Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

EVOLIUM — jaunums platjoslas bezvadu piekļuvē

   

Šobrīd tīkls nav iedomājams bez ātras un drošas interneta piekļuves gluži tāpat kā birojs bez elektrības. Datu pārraide tīklos on-line režīmā, kas patlaban ir jau 1/5 daļa no pasaules telekomunikāciju trafika, dažos turpmākajos gados pieaugs līdz pat 60 procentiem. Tīklu operatoriem jārod atbilde uz jautājumu, kā šobrīd un nākotnē apmierināt vajadzību pēc interneta un intraneta maģistrālajos un piekļuves tīklos. Lai izvairītos no neierasti liela kapitāla piesaistes, operators vēlas sabalansēt izdevumus un reālās klienta prasības. Taču piekļuves risinājums, kas mūs apmierina šodien, pavisam noteikti vairs neapmierinās rīt. Strauji mainīgā multimediju, interneta, intraneta un elektroniskās komercijas pasaulēklientam nepieciešama tikpat strauja tehnoloģiju maiņa. Tāpēc operatoram jābūt pārliecinātam, ka klienta piekļuves tīkli ir ātri un efektīvi attīstāmi. Nav tāda risinājuma, kas piedāvātu universālu interneta piekļuves variantu, taču pašu elastīgāko un brīvāko pieeju piedāvā bezvadu sistēmas. EVOLIUMŖ LMDS ir ideāli piemērota liela daudzuma mazā un lielā biznesa, korporatīvo biroju, mazo/mājas biroju un iedzīvotāju abonentu apkalpošanai biezi apdzīvotās pilsētās un nomalēs. Var nodrošināt pēdējā kilometra platjoslas piekļuvi, balss un datu pakalpojumus, ieskaitot LAN starpsavienojumus, IP pakalpojumus, PBX lietojumu un video konferences, kā arī virtuālos īrēto līniju pakalpojumus, turklāt izvēloties jebkuru klienta vēlmēm atbilstošu pakalpojumu kombināciju. EVOLIUMŖ LMDS platjoslas bezvadu piekļuves sistēma sniedz pievilcīgu risinājumu mobilo tīklu operatoriem, kam nepieciešama saikne starp bāzes staciju un bāzes staciju kontrolieriem intensīvi noslogotos pilsētu rajonos.

EVOLIUMŖ LMDS risinājums

LMDS tīkli nodrošina optiskās šķiedras tilpumu, kvalitāti un drošību, atbrīvojot operatoru no jebkādām rūpēm par fiksēto vadu sistēmu atvieglinājumiem, tiesībām vai konstrukcijām. Trīs sistēmas komponenti — vadības centrs, bāzes stacija un klienta iekārta — veido zvaigžņveida tīkla arhitektūru, ko iespējams konfigurēt atbilstoši piekļuves tīkla pašreizējām un nākotnes prasībām. EVOLIUMŖ LMDS ir liels un būtisks solis uz priekšu. Pateicoties ciparu bezvadu tehnoloģijai, operators no viena vienīga centra nodrošina platjoslas gala posma savienojumus tūkstošiem abonentu. EVOLIUMŖ LMDS risinājums ir piemērots no 3 līdz 40 GHz frekvencēm.

Operatora ieguvums — mazā biznesa klienti

EVOLIUMŖ LMDS risinājums nodrošina lieljaudas pakešu pārraidi, kas ļauj piedāvāt paaugstinātas vērtības pakalpojumus mazajam biznesam, mājas birojiem dzīvokļos vai arī biznesa rajonos ar IP vai tradicionālās telefonijas palīdzību.

