolās Latvijā.

Latvijas ZA prezidents Jānis Stradiņš izteica gandarījumu, ka Lattelekom ir viens no nedaudzajiem uzņēmumiem, kuri atbalsta zinātnes attīstību, turklāt ne tikai telekomunikāciju nozari, bet arī humanitārās zinātnes. Lai Latvijai būtu vairāk tādu gaišu galvu un vairāk to, kas to prastu novērtēt!

 

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001