Sakaru Pasaule - Žurnāls par
modernām komunikācijām

  
  


Atpakaļ Jaunais numurs Arhīvs Par mums Meklēšana

Pie lasītāja – ar garīgam vērtībām

   

Pie lasītāja – ar garīgam vērtībām

 

Jau devīto gadu cauru diennakti 108,7 MHz diapazonā skan Latvijas  Kristīgā radio programma, un jau trešo gadu ceļu pie lasītājiem mēro šī radio izdotais žurnāls Tikšanās. Tā ir kristīgo konfesiju līdzāspastāvēšana kopīgam mērķim – ar skanošu un rakstītu vārdu uzrunāt cilvēku, palīdzēt rast ceļu pie Dieva. Gadumijā SP tikās ar žurnāla Tikšanās galveno redaktori Mairu OŠENIECI.

 

Izaugsme

- Gadumijā parasti mēdz jautāt, ar kādām domām un darbiem iesākas jaunais gads. Taču, manuprāt, ar labām domām ir jādzīvo visa gada garumā, - saka Maira Ošeniece. – Ja ir dzīvots pēc labākās sirdsapziņas un bez kompromisiem, tad arī šajā pārdomu un vērtējuma laikā varam rast labas domas.

Ideja veidot žurnālu Tikšanās savulaik radusies Kristīgā radio prezidentam Tālivaldim Tālbergam. Kad 2000. gada martā dienasgaismu ieraudzīja žurnāla Tikšanās pirmais numurs, tam bija tikai 16 lappuses, bet tagad - jau 56. Arī tirāža no divarpus tūkstošiem palielinājusies līdz piecarpus tūkstošiem eksemplāru. Žurnālu, kas iznāk reizi mēnesī, var iegādāties visās Latvijas pasta nodaļas, lielākajos tirdzniecības centros, kioskos un  arī abonēt. Redakcijas nākotnes nodomi saistīti ar izaugsmi – lai žurnāls kļūtu aizvien saturīgāks. Un, kā liecina lasītāju atsauksmes, tas dod iespēju aizvien atgriezties pie sirdī aizķērušās domas, kas iepriekš skanējusi kādā Kristīgā radio pārraidē.

 

Ko gaida lasītāji?

Protams, rakstisku tikšanos ar radio. Arī ar raidījuma Aktuāla diskusija saīsināto variantu. Šo raidījumu vada Latvijas Kristīgā radio prezidents Tālivaldis Tālbergs. Žurnālam tiek izraudzīta interesantākā un aktuālākā diskusija. Tikšanās regulāri publicē arī mācītāju Čārlza Stenlija un Brūsa Hesa svētrunas. Katrai konfesijai ir savs laikraksts vai žurnāls, bet Tikšanās atvēlējusi pa atvērumam katrai kristīgajai konfesijai. – No citām valstīm atbraukušie ciemiņi dažkārt ir pozitīvi izbrīnīti par tādu ievirzi,- saka Maira Ošeniece. – Ne visur pasaulē dažādu konfesiju kristieši tik draudzīgi spēj sadzīvot zem viena jumta. - Turklāt konfesijas cita citu saprot un respektē. Žurnālam ir pieci atvērumi – luterāņu, katoļu, baptistu, adventistu un Vasarsvētku draudžu konfesijas.

Kā pārliecinājušies žurnāla Tikšanās veidotāji, lielu lasītāju ieinteresētību guvis atvērums Liecinieks. Tie ir skumji un nereti pat dramatiski stāsti par cilvēkiem, kuri ar Dieva palīdzību atguvuši ticību, veselību un pat izglābuši dzīvību. - Esmu daudz intervējusi tos, kuri, izkļuvuši no pilnīgas bezcerības, pārvērtušies līdz nepazīšanai,- stāsta Maira Ošeniece. - Redzot, ka Dievs, iejaucoties šo cilvēku mūzā, ir atvēris viņus normālai dzīvei, man atkal un atkal ir jāsecina, un tas ir pats pārsteidzošākais, ka Jēzus spēj izmainīt jebkuru cilvēku un likteni. Tas patiešām ir brīnums. Esmu sarunājusies ar Aivaru Jerumani no Kuldīgas, kura narkomāna stāžs bijis divdesmit četri gadi. Šis cilvēks ilgstoši lietojis heroīnu, ārstējies, taču bez rezultātiem. No narkotiku atkarības viņu atbrīvojis Dievs. Cik zinu, Aivars Jerumanis tagad strādā kādā narkomānu rehabilitācijas centrā un, norādot ceļu pie Dieva, palīdz atkarībā nonākušajiem cilvēkiem. Turpinājumos tiek publicēta Igora Masļakova Liecība. Viņam bijusi traģiska bērnība. Sieviete, kas viņu adoptējusi, pati nonākusi cietumā. Zēna dzīve ritējusi internātskolā, pēc tam uz ielas. Deviņus gadus viņš pavadījis cietumā, kur viņa rokās nonācis Evaņģēlijs un viņš sācis lasīt Atklāsmes grāmatu. No cietuma iznācis gluži cits cilvēks…

Žurnālā ir arī aktualitātes  un regulāras mākslas, mūzikas un ceļojumu lappuses. Tie, kas ar Tikšanos ir pazīstami, paguvuši pārliecināties par žurnāla daudzveidību, par interesantajām intervijām un dzīvesstāstiem. Izdevums piesaista jau ar pirmo lasītāja rokās nonākušo numuru.

 

Palīdzība

Mēnešrakstā ir lappusīte, kurā izteikta pateicība firmām par labvēlību un ziedotajiem līdzekļiem. Pašlaik aptuveni astoņdesmit firmas sniedz finansiālu atbalstu, lai noteikts skaits žurnālu (viens vai, varbūt, pat piecdesmit) pēc viņu izvēles nonāk slimnīcās, pansionātos, cietumos vai citviet. Kā uzskata Maira Ošeniece, to pat zināmā mērā varētu dēvēt par sociālo darbu. Jo, nonākot grūtībās, cilvēka sirds vienmēr meklē garīgu palīdzību un ir atvērta Dievam. Nākotnē iecerēts apzināt vientuļos cilvēkus dažādos Latvijas pagastos un meklēt sponsorus, lai viņiem nogādātu žurnālu.

 

Bizness un politika

- Daudzi lasītāji ir pārsteigti, ka publicējam rakstus, kuros lasāms, ka Dievs var svētīt cilvēkus arī finansiāli, ka Dievs vēlas, lai mūsu dzīvē būtu uzplaukums,- stāsta Maira Ošeniece. - Esam publicējuši uzņēmēju stāstus par to, kā, piemēram, viņiem nonākot bankrotā, Dievs devis gudrību, kā rīkoties, lai bizness atkal uzplauktu. Manuprāt, garīgās vērtības nav atdalāmas no labklājības. Protams, Dievs nekad nesvētīs negodīgu biznesu. 

Vai kristietim vajadzētu iet politikā? Arī paši kristieši to vērtējot dažādi. Taču tie, kas lasījuši Bībeli, zina, ka tajā laikā, kad valstī ir bijis dievbijīgs ķēniņš, tur valdījis miers, vairojusies labklājība un nav uzbrukuši svešzemnieki. Maira Ošeniece saka:

– Manuprāt, Latvijā pašlaik izveidojusies unikāla situācija, kāda pasaulē ir retums, jo  tagad politikā ienākuši patiesi kristīgi cilvēki. Tāpēc ticu, ka viņu darbs būs Dieva svētīts.

Armīda PRIEDĪTE

 
Design and programming by Anton Alexandrov - 2001