Priekšrocības

EVOLIUMŖ Alcatel 9900 ļauj izmantot joslas platumu uz pieprasījumu, un operatoram ir viegli strādāt ar dažādām trafika apjoma variācijām, neieguldot papildlīdzekļus piekļuves tīklu palielināšanā. Operatoram ir ērti paplašināt pakalpojumus no atsevišķa pakalpojuma uz to paketēm. Klienta iekārta ir iemontēta tikai klienta atrašanās vietā, tādējādi operatora ieguldījumi atbilst viņa reālajām biznesa interesēm. Klienta iekārta ir drošs, ilgtermiņa ieguldījums. Ja klients pārvācas uz citu vietu vai nespēj pakalpojumus apmaksāt, iekārtu var ērti pārvietot. Izmantojot savas unikālās zināšanas un radiotīklu plānošanas līdzekļus, Alcatel inženieri projektē LMDS risinājumus, piedāvājot tikpat drošus un kvalitatīvus pakalpojumus kā fiksētu vadu sistēmām. EVOLIUMŖ LMDS apjoma mērogošana ļauj operatoram palielināt apjomu, kur un kā viņš vēlas, jo viņa tīkli unfiksēto abonentu tīkli aug. Pateicoties jauktam ATM/TDM patentētam radiokadram, operators atbilstoši klienta vajadzībām var brīvi kombinēt balss un datu pakalpojumus. EVOLIUMŖ LMDS risinājuma elastība garantē drošu trafiku arī nākotnē kā fiksētajos, tā šūnu tīklos. Ja ir izveidots un iedarbināts bezvadu piekļuves pamattīkls, operators pāris nedēļu laikā ar viszemākajām izmaksām var izvietot jaunus fiksētā tīkla klientus vai papildu bāzes stacijas. Viena iekārta var kalpot daudziem klientiem jebkurā ēkā vai kompleksā, sniedzot katram dažādus kombinētos balss un datu pakalpojumus. Vienkārša, atvērta tīkla vadība ļauj ērti integrēt EVOLIUMŖ LMDS sistēmu operatora kopējā tīklu vadības sistēmā. Pilna servisa telekomunikāciju operators vēlas palielināt ieņēmumus no nacionālā un starptautiskā trafika, izmantojot tiešo pieeju klientam (mājas biroji, mazie un vidējie uzņēmumi, korporatīvie klienti), un labāk izmantot savas frekvenču joslas prasības. Atbilstoši izvietotas, Alcatel 9900 bāzes stacijas nodrošina vajadzīgo kombinēto pakešu un shēmas trafiku. Radio tehnoloģijas ļauj apiet esošos tīklus un izvairīties no dārgām starpsavienojumu un īres izmaksām. EVOLIUMŖ LMDS spēja sniegt platjoslas pakalpojumus nodrošina papildu trafiku ISPs un tālsarunu balss/datu pārraidei. Šādi arī rodas iespēja nolīdzināt izdevumus, kas radušies, veidojot pamattīklu.

Lietojumi un pakalpojumi

EVOLIUMŖ LMDS Alcatel 9900 platjoslas bezvadu piekļuves sistēma ir projektēta kā daudzpakalpojumu risinājums, kas piedāvā milzīgas datu pārraides iespējas un nepieredzētu elastību joslas platuma izmantojumā.

Nomāto līniju pakalpojumi

Nomāto līniju pakalpojumi nodrošina E1/T1 vai FractE1/T1 caurspīdīgu savienojumu starp klienta iekārtām un bāzes staciju. Gadījumā, ja tiek izmatots ļoti mazs E1 vai T1 interfeiss, sagatavošanas funkciju veic bāzes stacija. Tīkla interfeiss bāzējas uz NxE1 vai T1 savienojumu, kas pieejams tieši Alcatel 9900 bāzes stacijā. Raksturīgākais lietojums: PBX starpsavienojumos un virtuālajos privātajos tīklos; VANdatu pakalpojumos nomātās līnijās caur koncentratoriem; FRAD (datu bloku pārraides iekārtās) tiltos vai maršrutētājos; mobilajā/PCS/WLL pārraides tīklā.

Komutētie balss pakalpojumi

Komutētie pakalpojumi nodrošina atbalstu balss trafikam, ieskaitot VoIP un ISDN komunikācijas. Alcatel 9900 tīkla interfeiss ir interfeiss uz vietējo centrāli tieši caur daudzpieejas E1/T1 savienojumiem vai netieši caur ATM interfeisu un VoIP kanālu. Raksturīgākais lietojums: IP telefonijā; balss pārraidei pa PABX līnijām; daudzpieejas ISDN līnijās (2B+D).

