Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Ko piedāvā jaunais Apollo portāls?

   

Augustā pilnībā tika mainīts līdzšinējais Apollo interneta lapas www.apollo.lv saturs, un tagad interneta lietotāji var izmantot jaunu portālu latviešu valodā. Apollo portāla galvenā bagātība ir saturs – oriģināli raksti, taču atrodami arī citi elementi, kas ir raksturīgi visiem interneta portāliem, piemēram, meklētājs, bezmaksas elektroniskā pasta sistēma, personalizācija un citas iespējas. Par to SP stāsta Apollo portāla vadītāja Ieva DMITRIČENKO.

Katru dienu aktuālas tēmas

Atverot Apollo portālu, centrālajā blokā ir redzama aktuālā tēma. Apollo redakcija katru dienu cenšas sniegt ieskatu vienā vai vairākās Latvijas vai pasaules sabiedrībā aktuālās tēmās. Tēmu loks ir ļoti plašs – sākot ar politiku un beidzot ar rokmūzikas koncertiem. Aktuālo tēmu apskati parasti nav tikai sauss faktu izklāsts, biežāk tas ir raksta autora viedoklis par konkrēto jautājumu, un Apollo lietotāji ir aicināti izteikt arī savas domas sadaļā Diskusijas.

Apollo elektroniskie žurnāli

Apollo portālā ir atrodamas gan ziņas, gan raksti par dažādiem tematiem. Raksti ir nodalīti no ziņām un sakārtoti elektroniskajos jeb e-žurnālos. Patlaban Apollo lapās ir izveidoti e-žurnāli par biznesu, sportu, tehnoloģijām, māju un ģimeni, kā arī par izklaidi. E-žurnālos galvenokārt ir atrodami analītiski raksti, komentāri, padomi, intervijas un cita veida informatīvie materiāli. Piemēram, Apollo portāla biznesa žurnālā atradīsit psihologa padomus, kas ikdienā ir ļoti noderīgi vidējā un augstākā līmeņa vadītājiem. Sākot ar 15. septembri, visas pasaules uzmanības centrā būs olimpiskās spēles Sidnejā, un Apollo sporta žurnālā katru dienu būs jauna informācija par Latvijas sportistu panākumiem un dzīvi Sidnejā. Protams, daudz interesantu rakstu ir arī citos e-žurnālos, tādēļ ienāciet un paskatieties, kas no tā visa šķiet interesants jums. Ja neatrodat tēmas, kas jūs interesē visvairāk, lūdzu, noklikšķiniet saiti Gribu zināt un informējiet par to mūs! Ja vien tas būs iespējams, centīsimies izpildīt jūsu vēlmes.

Vienmēr karstas ziņas

Protams, Apollo portālā ir arī jaunākās ziņas. Tie, kam ir svarīgi iegūt informāciju tikai par jaunākajiem notikumiem, to var izdarīt, atverot Apollo ziņu bloku. Lietotājiem ir iespēja gan apskatīties visas jaunākās ziņas, gan atlasīt tās pēc viņus interesējošām tēmām: sociālpolitika, bizness, sports, izklaide un kriminālziņas.

Aicinām uz diskusiju

Apollo portāla veidotāju galvenais mērķis ir izveidot interaktīvu vidi atvērtiem un domājošiem cilvēkiem. Ļoti ceram, ka Apollo kļūs par interaktīvu tusiņu vietu, kur lietotāji varēs iepazīties ar jaunākajiem notikumiem Latvijā un pasaulē, bagātināt zināšanas dažādās jomās un iepazīties ar ekspertu vērtējumiem un viedokļiem, kā arī paši aktīvi piedalīties diskusijās gan par aktuālām, gan par mūžīgām tēmām. Apollo saviem lietotājiem piedāvā izteikties par atsevišķiem rakstiem un ziņām, kā arī piedalīties lielajās diskusiju tēmās, kas atrodamas Apollo diskusiju blokā. Uzskatām, ka mūsu lietotāji nav tikai pasīvi informācijas uztvērēji, bet arī paši var aktīvi piedalīties Apollo satura veidošanā, tādēļ, nāciet un izsakiet savas domas mums un citiem portāla lietotājiem. Jūsu viedoklis mums ir svarīgs!

Ne tikai informācija, bet arī elektroniskie rīki

Apollo portālā ir atrodamas ne tikai ziņas, raksti un diskusijas, bet arī dažādi elektroniskie rīki, ar kuru palīdzību internetā var veikt dažādas darbības. Piemēram, sūtīt īsziņas uz mobilajiem tālruņiem, lietot valūtas kalkulatoru, dāvināt elektroniskās pastkartes. Interneta iespējas ir ļoti plašas, tādēļ laika gaitā augs arī Apollo e-rīku klāsts un, protams, kvalitāte.

Pārveidojiet pēc savas gaumes

Pasaulē aizvien populārāka kļūst tā sauktā personalizācija. Tā ir iespēja pārveidot interneta lapu tā, kā vēlas lietotājs. Personalizācijas iespēja ir nepieciešama, jo pieaug interneta portālos pieejamās informācijas apjoms, bet reti kuru interesē pilnīgi visi temati. Tāpēc ir iespēja atteikties no tām lietām, kas lietotāju neinteresē, un pārkārtot saturu tā, kā tas ir vajadzīgs tieši viņam vai viņai. Apollo portālā ir iespējams mainīt informācijas bloku izkārtojumu, kā arī portāla dizainu. Piemēram, ja kādam nepatīk zaļa krāsa, ir ļoti vienkārši pārtaisīt Apollo portālu zilu, pelēku vai sarkanu. Portāla izskatu var mainīt pat vairākas reizes dienā, atbilstoši garastāvoklim.

Apollo aug un mainās

Tieši tāpat kā Rīga, arī Apollo portāls nekad nebūs gatavs, jo tehnoloģijas attīstās strauji. Laiku pa laikam piedāvāsim lietotājiem dažādas jaunas iespējas, kā arī pilnveidosim pašreizējās. Vēlamies, lai portāls būtu piemērots mūsu lietotāju vajadzībām, lai katrs varētu tur atrast noderīgas lietas un lai ikvienam būtu interesanti pavadīt laiku Apollo portālā. Nāciet, piedalieties un atsaucieties! Mēs esam gatavi mainīties atbilstoši jūsu interesēm.
 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001