Platjoslas datu pakalpojumi

Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, mājas birojiem un privātajiem klientiem šobrīd nepieciešams vairāk nekā tikai balss sakari, un EVOLIUMŖ LMDS ir projektēts īpaši, lai nodrošinātu neparedzētus datu pakalpojumus ar iespēju pārraidīt lieljaudas datu paketes. TDMA un ATM ievietotās tehnoloģijas kombinācijā ar dinamiskiem radioresursu izvietojumiem ļauj savietot lielāku trafiku pieejamajā radiospektrā. Katrs klients izmanto tikai nepieciešamo joslas platumu (nekavējošas pārraides iespējas) līdz pat vairākiem Mbit/s. Alcatel 9900 tīkla interfeiss ir OC3 vai STM1 UNI ATM interfeiss, bet platjoslas datu tīkls var bāzēties uz ATM vai datu bloku relejiem. Raksturīgais lietojums: internetam; intranetam; LAN-LAN starpsavienojumos, kas ir īpaši pievilcīgi gan lieliem klientiem (telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem), gan mājas birojiem, gan maziem/vidējiem uzņēmumiem.

EVOLIUMŖ LMDS tehniskās priekšrocības

Pilnīga TDMA sistēma Pateicoties TDMA tehnoloģijai, EVOLIUMŖ LMDS sistēma dod iespēju dinamiski izmantot jaudīgu joslas platumu. Pretēji FDMA tehnoloģijai, šeit ir viena modema plate katram radiokanālam neatkarīgi no tā, cik gala lietotāju to izmanto vienlaikus. Patentēta radio struktūra Sistēma ir optimizēta gan ķēdes, gan ATM datu lietojumiem. Tā samazina arī maršruta aizturi. Tā jaudīgā joslas platuma lietojuma mehānisma pamatā ir aptaujas, sāncensības un izkonkurēšanas stratēģija. Turklāt sistēma izmanto datu kodēšanu komunikāciju konfidencionalitātei un kanālu kodēšanu kvazinekļūdīgām pārraidēm. Integrētie radiotermināli Uz MMIC tehnoloģiju balstītais sistēmas modulis ir pats kompaktākais šābrīža tirgū. Tas sver mazāk nekā 2 kg, un tajā ievietota 26 cm antena. Tiek izmantots vienkāršs IDU/ODU vads ar DAVIC atbilstošu interfeisu. Multi-IDU konfigurācija, kas adaptēta pilsētas videi, vienam radioterminālam ļauj pievienot līdz pat 8 tīkla terminālus. Pilnīgs datu risinājums EVOLIUMŖ LMDS sistēma ļauj veidot integrētus pilnīgus datu risinājumus. Pamatā ir reālā laika izmantošana. Vairāku kategoriju QoS, kas ļauj saīsināt trafiku, balstās uz MCR (minimālo elementu ātrumu) un PCR (maksimālo elementu ātrumu). Šo iespēju paver pilnīga sistēmas savietojamība ar Alcatel 2ip¶ platformu, kurā ietilpst pilnīgs interneta piekļuves un pakalpojumu komplekts. Integrēta tīkla vadība Sistēma ir papildināta ar pilnīgu TMN risinājumu visu veidu SDH un PDH tīkliem. Tajā ir pilns vadības komplekts: avārijas vadība, konfigurēšana, darbība un programmatūras ielādēšana. Lietotājam draudzīgi interfeisi (PC saderīgi ar WindowsŖ vai darba staciju HP OpenViewŖ) ir pieejami visos darbības līmeņos.

EVOLIUMŖ LMDS sistēmas sastāvdaļas

Bāzes stacija Katra bāzes stacija sastāv no digitālās bāzes stacijas (DBS) un radio bāzes stacijas (RBS) un kalpo kā tilts līdz pat 4000 tīkla termināliem, nodrošinot caurspīdīgu darbību daudzveidīgiem balss un ātrgaitas datu pakalpojumiem. Bāzes stacija tiek savienota ar komutācijas un maršrutēšanas platformām caur jebkuru lieljaudas pārraides saikni. Klienta iekārta Katra klienta gala iekārta sastāv no mazas (26 cm diametrā) cietās āra antenas (radiotermināls) un vienkāršas interfeisa iekārtas (tīkla termināls). Digitālā radiolīnija pievieno klienta iekārtu bāzes stacijai. Vadības centrs Vadības centrs ietver LMDS tīkla vadības sistēmu, kas nodrošina pilnīgu tīkla elementu kontroli.
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001